Tüp Bebek Tedavisinde Havuz Yaptıranlar Bakabilir mi ?

melekomelek

İyi ki geldin canım oğlum 🧿
Pro Üye
14 Mart 2022
2.307
6.497
42
Merhaba
Amh 0,686 fsh 8,9 ve 40 yaşıma girdim.
3 kere tüp bebek denemem oldu. İlki kürtajla sonlandı ikisi de negatif oldu.
Önümüzdeki ay tedaviye başlayacağım doktor havuz sistemini önerdi. 2 kere toplama yapılacak.
Şunu merak ediyorum benim durumumda olup havuz yaptıranlar 2 toplamada kaç embriyo elde ettiniz. Bir de faydasını gördünüz mü ?

Merhaba
Önümüzdeki ay tedaviye başlayacağım doktor havuz sistemini önerdi. 2 kere toplama yapılacak.
Şunu merak ediyorum benim durumumda olup havuz yaptıranlar 2 toplamada kaç embriyo elde ettiniz. Bir de faydasını gördünüz mü ?
Merhabalar öncelikle tedaviniz hayırlı olsun. Umarım olumlu sonuçlanır 🙏 Bende de havuz yapılmıştı. Birinci toplamada 1, ikincisinde 1 embriyo oldu ve ikisi transfer edildi. Maalesef tutmadı. Benim yaştan dolayı yumura sayım ve kalitesinde sorun var. Bu ay tekrar tedavi oldum. 1 embriyom var, onun transferi olacak inşallah🙏🥰

Merhabalar öncelikle tedaviniz hayırlı olsun. Umarım olumlu sonuçlanır 🙏 Bende de havuz yapılmıştı. Birinci toplamada 1, ikincisinde 1 embriyo oldu ve ikisi transfer edildi. Maalesef tutmadı. Benim yaştan dolayı yumura sayım ve kalitesinde sorun var. Bu ay tekrar tedavi oldum. 1 embriyom var, onun transferi olacak inşallah🙏🥰
Teşekkür ederim sağ olun.
Sizin de tedaviniz hayırlı olsun inşallah.
Zor süreçler.
Geçen sene 8-9 tane yumurtam görünüyordu geçen dr a gittimde 4 tane gördüler.
Rezervim baya düştü demek ki.
Doktor her ay aynı yerden ve aynı sayıda yumurtlamadığımızı söyledi.
2 ay peş peşe mi toplama oldu yoksa araya zaman mı koyuldu

Teşekkür ederim sağ olun.
Sizin de tedaviniz hayırlı olsun inşallah.
Zor süreçler.
Geçen sene 8-9 tane yumurtam görünüyordu geçen dr a gittimde 4 tane gördüler.
Rezervim baya düştü demek ki.
Doktor her ay aynı yerden ve aynı sayıda yumurtlamadığımızı söyledi.
2 ay peş peşe mi toplama oldu yoksa araya zaman mı koyuldu
Teşekkür ederim. Ne yazık ki yaşla rezerv ve kalite düşüyor. Bu sefer bende de 4-5 yumurta göründü. 4 taneyle toplamaya girdim. 2si boş çıktı, 2 toplandı. Onlardan da biri döllendi.
Havuz yaptığımızda birinci kasım ya da aralık ayıydı diğeri de şubattı sanırım. 3 yıl önceydi.
Siz nerede tedavi görüyorsunuz?

Teşekkür ederim. Ne yazık ki yaşla rezerv ve kalite düşüyor. Bu sefer bende de 4-5 yumurta göründü. 4 taneyle toplamaya girdim. 2si boş çıktı, 2 toplandı. Onlardan da biri döllendi.
Havuz yaptığımızda birinci kasım ya da aralık ayıydı diğeri de şubattı sanırım. 3 yıl önceydi.
Siz nerede tedavi görüyorsunuz?
İstanbul tüp bebek merkezinde başlayacağım haziran ortası gibi.
İnsan tedirgin oluyor her şeyi düşündükçe.
Stres yapmayın diyorlar ama gel de yapma 😔🤔

Tedaviniz hayırlı olsun 😊 inşallah olumlu sonuçlanır. Stres yapmayın sizin için doğru zaman geldiyse olacaktır. Önceki tedavilerimde ben de çok gergindim, kendimi boşu boşuna hırpalıyordum. Bu sefer doktorumu değiştirdim ve her şeyi akışına bıraktım. Hangi kan testlerini yaptılar, sonuçları ne oldu onu bile bilmiyorum. Öyle kendimi bıraktım ve tedavi sürecim çok rahat geçti.

Tedaviniz hayırlı olsun 😊 inşallah olumlu sonuçlanır. Stres yapmayın sizin için doğru zaman geldiyse olacaktır. Önceki tedavilerimde ben de çok gergindim, kendimi boşu boşuna hırpalıyordum. Bu sefer doktorumu değiştirdim ve her şeyi akışına bıraktım. Hangi kan testlerini yaptılar, sonuçları ne oldu onu bile bilmiyorum. Öyle kendimi bıraktım ve tedavi sürecim çok rahat geçti.
Aslında evet çok kafaya takıp stres yapmamak lazım ama insanın elinde olmuyor maalesef. Siz yeni transfer olacaksınız değil mi

Merhaba
2 toplama maliyeti asagi yukari ne kadar acaba

Merhaba
Merhaba benim yaşım 46. Amh 1. 8 ile 12 yumurtam oluyor. Ama maalesef 5. Güne 2 tanesi bb kalite gidiyor onlarda tutunmuyor. Bu sefer doktorum çapraz toplamayla havuz yapalim dedi, ilk toplamam oldu, 3 gün sonra yeni tedaviye başladık 8 yumurtam toplandi. 4. Güne kadar iyi gittiler. 4. Günü kendilerini imha etmişler. Enerjileri bitmiş. Bizim yaş grubumuzda çok normalmiş. Neyse havuz yapacaksınız aklınızda bulunsun sankın ardışık( çapraz) toplama yaptırmayın.

Aret bey çok iyi bir doktor.Çok pozitif biri.Merak etme bazen ayda 2 toplama bile yapabiliyor.Bazen o ay tek opu oluyorsun bazen 2 sefer opu oluyorsun.Bu senin her ay kaç yumurta geliştirdiğine bağlı aslında.

Çok sağ olun
Sizin sonucunuz pozitif mi oldu
Canım ilk tedavimde pozitifti fakat kalp atışı olmadığı için kürtaj yaptılar.Sonra 8 toplama ve 2 transfer yapıldı ve ikisinde de negatif aldım.Şimdi 4. denememi başka yerde yapıyorum.Çünkü ben doktoruma birebir ulaşmak isteyen biriyim.Maalesef ki Aret bey'e direk ulaşma imkanınız yok.

Canım ilk tedavimde pozitifti fakat kalp atışı olmadığı için kürtaj yaptılar.Sonra 8 toplama ve 2 transfer yapıldı ve ikisinde de negatif aldım.Şimdi 4. denememi başka yerde yapıyorum.Çünkü ben doktoruma birebir ulaşmak isteyen biriyim.Maalesef ki Aret bey'e direk ulaşma imkanınız yok.
Anlıyorum
Tedaviniz hayırlı olsun

Sağol canım.Dilerim sen ilk seferde bebişine kavuşursun.Şundan emin ol Aret bey işinin gerçekten eri bir doktor
Çok sağol içimi rahatlattın
Benim iki tüpümde kronik kapalı ve 3 kere denemem oldu ilki senin gibi kürtaj diğer ikisi de tutmadı
36 yaşında başladım bu işlere şimdi yaşım 40 oldu
yumurta kalitesizliği var tabi yaştan dolayı.
Embriyoların kaliteleri hakkında net bilgi veriyorlar değil mi?
Bir de klomenle tedavi uygulayacak burada bir arkadaş dedi yumurta takibi yaparken akşam saatlerinde gidiyordum diye. Sizin de öyle oldu mu ?

X