Tüp bebek tedavisinde kullandığım ilaçlar

KartalMasal

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2019
32
26
36
Aslında her yerde görebildiğimizin aksine ben yumurta büyütme ve çatlatma iğneleri dışında,Yumurta toplama sonrası ve transfer sonrasıda hormon ve kan ilaçları kullanıldiğını paylaşmak istiyorum.Çunkü her video ve bilgidr yumurta buyutme ve catlatma ignesi ile hersey bitiyor gibi anlaşılıyor ama asil hormon ilaçları toplama sonrasi ve transfer sonrasi veriliyor.
*Yumurta toplama sonrası bana Progestan(progesteron hormonu) hap verildi bunu vajinal fitil olarak günde 3 kere kullanmam söylendi ve folice devam ediyoruz zaten.Bu hormon bazi merkez ve doktor tedavilerinde iğne yada vajinal jel olarakta verilebiliyor.benim kullandigim hap aslinda agizdan alinan ama yan etkisi fazla oldugu icin sadece rahime ulasmasi acisindan vajinal.fitil olarak verildi
*Ardindan transfer sonrası günde 3 kezProgestana devam ederken yine günde 3 kez Estrofem(östrojen hormonu) verildi
*Yanı sıra Coraspin(kan sulandırıcı) kullaniyorum.Kan sulandiriyi iğne olarak ta verebiliyorlar yine doktor ve merkeze bağlı.
Bunlari hepsinin disinda 7.haftamda ufak bir kanama gecirdim bu sebeple fitili kanamayla disari atabilr diye Prolutex iğne eklendi tedaviye.Yakin zamanda kalp atısını duymayida rabbim nasip eder inşallah.Umarim bilgiler işinize yarar...

Allah razi olsun. Saglikla kucaginiza almayi nasip etsin. Agir kaldirmayin. Ani hareket etmeyin. Progestan ve kan sulandiriciyi sakin ihmal etmeyin.

X