Tüp Bebek Yolculuğumuz (tedavi-opu-transfer-sonuç listemiz)

Tüp bebek yaptırmanıza sebep olan faktörler nelerdir

• Çikolata kisti

OY: 66 10,5%
  • Amh düşüklüğü ( anti müllerian hormonu)

OY: 102 16,3%
  • Fsh yüksekliği (folikül uyarıcı hormon)

OY: 28 4,5%
  • Tsh yüksekliği (tiroid uyarıcı hormon)

OY: 13 2,1%
  • Over rezervi yetersizliği

OY: 39 6,2%
  • Pkos ( polikistik over sendromu)

OY: 105 16,8%
  • Tüplerden birinin yada ikisinin de tıkalı olması

OY: 55 8,8%
  • Tüplerin alınması yada bağlatılması

OY: 31 5,0%
  • Rahim kaynaklı sorunlar

OY: 17 2,7%
  • Kanda pıhtılaşma sorunları

OY: 17 2,7%
  • Vajinismus

OY: 3 0,5%
  • Sebepsiz infertilite

OY: 127 20,3%
  • Süt hormonu yüksekliği ( hiperprolaktinemi)

OY: 8 1,3%
  • Erken menapoz

OY: 19 3,0%
  • İleri yaş

OY: 37 5,9%
  • Diğer

OY: 6 1,0%
  • Sperm sayısının azlığı ( oligospermi)

OY: 96 15,3%
  • Spermin yok denecek kadar az veya hiç olmaması ( azospermi)

OY: 64 10,2%
  • Sperm yapısında bozukluk ( morfoloji)

OY: 108 17,3%
  • Sperm hız ve hareketlerinde yavaşlık

OY: 128 20,4%
  • Varikosel

OY: 36 5,8%
  • Diğer

OY: 22 3,5%

• Ankete Katılan
    626

Nehira-27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2017
2.448
1.646
  • Tüp bebekle ilgili terücrübelerini paylaşmak isteyenler buyursun :)

YAŞ, TEDAVİ SEBEBİ, KAÇINCI DENEME, ŞEHİR( şehir yazmak zorunlu değil) bilgilerinizi yazın, listeye ekleyeyim süreci berber geçirelim sonucumuzu beraber bekleyelim. Tedavi sebeplerine bakarak kendimizle aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlarla bilgi tecrübe paylaşımı yapabiliriz, dertleşebiliriz :)

Ben kendi sürecimden kısaca bahsedeyim. Yaşım 40, eşimin 43.
2 aşılamadan sonuç alamayınca tüp bebekte karar kıldık. (Antalya Tüp Bebek Merkezi'nde)
Kemal beyle ön görüşme, önceki testlerin değerlendirilmesi , muayene, adet olunca başlamak üzere 'ginera' isimli ilaç verildi, 15 gün kullanıp 17. Gün gitmem için randevu verildi, o güne kadar yaptırmam istenen testler listesi verildi.
Alanin aminotransferaz (ALT), Anti HBS ab, HEMOGRAM, Hepatit B s Antijeni ( HBsAG)
Hepatit C Antikoru ( anti-HCV), HIV antikoru (1-2), Kan grubu ( ABO) tayini
Kan şekeri, Kreatinin, Prolaktin (PRL), Rubella Antikoru lgG, Tam idrar, TSH ( tiroid uyarıcı hormon), Toxoplasma Antikoru lgG, VDRL )
( Eşimden de şu testler istendi; Hepatit B s Antijeni ( HBsAg), Hepatit C Antikoru ( anti-HCV), HIV Antikoru (1-2) Spermiogram, VDRL)

12 mayıs : opu yapıldı, 17 yumurta toplandı, 5.güne gelen ideal gelişim gösteren 3 embriyom donduruldu, 2 sini pgt ye gönderdik, sonuç gelince transfer olacam inşallah. Zaten 1,5 ay rahim dinlendirme vardı, bu süreçte dinlenmiş olacak. bu sürede kullanacağım ilaçlar; coraspin, elevit (vitamİn) , estrofem, crinone jel ve bi tane iğne( tek seferlik)

1- TEDAVİYE HAZIRLANANLARo_Oo_Oo_O

Mojo44 Mojo44 [/USER] , yaş 26, pko, morfoloji, 1 kimyasal gebelik, 1 aşılama sonrası tüp bebeğe başlayacak-İSTANBUL
sekersizcikolata sekersizcikolata , , haziranda tedaviye başlayacak-İSTANB
@mor gelincik , çikolata kisti, eylülde tedaviye başlayacak
Karasya Karasya , yaş ?, hafif pko, tüplerden biri geniş, 2 aşılama sonrası haziranda tüp bebeğe başlayacak-İZMİR
Mstfsevda Mstfsevda , , yaş?, sebepsiz infertilite; 3 aşılama sonrası haziranda başlayacak
Unicornbe Unicornbe , yaş 29, pko-
cyd86 cyd86 , 31 yaş, sevepsiz infrt. -İSTANBUL
S Smyrnam3509 , 35 yaş, morfoloji, 1 aşılama sonrası 1.tüp tedavisi , haziran sonu tedaviye başlayacak
S SUDESUDE09 , hidroselpenks,hafif pko
jasmine53 jasmine53 , 32 yaş, pko, insilün direnci,(1 aşılama,1 tüp sonrası 2.tüp deneme olacak ağustosta)
Alevv8142 Alevv8142 , ağustosta başlayacak-KONYA
ayllllliiiin35 ayllllliiiin35 , 30 yaş, dna hasarı, hafif pko, Eylülde tedaviye başlayacak -KONYA

2- TEDAVİYE DEVAM EDENLER :KK9::KK9::KK9:

S Sedaalieymen , 1.deneme, 20 temmuz tedavi başladı-İSTANBUL

3- OPU YAPILIP TRANSFER BEKLEYENLER :KK200::KK200::KK200:
(tarihler opu tarihleridir)

23 mayıs, ShinSeGi ShinSeGi , 28 yaş , çikolata kisti, 4.deneme, kist için yapay menapoz sonrası eylülde transfer-İZMİR
24 mayıs, Bmsbms Bmsbms , hidrosolpenks,tüpler alındıktan sonra transfer
29 mayıs, mavisorkide mavisorkide , yaş?, -İSTANBUL
7 temmuz , S sonbaharsonuyok , 26 yaş, pkos, (1.deneme) -KAYSERİ
17 temmuz , N Neyik , 31 yaş, 1.deneme (rahm dinln) eylül transfer, İSTANBUL
19 temmuz , Turkuazvesari Turkuazvesari , 39 yaş, 8.deneme
Xxx, E eseda44 , ağustosta transfer olacak
24 temmuz, ymrsis ymrsis , 29 yaş, sperm sayısı, 1.deneme-İSTANBUL
3 ağustos , Nur34nur Nur34nur , yaş?, sperm harkt düşk, 1.tüp deneme, (rahim dinln) eylülde transfer
12 ağustos, @azra3434 , histereskopi ve poli operasyonu sonrası transfer

4- TRANSFER YAPILIP SONUÇ BEKLEYENLER :anneadayı::anneadayı::anneadayı:
(tarihler transfer tarihleridir)

9 nisan, @SHE- , , eşinde morfoloji , yaş 30,İSTANBUL-HAMİLE
15 nisan , asilsoy asilsoy , (pko, kan pıhtılaşması, azosperm ), 4.deneme -ANKARA (negatif)
17 nisan, AyAl80 AyAl80 , yaş?, çikolata kisti, 1.deneme , (12 nisan opu)-ADANA-HAMİLE
24 nisan, M Mry258 , sebepsiz infrt. 2 aşılama sonrası 1. Tüp denemesi -DENİZLİ (negatif)
28 nisan , lemonade_85 lemonade_85 , yaş?, pkos-İSTANBUL- HAMILE
30 nisan, @kunfeyekun21 , amh düşk, İSTANBUL(negatif)

1 mayıs, lylaksy lylaksy , 32 yaş, azosperm, 1 çocuk var, 2. Tüp bebek denemesi ( 1 embriyo)- ANKARA-HAMİLE
2 mayıs, @Esrarengsiz1016 , yaş? , pko, kaçıncı deneme (2 embriyo) (negatif)
5 mayis, Y Yagmuryah , 1 olumsuz asilama sonrasi 1.tup deneme ( 2 embriyo) -HAMİLE
8 mayıs, U Umutlupkolu , yaş?, tüp sebebi?, kaçıncı deneme? ( 1 embriyo) (???)
8 mayıs, almiraroza almiraroza , sebepsiz infrtl., 1 kimyasal, 3 aşılama, 2. tüp denemesi (1 embriyo) - HOLLANDA (negatif)
8 mayıs, T Tuma3987 , 28 yaş, tüp sebebi?, kaçıncı deneme? (2 embriyo)-HAMİLE

11 mayıs, @xcvbnm , 28 yas, asilama, cikolata kisti, 1.tup (2 embriyo) -(8 mayıs opu)-DENIZLI-HAMİLE
12 mayıs, G Gamzee246 , sebebsiz infrtl, 3. Tüp denemesi (2 embriyo)-HAMİLE
14 mayıs, A aselbelis601 , 27 yaş, sebepsiz infert. 1. tüp denemesi (1 embriyo)- (9 mayıs opu)-KAYSERI (negatif)
14 mayıs, @blue-dreams , sebepsiz infertl. 1.tüp denemesi (ocakta opu) -ADANA-(2 embriyo) HAMİLE
17 mayıs , eerciyes_34 eerciyes_34 , yaş?, 2.tüp denemesi (HAMİLE)
18 mayıs, KOKUNNHUZURR KOKUNNHUZURR , 26 yaş, sebepsiz infrt., 3 aşılama,1.tüp (2 embriyo) -(24 nisan opu)-DENİZLİ-HAMİLE
21 mayıs, Bebek1hikayem1 Bebek1hikayem1 , yaş?, tüp sebebi?, (16 mayıs opu) ANTALYA- (negatif)

25 mayıs, evanescence10 evanescence10 , 28 yaş, ileri hark,düşk, (21 mart opu)- İSTANBUL-HAMİLE
29 mayıs, @Calandiva , 30 yaş, pko, 2.deneme -İSTANBUL (negatif)
29 mayıs, buzin buzin ( negatif) ,
30 mayıs, Chickennova Chickennova , (25 mayıs opu) ( negatif)

1 haziran , yelek yelek , 34 yaş, hareket düşk, morf., 1.deneme (28 mayıs opu), (2 embriyo)-ALMANYA-(negatif-düşük)
4 haziran, @umut kadar ,Yaş?, (9 nisan opu)-(2 embriyo)-ERZURUM (???)
6 haziran, Avalon80 Avalon80 , yaş 38, tüp sebebi?, 3.deneme-( 3 embriyo) ANKARA- HAMİLE
10 haziran , @Umudum2626 , 25 yaş , pko,tüpler tıkalı,1.denm,(5 hazirn opu),(2 emb)ESKİŞEHİR-HAMİLE
11 haziran , @doga Delisi , varikosel, harket yavşl, 27 yaş (1.deneme) (7 haziran opu) HAMİLE
14 haziran, D Duygum___ , ( 18 nisan opu) laporoskopi sonrası transfer (2 embriyo)-HAMİLE
21 haziran , Papatyaolmak Papatyaolmak , 2.deneme, 26 yaş, sperm sayısı ve hareketl.düşk, ( 1 embriyo)
23 haziran, B bifembahya , 31 yaş, erkek infrt, 1 çocuk sonrası 3.deneme- (2 embriyo) İZMİR-HAMİLE

27 haziran, G Gulsah8488 , ileri harktlk.düşk.4.deneme, (27 mart opu)(pgtli) -İSTANBUL-HAMİLE
29 haziran , @Edanonurum , 26 yaş, sebsz infrt. 1.denm. (25 mayıs opu) (rah.dinl.) -ANTALYA-HAMİLE
30 haziran , @Muallimesevde34 , Sperm sy.az.(28 haziran opu)1.deneme (1 embry)-HAMİLE

3 temmuz, N nbbn , 35 yaş,sperm say. az, 2.denme, progs.yüksk (1 mayıs opu), (2 embriyo) -İZMİR(negatif)
4 temmuz , @1-mucize-olsun ,33 yaş, amh düşk, fsh yüksek, 1.deneme (1 embriyo) (??????)
5 temmuz , @nehira-27 , 40 yaş, sperm hızı, 1.tüp den.(12 mayıs opu), (rah.din.) -ANTALYA-HAMİLE
5 temmuz, nesmertoglu nesmertoglu ,33 yaş, pko,1.denm. progs yüksk,(22 mays opu)(1 embry)ANKARA-HAMİLE
5 temmuz , T tututa , sperm sayı azlığı, morfoloji,prolaktin yüksek, 1.deneme (1 embriyo)-HAMİLE
6 temmuz , becidina becidina , 35 yaş, pko, 1.denm.(1 temmuz opu) (2 embriyo)-ANKARA-HAMİLE
6 temmuz , @mry-35 , çikolata kisti,yapışıklık, polip, (1.deneme)(dondr) -İSTANBUL (negatif)
8 temmuz , aras25 aras25 , Yaş?, sebepsiz infertilite (5 temmuz opu)(1.deneme) (1 embriyo) (?????)
12 temmuz , Serp208 Serp208 , 29 yaş, sebepsiz infrt, kaçıncı deneme?, (1 embriyo) -DİYARBAKIR (HAMİLE)
13 temmuz. , @zeynep_33519 ,yaş 37, amh düşk, fsh yüks, 9.deneme, (1 embriyo)-İSTANBUL (???)
15 temmuz , @rad-8 , 34 yaş, endometrioma, (10 temmuz opu) 1.tüp denm (2 embriyo)-ANKARA(negatif)
18 temmuz , Minnoskafa Minnoskafa , 28 yaş, azosperm, (15 temmuz opu) 1. Deneme- MANİSA (????)
25 temmuz , 9ay 9ay , 31 yaş, endometriosis, 2.çocuk için 3.tüp denm, İSTANBUL-HAMİLE
31 temmuz , H Htchtchtchtc , yaş?, hidrosalpenks,polip (9 mayıs opu) 1. deneme , (2embriyo)-İSTANBUL (???)
31 temmuz , @hayalim mucize , yaş ?, tüp sebebi?, kaçıncı deneme ? (26 temmuz opu) (negatif)

4 ağustos, Svltr Svltr , 28 yaş, çikolata kisti, 1.deneme (1 ağustos opu) (negatif)
4 ağustos , @GorTuu , 27 yaş, yumurta tembelliği, (1 ağustos opu), 1.deneme -İZMİR(negatif)
5 ağustos, d_targaryen d_targaryen , 28 yaş,morfoloji, 1.deneme (31 temmuz opu) ANKARA (negatif)
6 ağustos, Mini_mini Mini_mini , 27 yaş, tüp sebebi?, 1.deneme, (1 ağustos opu) ANKARA NovaArt -HAMİLE
6 ağustos , D DEROS1986 , yaş?, tüp sebebi?, (9 haziran opu)3.deneme,(kaç embry) -İSTANBUL -HAMİLE
7 ağustos, _Citlembik_ _Citlembik_ , 25 yaş, morfoloji, (4 ağustos opu) 2.deneme (2embriyo) ANKARA-HAMİLE
14 ağustos , @demircemre01 , 30 yaş, amh düşk, erkek infertl, (11 ağustos opu) 1.tüp deneme (2 embriyo)-BURSA
14 ağustos , @Eylul41213 , 26 yaş,morfoloji,prolaktin, pıhtlşma (25 hazrn opu) 1.deneme,(pgt)-İSTANBL-HAMİLE
15 ağustos , alisanindunyasi alisanindunyasi , 28 yaş, çikolata kisti,(11 ağustos opu) 1.deneme - (1 embriyo)-BURSA-HAMİLE
17 ağustos, L Leybis46 , 34 yaş, tüp sebebi?, (14 ağustos opu) 1.deneme , 3.gün emb.(2embriyo) -GAZİANTEP
20 ağustos, @Selkem , yaş?, erkek infetl, ? deneme, 5.gün embriyosu,(2 embriyo)

beta HCG7.gün8.gün9.gün10.gün11.gün12.gün13.gün14.gün
Dykdyk Dykdyk , 2 embriyo----630---
She- , 2 embriyo ---127----
AyAl80 AyAl80 , 76--199----
lemonade_85 lemonade_85 , 79-204528----
lylaksy lylaksy , 1 embriyo69--260----
Y Yagmuryah , 2 embriyo--80130175---
T Tuma3987 ,2 embriyo136-260-444534--
G Gamzee246 , 2 embriyo--55----872
@blue-dreams , 2 embriyo----556-1983-
eerciyes_34 eerciyes_34 , 2 embriyo-4780198----
@KOKONNHUZURR , 2 embriyo36-60-----
E evanescence , 2 embriyo61----216--
Avalon80 Avalon80 , 3 embriyo-45-233-512-1123
@doga Delisi , 2 embriyo---225-486--
@Duygum__ , 2 embriyo-----151-422
B bifembahya , 2 embriyo------164-
Gulsah8488 , 1 embriyo-----383-765
@Edanonurum , 1 embriyo---124-239-439
@Muallimesevde34 , 1 embriyo------143-
@nehira-27 , 1 embriyo--140-284-610-
@nesmertoğlu , 1 embriyo-55-184----
becidina becidina , 2 embriyo---256350--1103
Serp208 Serp208 , --76-133--356

Son düzenleme:
Tüp bebekle ilgili terücrübelerini paylaşmak isteyenler buyursun :)
2 başarısız aşılama sonrası tüp bebeğe hazırlanıyorum. Yaşım 36 , çikolata kistim var ve tüplerden birisi tıkalı; eşimde sperm hızında düşüklük var.

Antalya tüp bebek merkeziyle ön görüşme sonrasında yapılması istenen testlerin listesi :

Kendim için ;

Alanin aminotransferaz (ALT)
Anti HBS ab
HEMOGRAM
Hepatit B s Antijeni ( HBsAG)
Hepatit C Antikoru ( anti-HCV)
HIV antikoru (1-2)
Kan grubu ( ABO) tayini
Kan şekeri
Kreatinin
Prolaktin (PRL)
Rubella Antikoru lgG
Tam idrar
TSH ( tiroid uyarıcı hormon)
Toxoplasma Antikoru lgG
VDRL

Eşim için ;

Hepatit B s Antijeni ( HBsAg)
Hepatit C Antikoru ( anti-HCV)
HIV Antikoru (1-2)
Spermiogram
VDRL

Umut kadar Umut kadar , Erzurum
She- She- , 9 nisan transfer yapıldı, İstanbul, yaş 30,
Nur34nur Nur34nur ,
Nehira-27 Nehira-27 , Antalya, yaş 36
@EylulunAnnesi ,
Mstfsevda Mstfsevda ,
Mojo44 Mojo44 ,
Y Yagmuryah ,
mor gelincik mor gelincik ,
Benim de olumsuz iki asilamam var. Haziran gibi tüp bebege baslayacagim.Tuplerimden biri hafif geniş olduğu için doktor aşılamalarin tutmadığını dusunuyor. Laparoskopi yapalım dedi. Senin tuplerimden biri tikaliymis canım. Laparoskopi olacak misin?

Benim de olumsuz iki asilamam var. Haziran gibi tüp bebege baslayacagim.Tuplerimden biri hafif geniş olduğu için doktor aşılamalarin tutmadığını dusunuyor. Laparoskopi yapalım dedi. Senin tuplerimden biri tikaliymis canım. Laparoskopi olacak misin?
Canım bende çikolata kisti olduğu için hem aşılama doktorum , hem de tüp bebek merkezinde görüştüğüm doktor herhangi bir ameliyat vs müdahale yapmayalım dedi, kistimin yayılmasına sebep olabilirmiş ve yumurta rezervime de zarar verebilirmiş. Tüp bebek doktoru tüplerin ikisi de tıkalı olsa bile tüp bebeğe engel değil dedi. Çünkü spermlerin biyerden biyere geçmesini gerektirecek bi durum yok dedi, biz hazır döllenmiş embriyoyu olması gereken yere bıraktığımız için tüplerle bi işimiz yok dedi. Ben de bugün adet oldum ve bi sonraki adetimde tüp bebek tedavisine başlayacaz inşallah. Zaman geçmiyor bir an önce olmasını istiyorum.

Canım bende çikolata kisti olduğu için hem aşılama doktorum , hem de tüp bebek merkezinde görüştüğüm doktor herhangi bir ameliyat vs müdahale yapmayalım dedi, kistimin yayılmasına sebep olabilirmiş ve yumurta rezervime de zarar verebilirmiş. Tüp bebek doktoru tüplerin ikisi de tıkalı olsa bile tüp bebeğe engel değil dedi. Çünkü spermlerin biyerden biyere geçmesini gerektirecek bi durum yok dedi, biz hazır döllenmiş embriyoyu olması gereken yere bıraktığımız için tüplerle bi işimiz yok dedi. Ben de bugün adet oldum ve bi sonraki adetimde tüp bebek tedavisine başlayacaz inşallah. Zaman geçmiyor bir an önce olmasını istiyorum.
İşin rast gider inşallah canım. Hepimize sabır ve kolaylıklar dilemekten başka caremiz yok.

Hafif pko görünümü var dedi bir de doktor. Tüp bebek raporun var mı canım. Yoksa ücretli mi yaptiracaksin

She- She- , nasılsın canım? En zor kısımları atlattın maşallah, en güzel ama sıkıcı döneme geldin , beklemek :) bu beklemenin sonucu amacına ulaşman dileğiyle :) amin

Aynen canım ben de :) mayısta 2 yıl olacak daha :) çocuk çalışmalarına da başlayalı 4 ay oldu daha , bu kadar kısa sürede bukadar şey yaşamak fazla geldi bana :)
Sen epey erken başlamışsin. Ama iyi olmuş sorunu ogrenmissin ona göre hareket ediyorsun. Zaman kaybetmemişsin hiç olmazsa:)

She- She- , nasılsın canım? En zor kısımları atlattın maşallah, en güzel ama sıkıcı döneme geldin , beklemek :) bu beklemenin sonucu amacına ulaşman dileğiyle :) amin
Selam canım. Bugün çok stresli bi gün geçirdim malesef ya. Umarım tedavimi etkilemez. Hayirlisi diyelim artık. 20 nisan tahlil günüm canım.

Sen epey erken başlamışsin. Ama iyi olmuş sorunu ogrenmissin ona göre hareket ediyorsun. Zaman kaybetmemişsin hiç olmazsa:)
Öyle oldu :) kasım ayında doktora gittim rutin kontrol için hiçbişeyden haberim yok :) dedim biz bebek düşünüyoz muayene olmaya geldim , doktor bakıp tamam sıkıntı yok yapabilirsiniz deyip gönderecek zannediyorum. nolduysa o gün oldu :) çikolata kisti neymiş tüplermiş tıkalıymış, sperm yavaşlığıymış ... Şok şok ..ağlama krizine girdim doktorun odasında :KK43: manyak kadın , bu doktorların iletişim becerisi yok hastanın psikolojisini düşünmüyor çat çat ne varsa söylüyor , birden sürecin içinde buldum kendimi. Direk aşılama dedi doktor, yaşımız da genç değil tabi. Ocakta klomenle 1. Aşılama, şubatta iğne ile 2. Aşılama ; ikisi de fos çıktı :KK43:

Selam canım. Bugün çok stresli bi gün geçirdim malesef ya. Umarım tedavimi etkilemez. Hayirlisi diyelim artık. 20 nisan tahlil günüm canım.
En stresli anında pozitif sonucu düşün ve hiçbişeye sinirlenme gül geç :) en zor kısımları atlattın şükür :)

Canim bende 3 aşılama ve 2 kez tüp bebek denemesi yaptırmıştım , bir kızım oldu darısı sizlere insallah..
2. Tüp denemenizde mi hamile kaldınız, dondurulmuşlardan mı oldunuz , allah size ve çocuğunuza sağlıklı ömürler versin darısı bizlere, sayfaya yazmanız uğur getirir inşallah :)

Merhaba kızlar bende üç yıldır evliyim malesef bende de çikolata kisti var aşılama denedik olmadı şimdi tüp bebek ve perşembe günü opu olacağım inşallah hakkımızda hayırlısı inşallah en kısa zamanda güzel haberleri alırız

Merhaba kızlar bende üç yıldır evliyim malesef bende de çikolata kisti var aşılama denedik olmadı şimdi tüp bebek ve perşembe günü opu olacağım inşallah hakkımızda hayırlısı inşallah en kısa zamanda güzel haberleri alırız
Ayyy sizi dikkatle takip edeceğim :) inşallah benim ve diğer arkadşların umudu olursunuz. Benim doktor kist tüp bebeğe engel değil dedi, bana moral olsun diye dememiştir inşallah, sizin ne dedi? Ay ne güzel zor kısımları atlatmışsınız. Opu dan sonra hemen transfer yapılacak mı ? Benim ki 1 ay rahim dinlendirme var dedi.

X