Tüp bebekte 3 tane embriyo transferi

Frezya19

Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2022
69
132
Arkadaşlar merhaba,
Ocak ayında dondurulmuş embriyolarımdan transfer olacak.Daha önce 3 kez tüp bebek transfer süreci geçirdim 5.gün embriyosuydu ve ikisinde kalp atışı durmasıyla kürtajla sonuçlandı.Kalan 4 embriyomdan 3’ü 6. Gün embriyosu iyi kalitede 1 tanesi düşük kalite.Doktor 3 tane transfer edebileceğini söyledi.Hemşiresi ise riskli olduğu için 2 tane transferi öneriyor.Daha öncekilerde 2 transfer edilmesiyle tek embriyo tutunmuştu.3 tanesinin tutunacağını düşünmüyorum ya bir ya iki tutar diye düşünüyorum.Olumsuz da olabilir tabi ama onu düşünmek istemiyorum.Aranızda 3 tane embriyo transfer edilen var mı, sonuçlarınız nasıldı?

Olmaz diye birsey yok sonucta embriyolar blastosist evresine ulasmıs. Bu embriyolar orta veya dusuk kaliteli olsa bile anne rahminde kendini onarıp tutunma ihmali artabiliyor. Benim ilk transferim 3 embriyo idi fakat üçüde dört hücreli ikinci gün embriyosuydu o yuzden tutunma ihtimali düşük oldugu için kabul etmiştim nitekim hiçbiri tutunmadı.
Bence ikiz hamilelik bile cok zor erken dogum riski ihtimali cok yuksek oluyor bunu biliyorsunuzdur. Bir embriyo sonlandıgı zaman kanamaya sebep olursa diğer saglıklı embriyoya da zarar verebiliyor bu da cok buyuk risk bir baslı basına.. Forumda okudugum kadarıyla yine üçüz gebeliklerde dr genellikle birini sonlandırma taraftarı oluyor boyle bir durumda drunuz onerirse kabul edebilir misiniz bunuda dusunun. Birde şu var tabi iki transfer ettirirsiniz ama biri bölünüp yine üçüz olabilir. Tek transfer içinde geçerli tabiki bu örnekleri de cok gorduk. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Olmaz diye birsey yok sonucta embriyolar blastosist evresine ulasmıs. Bu embriyolar orta veya dusuk kaliteli olsa bile anne rahminde kendini onarıp tutunma ihmali artabiliyor. Benim ilk transferim 3 embriyo idi fakat üçüde dört hücreli ikinci gün embriyosuydu o yuzden tutunma ihtimali düşük oldugu için kabul etmiştim nitekim hiçbiri tutunmadı.
Bence ikiz hamilelik bile cok zor erken dogum riski ihtimali cok yuksek oluyor bunu biliyorsunuzdur. Bir embriyo sonlandıgı zaman kanamaya sebep olursa diğer saglıklı embriyoya da zarar verebiliyor bu da cok buyuk risk bir baslı basına.. Forumda okudugum kadarıyla yine üçüz gebeliklerde dr genellikle birini sonlandırma taraftarı oluyor boyle bir durumda drunuz onerirse kabul edebilir misiniz bunuda dusunun. Birde şu var tabi iki transfer ettirirsiniz ama biri bölünüp yine üçüz olabilir. Tek transfer içinde geçerli tabiki bu örnekleri de cok gorduk. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
Teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaştığınız için.Kalan embriyolarım bittiğinde sıfırdan tüp bebek sürecine başlayacağım için her defasında aynı umut ve umutsuzluk sürecinden endişe duyuyorum sadece.Ben de 2 embrıyo transfer edılmesını ısterım tabıkı ama sayınarttıkça sansım da artar dıye dusundum.Siz de geçirmişsiniz aynı süreci işlemler vs gözüme gelmiyor da bekleyıs ve belırsızlık surecı ya yıne olumsuz sonuclanırsa endısesı ınsanı yıpratıyor.Siz tedavı surecıne devam edıyor musunuz hakkınızda hayırlısı olsun🙏🏻

Üç embriyo transferi ile üçüzlere hamile kalan arkadaşım vardı olmaz diye bişey yok
Daha önce üçüzlere hamile olan biri olarak çok ama çok zor onuda geçtim embriyonun bölümüp 4üz 5iz olma ihtimalide var
Ben 2 embriyoyla üçüzlere hamile kalmıştım
Sakın 3 tane transfer ettirmeyin 2 tane transfer olsun

Üç embriyo transferi ile üçüzlere hamile kalan arkadaşım vardı olmaz diye bişey yok
Daha önce üçüzlere hamile olan biri olarak çok ama çok zor onuda geçtim embriyonun bölümüp 4üz 5iz olma ihtimalide var
Ben 2 embriyoyla üçüzlere hamile kalmıştım
Sakın 3 tane transfer ettirmeyin 2 tane transfer olsun
Tecrubelerınızı paylastıgınız ıcın tesekkur ederım.🙏🏻 Sizin ve arkadaşınızın üçüzleri doğdu mu peki?Ne gibi zorluklar yaşadınız? Benim daha önceki iki tüp bebek gebeliğim kalp durmasıyla sonuçlandı.

Tecrubelerınızı paylastıgınız ıcın tesekkur ederım.🙏🏻 Sizin ve arkadaşınızın üçüzleri doğdu mu peki?Ne gibi zorluklar yaşadınız? Benim daha önceki iki tüp bebek gebeliğim kalp durmasıyla sonuçlandı.
Maalesef ben 20 haftalık dogumla kaybettim bebeklerimi
İkiz gebelik ne kadar zorsa üçüz gebelik ikiz gebeliğin 2 katı zor hep yatmak zorundasınız zaten her doktor muanesinde birini almayı teklif ediyolar
üç embriyodan 1i bölünüp 4 üz olursa napıcaksınız türkiyedeki 4 üz 5iz annelerinin sayfalarına denk gelmiştim 2sinede 2 embriyo transfer edilmiş embriyolar kendi içinde bölünüp 4üz 5iz olmuş sakın 3 tane transfer ettirmeyin ben 2 tane transfer ettirirken bile düşünmekten psikolojim çok etkilenmişti yine bölünüp üçüz olur mı diye

Maalesef ben 20 haftalık dogumla kaybettim bebeklerimi
İkiz gebelik ne kadar zorsa üçüz gebelik ikiz gebeliğin 2 katı zor hep yatmak zorundasınız zaten her doktor muanesinde birini almayı teklif ediyolar
üç embriyodan 1i bölünüp 4 üz olursa napıcaksınız türkiyedeki 4 üz 5iz annelerinin sayfalarına denk gelmiştim 2sinede 2 embriyo transfer edilmiş embriyolar kendi içinde bölünüp 4üz 5iz olmuş sakın 3 tane transfer ettirmeyin ben 2 tane transfer ettirirken bile düşünmekten psikolojim çok etkilenmişti yine bölünüp üçüz olur mı ço

Çok geçmiş olsun.Allah diğer tarafta karşılaşmayı nasip etsin.Daha sonraki transferleriniz olumlu sonuçlandı mı peki?

Merhaba, iki embriyo koydurdunuz şuan anladığım kadarıyla değil mi? Benimde ilk transferim bu hafta sonu yapılacak 1 mi 2 mi kaç embriyo koyacak konusmadık ben de hala düşünüyorum 😓
Evet 2 tane koyduk
Eğer doktorunu size bıraktıysa seçimi 2 tane seçin garanti olsun
Ama bazı doktorlar prosedüre uyup 1 tane koyuyor

Kendimden örnek vereyim ,
Benimde çok dememem oldu hep çift koyuluyordu ve tutmuyordu. Ben zaten tutmuyor mantığıyla hep çift koyduruyordum ama en son denemede ikiside tutundu şimdi 2 yaşında ikizlerim.olmaz diye birşey yok yani.ben de hep o mantıktaydım yok ya olsa biri olur diyordum,üçüde tutarsa sıkıntılı bir gebelik yaşama ihtimaliniz çok yüksek,ben olsam risk almazdım.

Kendimden örnek vereyim ,
Benimde çok dememem oldu hep çift koyuluyordu ve tutmuyordu. Ben zaten tutmuyor mantığıyla hep çift koyduruyordum ama en son denemede ikiside tutundu şimdi 2 yaşında ikizlerim.olmaz diye birşey yok yani.ben de hep o mantıktaydım yok ya olsa biri olur diyordum,üçüde tutarsa sıkıntılı bir gebelik yaşama ihtimaliniz çok yüksek,ben olsam risk almazdım.
Anladığım kadarıyla çoğunluk 3 koyulmasından yana değil.Bugün kontrole gittim rahim kalınlığı iyi dendi.Embriyo sayısı transfer günü belli olacak çözünmeye bağlı olarak 2 yada 3 olacakmıs.Doktor 3 tutarsa birini sonlandırırırız dedı.Cok da rahat soyledı.Bazen doktorların bu rahatlıgını anlayamıyorum.Üçüz doğuran da var onlarda sonlandırma olmuyor da neden ılk secenek bu oluyor anlamıyorum..

Arkadaşlar merhaba,
Ocak ayında dondurulmuş embriyolarımdan transfer olacak.Daha önce 3 kez tüp bebek transfer süreci geçirdim 5.gün embriyosuydu ve ikisinde kalp atışı durmasıyla kürtajla sonuçlandı.Kalan 4 embriyomdan 3’ü 6. Gün embriyosu iyi kalitede 1 tanesi düşük kalite.Doktor 3 tane transfer edebileceğini söyledi.Hemşiresi ise riskli olduğu için 2 tane transferi öneriyor.Daha öncekilerde 2 transfer edilmesiyle tek embriyo tutunmuştu.3 tanesinin tutunacağını düşünmüyorum ya bir ya iki tutar diye düşünüyorum.Olumsuz da olabilir tabi ama onu düşünmek istemiyorum.Aranızda 3 tane embriyo transfer edilen var mı, sonuçlarınız nasıldı?

a bugün 3 embriyo transfer edildi. Bi
Arkadaşlar merhaba,
Bana bugün 3 tane 5. Gün (1 tanesi 4. Gün kalitesinde) embriyosu transfer edildi. Biz 2 tane istedik eşimle, fakat doktor ve embriyolog şansı yüksek tutmak için 3 tane yapalım dediler ve o an ok dedim. Şu an yanlış mı yaptım diye düşünüyorum fakat doktora da cok güveniyorum. Hayirlisi artık.

a bugün 3 embriyo transfer edildi. Bi

Bana bugün 3 tane 5. Gün (1 tanesi 4. Gün kalitesinde) embriyosu transfer edildi. Biz 2 tane istedik eşimle, fakat doktor ve embriyolog şansı yüksek tutmak için 3 tane yapalım dediler ve o an ok dedim. Şu an yanlış mı yaptım diye düşünüyorum fakat doktora da cok güveniyorum. Hayirlisi artık.
Hakkınızda hayırlısının olmasını dilerim inşallah güzel sonuçlarınızı burda duyarız.Sizin kaçıncı denemeniz.Benim 4. Denemem.

Hakkınızda hayırlısının olmasını dilerim inşallah güzel sonuçlarınızı burda duyarız.Sizin kaçıncı denemeniz.Benim 4. Denemem.
Bizim ilk denemiz, fakat yaşım 35.
Hayırlısı inşallah, şimdi ise 3 tanesi tutarsa ne yaparım diye düşünüyorum.
Ama sizin 4. Denemeniz ise ben yapın derim. Cünki 3 embriyo transferinde tekiz gebelik şansı yüzde 70 e çıkıyor. 3 üç gebelik olasılığı ise sadece yüzde 10.

Bizim ilk denemiz, fakat yaşım 35.
Hayırlısı inşallah, şimdi ise 3 tanesi tutarsa ne yaparım diye düşünüyorum.
Ama sizin 4. Denemeniz ise ben yapın derim. Cünki 3 embriyo transferinde tekiz gebelik şansı yüzde 70 e çıkıyor. 3 üç gebelik olasılığı ise sadece yüzde 1

Bence siz de güzel düşünün olumsuzu aklınıza getirmeyin.Ben de 3 ten yanayım şansım artsın dıye cunku artık yorgun hıssedıyorum denemekten.Hakkımızda en guzelı en hayırlısı olsun🌸

X