tüp bebekte yeni yasa sanırım...!

MyWorLd

İkincİ MELEGİM YoldA :)
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
935
1
selam...

yeni öğrendiğim ama doğruluğunun ne kadar net olduğunu bilmediğim tüp bebek uygulamasına yeni gelen bir yasayı sizlerle paylaşmak istedim. bundan sonraki tüp bebek transferlerinde 2 den fazla embriyo transferi yapılmayacakmış. bu konuda net bilgiye sahip arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa çok sevinirim..

hepimizin tedavileri hayırlı olsun ve Allah hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin... sevgiler

ben de sağlık açısından en fazla 3 biliyordum ama doktorlarda yani benim doktorumun dediğine göre tercihleri 2'ymiş.zira çoğul gebelik istemiyorlar.

Aslında yeni yasanın pekçok tartışılır tarafı var,mesela bana en ilginç geleni yazayım : mevcut evlilik birliği içinde olmasa bile eşlerden birinin diyelim ki önceki evliliğinden çocuğu var ancak yeni evliliğinde taraflardan herhangi birinden kaynaklanan sebeple çocuğunuz olmuyorsa, tüpbebek tedavinizi devlet karşılamıyor,yani gidin eşinizin önceki evliliğinden olan çocuklarını sevin diyor...

zaten ne kadar zorluk varsa onu yapıyorlar ..yok iğne tedavisinde 3 yılllık evli olman gerekliymişki devlet karşılasın ve 3 tedavininkini karşılıyormuş. sonrası cebinden öde paran varsa bebeğin var yoksa kapa çeneni otur..

Iki embryo olayi gelse de yas faktoru ve olumsuz denemelerde bu yasayi uymayabiliyorlar.Bence suan icin dert edilecek bisey yok diye biliyorum.Birkac ay once de gundemde bu vardi.dr. uma sormustum oda senin gibi olumsuz 4 denemesi olan ve yas 35 olan hastalarda bunu uygulayamam dedi.

ben de sağlık açısından en fazla 3 biliyordum ama doktorlarda yani benim doktorumun dediğine göre tercihleri 2'ymiş.zira çoğul gebelik istemiyorlar.

evet sırf çoğul gebeliklerin sonlandırılması durumundan dolayı 2 ye indirilmiş.. o kadar para ver bir sürü tedavi gör ve sadece 2 tane ile şans dene offff offf Allah yardımcımız olsun valla

Aslında yeni yasanın pekçok tartışılır tarafı var,mesela bana en ilginç geleni yazayım : mevcut evlilik birliği içinde olmasa bile eşlerden birinin diyelim ki önceki evliliğinden çocuğu var ancak yeni evliliğinde taraflardan herhangi birinden kaynaklanan sebeple çocuğunuz olmuyorsa, tüpbebek tedavinizi devlet karşılamıyor,yani gidin eşinizin önceki evliliğinden olan çocuklarını sevin diyor...

evet bunu biliyorum ve ilk duyduğumda bana da çok saçma gelmişti. her aileye 3 çocuk demeyi bilenler şu hiç çocuğu olmayan bizlere gün geçtikçe zorluk çıkaracaklarına daha fazla kolaylık tanısalar nolur ki..? hiç maddi durumu olmayan insanlar ne yapacak peki ? Rabbim hepimize isteyen herkese hiç olmadı birer tane nasip etsin yarabbim :KK43:(

zaten ne kadar zorluk varsa onu yapıyorlar ..yok iğne tedavisinde 3 yılllık evli olman gerekliymişki devlet karşılasın ve 3 tedavininkini karşılıyormuş. sonrası cebinden öde paran varsa bebeğin var yoksa kapa çeneni otur..

aynen canım benim ya Rabbim tüm olmayanlara acısın artık tek umudumuz dualarımız :KK43:(
Iki embryo olayi gelse de yas faktoru ve olumsuz denemelerde bu yasayi uymayabiliyorlar.Bence suan icin dert edilecek bisey yok diye biliyorum.Birkac ay once de gundemde bu vardi.dr. uma sormustum oda senin gibi olumsuz 4 denemesi olan ve yas 35 olan hastalarda bunu uygulayamam dedi.

kıyamam ya 4 tane olumsuz denememi yaşadın sen? Rabbim tez zamanda senin de bizlerinde kucaklarını doldursun emeklerimizi boş çıkarmasın inşallah (AMİN)

Ayrıca devlet karşılasa bile ilaçların neredeyse %70 'e yakınını bizler ödüyoruz.

X