Tüplerin tıkalı olmasi

benim tüplerimde iltihap varmış. vaginal muayneyle belli oldu aslında gözükmemesi gerekirmiş. iltihap olup şiştiği için görmüş. endişe içindeyim.. :KK43:

Vajinal muayenede yumurtalıklarda, rahimde herhangi bir kistik oluşum varsa görünüyor, ya da yumurtalar görünüyor ama tüpler daha ince yapılar olduğu için tıkalı olup olmadığı hsg sırasında rahme verilen sıvının tüplerden geçip geçmemesiyle anlaşılıyor. Aynı zamanda rahimde olan yapışıklık şekil bozukluğu gibi durumlar da hsg ile anlaşılıyor. Ben de düşünüyorum yaptırmayı birkaç ay sonra. Doktor şimdilik gerekli görmedi ama yine de yaptırmak istiyorum hamilelik yine oluşmazsa. Bir taraftan da korkuyorum gerçi

Antibiyotik verdi mi? Korkma içini ferah tut

evet ağrı kesici birde fitil sahibi oldum. 1hafta kullanıcakmışım birdahaki ay adet sonrası rahim filmi çekilicek. :KK43: internetten araştırdım rahim kanalı yada tüp iltihabı diye bişey yok. rahim ağzı var rahim var. anlamadım pek.

evet ağrı kesici birde fitil sahibi oldum. 1hafta kullanıcakmışım birdahaki ay adet sonrası rahim filmi çekilicek. :KK43: internetten araştırdım rahim kanalı yada tüp iltihabı diye bişey yok. rahim ağzı var rahim var. anlamadım pek.
Fitili düzenli kullan mutlaka beline yastık koy yoksa akıp gidiyor ben de iki defa kullandım gerçekten ağız yoluyla ilaç almaktan daha etkili

X