Türk vatandaşlarına Hollanda'da skandal müdahale

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.828
Hollanda'da yaşayan Türk vatandaşları yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye'nin Rotterdam'da bulunan başkonsolosluğu'nun önünde toplandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya destek vermek içim alanda toplanan Türk vatandaşlarına müdahale eden Hollanda polisleri gösterdikleri sert müdahale ile büyük tepkiye neden oldu. Hollanda güvenlik güçleri Türk vatandaşlarına polis köpekleri ile müdahale etti
58c4dfe267b0a922b09deafd.jpg

PAYLAŞ
  • Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Hollanda polisi, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya destek vermek için toplanan Türk vatandaşlarına sert müdahalede bulundu. Vatandaşlardan bazıları polis köpeklerinin saldırısına uğradı.

Hollanda polisi, Bakan Kaya'yı eskortla bölgeden uzaklaştırdıktan sonra, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde toplanan binlerce Türk vatandaşını güç kullanarak dağıttı.

Hollanda hükümetinin engellemelerine karşı Bakan Kaya'ya destek vermek için bölgede bulunan Türk vatandaşlarının üzerine TOMA araçlarıyla tazyikli su sıkılan müdahalede, çok sayıda polis köpeği kullanıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/hollandada-polis-kopekleri-ile-turk-vatandaslarina-saldiri-40392379

linkte video var, videoda 19 sn den itibaren üç dört saniyelik enteresan bir dialog var

Yer Rotterdam;
-hadi gel vur, banada vur
-Abi sus ya bizi de atacaklar içeri
-Ne atacaklar lan burası Türkiye mi
Aynen orasi TÜRKİYE degil hollanda iste o yuzden boyle cirkin zalim gaddar skandal hareketler yaptilar dun gece.

Türkiye bizim ülkemiz kötüleyemez kimse.

Kotulemek ile elestirmek arasinda fark var, Gercekle ve carpitma arasinda da. Bu arada kasla goz arasinda ulkeyi uzerinize mi yaptilar da, kendinizde "kim ne yapar ya da yapamaz" deme hakkini buluyorsunuz. Oralari baskalarinin ulkesi olarak goruyorsaniz ne isiniz var oralarda, ulkemizin kapilari acik herkese, lutfen cekinmeyin gelirken.

Kotulemek ile elestirmek arasinda fark var, Gercekle ve carpitma arasinda da. Bu arada kasla goz arasinda ulkeyi uzerinize mi yaptilar da, kendinizde "kim ne yapar ya da yapamaz" deme hakkini buluyorsunuz. Oralari baskalarinin ulkesi olarak goruyorsaniz ne isiniz var oralarda, ulkemizin kapilari acik herkese, lutfen cekinmeyin gelirken.
hahah yani şu vaziyeti mi savunuyosunuz köpeklere yem ettiler bizi. size başka sözüm yok o zamansiz hala ülkemizi eleştirin. onlara aferin.

Köpek dişlerini geçirmiş, polis hiç ayırmıyor da. Parçalasın ölsün diye :KK42:

hahah yani şu vaziyeti mi savunuyosunuz köpeklere yem ettiler bizi. size başka sözüm yok o zamansiz hala ülkemizi eleştirin.

Savunulacak bir sey yok, siddet siddettir ama ulkemiz gulluk gulistanlikmis, duzeltimesi gereken bir suru sey yokmus gibi bol keseden sallamayin lutfen. Turkiye' de siddet olmadigini iddia eden, sonra da kimse ulkeye "burada siddet var" diyemez diyende sizsiniz. Populistligi birakin, gercekle yuzlesin ki, ulkenin daha yasanilabilir, mutlu insanlarin yasadigi bir yer haline getirme enerjisi ve azmi de bulasiniz. Siz siddeti elestirmiyorsunuz, sadece siddetin uygulandigi kitlelere gore tavir aliyorsunuz, o yuzden turkiye'de ki siddet cicek dagitmak gibi geliyor size, hollanda daki ise zalimlik.

Savunulacak bir sey yok, siddet siddettir ama ulkemiz gulluk gulistanlikmis, duzeltimesi gereken bir suru sey yokmus gibi bol keseden sallamayin lutfen. Turkiye' de siddet olmadigini iddia eden, sonra da kimse ulkeye "burada siddet var" diyemez diyende sizsiniz. Populistligi birakin, gercekle yuzlesin ki, ulkenin daha yasanilabilir, mutlu insanlarin yasadigi bir yer haline getirme enerjisi ve azmi de bulasiniz. Siz siddeti elestirmiyorsunuz, sadece siddetin uygulandigi kitlelere gore tavir aliyorsunuz, o yuzden turkiye'de ki siddet cicek dagitmak gibi geliyor size, hollanda daki ise zalimlik.
'bol keseden sallamayın' gibi sözler kullanamazsınız bana. bu konu hollandadaki olaylar ama ona bile yorum yapınca hemen Türkiye de böyle böyle oluyor amaaaaaaaa. ben burada hollandadaki olaylara yorum yapıyorum sizden de izin alacak değilim. iyi günler.

valla kimse hiç bir türk vatandaşı hollandalıların bu yaptığını asla onaylamaz ben de onaylamıyorum çok çirkin

ama benim anlamadığım akp li "bazı" arkadaşların kendilerinden olmayan kimseye empati yapmaması

mesela bizim ülkemizde bizim siyasetçilerimiz konuşturulmuyor, aynı tepkiyi buna da göstermeliler

mesela tamamen örnek olarak yazıyorum meral akşenerin konuşma yapacağı tüm salonlarda elektriklerin kesilmesi bi takım olayların yaşanması, ben akp li arkadaşlardan buna bi tepki okumuyorum

mesela bizim ülkemizde bizim vatandaşlarımız da kendi polisimiz tarafından dövülüyor yürüyüşlerde falan mesela öğretmenler... ama aynı akp li arkadaşlardan yine tepki yok

zaten adamlar gelmeyin dedikleri halde kovulana kadar uğraşmalarının sebebi de tamamen halkı manipüle etmek..

bunu da gayet güzel başardılar

'bol keseden sallamayın' gibi sözler kullanamazsınız bana. bu konu hollandadaki olaylar ama ona bile yorum yapınca hemen Türkiye de böyle böyle oluyor amaaaaaaaa. ben burada hollandadaki olaylara yorum yapıyorum sizden de izin alacak değilim. iyi günler.

O kisim agir olmus evet kusura bakmayin ama Turkiye konusunu siz getirdiniz, orasi bilmem neresi o yuzden oluyor, burada olmuyor diyen sizsiniz. Neyse uzatmanin alemi yok, size de iyi gunler.

Hollanda'nın müdahalesi çirkin peki Türkiye sütten çıkmış ak kaşık mı?
Ak kaşık olsa videodaki akp'li burası Türkiye mi diye sormazdı?

En ufak bir protestoda dahi söylenen ülkemizin güzide bir lafı var "yemek yediği ülkenin kabına edersen diye başlayıp ya sev ya terket " diye devam eder hani. Hollandalı sağcı lider açık açık söyledi gidin ve geri gelmeyin dedi.
Hollanda'daki sevgili arkadaşlar ülkemizde demokrasi çok güzel gelsenize .

Hollanda'nın müdahalesi çirkin peki Türkiye sütten çıkmış ak kaşık mı?
Ak kaşık olsa videodaki akp'li burası Türkiye mi diye sormazdı?

En ufak bir protestoda dahi söylenen ülkemizin güzide bir lafı var "yemek yediği ülkenin kabına edersen diye başlayıp ya sev ya terket " diye devam eder hani. Hollandalı sağcı lider açık açık söyledi gidin ve geri gelmeyin dedi.
Hollanda'daki sevgili arkadaşlar ülkemizde demokrasi çok güzel gelsenize .

Vallahi butun ulkelerin sagi ayni kafa, en ufak elestiride sev ya da terk etten, vatan hainine kadar uzanan bir skalada kafani utulemeleri devam eder.Hollanda'li sagci politikaci da istina degil, sag politika bunu gerektiriyor, bol populism,bol laf, az is.

Adamlara hacli de, nazi de, bakan gelmeyecek de ama adamlarin ulkesine saklanarak girmeye calis.. karsilik verince de woaaaa yok ya.. o kadar fasist rezil ulkede isiniz ne, gelin ulkenize 1300 liraya gecinelim buyrun tutan mi var.. verin kopek kulubesi kadar eve 1000 tl, ete 60 tl, bibere 9 tl yasayin.. evet cok kotu bir ulke donun o zaman gorsunler Turkun gucunu haydi..

Vallahi butun ulkelerin sagi ayni kafa, en ufak elestiride sev ya da terk etten, vatan hainine kadar uzanan bir skalada kafani utulemeleri devam eder.Hollanda'li sagci politikaci da istina degil, sag politika bunu gerektiriyor, bol populism,bol laf, az is.
Sağ dediğiniz gibi dünyanın neresine gidersek gidelim aynı sığlıkta söylemlerle kendini belli ediyor.
Ve dünya ne yazık ki sağ milliyetçi menzile girdi. Safları sıkılaştırmanın yolu olarak nefret pompalanıp duruyor.

X