Türkçe'yi güzel kullananlara..

düzgün Türkçe'yle yazılmış yazıları okumak ayrı bir keyif
yapılan paylaşım çok hoşuma gitse de bozuk bir Türkçe kullanıldıysa keyif vermiyor
Hülya ne iyi etmişsin de böyle bir konu açmışsın;umarım daha düzgün bir dil kullanılmasına yararı olura.s.

Valla ben de dönüp dolaşıp bu başlığa geliyorum aslında..
Daha önceden de yazdım ama ne kadar yazarsam yazayım yetmiyor bana.Ben Türkçemizi çok seviyorum,onu kullanırken noktalama işaretlerinden tutun da,özel isimlere kadar her detaya dikkat ediyorum..Bu konuda övünebilirm,mütevazi olmayacağım..

Evet ben Türkçemizi iyi ve kusursuz kullananlardanım:)Aynı tutumu sergileyen arkadaşlarımı da yer yer değil,sık sık görmek istiyorum..
Dilimize sahip çıkalım lütfen..Kaybolmasına,yitip gitmesine izin vermeyelim.Bu bizim elimizde!

Hülya'cığım bir teşekkür daha sana.Bakarsın yarın birgün gelir yine yazarım,çünkü sonsuz haz alıyorum bu konuda fikirlerimi yazınca...
Sevgiler..

Dönüp dolaşıp aynı hazı almak güzel şey Şule'ciğim..
Her ne kadar önemsenmemiş gibi görünse de ben bu itinamız sayesinde insanların daha dikkatli olduklarını görüyorum..Sağolsunlar biraz daha dikkat eder oldular.
Herkese teşekkürler.
Öf,aman yine aynı konu bıktık diyeceğinize bir adım atın..gerisi gelir..
Katılan ve benim gibi düşünen herkese teşekkürler.

düzgün Türkçe'yle yazılmış yazıları okumak ayrı bir keyif
yapılan paylaşım çok hoşuma gitse de bozuk bir Türkçe kullanıldıysa keyif vermiyor
Hülya ne iyi etmişsin de böyle bir konu açmışsın;umarım daha düzgün bir dil kullanılmasına yararı olura.s.

Sağol canım benim..Desteğinizi görmek çok hoş.

Katılmamak mümkün mü "z" yerine "s" kullananlara kelime arasında "y" harfini yutanlara velhasıl ortam cıvıtacak kadar konuşmayı celbinden çıkaranlara duyuralım sesimizi.. Bu ne yaa san ki 5, 10 yaşlarında çocuklar gibi yazıyorlar. Kocaman kocaman insanlarız vatani ve milli değerlerimizden biridir dilimiz, Türkçemiz neden sahip çıkmıyoruz. Ben bi anlam veremiyorum öyle yazanlara ve hiç hoş bi görünüm de sergilemiyor kanımca... Ve hala bütün bu saçma sapan yazımlara karşın kendi dilini ve yazım şeklini değiştirmeyip öz Türkçe kullanmaya özen gösteren doğru düzgün yazan ve okunduğun da anlatmak istediği ifadeleri aynı şekilde anlatan yazıları yazanlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Normal yaşantımızda ya da internet ortamında, konuşmalarımızda, yazışmalarımızda, yani kısaca hayatın içinde heryerde dilimize özen gösterenlere ben de teşekkür ediyorum...a.s.a.s.

Dayanamayıp ben de bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu konudaki düşüncelerimi öyle çok dile getirdim ki bilen biliyor zaten...

Türkçeyi olduğu gibi,ingilizce kelimeler katmadan,herşeyi ingilizce terimlerle anlatmaya çalışmadan kullananlara ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM,artık o kadar az ki türkçeyi güzel kullananların sayısı,bakıyorum herkes her gün yeni yeni ingilizce kelimeler katıyor kelime dağarcığına,ve türkçesi dururken yabancısını kullanıyor,neden??? daha havalı daha entel bi imaj çizmek için mi?bakın ben ingilizce biliyorum demek mi? türkçeyi mahvetmeyin artık yeter,nedir bu ingilizce özentisi anlamadım,türkçemiz elden gidiyor haberiniz yok senağlama

öncelikle bülent ersoya teşekkür etmek lazım galiba kızlar

Fevkaledenin fevkinde diye saçma bir kelimeyi Türkçe'ye ite-kaka sokmaya çalışan Sayın Bülent Ersoy'a ben teşekkür etmeyeceğim.
Dikkat ederseniz saçma-sapan kelimeler kullanmaya ve bu kelimeleri yıllardır sanki Öz Türkçe gibi kullanmaya çalışan birisi Bülent Ersoy.
(Şahsi görüşümdür.)

Türkçeyi olduğu gibi,ingilizce kelimeler katmadan,herşeyi ingilizce terimlerle anlatmaya çalışmadan kullananlara ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM,artık o kadar az ki türkçeyi güzel kullananların sayısı,bakıyorum herkes her gün yeni yeni ingilizce kelimeler katıyor kelime dağarcığına,ve türkçesi dururken yabancısını kullanıyor,neden??? daha havalı daha entel bi imaj çizmek için mi?bakın ben ingilizce biliyorum demek mi? türkçeyi mahvetmeyin artık yeter,nedir bu ingilizce özentisi anlamadım,türkçemiz elden gidiyor haberiniz yok senağlama

Aynen katılıyorum ve bende Türkçe'mizi güzel kullanan herkese teşekkür ediyorum.a.s.
Maalesef, kendini farklı gösterebilmek için Türkçe'mizi katlediyolar.:eek:klava: Bu tür insanlara cidden acıyorum. a.sBunlarda Türk'lük duygusu yok.
Bu tür insanların Türk'lüğünden şüphe duyuyorum. a.sUmarım en kısa zamanda yanlışlarını görüp yaptıkları hatanın farkına varırlar.

Fevkaledenin fevkinde diye saçma bir kelimeyi Türkçe'ye ite-kaka sokmaya çalışan Sayın Bülent Ersoy'a ben teşekkür etmeyeceğim.
Dikkat ederseniz saçma-sapan kelimeler kullanmaya ve bu kelimeleri yıllardır sanki Öz Türkçe gibi kullanmaya çalışan birisi Bülent Ersoy.
(Şahsi görüşümdür.)

tabi ki işin esprisiydi bu .Bülent ersoy'u hiç bi yönü ile sevmiyorum ben en çok da mesela kızlar yazacağı yerde kıslar yazan güzel yazacağı yerde güsel yazan insanlara gıcık oluyorum

X