Türkiye tarihinde bir ilk; YSK, İstanbul seçimini iptal etti!

Muhtelif Evhamli Hatun

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
4.933
14.151
Akp çözüm süreci yaptı. Analar ağlamasın diye ortaya çıktılar pazarda hamile eşinin yanında ya da çarşı iznine çıkmış erler haince şehit edildi deva ettiler. Karşı çıkana kafatasçı şehit kanından beslenenler olarak yaftaladılar. Bu süreçte valilere operasyon izni verilmeyin emri gitti ve hendekler ortaya çıktı. O hendeklerden dolayı yüzlerce şehit verdik. Sonra seçim oldu sen gittin Akpye oy verdin.

Fetullah tehlikeli dedik, bunların her yere çöreklenmesine izin vermeyin dedik, devlet meselelerinde cemaatin yeri yoktur dedik ama ne istedilerse veren partili Cumhurbaşkanına dinletemedik. Sonuç 15 Temmuz. Seçim oldu gittin Akpye oy verdin.

Dış mihraklar gelişmemizi istemiyor palavrasını savunup Brunson salınmasın yeter ki; biz gerekirse soğan yeriz dedin. Bu can bu bedende oldugu sürece o rahip salınmaz diyen partili Cumhurbaşkanı, Brunsonu saldı. Seçim oldu gittin Akpye oy verdin.

Milyon sefer sınav sistemi değişti. Sınavlara hile karıştırıldı yavrunun, eşinin, kardeşinin hakkı yendi. İsyan ettin. Seçim oldu gittin Akpye oy verdin.

Pardon da sen şimdi neyin davasını güdüyorsun. Senin ne demeye hakkın var? Kimi hangi hakla eleştiriyorsun? Chp gitmiş işbirliği yapmış. Hadi yaptı diyelim senin ellerin temiz mi ki milleti teröristlikle suçluyorsun? Sen kendi partin pkk ile pazarlık yaparken ne yağtın da milletten ne bekliyorsun?
"Hataları da eleştiriyormuş." Eleştirsen ne olur memleketin dibine dinamit koyulan tüm hataları yalnızca eleştirmekle kalıyorsun sonuçta gidip oy verip yaptıklarını tasdikliyorsun.

Utanın ya azcık utanın daşu memleket için umudumuz yeşersin.


Bende yukarıda bunu yazdım.

Önce iğneyi kendine batır !!!

Ya da azıcık utanman olsun.. Erdeminle sus.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

deynepnaz

Guru
Pro Üye
2 Aralık 2015
25.097
88.045
En azından sınırdan geçen teröristlerle meğri meğri yapmıyorlar.
Biz "Nasıl CHP ile HDP iş birliği yaptı dersiniz, yalannnn" diye kızmıyoruz.

Lütfen önce odaklandığımız noktaya iyi bakın.

Bizim kızdığımız nokta, teröristleri türkülerle şarkılarla sınırdan sokan AKP iken, nasıl utanmadan ve de yüzsüzce, hiç gram utanç duymadan "Aaaaa CHP tü kaka, bak PKK ile işbirliği yaptı." diyebiliyorsunuz.

Çünkü bunu başlatan bizler değiliz. Bunu başlatan çözüm sürecini açan AKP.

Kısacası bizim kızdığımız nokta iğneyi kendinize batırmadan çuvaldınızı başkasına batırmaya çalışmanız...
Varsayalım bunu yazan İYİ partili biri.Ne AKP ne CHP ye oy vermiş,gerçeği değiştirir mi?Mesela eşin seni aldatıyor diyen birine senin de eşin seni aldatıyor demeye geliyor bu...
Yine yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıktıya geldi.Neyse selametle daha da yazmam artık...
 

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
7.791
28.089
HDP ile CHP ittifak yapıyor deyince kızıyorsunuz ,inkar ediyorsunuz ama CHP Genel Başkan Yardımcısı seçim sonuçları için en büyük teşekkürü Selahattin Demirtaş'a ediyor.
GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya: En büyük teşekkürü, Selahattin Demirtaş'a ediyorum
Yıldırım Kaya, yenilenen İstanbul seçimlerine ilişkin Demirtaş'a teşekkür etti
Yıldırım Kaya

26 Haziran 2019 23:01
  • -
  • A
  • +
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, YSK’nın iptal kararı üzerine 23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimine ilişkin değerlendirmede bulunurken, HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’a teşekkür etti.
Parlamentodaki konuşmasına “Gözünüz aydın çocuklar, gözünüz aydın öğrenciler, gözünüz aydın öğretmenler, gözünüz aydın veliler, gözünüz aydın İstanbul, yeni bir hayat başlıyor” sözleriyle başlayan Kaya, “0-4 yaş arasındaki çocukların anneleri ve babaları, çocuklarıyla birlikte İstanbul’un dört bir yanını artık özgürce dolaşabilecek, hangi parka gitmek istiyorsa, hangi ilçeye gitmek istiyorsa oraya gidecek. Çünkü İstanbul’da yeni bir başlangıç var. Tıpkı gezinin çocukları gibi. Karadeniz’in hırçın delikanlılarından birisi şu anda Türkiye’nin umudu olarak İstanbul’da bir başlangıç yaptı” ifadelerini kullandı.
Kaya, konuşmasının devamında Selahattin Demirtaş’a şu sözlerle teşekkür etti:
“En büyük teşekkürü, kendini, kendi haklarını düşünmeden, toplumun özgürlüğünü düşünerek cezaevinden “Türkiye’nin barışa ihtiyacı var, demokrasiye ihtiyacı var” diye mesaj yollayan, burada parlamentoda milletvekilliği yapmış Selahattin Demirtaş’a ediyorum.”
Kaya'nın sözleri, CHP ve HDP sıralarından alkışlarla karşılandı.


Bence bir karar vermelisiniz, hdp bir terörist organizasyonmu, degil mi? Pkk ile beraber mi degil mi? En son Bahçeli kiziyordu bunlar niye pkk'yi dinlemiyor diye. Ugruna öcalani televizyonda reportaj yaptilar, kürt oyunu kapmak için.

Hdp terrörist organizasyon ise,niyet kapatilmiyor? Niye Demirtasa cumhurbaskan seçimlerine katilmasina izin verildi? Adam 12 yillik tbbm'deydi. Niye bunca zaman birsey yapilmadi da, Demirtas açikça Erdogana karsi gelince, tek baskan olmasina izin vermeyince olaylar koptu?

Demirtas eger esittir pkk ise, bu son olayda niye dinlemedi pkk'yi?

Ve öcalan akp için televizyona çikiyorsa, bu akp'nin ve pkk arasindaki iliski üzerine ne diyor? Bak hdp demiyorum, bizzat pkk diyorum, terör örgütü. Öcalan bos yere televizyona çikmamistir. Bunun bir bedeli vardir elbet. Acaba o bedel nedir?

Yani chp'yi terörist olmayan bir politik parti ile beraber olmayi suçlarken, akp harbiden teröristler ile beraber olunca sadece "yanlislarini görüyoruz" oluyor.
 

Muhtelif Evhamli Hatun

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
4.933
14.151
Varsayalım bunu yazan İYİ partili biri.Ne AKP ne CHP ye oy vermiş,gerçeği değiştirir mi?Mesela eşin seni aldatıyor diyen birine senin de eşin seni aldatıyor demeye geliyor bu...
Yine yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıktıya geldi.Neyse selametle daha da yazmam artık...


Verdiğiniz örneklerle yaptığınız CHP- HDP yorumunun arasında zerre ilişki yok.
Siz şunu diyorsunuz resmen:

1 işçi bir binayı 3000 dakikada yaparsa, 3000 işçi bir dakikada yapar.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
12 Temmuz 2006
18.921
55.963
SİYASAL ZEKA

Siyasal zeka, siyasal alanda olup bitenleri anlayabilme, uygun söz ve davranış geliştirebilme kapasitesini ifade eder.
Türkiye de siyaset, Slogan ve sembollerin üzerinden yapılır.

İşte yukarıda tanımlamasını yaptığımız siyasal zekâ ve zekânın sahipleri üretikleri sosyal ve siyasal söylemleri ve bunların özeti sayılacak sloganları uygun zaman ve zeminde devreye sokarlar. Devreye sokulan sloganların altını ve içerisini ise seçmen doldurur. Böylece seçmen benimsediği sloganın ve o slogana sahip partinin bir parçasıdır artık.

Barajlar kralı Demirel, Karaoğlan veya halkçı Ecevit, Başbuğ Türkeş, hoca Erbakan...

İsimlerin önüne ve sonuna eklenen bu tanımlamalar adı geçen siyasi şahsiyetleri güçlü kılmış, haklarında oluşan algının taraftarlarının oluşmasında etken olmuştur...

Yine liderlerin ve çalıştıkları insanların siyasi zekasının ürünleri olan sloganlar da dönemlerinde çok etkin olmuş ve Türk siyasi hayatının şekillenmesinede vesile olmuşlardır. Bunlardan hemen bir kaç tanesi,

YETER SÖZ MİLLETİN (DP), MUHTEŞEM TÜRKİYE (AP), BÜYÜK TÜRKİYE (AP), LİMON GİBİ SIKACAĞIZ (SHP), ADİL DÜZEN (RP), BİR ŞEY DEĞİŞECEK HER ŞEY DEĞİŞECEK (MHP)

Son yaşadığımız seçimlerde akılda kalan bir Slogan üretilmedi .siyaset te ,siyasi zekâ kıtlığı var. Siyaset kurumu üretemiyor ,Aksine ; siyasi düşünce kabızlığı çekiyor...

Son istanbul seçiminde bir çocuğun safiyene duygularla söylediği HER ŞEY GÜZEL OLACAK Slogan olarak kullanıldı, kullananı da bunu siyasi ergüman olarak ön plâna çıkardı. İktidar partisi ise bunun bir nevi taklidi olarak, HER ŞEY DAHADA GÜZEL OLACAK sloganını kullandı. Maalesef kendilerini ifade edemediler. Üretken değillerdi ve kaybettiler.

Ülkemizde siyasilerin kullandıkları dil zaten siyasetin olması gereken dili değil.

Tv larda arz-ı endam eden siyasi parti temsilcileri veya liderlerine..... konuşma tarzları ve söylemlerinde nükteye veya seviyeli hicive rastlamak ne mümkün...

Nükte(Espri) zeka eseridir.
Nükte incelik ister.
Hakaret, tahkir, kaba söz ,dozu kaçan şaka, alaycı söz, küfür ise cehaletin göstergesidir..!
Zeki insanlar muhataplarını nükte yaparak dolaylı göndermelerle eleştirirler.
Muhataplarına hakaret etmezler.
Rakiplerini küçük düşürmezler.
Onları küçük düşüreceklerini zannedenlerde, zeka kırıntısı aramak abesle iştigaldir..!
Onlar küfür ve tahkir ile muhataplarını küçük düşüremezler,Ancak ;kendi zekâ seviyelerini vede kültürel yapılarını,karakterlerini ele verirler..!
Nüktenin,
fıkralardan farklı olarak muhatabı susturan,güldüren, düşündüren yönü vardır.
Siyasetin çirkinliği çarpıklığı buradan kaynaklanıyor.
Selam ve dua ile...
Devletle yaşayınız ,selamet bulasınız.
Ne mutlu Türk'üm diyene.!

Yazı en sevdiğim enişteme aittir ! (kuzenimin eşi)
 
Son düzenleme:

yercekimli karanfil

Güzel günler de bizi görecek mi?
Pro Üye
1 Eylül 2010
11.721
22.505
Varsayalım bunu yazan İYİ partili biri.Ne AKP ne CHP ye oy vermiş,gerçeği değiştirir mi?Mesela eşin seni aldatıyor diyen birine senin de eşin seni aldatıyor demeye geliyor bu...
Yine yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıktıya geldi.Neyse selametle daha da yazmam artık...
Gerçek ne?
Doğuda Hdp elinde olan belediyeyi bu seçimde Akp kazanınca halk doğruyu gördü oluyor ama aynı Hdp seçmeninin Chp'ye oy vermesi teröristlik, işbirlikçilik diye yaftalanıyor.

Seloya teşekkür etti de ne oldu? Eve faturaları pkklılar mı getirdi, ispark lgbtiye mi verildi, yüzlerce şehit mi verdik, memleketin Doğusunda kargaşa mı başladı ? Ne oldu memlekete ne zarar geldi?


Binali Yıldırım ekümeniklikten bahseder, Kürdistandan bahseder, Cumhurbaşkanı teröristbaşının mektubunu canlı yayında şerh eder ama işbirlikçi Chp olur. Ohhh ne ala memleket.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 690 gün geçti.

Muhtelif Evhamli Hatun

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
4.933
14.151
Gerçek ne?
Doğuda Hdp elinde olan belediyeyi bu seçimde Akp kazanınca halk doğruyu gördü oluyor ama aynı Hdp seçmeninin Chp'ye oy vermesi teröristlik, işbirlikçilik diye yaftalanıyor.

Seloya teşekkür etti de ne oldu? Eve faturaları pkklılar mı getirdi, ispark lgbtiye mi verildi, yüzlerce şehit mi verdik, memleketin Doğusunda kargaşa mı başladı ? Ne oldu memlekete ne zarar geldi?


Binali Yıldırım ekümeniklikten bahseder, Kürdistandan bahseder, Cumhurbaşkanı teröristbaşının mektubunu canlı yayında şerh eder ama işbirlikçi Chp olur. Ohhh ne ala memleket.

Yaa ağzına sağlık gerçekten...
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

Minik Meleklerim

Bazen yorulursun ...
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Nisan 2017
43.114
205.034
Valla benim evimin değeri şuan için 150-200 bin arası ben az gostersem elbette tuhaf olur

Oradaki fiyatları bilmiyorum o yüzden ederidir asagidir diyemem İmamoğlu söz konusu diye demiyorum bilmediğimden sordum deynebim
İşleyiş nasıl bilmiyorum ama benim evimin değeri diyelim 300000 değerinde,bunu 100000 değerinde göstersem daha az vergi ödemez miyim?Buna istinaden Çanakkale de bir evin 30000 olması,Beylikdüzü'ndeki o kadar dükkanın aynen Ege'deki mallarının fiyatının o kadar düşük olması o yönden tuhafıma gitti.Mesela İmamoğlu değil de başkası paylaşşsa tuhaf gelmez mi fiyatlar size .Neye göre fiyatlar belirleniyor bilemiyorum tabii.

Ben sadece AKP demedim ki?Böyle bir demeç O'nu değil halkı zora sokar.Nasıl olsa ben hizmet yapacaktım Erdoğan yaptırmadı bahanesi olabilir.Ben CHP'yi eleştirdiğim gibi AKP yi de eleştiriyorum ama görüyorum ki CHPyi eleştirince canla başla savunanlar var.Sorsan AKP liler biat ediyor,ne yaparsa yapsa doğru oluyor.
 

-plumeria-

Aktif Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
30 Mart 2018
2.235
4.862
HDP ile CHP ittifak yapıyor deyince kızıyorsunuz ,inkar ediyorsunuz ama CHP Genel Başkan Yardımcısı seçim sonuçları için en büyük teşekkürü Selahattin Demirtaş'a ediyor.
GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya: En büyük teşekkürü, Selahattin Demirtaş'a ediyorum
Yıldırım Kaya, yenilenen İstanbul seçimlerine ilişkin Demirtaş'a teşekkür etti
Yıldırım Kaya

26 Haziran 2019 23:01
  • -
  • A
  • +
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, YSK’nın iptal kararı üzerine 23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimine ilişkin değerlendirmede bulunurken, HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’a teşekkür etti.
Parlamentodaki konuşmasına “Gözünüz aydın çocuklar, gözünüz aydın öğrenciler, gözünüz aydın öğretmenler, gözünüz aydın veliler, gözünüz aydın İstanbul, yeni bir hayat başlıyor” sözleriyle başlayan Kaya, “0-4 yaş arasındaki çocukların anneleri ve babaları, çocuklarıyla birlikte İstanbul’un dört bir yanını artık özgürce dolaşabilecek, hangi parka gitmek istiyorsa, hangi ilçeye gitmek istiyorsa oraya gidecek. Çünkü İstanbul’da yeni bir başlangıç var. Tıpkı gezinin çocukları gibi. Karadeniz’in hırçın delikanlılarından birisi şu anda Türkiye’nin umudu olarak İstanbul’da bir başlangıç yaptı” ifadelerini kullandı.
Kaya, konuşmasının devamında Selahattin Demirtaş’a şu sözlerle teşekkür etti:
“En büyük teşekkürü, kendini, kendi haklarını düşünmeden, toplumun özgürlüğünü düşünerek cezaevinden “Türkiye’nin barışa ihtiyacı var, demokrasiye ihtiyacı var” diye mesaj yollayan, burada parlamentoda milletvekilliği yapmış Selahattin Demirtaş’a ediyorum.”
Kaya'nın sözleri, CHP ve HDP sıralarından alkışlarla karşılandı.
Bahçeli Öcalan'ı dinlemediler diye HDP'ye kızdı
bahceli_0.png


Cuma, 21 Haziran 2019 17:09

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran seçimleriyle ilgili mektubunu değerlendirdi. HDP'nin Öcalan'ın çağrısına uymamasını eleştiren Bahçeli, ''HDP'nin marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır" şeklinde yorumladı.
 

Egem

Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
22.271
12.183
Bahçeli Öcalan'ı dinlemediler diye HDP'ye kızdı
bahceli_0.png


Cuma, 21 Haziran 2019 17:09

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran seçimleriyle ilgili mektubunu değerlendirdi. HDP'nin Öcalan'ın çağrısına uymamasını eleştiren Bahçeli, ''HDP'nin marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır" şeklinde yorumladı.
Bahçeli ye inanamıyorum,bir insanın 180 derece dönmesi neden acaba. Milliyetçiliğine ne oldu. Senelerce verdiğim oylara yazıklar olsun.
 

yercekimli karanfil

Güzel günler de bizi görecek mi?
Pro Üye
1 Eylül 2010
11.721
22.505
Valla benim evimin değeri şuan için 150-200 bin arası ben az gostersem elbette tuhaf olur

Oradaki fiyatları bilmiyorum o yüzden ederidir asagidir diyemem İmamoğlu söz konusu diye demiyorum bilmediğimden sordum deynebim
Beylikdüzünde fiyatlar bölge bölge değişiyor. Ablam 290 bine siteden 160 m2 ev aldı İstanbul için çok düşük bir fiyat. Bence arsaların değeri makul
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 690 gün geçti.

Saraylim

Vazgec gonul.. Vazgec sesini duyan yok
Pro Üye
21 Ocak 2012
7.065
19.697
Istanbul'da Akp genelge yayinlamis. Akp secmenleri coplerini sokaklara bosaltip cop bidonlarini da devirmeye, dokmeye baslamislar. Akpli Otobus soforleri hem yavaslatma, hem de klimalari kapatma eylemi yapiyormus. Alin numaralarini, sikayet edin. Kimsenin halk saglgi ile oynama luksu yok, olmamali. Ne bela imis bu Akp milletin basina. Tez zamanda yikilir giderler insallah..
 

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
12 Temmuz 2006
18.921
55.963
Akp ye oy vermeyenlerin evlerine kanalizasyon suyu, oy verenlere de zemzem suyu veriliyorMUŞ.
Otobüsler eğer chp muhitlerine gidiyorsa çevre yolundan dolaşıp yolu uzatıyorMUŞ.

Komünüst Partili evlere acaba nasıl bir sıvı veriliyor ? Yoksa gaz mı veriliyor ?
Amanın ....


Feysbukta okudum tırstım ! Feyzbuk genelgesi İMİŞ ...