Türkiyede ameliyat olmak

rosarosy

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
119
215
Merhaba hanımlar. Ben yurtdışında doğdum ve yaşıyorum. Fakat türk pasaportumda var (orda doğmuş olmasamda). Yani çifte varandaşım. Ben Türkiyede ameliyat olmak istiyorum ve araştırınca aynı ameliyat ordaki insanlara tl ile, bize ise euro olarak söylüyorlar (bu demektir ki 8-9 kat daha pahalı aynı ameliyat için). Ben ameliyat olacağım doktora, hastahaneye vs yurtdışından geldiğimi söylemesem, orda yaşayan biri olarak davransam bu yasal mı değilmi? Hukuka aykırı mıdır bu? (Sonuçta sadece yabancı vatandaş değilim).

Çok özel değil ise ne ameliyatı olacaksınız? Özel hastanede mi olacaksınız ameliyatı?

Google dan bakabilirsiniz.

Daha doktoru seçmemişsiniz, nerden biliyorsunuz euro ile sizden 8 9 kat para alındığını? Once bi doktor seçin görüşün oyle karar verin. Ki devlet/üniversite hastanelerinde hic sanmıyorum ki euro işlesin. Ozeller hakim değilim duymadim bilemem ama saklamayın ortaya çıkar her türlü. Sağlık güvencenizin olmayışı bile yeter yani, burda herkesin var

Daha doktoru seçmemişsiniz, nerden biliyorsunuz euro ile sizden 8 9 kat para alındığını? Once bi doktor seçin görüşün oyle karar verin. Ki devlet/üniversite hastanelerinde hic sanmıyorum ki euro işlesin. Ozeller hakim değilim duymadim bilemem ama saklamayın ortaya çıkar her türlü. Sağlık güvencenizin olmayışı bile yeter yani, burda herkesin var
Estetik ameliyatlar icin burda genellikle ozel tercih edildiğini de belirteyim bu arada.

Devlet hastaneleri zaten keyfi estetik yapmaz. Eğer sağlık sorununuz varsa yapar. Siz de Türkiye'de ki Euro türk lirasi farkıni kullanıp işinize geleceği için burayı tercih ediyorsunuz sonrada beni kaziklayacaklar diye çamur atıyorsunuz. Bulunduğunuz ülkede olun madem.

Devlet hastaneleri zaten keyfi estetik yapmaz. Eğer sağlık sorununuz varsa yapar. Siz de Türkiye'de ki Euro türk lirasi farkıni kullanıp işinize geleceği için burayı tercih ediyorsunuz sonrada beni kaziklayacaklar diye çamur atıyorsunuz. Bulunduğunuz ülkede olun madem.
Orada sağlık cok pahali, o kadar fazla gelen var ki, sadece tr vatandaşı da değil farkli milletlerden. Bilet parasiyla her seyiyle hesaplayinca bile ordaki bi ameliyat arti saglik hizmetinin parasini bulmuyor burdaki aynı işlem muhtemelen.

Ülkemizde herşey dışardan geliyor Dolar ile Euro ile Üretemediğimiz için İthallat yapıyoruz. Sadece size Özgü değil Euro Dolar 🤭 Bizde Euro hesaplanır Türk parası Söyleniyor biz alıştık anlayacağınız.

Arkadaşım anlattı. Ayrıca daha önce oldum türkiyede acıbademde ama euro olarak ödemiştim (gel gör ki beğenmedim o ayrı). TL olarak ödemek şüphesiz daha ucuzdur sanıyorum.. sgk sigortaymış. Sigortasız yaptırsam yine ucuza gelmezmi ?

Orada sağlık cok pahali, o kadar fazla gelen var ki, sadece tr vatandaşı da değil farkli milletlerden. Bilet parasiyla her seyiyle hesaplayinca bile ordaki bi ameliyat arti saglik hizmetinin parasini bulmuyor burdaki aynı işlem muhtemelen.
Pahalı değil beğenmiyorum. Aynı ameliyatı burda doktor bana 5000 euro dedi. Türkiyede ise 12 bin euro istedi :) parayla alakası yok, ameliyatın kendisiyle ilgileniyoruz. Bence türkiyedeki doktorlardan daha iyi estetik yapan yok

Biliyorum ama buna rağmen beni kaziklayacaklar diye çamur atması çok komik geldi.

Arkadaşım anlattı. Ayrıca daha önce oldum türkiyede acıbademde ama euro olarak ödemiştim (gel gör ki beğenmedim o ayrı). TL olarak ödemek şüphesiz daha ucuzdur sanıyorum.. sgk sigortaymış. Sigortasız yaptırsam yine ucuza gelmezmi ?
Siz estetik derken ne ameliyatı olacaksınız söylerseniz daha iyi yardımcı oluruz bence.

X