Türkiyede ameliyat olmak

Estetik turizmide farklı bir şey ama araba nasıl ki ülkesine milyar dolarlar kazandırıyor bu estetik turizminde de ülkeye milyar dolarlar kazandırıyor. Şu an Türkiye yurt dışından estetik ameliyatı için gelenler bakımından 5. sırada yanlış hatırlamıyorsam. Misal siz yurt dışında yaşıyorsunuz var sayalım. Ülkenizde 50 bıne tekabül ediyor burda 40 bin ve daha alanında tanınmış isimler var. Nereyi tercih edersınız. Bir de bakın her doktor aynı değil bu sene erkek kardeşim burun ameliyatı oldu. 50 bin diyen 3 doktor diğerleri 35 25 civarı yani bu da bir pazar aslında. Daha sonra 8 bıne bulduk gayette çok güzel oldu. Şimdi doktorlar dünya pazarında neyin ne olduğunu biliyor ona göre fiyat ortalaması belirliyorlar.
Geçen sene 11 bin liraya oldu arkadaşım bu sene 17 bin diyorlar bana. Konuya çok hakim olmamakla birlikte 6 bin liralık artış bana çok makul gelmedi. Siz 8 bine gerçekten uygun bulmuşsunuz. Konuya dönersek onlar euro ile kazanıyor ödesinler diyemiyorum ben. Farklı ücret istenebilir illa ki ancak bu fahiş olmamalı.

Senden ne isteyebilirimki 😂 sadece yalancı muamele yapmanız hiç hoş değil. Ayrıca benim sorduğum şey yurtdışından geldiğimi belirtmemenin yasal olup olmadığı. Yani sormasalar ve bende söylemesem hukuksal olarak yanlışmı olur diye. Bukadar basitti aslında, ama herkes kur euro dollar tl vs muhabbeti açtı durduk yere🤷🏻‍♀️ Sanki ben belirliyorum bunları 🙄

Başka yerlere de sorun, koskoca ülkede tek doktor yok ki ... yalan söylemek tabi ki yanlış, diyelim ki ameliyatta komplikasyon oldu akrabanızı/ailenizi aramak gerekti acilen ellerinde yanlış bilgi olursa zrarı size. Sağlık alanında yalan olmamalı diye düşünüyorum.

Yabancılardan kastım , o ülkede yaşamayan ve vergi ödemeyen insanlar . Zorunlu tıbbı giderler de ise yabancılar yine farklı bir ücret ödüyor ama üklerine döndüklerinde sigortadan alabiliyorlar . Ama sigorta estetiği kapsamıyor . Ay üç kez okudum soruyu anlamak icin 🥴
Soru yok ki😅

Peki sana niye yurtdışında suyu 1 TL ye vermiyorlar güzel bibim? Neden onlar 1 Euro'ya alıyor da sen Almanya ya gidince 10 TL veriyorsun bı şişe suya? Kazıklıyorlar mı yoksa bizi?
Ben 10 tl vermiyorsun ki kac dolarsa euroysa onu veriyorsun piraye kuzum :KK15:tlnin bilmem kaç katı olması onların sorunu değil suya 1 euro istiyor değişen birsey yok sana dese ki 10 euro vericeksin ki burda olay bu haklısın :KK51:

Geçen sene 11 bin liraya oldu arkadaşım bu sene 17 bin diyorlar bana. Konuya çok hakim olmamakla birlikte 6 bin liralık artış bana çok makul gelmedi. Siz 8 bine gerçekten uygun bulmuşsunuz. Konuya dönersek onlar euro ile kazanıyor ödesinler diyemiyorum ben. Farklı ücret istenebilir illa ki ancak bu fahiş olmamalı.
Oho ben ıkı sene önce 7 bine yaptım benım doktorum 25 dedı 😂 yabancılara sadece dünyada ki ortalamayı sunmuyorlar kendi iç pazarında da fiyatlar artıyor . Estetik çok farklı bir pazar yani aslında nedenleri var ama biz işin içinde olmadığımız için normal gelmiyor.

Ben de ben de..serbest piyasa da bı araba onlara 40000 olan bana 1000000 birim , o
Et onlara 2 birim bana 80 birim olmamalı..hiç olumlu değil bence de, yaşasın global dünya birimi
Beynim yandı , bunlar neyin rakamları ? Matematik ögretmenimisin yoksa ?

Yurtdışından geldiğinizi söylemeseniz de anlayacaktır. Yalanınızı destekleyecek başka detaylara da hakim olmalısınız , ekstra soru falan sorarsa diye hazırlıklı olun

Konu sahibi numara yapmanıza gerek yok.Hizmetin ortalama ederi ne ise,buradakilere ne kadar fiyat veriliyorsa üç aşağı beş yukarı aynı fiyata yaptırma hakkınız var. Zaten devlette değil özelde yaptiracaksiniz...Bir kaç yere daha sorup fiyat alın,ona göre değerlendirin.Belki biraz daha üstünü isteyebilirler,siz de durumunuza göre bakarsiniz.
10 liralık yola, turist diye 100 lira isteyen taksiciyle, atıyorum 2000 liralık ameliyata yurt dışından geliyor diye 20000 isteyen doktor aynı kafadadir,net. Bir ürünün, hizmetin "o ülkedeki" ederi ne ise odur,ister İran Riyali ile ödeyin,ister Amerikan dolari ile...Kur farkı sizin suçunuz değil...Bizim için orda kazanip burda harcamanız sinir bozucu evet ama yapacak bir şey yok,durum bu.Ve bundan faydalanmak istemeniz de çok normal.

Senden ne isteyebilirimki 😂 sadece yalancı muamele yapmanız hiç hoş değil. Ayrıca benim sorduğum şey yurtdışından geldiğimi belirtmemenin yasal olup olmadığı. Yani sormasalar ve bende söylemesem hukuksal olarak yanlışmı olur diye. Bukadar basitti aslında, ama herkes kur euro dollar tl vs muhabbeti açtı durduk yere🤷🏻‍♀️ Sanki ben belirliyorum bunları 🙄
Belirtmemenizde bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Ama işlemleriniz hastaneye yatışınız yapılırken hem sgk nızın olmaması hem de diğer bilgilerinizden durum anlaşılır zaten. Saklamanız zor. Sonuçta vergi vermiyorsunuz, elbet fiyat farkı olacak. Doktorların verdiği fiyata burda bir şey yapılamaz malesef. İyi araştırıp uygun bir yer bulmaya çalışın. Arkadaşların dediği gibi sağlık turizmi diye bir şey var. Türkiyede yaşayanla yaşamayan aynı parayı verse öyle bir sektör olmaz zaten.

Bizim SGK olduğu halde yüksek tutarlar ödüyoruz. Estetik işlemleri daha da maliyetli. Ayrıca yabancılara ayrı fiyat uygulamalarının nedenini açıkça sorabilirsin. Dişte de öyle olabilir daha kısıtlı zaman içerisine sıkıştırılıyor ve daha fazla çalışma gerekiyor belkide, ayrıca yabancı vatandaşlar için ayrı masraflar alınıyor personel vs bu da maliyeti arttırabilir. Yani açıkça nedenini sorun hatta Türkiye’de yaşayan birisi de aynı işlem için fiyat sorsun belki de fark yoktur. Kontrol süreleri uzun olabilir sizi daha kısa alırlar vs vs gibi detaylar vardır illa ki.

Ayrıca söylemeseniz de anlaşılır, burada adres gerekli ve ayrıca TC girdiklerinde sisteme anlarlar özel de olsa, devlette olsa ki devlet hastanesi estetik yapmaz zorunlu olmadıkça isteğe bağlı olarak.

Yurtdışından geldiğinizi belirtmeme gibi bir ihtimal yok çünkü adres bilgilerinizi giriyorsunuz. Ameliyattan sonra kontroller için görüşmeniz gerekecek. Yani her türlü anlaşılacak

Ben hiç böyle bir şey görmedim diyen arkadaşlar sizin görmemeniz bu durumu yok saymıyor.Bu durumdan sikayetciyseniz ya başka doktorlar araştırın daha uygun ya da ülkenizde yapın ameliyatınızı başka yolu yok.

Cerrahi operasyona süresi ile mi fiyat biçiyorsunuz? Doktorun unvanından ameliyattaki ekibin kişi sayisina kullanilan malzeme kalitesine yogun bakim gereksinim durumuna ameliyat sonrasi refakatçisine her seyine bagli fiyat ayri verilir. Ve bana 45 bin lira hic fazla gelmedi, sgk desteği olmadığını da goz onune alirsak.
Yo onu öyle kıyas yapmıyorum. Euro üzerinden ödeme yapiyoruz demeleri bizede tuhaf geldi, konu sahibinin dediği gibi Türkiye'den başvuru yapilsaydi bu rakam verilirmiydi diye düşündük

X