Türkiye'de artık emek vererek birşey olmuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

basarmakicin34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2021
13
-15
25
Türkiye'deki son doktor intiharları, bu ülkede emek vererek iyi yerlere gelmenin olanaksızlığını bir kez daha göstermiş oldu. Bu ülkede sağlıkçıya, öğretmene, tarihçiye, felsefeciye, okuyan, emek gösteren, ülkesi ve toplum için faydalı birşeyler yapmak isteyen kişilere yer yok ne yazık ki. 7 sene tıp okumuş, senelerce çalışıp bir yerlere gelmiş kişilerin dahi hayatları harcanıyor. Öte yandan rezil bir tiktokçu yada boş işler yaparak ünlü olmuş youtuber vergi bile ödemeden lüks bir hayata kavuşuyor. Arada o kadar büyük farklar var ki serserilik, çete, mafya işleri bile (ki tiktok ve youtuber tayfasında da bunlar var) eğitim ve üniversiteden daha cazip geliyor gençlere.
Bu vebal devletin ve tüm toplumundur.
Sizin fikriniz nedir?

Kesinlikle katılıyorum kendim kimya mühendisiyim özel bir sektörde fena sayılmayacak maaşla çalışıyorum ama inanın içimden gitmek bile gelmiyor ben debelenirken daha dünkü çocuğun emeksiz para kazanması zoruma gidiyor yada emeksiz demeyimde o kadar okul okuduk yeri geldi sabahladık derslerimiz için ama bunları gördükçe benimde sosyal medyada platform oluşturup o yönde ilerleme isteğim gelmiyor değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X