Türkiye'de bir ilk. Boğaz'da eşcinsel düğünü...

Mesajimdan alinti yapan üyeler fikirlerimi söylerken size soracak değilim.Konuyu aileme getirmekle nokta atışı yaptığınızı mı sandınız.Umarım sizin de ailenizin başına gelmez diyerek iade ediyorum.Diğer üyeye cevap verme gereği bile duymuyorum.Tekrar söylüyorum rezalet bir durum.Bu da benim fikrim.Herşeyi hoş karşılıyorsunuz ya bunu da karşılayın bir zahmet.

Son düzenleme:
Sabah nette gazeteleri okurken rastladım.İğrençlik başka bir adı yok bunun.Saygı da duymuyorum.Neyine saygı duyayım.Bu bir hastalık.Evlenmek yerine tedavi olsaydılar keşke.En korkuncu da bu ülkeden değil başka bir ülkede yaşadığına inandığım röportajı yapan şahsın bu ülkede iyi şeyler oluyor diye röportaja noktayı koyması.Ağzını burnunu dağıtsalar da iyi birşeyler olsa bu ülkede!
Gazetecinin ağzını burnunu kırınca iyi bir şey, ama iki eşcinsel evlenince tü kaka.. Bu zihniyet ortaçağda son bulmamış mıydı?
Öncelikle eşcinsellik bir hastalık değil, bir yönelimdir.
bkz.
"Eşcinsellik biseksüellik ve heteroseksüellik gibi insanda tanımlanan üç yönelimden biridir. Her şeyden önce bir hastalık değil yönelim farklılığıdır. Eşcinselliğin bir hastalık olduğu yaklaşımı 40 yıl önce terk edilmiş ve psikiyatrik hastalık tanı listelerinden çıkarılmıştır. Uluslararası ve ulusal hekim örgütlerince eşcinsellik heteroseksüellik gibi sağlıklı bir durum olarak kabul edilmektedir."
Yani bu sizin bence diyip de işin içinden çıkamayacağınız, genel geçer bir doğrudur. Ayrıca eşcinsellik bir tercih de değildir. Kişinin iradesinden bağımsızdır. Bu da genel geçer kabul edilmiş bir bilgidir. Yalanlayamazsınız. Dolayısıyla, kişinin kendi iradesi dışında gerçekleşen bu duruma saygı duymamak sizin insiyatifinizdir, ancak iğrençlik demek bir nefret söylemidir ve kanunen suçtur.

Eşcinsel arkadaşımla konuşunca Kaos Gl isimli derneğin LGBT bireyleri destekleyen dünya çapında bir maddi güç olduğunu öğrendim ve taşlar yerine oturdu.
O bile bunun tiyatro olduğunu düşünüyor.
Avrupalı ve Amerikalılara "aaa duydun mu ? Türkiye'de eşcinsel bir çift hem de kürt ve arap asıllı, evlenmişler " diye bol bol konuşturacaklar, maksat sansasyon olsun
Biri hizmet sektöründe diğeri öğrenci boğazda yatlı matlı düğünü nasıl karşılayacaklar ki başka türlü?
Bir de kürt ve arap asıllı aileler onları kanıksamış. Duyda inanma !
Hele ki o kırmızı kordela, yoruma bile değmez..

Konuda ki tüm yorumları okumadım sadece şöyle bir göz gezdiriyordum ki sizin yorumunuz gözüme takıldı kısa bir not düşeyim dedim. Zenne isimli bir film vardı gerçek olaylardan neredeyse birebir esinlenip yapılmış bir filmdi ve filmde ki karakterlerden birisi de doğulu bir gençti ve ailesinin bazı fertlerinden kabul görmüştü.

Homofobik değilim herkesin kendi hayatı neyi nasıl istiyorsa öyle yaşar ama aynı olayı kendi çocuklarımda yaşasam kolay kabullenebilir miyim bunu? Bilmiyorum zor gelir sanırım ama sonuçta kabullenirim..

Eşcinsel arkadaşımla konuşunca Kaos Gl isimli derneğin LGBT bireyleri destekleyen dünya çapında bir maddi güç olduğunu öğrendim ve taşlar yerine oturdu.
Avrupalı ve Amerikalılara "aaa duydun mu ? Türkiye'de eşcinsel bir çift hem de kürt ve arap asıllı, evlenmişler " diye bol bol konuşturacaklar, maksat sansasyon olsun
Biri hizmet sektöründe diğeri öğrenci boğazda yatlı matlı düğünü nasıl karşılayacaklar ki başka türlü?
evet ya. bu düzmece. resmen uydurma. bir daha okudumda,haklısın

Oradan buradan yazı bulup kopyala yapıştır yapmak da moda oldu.Ben de bunun hastalık olduğunu yazan yazıları bulup kopyalayayım o zaman.Herkesin fikri kendine.Evet nefret ediyorum o tiplerden.Suçsa suçlu olmaktan gurur duyuyorum.Eşcinsellerse millete yayın yapmasalardı.Onlara soran mı vardı cinsel tercihlerini.Yorganın altında olan iki kişiyi ilgilendirir.Daha fazla yazmak istemiyorum zira yarışmam var ban yemek istemiyorum.

Vooov harikasin kedi. Simdi oldu bu is. :)

daha okurken numara diyodumki kötü kedinin yazdıklarıyla tamda öyle olduğunu düşünüyorum :KK59:

o değil işiniz mi yok gardaş:cool:

varsayalım gerçek neyini hoş karşılayım

lut kavminin helak olma sebebi

ar yolu dururken p.........k yolu:KK34:

Haber yalandir, dogrudur onu bilemem. Ama yazilan bazi yorumlara istinaden sunu soylemek istiyorum ki; escinsellik bir hastalik degildir. Asil hastalik homofobidir. Gidip tedavisi olunabilen sey escinsellik durumu degil, homofobiklik durumudur. Bu bilimsel bir gercektir. Escinselligin yonelim oldugu bilimsel olarak ispatlanmistir, bunun hayvanlarda da oldugu ispatlanmistir. Bilimsel gerceklere ''bence hastalik, bence sapiklik'' diye nasil yorum yapabiliyorsunuz hayret dogrusu. Bence dunya tepsi seklinde o zaman...

Hoşgörü mü?Siz hoşgörün ben görmüyorum.Hatta okumak bile iğrendirdi beni.Nefret kelimesini bana istinaden kullanıldığı için zikrettim.Yoksa nefret edecek kadar tanımıyorum çiftimizi.:KK14:Bunu normal görenleri ben anormal görüyorum.Kıyamet yaklaştı.:KK14:

Roma imparatorlugunda da escinsel birliktelikler, evlilikler varmis. De Mattei, roma imparatorlugunun escinsellik yuzunden coktugunu falan soylemisti gecen yillarda. Escinselligin tarihcesi o kadar eski ki... Yeni bir seymis gibi dusunup kiyamet yaklasti demek cok gulunc...

Bir tarih dersi eksikti o da oldu.Lafı istediğiniz gibi anlamayı nasıl da beceriyorsunuz.Asıl siz gülünçsünüz.

Size iyi savunmalar.Elalemin yatak odasıyla daha fazla uğraşamam.Uğraşmak isteyen buyursun.Buyuracak olan da çok olacaktır eminim.:KK14:Fikrimi söyledim nokta.

Bir bilgi paylastigimiz zaman hemen ''ay bana ders veriyooor'' diye algilamayip biraz anlamaya calissaniz daha iyi olur ama neyse. Zaten elalemin iliskisine nefret kusup, bunu normal gorenlere anormal diyerek hakaret edip sonra vay ben bunla ugrasmiyorum demek epey celiski oldu :)

Konuyu kapatıyoruz, sebep yazmaya gerek yok sanırım, yorumlar başlı başına sebep

X