Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Günaydın sevgili dostlarım, Bugün de morallerimizi yüksek tutabilmek ve güzel bir gün geçirmeniz dileği ile sizlere gün doğumunu, kırmızı sardunya çiçekleri, fuşya rengi bir yer minesi, ve pandeminin bana ikincil kazancı olan buradaki özgür günlerimin yakında (umarım geçici bir süreliğine) sonlanması ile çok özleyeceğim gökyüzünde ve denizin üzerinde özgürce uçan martılar ve her şeyden bihaber kedim Gözdeyi gönderiyorum, sevgilerimle :KK200:
20210330_071727.jpg
20210102_145734.jpg
20201021_181622.jpg
Mürenbükü45.JPG
martıkoy18.JPG
20201101_172010.jpg

Gecen hafta cuma sinifa 3 kişi gelmiş öğretmen sinfitan bağlanmaya çalıştı ama olmadi okulda net hic çekmiyor, telinden neti denedi olmadi. Ya ebadan baktirma olmuyor. Ben birinci dönem okulistikten gösteriyordum. Ama bu dönem soru bankasi aldim , 1tane hafif sevye aldim onu bitirdi şimdi daha zor aldim onu yapıyor. Tabiki okula gitmemesi her açidan kötü ama durum ortada
Anladım. Bizim okuldan bağlantı sorunu yok. Aksine evden sıkıntı. Birşey anlaşılmıyor.
Ben de test kitabı vs. aldım kendim ilgileniyorum.
Çünkü okulda ne yapıyor söylemiyor bize.
Sadece gidenlere kaynak kitaptan ödevlerini veriyor.
Bize ödev ne onu bile söylemiyor.
Ben sınıf öğretmeni değilim ki elimde mufredeta göre gideyim.
Çocuğumun seviyesine göre kafamdan yaptırıyorum birşeyler.
Tabi ailesi ilgilenecek seviyede olmayan çocuklara yetemeyen veliler var. Dediğiniz gibi bir gün bile olsa online katilamayanlar var. Ne diyelim geçecek inşaallah. Ancak geçen yıl birinci sınıf olanlar en çok da bu yıl birinci sınıf olanlar çok zor durumda.

Anladım. Bizim okuldan bağlantı sorunu yok. Aksine evden sıkıntı. Birşey anlaşılmıyor.
Ben de test kitabı vs. aldım kendim ilgileniyorum.
Çünkü okulda ne yapıyor söylemiyor bize.
Sadece gidenlere kaynak kitaptan ödevlerini veriyor.
Bize ödev ne onu bile söylemiyor.
Ben sınıf öğretmeni değilim ki elimde mufredeta göre gideyim.
Çocuğumun seviyesine göre kafamdan yaptırıyorum birşeyler.
Tabi ailesi ilgilenecek seviyede olmayan çocuklara yetemeyen veliler var. Dediğiniz gibi bir gün bile olsa online katilamayanlar var. Ne diyelim geçecek inşaallah. Ancak geçen yıl birinci sınıf olanlar en çok da bu yıl birinci sınıf olanlar çok zor durumda.
Bizim öğretmen okulda setten yapıyor, her ders sonu sayfalaei atıyor. Evden yapıyoruz odevleride ayri veriyor. Yeni konu anlatacaksa giden gruplara anlatıyor ama carsamba günü online derste yine anlatiyor. Ben on-line istiyorum ama iste olmuyor bence kapanir haftaya o zaman geçeriz online eğitime, yalniz öğretmende önemli haklısınız. Biz evde dikte pek yapamıyoruz aslında suanda eksikliği yazim. Yazdiriyorum ama yazmak istemiyor öğretmenle böyle olmuyor.

Herkese sağlıklı günler.. teste götürmedi eşim 🥺 her temaslı olduğun zaman her boğazın ağrıdığında teste mi koşacaksın diyor 🙄🙄 e ne yapacağım başka. Okula geldim dersi çift maske ve uzaktan yapıyorum sınıfımı havalandırıp asla dışarı çıkmıyorum. Okul yönetimine de söyledim eşimin teste götürmediğini.. durumu biliyorlar gelme hocam o zaman demediler.. hala boğaz sol taraf pert.. yarına kadar devam ederse gideceğim teste 😔😔 boğaz enfeksiyonu gibi değil iki taraf ağrımıyor, tek taraf jilet kesiği gibi ağrıyor..

Şifa olsun inşallah canım
Çok teşekkürler lalecim sağol :KK200:
Herkese sağlıklı günler.. teste götürmedi eşim 🥺 her temaslı olduğun zaman her boğazın ağrıdığında teste mi koşacaksın diyor 🙄🙄 e ne yapacağım başka. Okula geldim dersi çift maske ve uzaktan yapıyorum sınıfımı havalandırıp asla dışarı çıkmıyorum. Okul yönetimine de söyledim eşimin teste götürmediğini.. durumu biliyorlar gelme hocam o zaman demediler.. hala boğaz sol taraf pert.. yarına kadar devam ederse gideceğim teste 😔😔 boğaz enfeksiyonu gibi değil iki taraf ağrımıyor, tek taraf jilet kesiği gibi ağrıyor..
Çok geçmiş olsun,ihmal etmeyin sakın siz yine gidin şikayetleriniz devam ederse,ihmale gelmiyor maalesef.

Çok teşekkürler lalecim sağol :KK200:

Çok geçmiş olsun,ihmal etmeyin sakın siz yine gidin şikayetleriniz devam ederse,ihmale gelmiyor maalesef.
Kesinlikle gelmiyor bunun bilincindeyim ama el mahkum götürüp getirecek eşim olunca sözüm geçmedi. Sabaha hala devam ederse boğaz ağrısı asla beklemem giderim en azından negatif çıkarsa ona göre soğuk algınlığı ilacı alırım. Kovit ihtimali ile ilaç da alamıyorum

Kesinlikle gelmiyor bunun bilincindeyim ama el mahkum götürüp getirecek eşim olunca sözüm geçmedi. Sabaha hala devam ederse boğaz ağrısı asla beklemem giderim en azından negatif çıkarsa ona göre soğuk algınlığı ilacı alırım. Kovit ihtimali ile ilaç da alamıyorum
Allahım acil şifalar versin inşallah. Üşütmedir inşallah.

İnatlaşmasın artık eşinizde,cidden bunun şakası yok artık,inşallah test olurda negatifçıkması çok iyi olur.
En azından grip diyip ona göre ilaç alınır.

Ne yapacağımızı da şaşırdık.Bazen de test negatif çıkıyor.

Vaka sayilarindaki artışın özellikle yavaşlatildigini düşünüyorum ben ne de olsa turizm sezonu geliyor :işsiz:

Vaka sayilarindaki artışın özellikle yavaşlatildigini düşünüyorum ben ne de olsa turizm sezonu geliyor :işsiz:

Sevgili arkadaşlar, ne olur bana kızmayın. Kayınvalidemlere gidip bir kaç hafta kalacağız ve benim kaygılarım yine tavan yaptı. Kayınvalidemler 7. katta oturuyorlar ve apartman çok kalabalık. Asansörü kullanmak zorundayız. Asansöre biz girmeden önce birisi hapşırdıysa diye takıntı yaptım, mutant 2-3 saat havada asılı kalıyormuş. Bana kalsa asansör hiç kullanmam, ama eşim, kayınvalidem ve kayınpederim kullanmak zorunda. Var mı bir önerisi olan? Ne olur kızmayın zaten kayınvalidemlere bir şey yansıtmamaya çalışmaktan dolayı çok gerginim.

Sevgili arkadaşlar, ne olur bana kızmayın. Kayınvalidemlere gidip bir kaç hafta kalacağız ve benim kaygılarım yine tavan yaptı. Kayınvalidemler 7. katta oturuyorlar ve apartman çok kalabalık. Asansörü kullanmak zorundayız. Asansöre biz girmeden önce birisi hapşırdıysa diye takıntı yaptım, mutant 2-3 saat havada asılı kalıyormuş. Bana kalsa asansör hiç kullanmam, ama eşim, kayınvalidem ve kayınpederim kullanmak zorunda. Var mı bir önerisi olan? Ne olur kızmayın zaten kayınvalidemlere bir şey yansıtmamaya çalışmaktan dolayı çok gerginim.
Sana niye kızalım:)1 sene izole yaşamak kolay değil.Malesef maskeden başka önerim yok

5.katta otuyoruz 24 daire var.bisey olmadi şimdiye. Yalnız evde dikkat edin.inşallah sag salim gidin gelin

Sana niye kızalım:)1 sene izole yaşamak kolay değil.Malesef maskeden başka önerim yok
sağol canım. bir sene izole yaşadım ama tek katlı müstakil evde yaşadım. Benim için zor olmadı, sosyal yaşantısından çok fazla taviz vermek zorunda kalan eşim için zor oldu. Sorum, şehirde yüksek katlı binalarda oturan ve hergün otobüsle işe gitmek zorunda olanlara küfür gibi geleceğini biliyorum. Kendim corona olmaktan zerre korkmuyorum, tabi tedbir alınacak ama başa gelirse çekilir; ancak eşimin virüs kapması bende hastalık derecesinde fobi halinde.
5.katta otuyoruz 24 daire var.bisey olmadi şimdiye. Yalnız evde dikkat edin.inşallah sag salim gidin gelin
Teşekkürler. İnşallah bir şey olmaz çok dua ediyorum. Evde kayınpederim dikkat ediyor. Vakalar pik yoğun bakımlar dolu, korkuyorum ama ne zaman düzelir, ne kadar düzelir o da belli değil. Şu an kötü bir zaman gibi görünüyor ama Kp ve kv vakaların bu durumundan ötürü geçtiğimiz hafta sonundan beri eve kapanma kararı aldılar. Biz de bunu fırsat bildik, ramazan da girince yollar nispeten boş olur diye düşünerek gitmeye karar verdik. Kayınvalidem çok bunalıma girdi. Eskileri hatırlayıp (ölen kardeşini vb) evde sürekli ağlıyor. Kayınpederimin bir gözü görmez olmuş, doktora gitmeyi reddediyor. Eşim "onları bir seneden uzun süredir görmedim, ölürlerse çok üzülürüm" dedi. Gideceğiz... Dediğim gibi kayınpeder dikkat ediyor ve beni de anlıyor. Ben de ona rica ettim Biz gelene kadar çıkmayın, kimseyle görüşmeyin, eve temizlikçi çağırmayın, biz temizleriz, annem kuaföre gitmesin, bizim için alışverişe çıkmayın, hazırlık yapmayın diye. O da söz verdi "bu eve sizden başka kimse girmeyecek, biz de çıkmayacağız, alışverişi kapıcıya aldırıyoruz kapının önüne bırakıyor" dedi. Görümcemi eve çağırırız, uzak uzak otururuz demişti kayınvalidem. "Gelmesin, parkta görüşelim" dedim. Onu da kabul ettiler. Valla onlarda 6 senedir biriktirdiğim kredimin tümünü kullanacağım. Allahtan ki beni seviyorlar.

Bu arada ben de asansör için çözümler arıyorum. Blocker denen şeylerden aldık biz. Gerçekten işe yarıyor mu bilmiyorum ama Japonyada üretilmiş, sağlık bakanlığı onaylıymış. Oda tipleri de var. Bir tane asansörün içine yerleştirmeyi planlıyorum (inşallah çalınmaz). Firmayı arayacağım, ne kadar sürede ve ne kadar etki ettiğini öğrenmeye çalışacağım.

Nasılsınız test yaptırdınız mi? Devam ediyor mu şikayetleriniz.

Nasılsınız test yaptırdınız mi? Devam ediyor mu şikayetleriniz.
Merhaba, bugün üçüncü gün, hala boğaz ağrısı var. Halsizlik de devam. Eşim hala mevsimsel olduğunu düşünüp götürmedi teste. Yarın gidip pazartesi işe rahat gitmek istiyorum. Ara ara öksürük oluyor kuru kuru, uzun devam etmiyor.

Merhaba, bugün üçüncü gün, hala boğaz ağrısı var. Halsizlik de devam. Eşim hala mevsimsel olduğunu düşünüp götürmedi teste. Yarın gidip pazartesi işe rahat gitmek istiyorum. Ara ara öksürük oluyor kuru kuru, uzun devam etmiyor.
Insallah negatif gelir. Benim kuzenim temasliydi hemen test yaptırdi negatif geldi 3 gün sonra ateşlendi , dün test yaptirdi pozitif. Ev içi bulaş olduğundan cok yayıldı 1 kişi asıl hasta 4 kişiye bulaştı .insallh sizinki mevsimseldir. Siz test yaptırırkende heralde bu belirtirler vardi

X