Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Insallah negatif gelir. Benim kuzenim temasliydi hemen test yaptırdi negatif geldi 3 gün sonra ateşlendi , dün test yaptirdi pozitif. Ev içi bulaş olduğundan cok yayıldı 1 kişi asıl hasta 4 kişiye bulaştı .insallh sizinki mevsimseldir. Siz test yaptırırkende heralde bu belirtirler vardi
Oyy yaa geçmiş olsun 😔 test verdiğim zaman halsizlik vardı sadece, Perşembe sabahından beri boğaz ağrısı var.. bilmiyorum çok ağır bir tablo yok bende ama yine de varsa ve başkasına bulaşır korkusu beni bitiriyor

Oyy yaa geçmiş olsun 😔 test verdiğim zaman halsizlik vardı sadece, Perşembe sabahından beri boğaz ağrısı var.. bilmiyorum çok ağır bir tablo yok bende ama yine de varsa ve başkasına bulaşır korkusu beni bitiriyor
Haklısnız inşallah böyle birşey olmaz. Gerçketen vicdanen bir yük, hastalık ayri bu ayri yoruyor.

Merhaba, bugün üçüncü gün, hala boğaz ağrısı var. Halsizlik de devam. Eşim hala mevsimsel olduğunu düşünüp götürmedi teste. Yarın gidip pazartesi işe rahat gitmek istiyorum. Ara ara öksürük oluyor kuru kuru, uzun devam etmiyor.
Gitseniz iyi olur teste.Geçmiş olsun:KK200:

Dünyada hiç bir ilaç kutusundan çıkartılıp 8 tanesi bir seferde hastaya verilir mi bilmiyorum? Madem 8 tanesi bir seferde verilmesi uygun bu ilacı yapan karışım reçetesini ona göre yapmadı? Yani 1 hap yutup 8 haplık karışımı alamazmıydık?

Covid hastalarının böbreklerinin içine sıçtınız...

Televizyonlarda kanal kanal gezip reklamınızı, pr çalışmanızı yapacağınıza biraz bilimsel çalışmalar yapsaydınız. Tv kanallarından gezmekten ne ara fırsat buldunuzda bilimsel araştırmalar yaptınız?

Bizde sizi ayakta alkışladık, sizi alkışlayan ellerime yazıklar olsun.

İşini hakkı ile yapan sağlık çalışanlarını tenzih ederim sadece onların önünde saygıyla eğilirim, ayakta alkışlarım.

Son düzenleme:
Mg hesaplasina göre diyorlar. Ben bilmiyorum bir tablet kac mg ama yanlis hatırlamıyorsam 200 mg lik bir tabletmis 1600mg olsun diye okumuştum. Verdikleri ilaç antiviral diye okumuştum.

Dünyada hiç bir ilaç kutusundan çıkartılıp 8 tanesi bir seferde hastaya verilir mi bilmiyorum? Madem 8 tanesi bir seferde verilmesi uygun bu ilacı yapan karışım reçetesini ona göre yapmadı? Yani 1 hap yutup 8 haplık karışımı alamazmıydık?

Televizyonlarda kanal kanal gezip reklamınızı, pr çalışmanızı yapacağınıza biraz bilimsel çalışmalar yapsaydınız. Tv kanallarından gezmekten ne ara fırsat buldunuzda bilimsel araştırmalar yaptınız?

İşini hakkı ile yapan sağlık çalışanlarını tenzih ederim sadece onların önünde saygıyla eğilirim, ayakta alkışlarım.
Bi tanıdığım sağlık sektöründen hemde 3 ay içinde kovid olup böbreklerini kaybetti yeni böbrek nakli oldu şuan istirahatte aşşa tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali şaşırdık kaldık olası durumda !!!

Bi tanıdığım sağlık sektöründen hemde 3 ay içinde kovid olup böbreklerini kaybetti yeni böbrek nakli oldu şuan istirahatte aşşa tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali şaşırdık kaldık olası durumda !!!
Verdikleri ilacı kullandimi

Vucudumdaki iltihap için günde 4000 mg lik sabah 2000 akşam 2000 olmak üzere tedavi gördüm
Ki favipiravir antiviral bir ilaç
Yani ? Ben anlamadım ne demek istediğinizi
Ben de kullandım favipiravir ...
Hem de hastanede yattım , iki ay önce
Şuan ciğerlerim çok ağrıyor antibiyotik verdi doktor

Yani ? Ben anlamadım ne demek istediğinizi
Ben de kullandım favipiravir ...
Hem de hastanede yattım , iki ay önce
Şuan ciğerlerim çok ağrıyor antibiyotik verdi doktor
Arkadaş favipiravir in günlük 16 ilacın mg i fazla olduğunu soyledide
Bende fazla olmadığını geçmiş zamanda bir hastalık sebebinden günlük 4 bin lik antibiyotik kullandığımı söyledim antibiyotik antiviral den daha kuvvetli bir ilac

Peki covid olanlara favipiravir dışında klorokin veriliyor mu ona biçok doktor zararlı diyor.

Saglik ocaklari covid testi yapiyor mu 😳 Ilk kez duydum. Benim kayitli oldugum yapmiyor da.
Hepsi değil, sizin bağlı olduğunuz ASM yapmıyorsa yapan ASM için doktorunuz sevk yazıyor. Hemen gidip yapan bi ASM de yaptırabiliyorsunuz. Bu sabah daha hafif bir boğaz ağrısı ile uyandım aslında 😔. Gitmekten vazgeçiyor gibiyim 😔😔

Peki covid olanlara favipiravir dışında klorokin veriliyor mu ona biçok doktor zararlı diyor.
Klorokin artık verilmiyor. Pandemi başında etkili olacağı genel görüşü olduğu için veriliyordu bir film (bi 6ay öncesinde biz hastalandığımızda da verilmişti) ama uzun zamandır bunun etkisiz olduğuna dair sonuçlar alınıyor. Yine de istisna olup plaquenil verilen hasta var mıdır bilmiyorum. 10gün içmekten korkulacak bir durum yok ama, ömür boyu içen insanları düşününce... Yalnızca covid19a karşı etkisiz.

Düzenli kullanması gereken hastalar ilaç bulamadı, rapora bağlandı vs derken bir çok zorluk çekildi. Pandemi sürecinde lupus tanısı aldığım için ilaç arama sürecine ben de dahil oldum malesef.

Tıp doktoru musunuz?
Bu ilacın mg’ı başka hastalıkların tedavisinde etkili olacak şekilde ayarlı, covid’e etki eden dozu da farklı demek ki. Eşim ilacı aldığı gün rahatladı, şu anda da devam ediyor. İlaçla birlikte günde 3 litreye yakın su içiyor.
İlaç kullanmayanların daha büyük oranda entübe oldukları doğru değil mi? O zaman bir sorun yok diye düşünüyorum ilaç kullanımında. Ya ölüm ya böbrek hasarı... Bu kadar kısa sürede daha hiçbir ülkede kesin etkili tedavi bulunamadı.

Ha bizim tv doktorlarını da savunacak değilim, hiçbirini de dinlemiyorum. Salgının yayılmasını önleyemeyen, hatta arttıran devlete de söyleyeceklerimi içimde tutuyorum. Ama entübe olmaktan korumaya yardımcı bir ilacın da kaç adet alındığını biz sorgulayamayız.

Bu arada antibiyotik asla aç karnına içilmez, ama ben bir tedavi için 3 gün sabah akşam aç karnıma antibiyotik aldım. Ağrıları, krampları unutmam, belki mideme kalıcı hasar da vermiş olabilir ama tedavinin tek yolu oydu ne yazık ki.

X