Türkiyeye donus yapan varmi?

Annesibebisleri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2015
424
305
29
evt buda bir dert,

Avrupadan turkiyeye kesin donus yapan varmi? Ama oyle coluk cocuk, orda pek kimsemiz yok ama orda yasamak istiyoruz.

Beni aydinlatin, yardimci olun aklimizda hep var.. insan avrupada mutsuzsa vatanina geri donmesi gerektigini dusunuyoruz. Ama nasil olur nerden baslariz, bilemiyoruzzz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1954 gün geçti.

Bendenizdebirgemi

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2011
493
363
evt buda bir dert,

Avrupadan turkiyeye kesin donus yapan varmi? Ama oyle coluk cocuk, orda pek kimsemiz yok ama orda yasamak istiyoruz.

Beni aydinlatin, yardimci olun aklimizda hep var.. insan avrupada mutsuzsa vatanina geri donmesi gerektigini dusunuyoruz. Ama nasil olur nerden baslariz, bilemiyoruzzz
Ben döndüm her ne kadar sorun yaşamamış olsam da burda tekrar zamanı geri alabilme şansım olsa Almanyadan buraya dönmezdim..Evimiz arabamız işimiz Allaha çok şükür var ama belli bir zaman sonra oradaki düzen aranıyor,ben arıyorum en azından..tavsiye etmiyorum kesinlikle!

Annesibebisleri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2015
424
305
29
neden korkuyorsunuz anlamadım,
anavatanınız burası değil mi zaten, gelince ne gibi bir zorluk çekeceksiniz ki?
tabi ben bunları Türkiye'yi sık sık gelip gördüğünüz ve durumdan haberdar olduğunuz varsayımı ile yazıyorum,
yoksa bir çok kişi sizin yaptığınızın tam tersini yapıyor son yıllarda.

Neden korkuyorum orda kimsemiz yok helemi gittmek istedigimiz sehirde.
Iki cocugumuz var alisirlarmi is imkani falan aklkmda cok soru var ama birokadarda, herseyi bosver git diyorr bi tarafim

Annesibebisleri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2015
424
305
29
Ben döndüm her ne kadar sorun yaşamamış olsam da burda tekrar zamanı geri alabilme şansım olsa Almanyadan buraya dönmezdim..Evimiz arabamız işimiz Allaha çok şükür var ama belli bir zaman sonra oradaki düzen aranıyor,ben arıyorum en azından..tavsiye etmiyorum kesinlikle!

Yaa evlenipdemi gittiniz ve cocugunuz varmiydi? Neden zamani geri alabilseydin gitmezdiniz mesela? Biz cok istiyoruz..

hadibeyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2016
3.616
9.391
Ya neden orasi vatanimiz, zorluklari vardir ama burdada var. Ben sadece cocuklarim var iki tane alisamazlar diye korkuyorum

Sirf cocugumun gelecegini düsünerekden kesinlikle dönmem diyorum. Önüme altin serpseler yine gitmem.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 466 gün geçti.

Lady Tenar

Nirvana
Pro Üye
6 Aralık 2010
24.970
65.169
Neden korkuyorum orda kimsemiz yok helemi gittmek istedigimiz sehirde.
Iki cocugumuz var alisirlarmi is imkani falan aklkmda cok soru var ama birokadarda, herseyi bosver git diyorr bi tarafim

çocuklar okul çağında mı, dil biliyorlarsa sorun yok, bir dönem eşiniz veya siz derslere adapte olmaları için çalışmayıp onlara tam destek vermeniz gerekebilir ama.
iş imkanı da mesleğe ve seçtiğiniz ile göre değişir, ama şu aralar ekonomi sıkıntıda olduğu için bir çok sektör zor durumda.

Annesibebisleri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2015
424
305
29
Sirf cocugumun gelecegini düsünerekden kesinlikle dönmem diyorum. Önüme altin serpseler yine gitmem.

Ya ama ben mesela gordugum kadar, turkiyede cocuklar icin okuma imkani aktivite falan cok daha fazla imkan ve secenek var gibi goruyorum, ama bilemedim iste

Bendenizdebirgemi

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2011
493
363
Buraya döndüm öyle evlendim,çocuğum henüz yok,yani bir çok kişiye göre gayet rahat bir hayat yaşamama rağmen almanyayı özledim..Arkadaşım ailem hepsi orada,başlarda özleyince gidip gelirim diye düşünsem de her zmaan olmuyor(ki yılda en az bir kere almanyaya gitmeme rağmen)..Yani ailenize bağlıysanız ve aileniz almanyada kalacaksa tavsiye etmiyorum..benim bu yıl 5.yılım ve zaman ilerledikçe iki ülke arasındaki farklar daha da belirginleşiyor,yaşayınca daha iyi görebilir insan...Hakkınızda hayırlısı..

petrapuella

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
6.024
27.946
Ya neden orasi vatanimiz, zorluklari vardir ama burdada var. Ben sadece cocuklarim var iki tane alisamazlar diye korkuyorum
Vatanımız olduğunu biliyorum ben burada yaşıyorum malum.İnanın avrupa aşığı falan da değilim ama ülkemiz avrupa standartını bırakıp gelinecek bi yer değil.Zaten sizin için değil çocuklarınız için diyorum en çok.Ne için dönüyorsunuz mesela?Eğitim,yaşam kalitesi bunların hiçbiri daha iyi değil burada.Ama orası vatanımız yeterli bi dönüş nedeni olmamalı yine de siz bilirsiniz.

Bu mesajı vatanımızın en iyi okullarından birinden mezun olmuş ve hala iş arayan biri olarak yazıyorum.

caninfistigi

Süper Fantastik Üye
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
10.746
18.158
evt buda bir dert,

Mutsuz olmanızın sebepleri neler? Türkiyede yapabileceğiniz iyi bir mesleğiniz var mı?