Tutku olmayan bir evliliğin bitmesi mi gerekir

Esinizi sevmiyorsunuz gibi geldi sevseniz sanki daha cok cabalardiniz duzelsin diye siz rahatlik istiyorsunuz
Nen eşimi seviyorum karar verememem onu kaybetmek istemedigim icin ben sadece korkuyorum bu sebepten bi gün ilişkimiz biterse ve o gün yaş olarak bazı seylere gec kalırsam diye mantıklı bi larar vermeye calısıyorım o yüzden de öneri almak istedim. Tutku ve seks olmadan evlilik yürür mü sadece sevmekle diye yasadıgım herseyide yazdım o yüzden objektif cevaplar gelsin diye

Merhaba kızlar,
Önceki konularımı bilenleriniz vardır belki.
Kısacası 3yılı aşkın bir süredir evliyiz fakat bir kısmı vajinusmus(bununda aslında eşimden kaynaklandıgını düşünüyorum) , bir kısmı eşimin sertleşme problemi bir kısmı da eşimin isteksizliği ile geçti.
Kendimi asla çekici bi kadın gibi göremiyorum artık. Bakımsız çirkin bi kadın değilim aksine evlendikten sonra 6 kg almak dısında cok daha bakımlı biri olmaya basladım. Dekolteli giyinmeye özen gösteriyorum. Ama yine de kendimi bekarlıgımda oldugum gibi cekici göremiyorum eşim yüzünden.
Aramızda tutku denen bişey yok. Kurban bayramından beri aramızda cinsel ilişki diye bişey yok. Normalde de ayda bir falan anca oluyor. O da eşim alkol aldıgında falan genelde. Hiçbiri de benim tatminimle sonuclanmıyor. Eşim orgazm oluyor ve bitiyor. Çünkü kadınlar zor orgazm olurmus. Neyse ben kendi tatminin üzerinde hiç durmamıştım bu gğne kadar bu kısmını es geçiyorum o yüzden.
Benim asıl sorum kafam özellikle son dönemlerde cok karısık. Eşimi seviyorum, çekici buluyorum, aramızda saygı var şefkate dayalı bir sevgi var,orrak zevklerimiz var, eşimin şefkate dayalı ilgisi de var ama tutku yok. Terapilere gittik ama eşim sürekli yarıda bıraktı. Ürologa gidiyorum diyor ama ben gittigibi sanmıyorum cunku her ne hikmetse sonradan bi sorun yok ya bence deyip testlerinü falan yaptırmıyor. Düzelen hiçbişey yok. Bu durumda dogru olan gençken ve henüz cocugumuz falanda olmamısken ayrılmak mıdır?
O kadar zor geliyorki düşüncesi bile severken cinsellik yok diye ayrılmak.

Birde benim evlendikten sonra cok huzurlu bir hayatım oldu cinsellik konusu dısında, eşim bana karısmaz etmez resmen özgürlügümü elime almıs gibi oldum. Üniversite hayatım evlendikten sonrada devam etmiş gibi oldu. Bunların hepsini boşandıktan sonra kaybetmekten korkuyorum. Evimden tasınma fikri falan beni cok mutsuz ediyor. İstiyorumki bosansak bile eşim gitsin baska bi yere ben burada kaldıgım yerden devam edeyim. Bana ailem yine evli biriymişim gibi müdehale etmesin.

Bu durumları yasamıs deneyimli arkadaslardan fikir almak istedim.
Seks yapmamak çok acayip ya..yani niye yapmıyor eşiniz bu durum asla normal değil.Boyle evlilikte olmaz

Nen eşimi seviyorum karar verememem onu kaybetmek istemedigim icin ben sadece korkuyorum bu sebepten bi gün ilişkimiz biterse ve o gün yaş olarak bazı seylere gec kalırsam diye mantıklı bi larar vermeye calısıyorım o yüzden de öneri almak istedim. Tutku ve seks olmadan evlilik yürür mü sadece sevmekle diye yasadıgım herseyide yazdım o yüzden objektif cevaplar gelsin diye
Sizi anlamadigim icin degil yanlis anlamayin sex olmadan bence evlilik olmaz onu da anliyorum
Ama sonunda esim gitse bu evde kalsam felan deyince direk onu birakmak istiyormussunuz gibi algiladim

Vardı ama cogu zaman uzak oldugumuz için denk gelipte seviştigimiz az olurdu. O zamanlar cekim vardı. Evlendigimiz ilk günlerde de vardı sonrasında ne oldu bilmiyorum. Basarısız olmak cok etkiledi esimi ikimizinde ilk deneyimizi kendimiziz.
Ilk zamanki tUtku olmuyor ki zaten canim . Ilk zamanlar esimden kaynakli sorunlar bizde yasadik sinir oluyordum bse demiyordum kirmamak icin ama eşimin durumu düzeltmek icin çabası vardi ve de halloldu. Eşiniz durumu çözmek icin neden çaba harcamıyor onu anlamadım evlilikte cinselliğin önemi azimsanamaz. Boşanmadan once neden çabası yok bunu konuşmak lazim

Bende ay ı seyi soruyorum ona güya varmıs sen nerdne biliyosun olmadıgını biraz rahat ol zamanla düzelexek vs diyor konustugum zaman bende artık konusmuyorum zamana bıraktım bu mecrada içimi rahatlatıyorum

Bı cacık olmaz esinizden kusura bakmayın bunu soyledigim için. Duzeltecek adam sorunun varlığını kabul etmiş adamdır ki sizin eşiniz kendinde problem gorse terapiye devam ederdi. Seks olmadan evlilik olmuyor. Evlilik kadın için once ruhun tatminidir sonra seks gelir. Ruhu tatmin olmamış her kadın eksik kalir. Artı eksi hesabı yapın diyeceğim ama cinsellik olmayan evlilik için bir yanlis tüm doğruları götürüyor malesef. Araniz duzelse bile bu hep diken gibi batacak size,eksik hissedeceksiniz,kendinizi diğer kadınlarla kiyaslayip kendinizi suçlamaya başlayacaksınız,neden olmuyor soruları beyninizi kurt gibi kemirecegi için sağlıklı bir ilişki malesef olmayacak. İçinizi karartmak için yazmadım ama gerçek bu🤷

Bı cacık olmaz esinizden kusura bakmayın bunu soyledigim için. Duzeltecek adam sorunun varlığını kabul etmiş adamdır ki sizin eşiniz kendinde problem gorse terapiye devam ederdi. Seks olmadan evlilik olmuyor. Evlilik kadın için once ruhun tatminidir sonra seks gelir. Ruhu tatmin olmamış her kadın eksik kalir. Artı eksi hesabı yapın diyeceğim ama cinsellik olmayan evlilik için bir yanlis tüm doğruları götürüyor malesef. Araniz duzelse bile bu hep diken gibi batacak size,eksik hissedeceksiniz,kendinizi diğer kadınlarla kiyaslayip kendinizi suçlamaya başlayacaksınız,neden olmuyor soruları beyninizi kurt gibi kemirecegi için sağlıklı bir ilişki malesef olmayacak. İçinizi karartmak için yazmadım ama gerçek bu🤷
Teşekkür ederim 😔

Bu şekilde evlilik sonlandırma olmaz bence madem seviyorsunuz o zaman elinizdekinin kıymetini bilin ve eşinizle olan arnızdaki sorun her neyse gün yüzüne çıkartıp birlikte halledin gerekirse terapi alın seviyorunuz eşinizi halledemeyeceğiniz bişey olduğunu düşünmüyorum ben

Eşiniz depresyonda olabilir mi? Libido düşüklüğünün bir kaynağı var mı? Başarısız olduğundan demişsiniz de neyde başarısız tam olarak?

X