Çocuk Hastalıkları Tuvalet eğitimine ne zaman başladınız?Nasıl sonuç aldınız?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
peki bezlendiğinde beze yaparken de sıkıntısı oluyo mu?idrar yollarıdan kaynaklanan bi sorun olabilir mi?CADIARZU

beze çok rahat yapıyor idrar yollarında bir sorun yok bugün hiç altına kaçırmadı saat başı tuvalete gittik yaptı ama kendisi söylemiyor inşallah kısa zamanda kurtuluruz gerçekten zor iş

ben gece kalkamıyorum kalkabilsem kaldıracam ama uyanamıyorum yorgunluktan mecbur geceleri bezliyorum.

benim kızım 10 aylıktı başladım ve sadece 3 gün zorlandım
maşşallah hemen öğrendi zaten kendisi bezi istemiyordu kilosu vardı ve pişik yapıyordu
çok kolay oldu benim için lazımlık falan da istemedi direk tuvalete alıştı gecedee asla bağlamadım 3 gece kaldırdım yapmadı şuan 5.5 yaşında maşşallah 41 kere

çocuklarınıza kırkbirkere maşallah kızlar.
benimde oğlum üç yaşında çişini tuvalete yapıyor gecede bezlemiyorum ama kaka konusunda hala dertliyiz.
kakası var biliyorum ama ne tuvalet ne de lazımlığa yaptırabiliyorum.
inatla tutuyor bazen bez bağlatıp kakasını öyle yapıyor bazen de ben inat edip bez bağlamadığım için mecburen altına yapıveriyor.
asla bu konuda sert çıkma taraftarı değilim ama bazen benimde sabrım taşıveriyor ki çevremdekiler hep çok sabırlı olduğumu söylerler.
ne yapacağımı şaşırdım kaka konusunda.
tecrübeleri olanlardan lütfen yardım ne önerirsiniz bana,..,,

arkadaşım ben yaklaşık 20 gün önce karar verdim . bu arada bebegim 2 yaş 2 aylık. bu işin yazın yapılabilecegine inananlardanım bende. 2-3 gün evde kafayı yedim. kapıdan dışarı çıkamadım bu sıcakta. sadece geriye gitmiym diye. evde olamayacagını anladım. annemin yanına yazlıga gittim .sabah kalktıgında hemen tutuyodum . bide yarım sat 45 dak. arayla tutuyodum . sokaklarda geçti 1 haftam. ama devamlı çiş diye hatırlatma yaptım. tataile giderken tuvalet egitimi diye başlıklara göz attım gittim ama.1 hafta iöçinde silmedigim halı kalmadı. akşam yattıktan sonra bagladım şükürler olsun :nazar::şimdi söylüyo :teytey:. oyuna dalınca kaçırıyoruz tabii ama ben devamlı çiş varmı diyorum yine. komşular beni görünce gülüyolardı artık. çiş varmı diyolardı bana hep. layhayhoysabır sabır.sabır yani. valla fenalar hayatım bu bıcırlar. onlara endexlemişiz hep hayatımızı. sana kolay gelsin bence başla bu aralar. yazın daha kolay . Allah sabır versin......

benim kzızım 3 yasını dolduracak.3 aydır falan eğitimdeyiz:) çişini söylemeye hemen alıstı.hatta gidip lazımlığına kendi oturuyor.ama maleseff kakayı külotuna dolduruyorr.offff. valla zorlamak da iyi değilmiş.bakalım nolacak yakında görücez.

benim kızım 10 aylıktı başladım ve sadece 3 gün zorlandım
maşşallah hemen öğrendi zaten kendisi bezi istemiyordu kilosu vardı ve pişik yapıyordu
çok kolay oldu benim için lazımlık falan da istemedi direk tuvalete alıştı gecedee asla bağlamadım 3 gece kaldırdım yapmadı şuan 5.5 yaşında maşşallah 41 kere

:nazar::nazar::nazar:
maşallah ne diyeyim 10 aylık vede çişinimi söylüyor:1shok::1shok:

üç hafta uğraştım çişini söylesin diye söylemedi bi sabah kalktık bezini çıkardık o oldu bir haftadır çişini gidip tuvalete yapıyor bittikten sonra anne bitti diyor çok şükür kurtulduk annede rahat ediyor çocukta darısı diğer uğraşan annelerin başına

Arkadaşlar selam.

Bu aralar kafamı meşgul eden bir konu var aslında.
16 aylık oğlum var arada bir kakasını yaptığında eliyle bezini tutup gösteriyor. Ve anında değiştirmemi istiyor altını. Yavaş yavaş anlamaya başladı sanırım çiş kaka kavramını :) Ama tuvalet eğitimine ne zaman başlamalıyım karar veremiyorum. Tuvalet eğitimi ile ilgili bir çok yazı okudum ve en az 2 yaşdan önce tuvalet eğitimine başlanmaması yönünde bir çok tavsiye var aksi taktirde daha geç öğrenebiliyorlarmış.Tuvalet eğitimi için daha çok erken diye düşünüyorum aslında...

Sizler bebeklerinizde tuvalet eğitimine ne zaman başladınız, neler yaptınız?? bebeklerinizin tepkileri ne oldu?? ve nasıl sonuç aldınız.??
Bu dönemden geçmiş olan arkadaşlar tavsiyelerini ve paylaşımlarını yazarsa sevinirim.

cnm benim oglum bir bucuk yasinda krese basladi ve iki ay sonrada ben ona bezi biraktirdim ,bir kac gece bez kulandi ama sonra kesinlikle bezlede yatmadi ,hersey cok güzel gitti ve düsündügümden dahada cabuk tuvalete alisti sifonu cekti elllerini yikadi kuruladi ...
ama benim oglum 10 aylikken yürümeye baslamisti bu yüzden de cok kolay oldu sanirim onun icin devamli kendi gitti tuvalete ve bize haber verdi .... :hooray:

canim bence hic acele etme2 yasindan oncede deneme cocugu yipratirsin benimde oglum var cok denedim ondan biliyorum erken denedim basaramadim sonra biraktim kendi haline 2 yasina girdiginde 10 gun sonra filandi tekrar denedim bir gun icinde ogrendi hicte zor olmadi cok sukur ne haliya isedi ne yere ayni zamanda gece bezinide biraktim hic kacirmaz cok sukur. kucuk baslaiginda hem seni yorar hemde cocugu yoruarsin ogreticem diye

Oğlum 27 aylık henüz tuvalet eğitimimiz yok.İki hafta önce annemde denedik,hazır olmadığı kanaatine vardım.On gün bezsiz gezdi,hiç tık yok,çişi kakası gelince yaparken ağladı,tuvalete götüremedim.Kuzenleride bu aşamadaydı daha küçkler,onlar yapıyor.
Konuşamadığı için zorlamak istemiyorum.Her çocuk farklı öğreniyor.
Kızımda da iki yaşında başlamıştım , üç gün sonra söylemişti,çok kolay olmuştu.
Sanırım şimdi zamana ihtiyacımız var.

X