Çocuk Hastalıkları Tuzlu yemiyor 😪

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Altemur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2020
3
1
28
Kızlar Merhaba yeni kayıt oldum buraya. Bebeğim 10 aylık ek gıda serüvenimizde bebeğine bilmediğim için hep tatlıya basladım meyvelerden. Şimdi asla tuzlu birşey yemiyor. Kahvaltıda cici bebe yumurta peynir pekmez yumurta sonra meyveli yogurt aksam da meyveli irmik ve kasık maması denemediğim çorba yemek kalmadı tatlı olmadıgı için yemiyor. Aç ta biraktım yemesi için ama yok asla yemiyor. Zorlamasam mı sonra dan yer mi sizce suan meme de emiyor lütfen yardımcı olun 😪😪

Kızlar Merhaba yeni kayıt oldum buraya. Bebeğim 10 aylık ek gıda serüvenimizde bebeğine bilmediğim için hep tatlıya basladım meyvelerden. Şimdi asla tuzlu birşey yemiyor. Kahvaltıda cici bebe yumurta peynir pekmez yumurta sonra meyveli yogurt aksam da meyveli irmik ve kasık maması denemediğim çorba yemek kalmadı tatlı olmadıgı için yemiyor. Aç ta biraktım yemesi için ama yok asla yemiyor. Zorlamasam mı sonra dan yer mi sizce suan meme de emiyor lütfen yardımcı olun 😪😪
Cici bebe içerigi bir bebegin yiyebileceği bir icerik degil. Bence hayatinizdan bunu cikarin. Seker bir tur bagimlilik işte. Hünnap markasinin biskuvileri var. Onlardan deneyin biraz biraz. Meyveli yoğurt da siz hazirliyorsunuz diye umuyorum. Bir de bence cocuk doktoruyla görüşseniz daha iyi olur.

E yumurta tuzlu gida degil ki

Cici bebe içerigi bir bebegin yiyebileceği bir icerik degil. Bence hayatinizdan bunu cikarin. Seker bir tur bagimlilik işte. Hünnap markasinin biskuvileri var. Onlardan deneyin biraz biraz. Meyveli yoğurt da siz hazirliyorsunuz diye umuyorum. Bir de bence cocuk doktoruyla görüşseniz daha iyi olur.
Evet ben hazırlıyorum yogurdu ama bişe yediremiyorum öneriniz var mı

Evet ben hazırlıyorum yogurdu ama bişe yediremiyorum öneriniz var mı
Ek gida yemek tarifi kitaplari var. Bence onlardan edinin. Bir sure aç birakmaktan baska bir çözüm gelmiyor aklima. Benim çocuğum yok. Kedim var. Kedime boyle yapiyoruz mama degisimi olmasi gerektiğinde. Ya da malt ilacını yemiyorsa patilerine sürüyorum o kendini yalayarak malti da yemis oluyor.
Şu an aklima geldi bir baska onerim de blw. Blw yazarak ne oldugunu ogrenebilirsiniz. Belki kendisi keşfederse daha istekli olur yeme konusunda.

Canım yeni kaydoldum.3 sene önce açmışsın konuyu aynı konuya benzer ben de şimdi açtım.sen nasıl atlattın bu dönemi ?bebeğim artık meyveyle tatlandirdiğim şeyleri bile yememeye başladı

Tatlı patates, havuç, pancar... bunların şekerli gibi tadı var ama en azından lifli ve basit şeker değil. Bunları deneyebilirsiniz. Ekşiyle arası nasıl? Sebzeler yavan gelse bile böyle çok sert tatları sevebiliyor bebekler. Yediklerinin içindeki şekeri yavaş yavaş azaltmayı denediniz mi? Çünkü damak alışkanlığı olduysa aniden bırakmayacaktır. Bir de şu var her alışkanlık 21 günde biter demişler. 2 gün aç kalınca sebze çorbası içmeyecek ama yeterince ısrarlı olursanız mutlaka diğer şeyleri de dener. Ama bu süreçte çocuk tadına baksın diyip eline bir bisküvi verecek, aç mı kalsın diyip yoğurduna pekmez katacak birilerinin etrafta olmaması lazım.

Cici bebe pekmez falan saydıgınız şeyi bulamaç yapıp mı veriyorsunuz bi de bununla mı başladınız ek gıda olarak neyle başladınız

X