Üç aylık spor deneyimimi paylaşıyorum

liseniay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2018
245
287
Merhaba arkadaşlar, ben her zaman uzun süre spor yapanlar ne tip sonuçlar elde etti, ne kadar zamanda ne elde edilir gibi soruların cevabını merak ederdim. Beni gibi olanlar varsa aranızda kendi sonuçlarımı paylaşmak isterim. Üç aylık bir sürede haftada 4-5 gün günde bir saat YouTube daki workoutlardan yaptım. Kalça ve karın çalıştım. Squatı 8 kg ağırlıkla yaptım. Sonuçları ancak görmeye başladım. Bacaklarım çok sıkılaştı ve inanılmaz kas oldu. Maalesef Kalçalarım toparlanmadı , göbeğim erimedi ama altındaki kasları hissedebiliyorum. İlk ve en göze çarpan bacaklarım oldu. Ama ben kalçam şekillensin, göbeğim gitsin istiyordum . Olmadı. Sorusu olan olursa cevaplarım. Şimdilik bu kadar

WOMAN

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
30 Mart 2009
4.184
11.376
Yanlis workout yapmis olabilir misiniz? Daha cok bacak calismis gibisiniz bu anlattiklarinizdan

_-Dantes-_

Kaiser, Kılavuz Karga, Tüccar, Polye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
897
6.519
kuzucuğum hangi workoutlarla çalıştınız linkini atabilir misiniz müsait olduğunuzda?

liseniay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2018
245
287
Yanlis workout yapmis olabilir misiniz? Daha cok bacak calismis gibisiniz bu anlattiklarinizdan
Canım çalıştığım workoutlar kalça ve karın üzerineydi. Ama squatlar yüzünden sanırım acayip bacak kası oldu. Kalçam da toparlandı ama bacağa oranla yüzde 5 filan. Bi spor hocasına danışmak istiyorum aslında

liseniay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2018
245
287
kuzucuğum hangi workoutlarla çalıştınız linkini atabilir misiniz müsait olduğunuzda?
Fitness blender booty yaz YouTube a kelli diye bir kızın videolarını ve pamela reif’in kalça ve karın hareketlerini yaptım. Ama düzenli yaptım.güzel bir program yaptım. Ama sonuç almak için üç ay erken sanırım. Minimum üç ay diyorlar zaten

Mor yazma

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
31
26
Ben de 3 aydır spor yapıyorum. Maalesef o “3 haftada 3 beden incel” “21 günde selülitlerden kurtul” pek gerçekçi değil. Bir anda değişecek bir şey değil ki vücut. Bir anda oluşmadığı gibi bir anda da istediğimiz gibi olmuyor. Siz yapmaya devam edin. Spor yapabilmek hemde sizin gibi istikrarlı yapabilmek süper. Artık biraz öğrenmişsinizdir hareketleri. Hangilerinin kalça, hangilerin basen. Hangilerin iç bacak çalıştırdığını az çok keşfedersiniz. Ona göre yapmaya çalışın bence. Bende bakıyorum o tarz videolara. Etkili basen videosu yazıyor video başlığında ama bütün bacak hareketlerini koymuş. Ya da az etkili/ çok etkili hareketler var onları keşfet. Tabi ben de spor hocası değilim. Kendimce edindiğim tecrübeler.

liseniay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2018
245
287
Ben de 3 aydır spor yapıyorum. Maalesef o “3 haftada 3 beden incel” “21 günde selülitlerden kurtul” pek gerçekçi değil. Bir anda değişecek bir şey değil ki vücut. Bir anda oluşmadığı gibi bir anda da istediğimiz gibi olmuyor. Siz yapmaya devam edin. Spor yapabilmek hemde sizin gibi istikrarlı yapabilmek süper. Artık biraz öğrenmişsinizdir hareketleri. Hangilerinin kalça, hangilerin basen. Hangilerin iç bacak çalıştırdığını az çok keşfedersiniz. Ona göre yapmaya çalışın bence. Bende bakıyorum o tarz videolara. Etkili basen videosu yazıyor video başlığında ama bütün bacak hareketlerini koymuş. Ya da az etkili/ çok etkili hareketler var onları keşfet. Tabi ben de spor hocası değilim. Kendimce edindiğim tecrübeler.
Verdiğin moral için teşekkür ederim. Beni umutlandırdın . Bazen de bir ayın sonunda mesela hareketi yanlış yaptığımı keşfediyorum . Ayrıca squatta benim kalçalarım hiç çalışmıyor gibi. Bunun üzerine düşünüyorum walla .acaba yanlış mı yapıyorum .