Ucuzluk balam...

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
Şöyle bakıyorum da etrafıma,herkes herkese dostum diyor kolayca,şaşıyorum.ucuzlamış dostluk lafı, öylesine ağızlarda sakız...
Ucuzluk başlamış almış başını gidiyor,hiç inmiyor vitrinlerden,ne yaz ne kış.Alıcı da yok,ne yapacaklar indirim diye satacaklar.Alan alacak,kalan pazarlara düşecek.
Giysilerin ilk vitrin serüvenleri 10 taksit peşin fiatına..Cazip tabi ki ..Öde öde aylar geçmez genede alırız...
Ona rağmen,hemen indirim günleri başlar.Elde kalanlar ucuzluğa,oradan pazarlara..Kalanlar çoğu kez 32-34 beden.Sen ara dur pazarda,bol beden...Ama ucuz,çok ucuz alayımda zayıflar giyerim...zayıflamak mı??? hiç giyilmez birikir durur dolapta...
Sebze torbalarından çok,kendimize çoluk çocuğa hatta eşe dosta ucuz ya,bir sürü giysi torbaları...Uysada uymasada...Hatta sebze meyveden kısıp almazmıydık ıvır zıvır..Bahanede hazır ..Çocuğun yediği helâl giydiği haram.Vitrin parasına yazık,pazarlar ne güne duruyor...Kendimize aldıklarımızında modası geçecek,ucuz olunca giy at...Gözümüz doymazdı,bir tishirt daha.Ay!bu da güzelmiş...Şimdilerde vitrinler yaz kış daimi indirimde.Pazar fiatına... 2 alana bir bedava..Dahasıda var 10 ay taksitle ...
Çok ucuzluk var çoook.Ucuzluk her yerde.. Ama herkese dostum deme.Dostluk o kadar ucuz değil...

Varmısın
Dostluğu ucuzmu sandın,öyleyse aldandın.
Koyacaksın canını yüreğini,sormayacaksın nedenini.
Varlığını,malınıda katacaksın,beraber paylaşacaksın.
Yok öyle,bende var sende ye,vereceksin kırmadan usulca
Anlamamış gibi sıkıntısını ama bileceksin sıkıldığını
Dost demek ucuzluk değil,pahallı gelecek sana
Pahallı ulaşılması zor olandır,ulaşacaksın ta! sonuna kadar
Varmısın..
Yeşilimin duyguları:çiçek:

can en pahalısıdır bilirim...ama canını verecek kadarını zor buluruz..
dostluğun için çok ama çok teşekkürler canım..bendende sana en içten dostluk..
antalyaya gelince umarım görüşürüz.dün toplantıda yağmurla kulaklarını çınlattık

çoookkkk haklısın yeşilim..ama insan hayatının bu kadar ucuz olduğu bir dünya için dostlukların da ucuz olması normal değil mi?artık dostluk ilişkilerinin yerine menfaat ilişkileri var malesef..

sonra bir de bakıyorlar etraflarında bir tane arkadaş kalmamış...yazık çok yazık...

Yesilim dostluk varya dostluk hayattaki tek tutanagim dostum dedigime tabiri caizse canimi bile verecek kadar dost olurum, dusunmem sonunu dusunmem bana zarar verirmi diye bir kere yanildim buyuk bir tokat yedim, ama o oyleydi digerleride oyle degil diye dusunup kalbime gene dostlukla doldurdum, dostlarim olmadan yarim gibiyim, dostla paylasilan bir ekmek bile bana borek gibi gelir, zor gununde yaninda olursam iste bu bana en buyuk zenginlik gelir, dostlarim var sayilari az ama hayattaki en buyuk zenginligim birkac dostum pahalida olsa ben varim hemde can dostu, ben varim yesilim ben varim

fuşyam her zaman bekliyorum canım hepinizi
minerva bazen hayal kırıklıkları işte canım ..
ayşecik artık verdiğimiz kadar alma zamanı geldi sanırım ..tren kaçıyor.

Yesilim beni anladigina sevindim, ama alma zamanini ben coktan kacirdim sanirim tren kacti gidiyor

Yeşilim,
yüreğine sağlık,ne güzel yazmışsın:1yes2:

varmısın
dostluğu ucuzmu sandın,öyleyse aldandın.
koyacaksın canını yüreğini,sormayacaksın nedenini.
varlığını,malınıda katacaksın.beraber paylaşacaksın.
yok öyle,bende var sende ye,vereceksin kırmadan usulca
anlamamış gibi sıkıntısını ama bileceksin sıkıldığını
dost demek ucuzluk değil,pahallı gelecek sana
pahallı ulaşılması zor olandır.ulaşacaksın ta! sonuna kadar
varmısın..

Belki de insanlar yazdığın bu vasıflara uygun dosta özlem duydukları için dost edinmeye çalışıyor,dost olacak birilerini arıyorlar,çoğumuz dost bildiklerimizden öyle darbeler yemişizdirki,tekrar dost edinmenin ve birilerine dostum deyip güvenebilmenin açlığı içersindeyiz,o yüzden dostum kelimesi dillere düştü,dostum dediklerimizden biri belki gerçekten dostumuz olur diye:çok üzgünüm: Dostluk ağaç gibidir,toprağını havalandırıp sularsanız gelişir,serpilir,emek verirseniz meyve verir,şimdilerde böyle dostluklara özlem duyar olduk,Kimbilir....günün birinde gerçek dostluklar edinmek dileğiyle...

yeşilim Yine Kalbinden Kalemine öyle Bir Akitmişsin Ki Yüreğine Sağlik...duygularina Katilmamak Ne Mümkün...
Kendi Adima Konuşmam Gerekirse Hiç Ama Hiç Dostum Olmadi Sadece Sandiklarim Oldu...bunu Genç Yaşta Anlamiş Olmam Benim Için Bir şans...dostluk Aciyi Ve Sevinci Paylaşmaksa Karşindakinin Gözyaşini Silmekse Ne Hissettiğini Anlayabilmek Ve çözüm üretmekse Ben Bunlarin Hiçbirini Dost Sandiğim Kişilerden Görmedim ...aksine Sikintili Günlerimi Kendi Kendimi Tedavi Ederek Atlattim şimdi Mutluyum Ve Mutluluğumun Bile O Kişilere Fazla Geldiğini Görmekteyim...anladim Ki Benim Tek Dostum Beni Benden Daha Iyi Bilen Yüce Yaradanim Sonrasinda Ailem...
üzülmüyorum çünkü Ayakta Kalmayi Tek Başina Başariyorum:)

varmısın
varmısın..
.... ben varımmm yeşilimmm sonuna kadar...

ben ucuzluğa kendi tezgahımdan bakarak, alışveriş edicem yeşilim.
dostluk değerlidir ama geçtiği elde önemlidir değil mi ?
Dost olarak herşeyi anlayışla karşılayıp,
yanında olamasa da sen dara düştüğünde,
hayat derdi olur bunlar diyerek sen verdikçe, ucuzluyorsun.
benim tezgahımda bunlar oldu hep, anlayış daha büyük anlayışsızlıklara
yol açtı. Toptan alıp taksitle bile vermeye luzum hissetmediler.
Topladım tezgahı sildim borçları,
ne indirim var ne ucuzluk artık...
eder pahasına herşey , hakkı neyse o
sevgiler...
yüreğine ve kalemin sağlık...

gülsibel,mune, buket yorum yazmak güçtür bilirim.ama o kadar güzel anlamış,yazmışsınızki ne denir bilemedim..ellerinize sağlık.yorumlarınızı her zaman zevkle okuyacağım.

royal teşekkürler canım.var olanlar daima kazananlardır. kaçıranlar üzülsün.
camdan kalp..sensizliği tadıp arasınlar dostluğunu..seni bulamayınca neler kaçmış
şaşırsınlar...sevgiyle huzurla kalın hepiniz...

ben ucuzluğa kendi tezgahımdan bakarak, alışveriş edicem yeşilim.
dostluk değerlidir ama geçtiği elde önemlidir değil mi ?
Dost olarak herşeyi anlayışla karşılayıp,
yanında olamasa da sen dara düştüğünde,
hayat derdi olur bunlar diyerek sen verdikçe, ucuzluyorsun.
benim tezgahımda bunlar oldu hep, anlayış daha büyük anlayışsızlıklara
yol açtı. Toptan alıp taksitle bile vermeye luzum hissetmediler.
Topladım tezgahı sildim borçları,
ne indirim var ne ucuzluk artık...
eder pahasına herşey , hakkı neyse o
sevgiler...
yüreğine ve kalemin sağlık...

arkadasim ne güzel anlatmissin. yesilim benim duygularimda aynen böyle.35 yasindayim o kadar ugrastmki......... sonunda pes ettim.haftalarca evden cikmasam aramiyorum.bir tek dost taniyorum bu dünyada annem.o da benden cok uzakta.neyapalim bu dünyanin kanunu heralde...o kadar yalniz hissediyorumki kendimi.yalnizligimi cocuklarimla paylasiyorum.emegine saglik yesilim.

teşekkürle ceyhanlı hayat böyle bir şey işte.. çocuklarda olmasa
sağol yorumun için...

dostluk ucuzladı... fazlasıyla hemde hep almak isteyenlerle dolmuş çevrem maddi manevi zarar görmüşüm yıllarca yeni anlıorumm ama suç bende ben hiç almadan yıllarca hep vermeye kalktım verdiklerimin karşılığını istemedim istemeyi aklımın ucundan geçirmedim ama karşılıksız yapılmalı zaten yoksa dostluğun ne anlamı kalır karşılık beklersen önemli olan maddii manevi her ne sekilde olursa olsun verdiklerine değecek insanı bulmak ve herkese hakettiği kadar değer vermek ne 1 gram fazlası ne eksiği...
yüreğine sağlık ablacım... sen herşeyin en güzelini hakediorsun

varmısın
varmısın..

Ben sonuna kadar dostluga yüregimi actim,tabiki dostum dediklerim bazen dost olmamistir,ama onlar gittiler kalbimden bir daha gelmemek üzere,onlara kapattim yüregimi,kirildim ama yinede yoktur kalbimde "iceri girilmez" yazisi,dedim ya ben bana dost olana kalbimi sonuna kadar acarim...

X