Ufak meseleleri çözemeyen eş

merveeker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2019
150
65
29
Merhaba hanımlar

eşim bu hafta ailesinin yanına gitmek istedi. Köydeler ailesi. Bende bu hafta girmek istemediğimi söyledim havalar soğuk bulaşık vs yorucu oluyor.
Eve geldi neymiş efendim kırk yılın başı bişey istedim yapmadın, bak ben senin için ev alıyorum 😳 gibi şeyler söyledi. Halbuki sonradan aradım gidelim çok istiyorsun diye. Corona var diyorum. Eee bizde annemlerde geçirdik bişey olmaz diyor .
Bir ay önce 1 hafta beraberdik burda. 1,5 ay önce yine köydeydik. Dedim
Tamam tamam benim aileme gidilmesin madem dedi.
Ben onu bi duydum bağırmaya başladım bende ben senin aileni istemesem gittiğimde veya geldiklerinde kalmam dedim.
Biraz tartıştık. Ama gerçekten dediği lafları hiç haketmiyorum. Yok altında şöyle araba var bilmem ne.
Madem kendin git çok istiyorsan dedim bi arkadaşı hep öyle yapıyor çünkü. Bak bak Zeynep gibi oldu diyor sonra bana.
3 ay oldu gitmeyeli diyor halbuki Aralık ortası ordaydık

eşim böyle yaptıkça ondan soğuyorum
Bi köye gitmek istememek normal değil mi haftaya gidelim dedim kendi tabi elinde çerezi oturuyor ben gerçekten ister istemez biraz yoruluyorum gidince

bu arada sık gideriz sık görüşürüz yani ailesiyle kafa dağıtmak için gitmek istiyorum dedi. Ama niye başımı kakıyor yaptıklarını

Genelde hep öyle oluyo yapılan güzel şeyler kavgada yüze vuruluyo benim eşimde aynı ev araba falan değilde hemen senin ailene gittik şu kadar kaldık bilmem ne

Evi araba tek sizin için mi alınmış? Atın anahtarı önüne bana elleme deyin madem. Şuna bak çok ayıp yaptıgı. Çığırtkanlık yaparak baskı kuruyo resmen.

Hiç hiç hiç hoş değil evin arabanın lafını yapması.
Siz çalışmıyor musunuz aklınca çalışmadığınız için kendisi mi almış oluyor bunları size

Merhaba hanımlar

eşim bu hafta ailesinin yanına gitmek istedi. Köydeler ailesi. Bende bu hafta girmek istemediğimi söyledim havalar soğuk bulaşık vs yorucu oluyor.
Eve geldi neymiş efendim kırk yılın başı bişey istedim yapmadın, bak ben senin için ev alıyorum 😳 gibi şeyler söyledi. Halbuki sonradan aradım gidelim çok istiyorsun diye. Corona var diyorum. Eee bizde annemlerde geçirdik bişey olmaz diyor .
Ben onu bi duydum bağırmaya başladım bende ben senin aileni istemesem gittiğimde veya geldiklerinde kalmam dedim.
Biraz tartıştık. Ama gerçekten dediği lafları hiç haketmiyorum. Yok altında şöyle araba var bilmem ne.
Madem kendin git çok istiyorsan dedim bi arkadaşı hep öyle yapıyor çünkü. Bak bak Zeynep gibi oldu diyor sonra bana.

Bi köye gitmek istememek normal değil mi haftaya gidelim dedim kendi tabi elinde çerezi oturuyor ben gerçekten ister istemez biraz yoruluyorum gidince

bu arada sık gideriz sık görüşürüz yani ailesiyle kafa dağıtmak için gitmek istiyorum dedi. Ama niye başımı kakıyor yaptıklarını
Sana ev araba aliyor ama onun yemeyi siz koyuyorsunuz, temizliğini siz yapiyorsunjz, çocugùnuza onun soyadini verip soyunu devam ettiriyorsunuz. Bunlar az birşey mi? Tabiki hayat arkadaşisin senin için yapmali. Başina kakinca sen de bu tur cevap ver. Ikinci konu her erkekde karim ailemi sevmiyor dusuncesi var. Mesela ben ilk başlar onun amcasi gile pek gitmek istemediğimde sorun yaratirdi. Kavga olmazdi ama istemiyorsun derdi. Ben de misfir gitmekle pek aram yok. Hadi kalk gidelim derken insanim işte halsiz olan yorgun olan anima denk geliyor. Üşeniyorum. Kalk annenlere gidelim desen yine gitmem. Çunki misafirin kim olmasindan asili olmadan bazen canim dişari çikmak istemiyor. Ama onceden bu hafta sonu buraya şuraya gidelim dersen o ayri. Kendimi o gune hazirlarim. Ama lutfen aniden deme. Misafir gitmekden hoşlanmiyorum . Bunu senin benim ailem konusuna getirme. Zaten artik sen ben diye birşey yok. Birbirimizin isteklerine, kararlarina saygi duyalim. Dedim. Ondan sonra da azaldi. Onun ailesi köyde benimkiler burda yarim saatlik uzaklikda. Bayramda onunkilere gidemedik diye ben dedimki evde ikimiz gecirelim. Tarazliği bozmamaya çalisiyorum. Biraz kiskanc anne babasi dunurlerini kiskaniyorlar. Istemiyorum kiskançlik olsun. Yani ankayacağin evlilikde tüm hoşgorü malesef kadinjn uzerine dusuyor. Erkek kafasina yeteni yapiyor soyluyor. Misafir gitmek de misafir gelmesi de onlar için sorun değil. Bacak bacak ustune aşirip sohbet ediyorlar. Ama bizlerin cani çikiyor. 5 haftalik hamileyim yarin amcasi halasi gelicek. Doktor yatak istiraheti verdi bana. Ama napalim annemi cagirdim zavallim sabahdan çalisiyor. O burda olmasaydi canim çika çika ben yapicakdim. Kadin olmak hiç kolay değil

Ben olsam giderim eşimle kötü olmam
Ama her işe atilmam kendimi yormam bende onun gibi tadını çıkarmaya bakarım

Biz 40 dk uzaklıkta olan haftada 1 gittiğimiz köyumuze korona var yaşlılarimiza bir şey olmasın diye 1 yılda 2. Kere gittik en son 3 ay önce izleyince görüntülü konuşuyoruz. + Anneannemin gelini var gayet iyi araları korona başladığından beri hiç gitmedi çalıştığı için. Bayramda da maskeyle oturdu. Gerçekten şunu anlıyorum biz idare etmesini bilemiyoruz yani en büyük sıkıntı evin içindeki insanı kendi tarafımıza cekemeyip sadece zıtlaşmamız. Gerçekleri soylicem bu iş duygu sömürüsün den geçiyor. Annene babana bir şey olacak diye korkuyorum de. Daha güzel bahane mi var. Gitmek istemiyorsan değer verdiğini göster koca kişisi ailesine acır ama senin iş yapıp yapmamani çok önemsemez işte. Bazı insanlarin bug ını bulmak lazım ona göre ricada bulunmak lazim

Ben kayınvalideme (50 dk) covid baslayalı 3 4 kez gittim. En son da Kasım gibi gitmiştik sanıyorum.
Bi kac kez biz gidecektik gelmeyin dedi (güya bizi koruyor. O günlerde kızlarıyla vur patlasın çal oynasın) sonra zaten h sonu yasakları cıktı. Ceza da olsa gidelim dedi eşim. Ben ne giderim ne ceza öderim ne de anneni riske sokarım dedim. Gitmiyorum. Eşim gidiyor.
Kendi aileme (6 saat) 1.5 yıl oldu gitmeyeli.
Millet fink atıyor ama su ası işi tamamlansın ona göre hareket edeceğim.

Annemizin evi köyde olsaydı ve işler size kalsaydı
Annenize yine de gitmek isterdiniz cok eminim...

Ben kayınvalideme (50 dk) covid baslayalı 3 4 kez gittim. En son da Kasım gibi gitmiştik sanıyorum.
Bi kac kez biz gidecektik gelmeyin dedi (güya bizi koruyor. O günlerde kızlarıyla vur patlasın çal oynasın) sonra zaten h sonu yasakları cıktı. Ceza da olsa gidelim dedi eşim. Ben ne giderim ne ceza öderim ne de anneni riske sokarım dedim. Gitmiyorum. Eşim gidiyor.
Kendi aileme (6 saat) 1.5 yıl oldu gitmeyeli.
Millet fink atıyor ama su ası işi tamamlansın ona göre hareket edeceğim.
Çok uzun olmuş çok üzüldüm keşke gitseniz bu ara ailenize

altında su araba var sana ev alıyorum falan dıye her yaptıgını goze sokacaksa almasın
aldı da hep bırlıkte yasıyorsunuz o ev arabada
esınız hep boyle gorgusuz ve konusmasını bılmeyen adam mıydı
allah yardımcınız olsun

Merhaba hanımlar

Bu hafta değilde bidahaki hafta gidelim dediğiniz icinmi bunlar oldu gerçekten ne kadar saçma bırak boşver haftaya zaten gideriz dedim istedigin kadar sürat yap de çok işin içinden bir haftada küs kalırsa yuh yani

X