Uluslararası İliskiler Okuyanlarr.....

essn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
259
6
hadi kızlar toplanın bakalım kim nerde okuyoo mezun olnca neler yapmayı dsnuosunz malum bizm bolum braz ortaya karısıkk :1rolleyes: we bn bu konuda biraz umutsuzumm :1no2: siz neler dusunuyosunzz

Son düzenleme:

essn

tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
259
6
ewet bnm de inglzce hangi unwde okuyoo

ubk_2711

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
69
1
ben de hacettepe'de ingilizce okuyorum.gerçekten zor bir bölüm...ben özel sektör pek düşünmüyorum..müfettişlik kaymakamlık gibi sınavlara girmeyi düşünüyorum..

eceodtu

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
21
0
ben bu sene odtu uluslararasi iliskiler bitirdim.aslina bakarsan kisitli degil is alanlari.sen istedikten sonra halkla iliskiler veya insan iliskilerine bile girebilirsin.disinda consulting yapabilirsin firmalar var.devlet kurumlari zaten bariz.hatta bu bolumde hala okuyan arkadaslara onerim bolca isletme dersi almalari.bu sayede isletmecilerinde alanlarinda da calisabilirsiniz.kolay gelsin herkese.

ginka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2007
370
4
37
bende uluslararası ilşkiler okuyorum kıbrısta yakın doğu üniversitesinde hiiiiç tavsiye etmem eğitim ingilizce ve çooooook zor bakalım yeniden öss girdim bugun fena değildi kazanırsam bu bölümden ayrılırım

shygirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2009
647
1
ben kamu yönetimi okuyorum ama uluslararası ilişkiler bölümünü iyi bilyiorum çok zordur .... dil becerisi gerektirir ... en önemlisi de bu konulara ilgili olmayı gerektirir ..ilgili olmazsan olmaz

Scarlet89

Guru
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
1.692
2.767
ben de bilkent'te okuyorum haliyle dersler ağır bir akademik dil (ingilizce) içinde geçiyor ama bölümümü seviyorum isteyerek girmiştim , 3.sınıfta okulun bizlere sağladığı dış işleri bakanlığı sınavlarına hazırlama kursları var onlara katılmayı düşünüyorum bakalım denicem merkez bankası, dış işleri vs... hepimizin bahtı açık olsun opuyorumnanaktan

essn

tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
259
6
acıkogretmde uluslararası ilskler acılcakmıs duydunuz mu siz de :sinifsinif:

burcuslm

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2009
630
1
slm kızlar ben istanbul üniversitesi ulus. ilişk. mezunuyum 2007 de mezun oldum çok donanımlı bir bölüm öpüyorum sizleri

ebrumelis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
66
0
34
bende uluslararası ilişkiler okuyorum. okumayı, araştırmayı, kütüphanelerde sürünmeyi seviyorsanız çok güzel bir bölüm ama aksi halde işkenceden farkı olmazdı. ben seviyorum bölümümü.

Doro

Tantrumm!
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
9.310
3
ben de hacettepe'de ingilizce okuyorum.gerçekten zor bir bölüm...ben özel sektör pek düşünmüyorum..müfettişlik kaymakamlık gibi sınavlara girmeyi düşünüyorum..

ben de hacettepedeyim canım hazırlık okudum 1 e geçeceğim sen kaçtasın?

Scarlet89

Guru
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
1.692
2.767
ben de dış işleri düşünüyorum, okulum (bilkent) yazları özel ücretsiz kurs açıyo bu dış işlerine hazırlamak adına onlara katılıcam seneye, özel sektör hiç düşünmüyorum gene devlete sırtını dayamak en iyisi bu zamanda.

RuUuNeSya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2009
138
0
bende u.i. okuyorum selçuk üni. de.. herşey kişinin kendisini geliştirmesine bakıyor ve dil çok çok önemli..

inar80

Guru
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2009
933
206
Ben de Gazi uluslararası ilişkileri bitirdim.Şimdilik kamuda çalışıyorum, ama biraz daha vakit geçtikten sonra mali müşavirlik stajımı başlatmayı düşünüyorum.

MeLekSiMaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2009
8
0
meraba kızlar ben de istanbul üni de u.i okuyorum severek seçtim.ama dilimi nasıl geliştrsem onu dusunuyorum...basarılar diliyorum hepinizeopuyorumnanaktan

DERXIXNDENXIXZ

aşka aşığım bal gibi...
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2007
562
10
bende u.i. okuyorum selçuk üni. de.. herşey kişinin kendisini geliştirmesine bakıyor ve dil çok çok önemli..

ben de selçuk uluslardan mezunum(2008);çok zevkle okudum hevesimi alamadım yüksek lisansa da başladım...çok zor bir bölüm olduğunu düşünmüyorum sadece biraz teoriye yatkınlık ve siyasi tarihe ilgiyle zevkle okunur...ha dil konusu mühim,geliştirmek isteyenler okuma yapsın...

ayşenur sen kaçıncı sınıftasın,glopol'le alakan var mı/murat hoca'dan dersin var mı???

April

Hep daha daha çok oku!!!
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
9.972
10
SBF Uluslararası ılişkiler mezunuyum.
Yüksek Lisansa hazırlanıyorum.
Akademik kariyer düşünüyorum kızlar. Özel sektör pek bana göre değil...
Bölümüme aşığım, ÖSS de 3 tercih yapmıştım, hepsi Siyasal idi.
Çok severek okudum ve okumaya devam edeceğim.
Herkese başarılar!

Son düzenleme:

almor

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
5.890
152
Ben de siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler 3. sınıf öğrencisiyim bölümümü seviyorum isteyerek de girmiştim zaten okuımayı ve araştırmayı seviyorsanız tavsiye ettiğim bir bölüm.yerimseniben

X