umay tüp bebek ve bebegimiz..

umudum sabrım tükendiği vakit Ahmet Bey'in kapısı çaldık. çeşitli hastanelerde çeşitli doktorlar sorununuz yok hamile kalabilirsin ama kalamıyorsun o zaman tüp bebek yaptır paran varsa lafı ( NCR EMEL PERİ CANPOLATA aittir) beni oraya sürükledi.
mart ayı 6ay klomen +menegon+çatlatma iğnesi tedavisi görmüş artık elimizden hiç bir şey gelmez sen tüp bebek yaptır dedi doktorum bende. tüp bebek yaptırmak için Ahmet Bey'e gittim tahlilleri inceledi muayene etti.
sorun yok tüp bebeğe gerek yok dedi.
bana yaza kadar zaman ver dedi. ben ona güvenerek başladım tekrar tedaviye. vee üçünü ay 2. aşılamamda hamile kaldım. çok şükür. ben ona güvendim her dediği yaptım. eğer para yada umut tacirliği olsa idi hemen tüp bebeğe başlatırdı. ama öyle yapmadı. sorunu sıkıntısı olan gitsin bir kere Ahmet Bey ile görüşşün...
evet çok kalabalık evet iki saat sıra bekliyoruz randevu olmasına rağmen ama ben Amerikan hastanesinde de çok sıra bekledim...

umudum sabrım tükendiği vakit Ahmet Bey'in kapısı çaldık. çeşitli hastanelerde çeşitli doktorlar sorununuz yok hamile kalabilirsin ama kalamıyorsun o zaman tüp bebek yaptır paran varsa lafı ( NCR EMEL PERİ CANPOLATA aittir) beni oraya sürükledi.
mart ayı 6ay klomen +menegon+çatlatma iğnesi tedavisi görmüş artık elimizden hiç bir şey gelmez sen tüp bebek yaptır dedi doktorum bende. tüp bebek yaptırmak için Ahmet Bey'e gittim tahlilleri inceledi muayene etti.
sorun yok tüp bebeğe gerek yok dedi.
bana yaza kadar zaman ver dedi. ben ona güvenerek başladım tekrar tedaviye. vee üçünü ay 2. aşılamamda hamile kaldım. çok şükür. ben ona güvendim her dediği yaptım. eğer para yada umut tacirliği olsa idi hemen tüp bebeğe başlatırdı. ama öyle yapmadı. sorunu sıkıntısı olan gitsin bir kere Ahmet Bey ile görüşşün...
evet çok kalabalık evet iki saat sıra bekliyoruz randevu olmasına rağmen ama ben Amerikan hastanesinde de çok sıra bekledim...
Evet çok sıra bekliyoruz ama aldığımız hediye dünyalara değer.Rabbim korusun

7 kez gebelik geçirdim ilk karnım da öldü daha sonra bir sağlıklı kiz daha sonra tekrar öldü genetik yaptirdim kan pihtilasmasi ignesi tedavi dediler tekrar gebelik 6.aya geldim nöral tup defekti sonlandı tekrar gebelik 35 haftaya geldi yer daralması su azalmasi şuan 5 yaşında oglum işitme engelli sensoriel tipi tekrar gebelik kimyasal ve tekrar yine 16 nisanda 8 haftalik kese iyi bebek küçük kalp atisi durmuş ben ne yapmalıyım neden her şeyi düzenli yapmama rağmen bunları yaşadım oğlum için 1 evlâdım daha olsa yeter hasimato hastasiyim bu arada ptt ile düzgün gebelik olusurmu

mrb kızlar..bizimde tüp bebek mecaramız 4 yıllık evlilik de aşılama 2 yıl tedavi 35 haftalık ölü dogum ve 1 düşükle başladı..en son infertili te tedavilerinde yorulmuş olarak herşeyi bırakınca kafama koymuştum ama eşimi ikna edemedim bir türlü..ve tabii antep de bu konuda iyi bir yer oldugunu düşünmüyordum..başka şehrede gidemeyecgime göre..en son gaziantep deki 2 tüp bebek merkezinden aynı gün randevu aldım..özel hastaneyi hiç düşünmedim çünkü oranın doktoruna tedaviye gitmiştim 5 ay ve sadece yapmak için yaptıgını düşünüyorum..bu arada saglıkçı arkadaşlarım bana laboratuar olarak umayı önerdiler laboratuarı yeni oldugu için cihazlar falan yeni dediler...ilk oraya gittik bizde..girer girmez herkez o kadar güler yüzlüydü ki..en başta isminizle hitap etmeleri size o kadar geven veriyorki..eşim de o anda orda ikna oldu..başladık tedaviye..herkes o kadar yardımcı olmaya calışıyordu ki..saattler falan işime uygun ayarlanıyordu 2 güne bir kan ver usg yap..yani anladım kionlarda bu bebek olsun istiyorlardı..maddi manevi hep yanımdalardı..yumurta toplanma günü cok acı çekecegimi düşündüm ama konuşurken uyudum uynadıgımda yatagımdaydım..beni nasıl kaldırdılar oraya nasıl geldim bilmiyorum..ögleden sonra cıkıpişe gitmiştim..hergün hatice hanımla konuştuk ne kadar nasıl büyüdüler diye...transfer günü herkes benden heyecanlıydı embriyolog hatice hanım hemşireler doktorum ismail bey ve ahmet bey personeller danışmanlar..kısacası herkes...tranfer oldu..arkadaşlarım bana tembihlei 1 saat merkezden ayrılma uzan seni göndermek isterler arac falan bekliyorum bekliyorum de dediler..ama transferden sonra 1.5 saat masada kaldırmadılar beni sagolsunlar..yaklaşık 3 saat falanda yatagımda yattım bu sürede hiç ayaga kalkömadım lavoba ihtiyacım için bez verdiler sagolsunlar...sonra eve geldi ve bekledik...12. gün sabah hatice hanım aradı sonuc için benden heyecanlıydı sanki..1 saate cıkacak dedim 1 saat sonra yine aradı ve sonuç pozitifdi....cok sevindik..1 gün sonra 3 kat artmıştı yani herşey yolundaydı..en son dün keseyi gördüük 1 hafta sonra da kalp atşları inşallah...rabbim kucagımızıada almayı nasip eder..biraz abarttıgımız düşünebilrsiniz ama inannın bu yazdıklarımızdan daha fazlası var...bir arkdaş umayla ilgili benzer şeyler yazdıgında nasıl bu kadar övgüde bulunabilrsin demiştim ve onunla özelden falan konuşmuştum ama şimdi bende eminim iyi ki burayı tercih etmişim..başta umay tüp bebek merkezine doktorum ismail beye embriyolog hatice hanıma..salih beye..hemşirelerime..danışman arkadaşlara..personellere yani herkese teşekkür ederim.inşallah bebegimizi hayırlısıyla kucagımıza alırız..uzun oldu ama gaziantepde merkez arayanlara fikir olsun istedim..
Merhaba 2 yıl geçmiş yazının üstünden ama eğer bu mesaji görürseniz ve yazarsanız sizinle konuşup bilgi almak istiyorum

Canım ben de bi benzeri soru yazmıştım yukarıya . Ama cevap gelmedi ben de Umay'da başlamaya karar verdim zaten Antep de başka seçenek az. Perşembe günü transferim oldu beklemedeyim şimdi. Nasıl olduğunu sorarsan eğer , doktor İsmail Temür var. Başlarda çok soğuk ilgisiz geliyordu bana. Ama adamın yapısı o. Transfer esnasında ben çok zorlandım sıkışıklıktan, çok ağladım . Orada bana çok ilgili davrandı. Transferi yaptığı zaman en az benim kadar sevindiğini bağırmasından gördüm :) kısaca doktordan memnunum. Çalışan hemşire kızlar da çok ilgili. Ellerinden geldiğince ilgileniyorlar samimi kızlar. Ama bi problem oldu bizde ki bunu ayrı konu açıp buradaki insanlara duyuracağım. Transfer gününe kadar oranın koordinatörü Salih diye biri var. İlaçlrı kendi anlaşmalı oldukları eczaneden getirme işine yardımcı oldu bize. Ancak transfer günü kalan embriyoların dondurma yapıp yapılmayacağı soruldu bize. Evet istiyoruz dedim. Fiyatını sordum 1500 lira dediler :oha: 3 senelikmiş . Ben daha az bi süre istedim neticede tutmazsa 3-4 aya kadar kullanacağız tekrar. En az 3 yıllık yapıyoruz dediler. Neyse tamam dedim. Transferden sonra yaklaşık 2 saat odalarda dinlendiriyorlar. O esnada oda arkadaşımla tanıştım. Dondurma işlemine ne kadar ücret verdiğini sordum 1000 lira dedi. Geçen ay dondurmuş. Şok oldum. Arada 500 lira fark var. Eşime mesaj attım böyle böyle diye. Eşim de salih dediğim kişiyle konuşmuş. Yok zam geldi falan demişler. Sonra zar zor 1300 yaparız demişler. Eşim baya sinirlenmiş orada. Bi ayda nasıl yüzde 50 zam geliyor diye. Eşim daha sonra doktor beyin yanına gidip durumu anlatmış. Doktor İsmail Temür "tamam 1000 verin " demiş. Eşim daha sonra bunu Salih beye söyleyince adamın verdiği tepki şu" o doktor ne hakla buna karar verir, onun maaşından kesecem o zaman" diye terbiyesizce konuşmuş. Eşim çok sinirlendim diyo öyle diyince. O zaman ver embriyoları ben dondurmayacağım demiş, bu ne biçim iş paradan başka bir şey düşünmüyorsunuz demiş. Eşimin tepkisinden sonra tamam bin olsun demiş . Çok uzun anlattım canım ama ben bınu transferden sonra eve gittiğimde anlattı eşim çok kötü oldum. Ticari mal mıyız biz , embriyolar dedim kızdım. Çık moralim bozuldu. Oranın koordinatörü Salih beyin kendi doktoru hakkında söylediği o cümle de hiç hoş değildi. Ondan sonra daha uğramadım oraya. Pazartesi test için gideceğim. Sormak istediğin varsa sor canım
bu msj dan sonra asla gitmem o merkeze. buyuk terbıyesizlik...

X