Ümmi sübyan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi bana da hibiskus çayı çok iyi gelmişti. Adet sancılarım için.
Ama siz kendiniz araştırarak kullanın. Farkında olmadan gebelik döneminde kullanırsanız olumsuz etkisi olabilir

Doğumdan 3 gün sonra hastaneye kaldırıldım. Halusinasyon goruyordum. Baskasi olsa “Al karisi” derdi eminim. Bizimkiler hastaneye goturdu. Hastane enfeksiyonu kapmisim. Crp degerim tavan. Antibiyotikle 2 gune duzeldim.

Tibba guvenin. Yoksa cok masal dinlersiniz.

Sebebsiz infertile ( yada açıklanamıyan infertile ) birçok kişide var . Uykuya dalarken biyerden düşer gibi hissetmek herkez var gibi bende var mesela . Uykuda elin kolun oynaması gayet normal . Eh uyur gezer var uyurken konuşmak gyette olabilir . Arkadaşınızı dinlemek yerine psikolojik bi destek alsanız .

Al abdestini kıl namaz kuran oku Allaha dua ederken Allahım beni şeytan dan şeytanı benden uzaklaştır diye dua et... Ne sübyan kalır ne sübyancı.. Herşeyin başı dua bırakın şu ümmüyü sübyancı...

Arkadaşlar ümmü sübyan nedir olduğunu nasıl anlarız arkadaşım sende olabilir dedi çocuğum olmuyor sebepsiz yere .
Ben aylar önce rüya gördüm yaşlı çirkin bir kadın evin içinde ben ve eşim dışardayız pis pis gülerek tısladı eşime gösterdim görüyor musun diye o bakınca gidiyordu benim uyku problemim de var gece uyuyamıyorum birden havaya sıçrıyorum saçma gelebilir ama rüyamda değil cidden havaya sıçrıyorum uykuya dalarken. Eşim yattığım zaman el ve ayaklarımı titrettiğimi söylüyor kendi kendine konuşuyorsun diyor. Bugün biraz araştırdım belirtileri neredeyse aynı adet zamanı çok sancılı geçermiş bnmkide öyle bide şunu hatırlıyorum kardeşim küçükken çok korkardı zil sesine bile ağlardı hocaya götürdüler ve muska yazdı kardeşim bebekken yapılmıştı ama sanırım okula başlayana kadar taktı hayal meyal hatırlıyorum annem okul kıyafetine takıyordu
Paranoyak muamelesi görmemek için kimseye söylemiyorum bana yardımcı olur musunuz
Dindar biri iseniz dua edin kuran okuyun Allah’tan isteyeceğinizi isteyin böyle hurafelere de inanmayın

Uykuda sıçrama durumu uykuya dalarken beynimizin bedenimizdeki kaslarımıza ani, kısa süreli elektrik uyarıları göndermesi sonucunda oluşur ve çeşitli şekillerde ortaya çıkabilmektedir. Buna parasomni adı verilmektedir.
Ummi subyan falan arastirana kadar bunu arastirsaydiniz keşke.

Canım benim abdest al hatta hergun bebeğin için 1 yasin oku Allahin izni ile korkma hatta rüyada gördüğün kocakarı dünya sevginin cok arttığını gösterir derdi bir hocamız

Gittim doktora problem olmadığını söylüyor problem yoksa adetimin bu kadar ağrılı olması normal mi başka doktora randevu aldım ayın 28inde araştırma hastanesine gideceğim
Adetim aşırı ağrılı.
Hemen hamile kaldım ikisinde de.
Doğumlardan sonra hala ağrılı.
Sizi fazla korkutmuş bunu söyleyen ve çocuk mevzusunu çok kafaya takmışsiniz.
Aşırı takıntı halini almış.

O dediğiniz şey de yok. Yok öyle birşey.
Var diye inandikca bununla imtihan olursunuz çünkü bir şeyi yapanı Allah'tan başkasına bağlıyorsunuz.
İnanıyorsanız ayrıca bu şirke girer.
Kadere isyana girer.

Sıçrama konusu ise uykunun evreleri ile alakalı.
Bununla ilgili yazıları okuyun anlarsınız.
Rem uykusuna geçmeden önce kişi uyur uyanık vaziyette iken çeşitli halisunasyonlar görebilir.
Sıçramalar yani kas segirmeleri, yüksek bir yerden düşme hep bu evrelerde olur.
Siz taktikca düşündükçe daha çok olur.
Çocuk olsun diye kendinizi belliki çok kasiyorsunuz ve ilk uyuyunca aşırı ani sicramalariniz bundan oluyordur.

Psikologa gidebilirsiniz kendiniz asamiyorsaniz.

Rica ediyorum dini konular açmayınız, gebelik/regl sorunlarıyla ilgili konuları da Kadın Sağlığı bölümüne açınız.

Annemlerin dış kapısına devamlı bir parmak yağ sürülüyordu, sonra bir gün ayakkabılıkta bağlanmış bir saç görünce bu ne diye birinin tanıdığı bir hocaya gitmis annemler. Yildizname falan bakmış adam. Benim için demiş; sizin kız asi mi? Başına buyruk mu 🤪🤪 tabii ki öyleyim:)
"Sizin kızda ümmi sıbyan var" demiş. Hatta koluma falan bir şeyler yazmak istemiş. Ben de tabii ki gitmedim, elin cinci hocası koluma Allah bilir ne yazacak diye. yazar da birşeyler musallat eder devamlı müşteri olmamiz için:) hiç belli olmaz , dünyanın binbir türlü hali var.
Kimse kimseye hiçbir şey musallat edemez, şarlatanlara inanmayın, korktuğunuz şeylerin de sürekli olacağını düşünürseniz olur.
Ben uzman değilim, hiçbir ilmi bilgim yok yalnızca gözleme dayalı olarak söyleyebilirim ki insanoğlu korkularını kendi büyütür, besler ve gerçekliğine inandıkça da olduğunu düşünür.
Benzer örnek vereyim, aileden biri bizim kapıya yağ sürerdi, kim olduğunu biliyorduk pek uğraşırdı böyle şeylerle ama hiçbir zaman muvaffak olamadı çünkü biz korkularımızdan beslenmezdik.
12-13 yaşındaydım kadının yaptıkları benim bile tepemi attırmıştı, şehirdışına çıktıkları zaman kapılarına 1 çay bardağı ayçiçek yağı döktüm, döndüğünde yağı görünce bana bir şey yapmışlar korkusuyla hasta olup yataklara düştü, günlerce hoca hoca gezdi🤣
Paracı tiplerde bozmak için bol bol parasını aldı, sonuç bir daha cesaret edemedi, en azından bir kişiyi yanlış yoldan döndürdüm.
İlaveten ortada yapılmış bir şey yoktu ama neye inanırsanız o olur, 1 çay bardağı yağla hasta olursunuz, insan psikolojisi böyle bir şey işte.
Rica ediyorum lütfen bilime inanın, bilimden medet umun, bilimden şaşmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X