Üniversite tercihleri, sizce hangisine yönelmeliyim?

Ascilik var mi bulundugunuz sehirde? Sartlari agirdir ama parasi daha agirdir ✌ is imkani yurtdisi imkani sahanedir

2.Lisansınızı okuyacaksınız 4 yıllık Açık öğretim çocuk gelişimini neden düşünmüyorsunuz? Sınavsız geçiş var .Eğer ki önceden bir Lisans kaydınız varsa tabi.

Ben o okul dosyasını çöpe atıp sıfırdan başlamak istiyorum, örgün olarak bir bölümr başlayıp dediğinizi yapıcam, hangisi tutar bilmiyorum, en istediğimden başlıcam sıramalaya, tutmayanlardan da açık ögretime yazacağım suan ki planım bu. Ama ilk sıralara ne yazsam kestiremiyorum..

Ben o okul dosyasını çöpe atıp sıfırdan başlamak istiyorum, örgün olarak bir bölümr başlayıp dediğinizi yapıcam, hangisi tutar bilmiyorum, en istediğimden başlıcam sıramalaya, tutmayanlardan da açık ögretime yazacağım suan ki planım bu. Ama ilk sıralara ne yazsam kestiremiyorum..
Daha önceden 4 yıllık miydi okuduğunuz?

Evet ama bu birşeyi değiştirmez ki, ben örgün olarak başka bir bölüm okumak istiyorum, yine açık öğretime hakkım olacağı için yine kullanabilirim diye düşünüyorum, sizin fikriniz neydi :)
Tamam işte belki biliyorsunuzdur 4 yıllık bir yerde okumuşsaniz ya da yarım bırakmış olsanız bile Açık öğretimden 4 yıllık çocuk gelişimine kaydınızı yapabiliyorsunuz. Uzaktan eğitimle okuyup sadece sınavlarına giriyorsunuz.Sonrasında son iki yılında formasyon derslerini alıp Okul öncesi öğretmenliği yapabilirsiniz.

Bana göre hala onu çok açık çünkü Milli Eğitimin Hedeflerinden biri Okul Öncesini zorunlu yapmak ..ve belki her mahallede bir ana okulu açmak dolayısıyla okul öncesi öğretmenine çok ihtiyaç olacak ve düşük puanlarla bile atanabilecekler.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın:)
Siz de güzel bir iki yıllık yazıp çocuk gelişimiyle birlikte götürebilirsiniz:)

Canım tebrik ederim öncelikle.. 4 yıllık bölümlerden çeko, siyaset bilimi yada uluslararasi iliskiler ama kesinlikle %100 ingilizce olmalı.. Ingilizceniz yoksa bile korkmadan bu bolumleri yazın ve okurken ingilizcenizi gelistirmeye bakin ve bunu da kursa gitmeden halledebilirsin.. Ne kadar çok hasir neşir olursan ingilizceyle ogrenirsin.. Belkide biliyosundur ingilizce ama yinede diyeyim dedim 😊

2 yıllık bolumlerden de biyomedikal ve fizyoterapi oldukça ilgimi çekti.. Özellikle tibbi cihaz gelistirmede git gide gelismeye calisan bi ulkeyiz ve bir arkadasim bu bolumu bitirdi.. Gayet iyi ve saglik sektörü her zaman sağlamdır.. 2 yildan sonra dgsyle de 4 yilliga gecebilirsin derslerini saydirarak.. Ve senin yerinde olsam mutlaka cift anadal yapardim.. Univ bittiginde iki diplomayla mezun olurdum.. Eger ing bölüm secersende erasmus programlarini takip et mutlaka...

Sehir dışında okuyacak param yok demissiniz.. Ama buyuksehirde okumktan bence daha masrafsiz.. Devlet bursu veya vakif burslari arastorabilirsiniz.. Küçük sehirde okumak buyuksehirdekinden daha rahat oluyor..

Umarim hersey gönlünce olur😊👍

Önlisanstaki bölümlerin inanın önü daha açık,çünkü diğerlerinde çooook iyi üniversitelerin donanımlı mezunları var.Önlisans bölümlerde sağlıkta acıkta kalmazsınız sonra isterseniz 4 senelige de tamamlarsınız

Merhaba hanımlar. İkinci kez üniversiteye başlıyorum (örgün olarak), daha önce muhasebe okumuş ama bitirememiştim. Şunu belirtmek istiyorum, hiç bir zaman şunu olacağım, bu mesleğin hayalindeyim gibi bir amacım olmadı. Hala karar veremiyorum, okuyacağım bölümün çok yönlü olmasını ve istediğim alanda ilerleyebilceğim birşey olmasını istiyorum ama mezun olunca işsiz de kalmak istemiyorum.

Deneyimi veya bilgisi olan hanımlar, sizce hangi yönde ilerlemeliyim, ülkemizin 6 yıl sonraki halini de hesaba katarsak, hangi seçim daha mantıklı olacaktır? (Sosyolojiyi açıköğretim olarak okumak istiyorum aslında)

Lisans Bölümler
-Sosyoloji
-ÇEKO
-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
-Uluslararası İlişkiler
-Tarım Ekonomisi

Önlisans Bölümler
-Çocuk Gelişim
-Fizyoterapi
-Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
-Gıda Teknolojisi
-Tıbbi Laboratuvar Teknikeri
Lisans olanlar ,çin iş bulma imkanın zor.Çocuk gelişimi olabilir,tıbbi laboratuvar teknikeri

Merhaba hanımlar. İkinci kez üniversiteye başlıyorum (örgün olarak), daha önce muhasebe okumuş ama bitirememiştim. Şunu belirtmek istiyorum, hiç bir zaman şunu olacağım, bu mesleğin hayalindeyim gibi bir amacım olmadı. Hala karar veremiyorum, okuyacağım bölümün çok yönlü olmasını ve istediğim alanda ilerleyebilceğim birşey olmasını istiyorum ama mezun olunca işsiz de kalmak istemiyorum.

Deneyimi veya bilgisi olan hanımlar, sizce hangi yönde ilerlemeliyim, ülkemizin 6 yıl sonraki halini de hesaba katarsak, hangi seçim daha mantıklı olacaktır? (Sosyolojiyi açıköğretim olarak okumak istiyorum aslında)

Lisans Bölümler
-Sosyoloji
-ÇEKO
-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
-Uluslararası İlişkiler
-Tarım Ekonomisi

Önlisans Bölümler
-Çocuk Gelişim
-Fizyoterapi
-Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
-Gıda Teknolojisi
-Tıbbi Laboratuvar Teknikeri
Odyometri, optisyenlik, ilk ve acil yardım gibi bölümleri de düşünebilirsiniz. Alanınız EA mi.

X