Üniversitede yalnız yaşamak

gamzeda

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2011
616
20
Merhaba kızlar:KK3: Üniversitede 2. sınıf öğrencisiyim 1 buçuk yıl boyunca yurtta kaldım ve arkadaşlarımdan hep zarar gördüm .En yakın arkadaşımın bile arkamdan yalan yanlış konuştuğunu , arkadaşım sandığım ınsanların yurt ortamında kişisel eşyalarımı kullanmalarını istemediğimde ya da gece 4 olup be uyumuya çalışırken ışık açık ,tv açık ,bilgisayarda ses dışarı verilmiş şekilde arkadaşlarıyla konuşurken uyardığım için beni diğer kızlara kötülemeler ,iftira atmaları gördüm. Bu yüzden çok da samimi olamıyorum insanlarla olmak da istemiyorum .Sınıfta herkesle konuşuyorum ama kimseyle samimi değilim.Bu dönemde tek başıma eve çıktım .Ama halen yaadıgım olaylardan dolayı psıkolojim bozuk sınıfta gördükçe aklıma geliyor bana atılan iftaralar ,ya da samimi zannedip de sırrımı anlattıgımve sonradan tüm yurdun duyduğu sır olmaktan çıkan en samimi arkadaşımla olan konuşmalarımı.:26: Ben yinede konuşuyorum hepsiyle ama samimi değilim 2 defada evime çağırdım tek başıma yaşıyorum .Siz olsanız evinize ne kadar zamanda bir çağırırdınız ya da nasıl davranmalıyım .siz ünide bu tür şeyler yaşadınızmı

hangi sehirdesin canım?
Genelde ortamlarda böyle seyler oluyor. En iyisini yapmıssın ileride kafana uyan biri olursa ev arkadası alırsın simdilik böyle en güzeli.

Tek ben mi varım üniversitede arkadaş ortamı olmayan :KK43:

Ben sizin yerinizde olsaydım o insanları tamamen hayatımdan çıkarırdım.ayrıca evinize çağırmanızı da uygun bulmadım yarın öbür gün rahatsızlık verecekleri kesin.Hatta arkadaş çevrenizde artabilir evde kaldığınız için kız arkadaşlarınız sizinle kalmak için samimi dost gibi yaklaşacaklar sakın kanmayın.Ben üniversitedeyken eve çıkmıştık 3 arkadaş çıkmaz olaydık yapmadıkları kalmadı ıkısı samımı olup dışlamalar yemekleri ayırmalar,ortak harcama için ayırdığımız paradan gizli gizli almalar.en sonunda ipler koptu ben yurda çıktım onlarda başka eve yurt ondan beterdi odada 4 kişi kalınıyor ama gel gör ki gelen giden den sanki 10 kişi kalıyoruz ,gece yarılarına kadar uyuyamıyordum sabah yüksek sesli müzikle uyanıyordum sanırsınki düğün var :)son sınıf öğrencisiydim ozamanlar kpss çalışamıyordum uykusuzluktan .Tek başına kalmak daha iyi ailen gelebilecekse al onlarıda yanına kafan rahat olur. Sana değer vermeyen arkadaşlarınlada hiç muhattap olma .

bi arkadaşın olsun düzgün olsun sana yeterr bence.varsa kafana uyan iyi hoş edersin arkadaşlık...yalnızlık çevrende yalancı arkadaşların olmasından iyidir cnm ..konuyla alakasız ama merak ettim ne okuyorsun?

haklısınız kızlar yalnızlık cok daha iyi . ama üzülüyorum bazen ben evde istediğimi yapıp yiyebiliyorum onlar yurtta yiyemiyorlar diye .Hem ayıp oluyor gibime geliyor uzun süre eve çağırmayınca :KK31:

moralinizi biraz daha bozayım mı...
yurda gec kaldıklarında rahatca girip cıkabilecekleri bir ev olması hoslarına gidecek ama sen yurdun genel zorluklarından da kurtuldun diye kıskananlar ve arkandan konusmayı bu yuzden arttıranlar da vardır...

çözüm, takmayacaksın...
eger cok rahatsızsan seni hergun etkiliyorsa bu durum ortalamanı yuksek tutup ailenin oldugu bir sehirdeki universiteye yatay gecis yapabilirsin ya da kendi universitenden daha iyi bir uni.ye.

bir arkadasım eve cıktı diye cok samimi oldugu kisi ilk küsen olmustu. nedenini sorsan o da yok... ben yurtta kaldım o evde kıskanclıgı tamamen.
maalesef universite guzellikleri kadar insanların en cirkin yuzleri ile de karsılastıgın lise dostlukları diye ozlemle duydugun anıların pesine hayatın gercek yuzuyle karsılastıgın yer. aileden kopmaya deginmiyorum bile. takmamayı oyle bir ogreniyorsun ki iş hayatı da, evlilik de yani her seyde aslında benzer sorunlar oldugunu goruyor yasadıgın sorunlara gulup geciyorsun... tabi bu en sıkıntılı zamanlarında da cok saglam dostluklar ediniyor, gercek arkadaslıgın ne demek oldugunu da anlamıs oluyorsun :KK66: kolay gelsin canım

Son düzenleme:
Evet cok haklısınız halen arkamdan konuşulduğunun da farkındayım .Evime çağırmalı mıyım çağırmamalımıyım onu bile bilmiyorum

bence yavaş yavaş görüşmeyi azaltın
dedikodunuzu yapmış biriyle neden hala arkadaş olasınız kı?
arkadasın da dediği gibi gec kaldıklarında gelebilecekleri bir kapı olmasın
evinizde huzurla oturun
ben de benzer seyler yasadım ev arkadaşlarımla
eminim herkes yaşamıstır

duymayacaksınız söylenenleri

ben kendi memleketimde okudum ama dışardan gelen sözde dostlarım evimden hiç çıkmazlardı. sonuç 4 yıl boyunca kullanmalar iftiralar kazıklar vs. vs.

bence hiç alıştırmayın eve girip çıkma olayını çünkü bir noktadan sonra
"erkek arkadşımla sana gelebilir miyiz?"
"yurt kalabalık fnallere çalışmam lazım sende kalsam olur mu?"
vs vs pekçok şekilde bu durumun etinden sütünden yararlanmaya çalışacaklar.

arkadaş dediğiniz artık arka-daş değil. millet kurt olmuş kurt.
domuzdan kıl çekecek kapasitede insanlar var ve bence kötü arkadaş olacağına hiç olmasın çok daha iyi.

duymayacaksınız söylenenleri

ben kendi memleketimde okudum ama dışardan gelen sözde dostlarım evimden hiç çıkmazlardı. sonuç 4 yıl boyunca kullanmalar iftiralar kazıklar vs. vs.

bence hiç alıştırmayın eve girip çıkma olayını çünkü bir noktadan sonra
"erkek arkadşımla sana gelebilir miyiz?"
"yurt kalabalık fnallere çalışmam lazım sende kalsam olur mu?"
vs vs pekçok şekilde bu durumun etinden sütünden yararlanmaya çalışacaklar.

arkadaş dediğiniz artık arka-daş değil. millet kurt olmuş kurt.
domuzdan kıl çekecek kapasitede insanlar var ve bence kötü arkadaş olacağına hiç olmasın çok daha iyi.

Haklısınız alıştırmak istemiyorum ama dönem başından beri bir iki defa çağırdım acaba ayıp mı ettim diye düşünüyordum:26: şimdi değil ama sanırım seneye ders çalışmak için vs kalmalar çoğalır dıye düşünüyorum cunku sımdıden konusuyolar senın evde rahat ders calısılır diye:26:

bence yavaş yavaş görüşmeyi azaltın
dedikodunuzu yapmış biriyle neden hala arkadaş olasınız kı?
arkadasın da dediği gibi gec kaldıklarında gelebilecekleri bir kapı olmasın
evinizde huzurla oturun
ben de benzer seyler yasadım ev arkadaşlarımla
eminim herkes yaşamıstır

görüşmeyi azalttım ama eve çağırmamakla ayıp mı ediyorum diyorum .:26:

Benim arkadas grubum var 6 kisiyiz ama gel gor ki 6 kisiden 2si anca iyidir sanirim universite hayati boyle birsey herkesin bir suru yuzu var ..psikolojimi bozdular cok kafaya takiyorum insanlara iyi niyetli olmaya gelmiyor malesef :KK43: daha dun bi arkadasimin daha yalanini ogrendim surekli bu sekilde ustelik..benim cok sukur lise arkadaslarim cok iyiydi eger senin de yakin lise arkadaslarin varsa onlara tutun derim baska sehirde olsaniz da farmetmez hergun konusun rahatlarsin :) bosver universitedekileri herkesle aran iyi olsun bi yere gidilince cagirilan ol ama yakin olmasan da olur ..bu kisileri evine falan da cagirma baska ortam bulmaya calis baska insanlarla tanis derim

görüşmeyi azalttım ama eve çağırmamakla ayıp mı ediyorum diyorum .:26:

Onlar seni bi yere cagiriyolar mi?
Ha bu ara sevgili bul bence :KK1: emin ol hayatin o olur baskasina gerek kalmaz kimsenin nazini cekmezsin hem arkadasin hem sevgilin olur :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Onlar seni bi yere cagiriyolar mi?
Ha bu ara sevgili bul bence :KK1: emin ol hayatin o olur baskasina gerek kalmaz kimsenin nazini cekmezsin hem arkadasin hem sevgilin olur :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Onlar beni çağırıyorlar ama kimi zaman gitmiyorum .sevgilim var dediğiniz gibi hayatım o ama ne biliyim sadece evime çağırmamakla ayıp oluyo gbi sanki haftada bir iki haftada bir felan çağırmam gerekiyormuş gibi çağırmadığımda kötü hissediyorum kendimi:26: Liseden burada okuyan bir arkadaşım var tek dostum diyebileğim de o zate :KK31:

Evet cok haklısınız halen arkamdan konuşulduğunun da farkındayım .Evime çağırmalı mıyım çağırmamalımıyım onu bile bilmiyorum

onlar iftira atıp sırrınızı ifşa edince ayıp etmiyor da,siz eve çağırmayınca mı ayıp edeceksiniz....
bence yalnızlıktan dolayı görüşüyorsunuz onlarla...arkadaş çevrenizi değiştirmeye çalışın,o zamana kadar da tek takılın,kafanızı dinleyin derim...

Diktatör ol.
Gerçek arkadaşlarını çağırırsın evine.
Kendini kötü hissetmene sebep olacak bir şey yok.

onlar iftira atıp sırrınızı ifşa edince ayıp etmiyor da,siz eve çağırmayınca mı ayıp edeceksiniz....
bence yalnızlıktan dolayı görüşüyorsunuz onlarla...arkadaş çevrenizi değiştirmeye çalışın,o zamana kadar da tek takılın,kafanızı dinleyin derim...

Diktatör ol.
Gerçek arkadaşlarını çağırırsın evine.
Kendini kötü hissetmene sebep olacak bir şey yok.

tşk ederim kızlar .evet yalnız olunca kötü hissediyorum ama yurtta yaşadığım zamanlar geliyor aklıma ve şimdiki halim o kadar mutluyum ki o döneme göre:KK31: benim kız kardeşim hasta olmuştu beyninde tümör çıkmıştı o zamanda bile tek yanımda olan sevgilimdi:KK14:

tşk ederim kızlar .evet yalnız olunca kötü hissediyorum ama yurtta yaşadığım zamanlar geliyor aklıma ve şimdiki halim o kadar mutluyum ki o döneme göre:KK31: benim kız kardeşim hasta olmuştu beyninde tümör çıkmıştı o zamanda bile tek yanımda olan sevgilimdi:KK14:

geçmiş olsun,sevgiliniz de varmış,birbirinizi tanımaya çalışın,gezin,sosyal aktivitelere katılın,öğrenci iken tadını çıkarın.

X