Üniversitelerin Açılması

Deadpool

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
335
615
24
İyi günler hepinize arkadaşlar. Benim için büyük insanlık için küçük bir derdim var. Ben üniversite öğrencisiyim ve seneye son senem olacak. Malum pandemiden dolayı yaklaşık 2 senedir uzaktan eğitim görüyoruz. Çok üzülüyorum bu duruma en güzel yaşlarım boşa geçiyormuş gibi hissediyorum çünkü okuduğum şehiri, okulumu ve arkadaşlarımı çok özlüyorum. Bir an önce açılsın da gideyim istiyorum. Eminim benim durumumda olan birçok insan vardır. Biliyorum kesin bir şey söylenemez ama yine de sizin düşünceniz nedir üniversitelerin açılmasıyla ilgili? Sizce açılır mı ya da aramızda akademisyen arkadaşlar varsa herhangi bir bilgilendirme yapıldı mı acaba? Konuya yorum yapan, fikir belirten herkese şimdiden teşekkür ediyorum 💕

İyi günler hepinize arkadaşlar. Benim için büyük insanlık için küçük bir derdim var. Ben üniversite öğrencisiyim ve seneye son senem olacak. Malum pandemiden dolayı yaklaşık 2 senedir uzaktan eğitim görüyoruz. Çok üzülüyorum bu duruma en güzel yaşlarım boşa geçiyormuş gibi hissediyorum çünkü okuduğum şehiri, okulumu ve arkadaşlarımı çok özlüyorum. Bir an önce açılsın da gideyim istiyorum. Eminim benim durumumda olan birçok insan vardır. Biliyorum kesin bir şey söylenemez ama yine de sizin düşünceniz nedir üniversitelerin açılmasıyla ilgili? Sizce açılır mı ya da aramızda akademisyen arkadaşlar varsa herhangi bir bilgilendirme yapıldı mı acaba? Konuya yorum yapan, fikir belirten herkese şimdiden teşekkür ediyorum 💕
Ben de okulumu çok özledim. Okula gitmediğim günleri boş geçirmiş gibi hissediyorum. Sınıfta hiç sevmediğim insanları bile özledim o kadar çaresiz durumdayım yani. Bana göre bu dönem açılacak. Aşılama hızlanıyor ve üniversite öğrencileri de aşılama grubuna dahil oldu. Bu sefer umutluyum açılacağına dair 🤺

Açılır muhtemelen. Artık daha fazla kapanarak hayat ilerlemeyecektir. Zaten aşı sonbahara kadar isteyen herkese yapılacaktır.

Heyecanınızı çok iyi anlıyorum ve umarım ki açılır.
Ancak bu gibi durumlar son ana kadar belli olmaz.
Felaket tellallığı yapmak değil amacım yanlış anlaşılmasın ama dirençli yeni bir varyant çıkar her yer toz duman olur mecbur kapanır (Allah korusun ).

Aşıların daha aktif kullanılması nedeni ile şahsen umutluyum bu arada 🌺

Bence ilk dönem değil ama ikinci dönem açılacak. İngiltere vaka sayılarını mis gibi yerlere çekti bizim gibi dingonun ahırı muamelesi de yapmıyor ülkeye, herkesi almıyor herkesi göndermiyor ona rağmen sayılar yine on binlere çıktı. Zam zamanı enflasyonun düşük çıkması gibi turizm bitene kadar vaka sayıları beş binlerde dolanacak eylülle beraber sayılar hızla artacak ruslardan dolayı varyantlar çoğalacak ve aç kapayı riske alamayacakları için ilk dönemi kapalı tutup aşılamayı arttırıp ikinci dönem açacaklar. Dediydi dersiniz.

İngiltere de delta varyantı nedeniyle vakalar artmış, Rusya da en fazla ölüm sayısı bildirildi varyanttan dolayı. Güney Rus kaynıyor. İllaki burda da artacak delta varyantı. Aşılama ne kadar etkili olur bilemiyorum. Umarım korkulan olmaz ve normal hayatımıza devam edebiliriz.

2 arkadaşım var öğretim görevlisi üniversitede. Biri İstanbulda özel üniversitede diğeri Mersin'de devlet üniversitesinde. İkisi de Eylül'de okul açık , yüzyüze eğitim var dedi. Bence heryerde açılacak okullar.

Ayy sırıtarak okudum yorumunuzu. İnşallah öyle olur inşallahhh 🤩

Bence ilk dönem değil ama ikinci dönem açılacak. İngiltere vaka sayılarını mis gibi yerlere çekti bizim gibi dingonun ahırı muamelesi de yapmıyor ülkeye, herkesi almıyor herkesi göndermiyor ona rağmen sayılar yine on binlere çıktı. Zam zamanı enflasyonun düşük çıkması gibi turizm bitene kadar vaka sayıları beş binlerde dolanacak eylülle beraber sayılar hızla artacak ruslardan dolayı varyantlar çoğalacak ve aç kapayı riske alamayacakları için ilk dönemi kapalı tutup aşılamayı arttırıp ikinci dönem açacaklar. Dediydi dersiniz.

İlk dönem açılmazsa ikinci dönem hiç açılmaz gibi geliyor bana. Bakalım göreceğiz tabi umarım aşının da etkisiyle iyice düşer vakalar da açarlar Eylül de🙏🏻

Ben eylulden yilbasina kdr zor zamanlar gecirecegimizi ama ocak subat gibi ilac bulunacagini ve hastaligin daha normallesecegini dusunuyorum
Bu eylulde hic bir okulda yuzyuze egitim beklemiyorum 2. Donem belki
Asi karsitlari cok fazla, bu sekilde hayat normale donmez

Siz cok haklisiniz tum kademeler zor ama sizinki son adim, bir cok yasanmislik staj ogrenciligin tadi eksik kaliyor

Burası Türkiye, her an dengeler değişebilir.
Bana nedense son durumlardan sonra açılmayabilir gibi geliyor. Umarım isteğe göre gidilir, zira ben gitmek istemiyorum. Çünkü bölümün en zor dönemlerini atlatmışım, sadece staj için okula başlamak istemiyorum. (Not: yatarak sınıf geçen öğrencilerden değilim, her ders için ayrı ayrı çizim, ayrı ayrı dosya hazırladım,abiye vs diktim.)

Açılacak gibi hissediyorum ama yurtlar nasıl olacak acaba sürekli bunu düşünüyorum. Gidip ev bakmayı düşündüm açılırsa evde kalırım diye ama eğer açılmazsa veya açılıp kısa süre sonra kapanırsa durduk yere kira ödeyecek durumum da yok. Hayırlısı 🤷🏼‍♀️

Aşılama hızlandı diyorsunuz ama bence asi acılan grup hızlandı. Aşılamada %17ymisiz şu an. Toplum bağışıkligina uzak daha. Olmak istemeyen çok. Yasaklar kalktı. Mutasyonlu virüs var ve başka ülkelerin halini görüyoruz. Bize de biraz daha geç geliyor ama geliyor ne yazık ki. Üniversitelerde yurtta kalanlar olduğu için tehlikeli. Eylül gibi her şey tepetaklak olabilir. Bilemiyorum açılır mı? Sizin de yüz yüze daha iyi öğreniyorum, geleceğe daha iyi hazırlanıyorum gibi bir cümle kurmamaniz universitenin sadece sosyal yönünü ele alıp açılsın demeniz ilginç.

Açılır, herkes harcını ödemesini bitirince Ekim gibi kapanir. Sad but True..
Bu dönemin üniversite öğrencileri için ben de üzgünüm çok sanssizlar. Ben pandemide evde bebek baktım zaten gezip tozamazdim o yüzden kendi adıma uzulmuyorum:)

X