usg 20+4 gözüküyor satla arasında 10 gün var normalmi yardım lütfen

_sinemis_

KaNaTSıZ MeLeĞiM :)
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2009
4.247
135
kızlar merhaba satla usg arasında 10 gün var diyor doktor normal bi durum geç döllenmiş dedi ama içim rahat değil .çok sağlıklı dedi dünkü kontrolümde usg ye göre 20+4 e 340 gr dedi normal mi arkadaşlarım dün geceden beri düşünüyorum :uhm:

cnm aynı durum bende de söz konusu normal herhalde okadar farkı doktorlar sorun bile etmiyorlar benimde 20+2de 360 gr demişti doktor halbuki ogün 21+2 olmam gerekti

aynen bnde dün satta 21+6 olarak gözüküyorum ama 20+4 dedi şaşrdım neyse artık sağlıklı olsunlarda ama hep içimde gelişimimi az diye korku kilosu normal mi yani bak seninde 360 gr peki doğum ne zman senin?

aynen bnde dün satta 21+6 olarak gözüküyorum ama 20+4 dedi şaşrdım neyse artık sağlıklı olsunlarda ama hep içimde gelişimimi az diye korku kilosu normal mi yani bak seninde 360 gr peki doğum ne zman senin?

normal cnm nette gebelik sitelerinde 21 haftaya baktığında zaten o kadar olması gerekiyor sadece bizim bebelerimiz azcık geç döllenmişler.. çok şükür benimde detaylıda iyi çıktı ya olsun napalım. sen kaç kilo aldın cnm?

benim doğum sata göre 31 aralıktı bu son gittiğimde 07 ocak çıktı ondan önce ikilide 03 ocaktı değişiyor devamlı kaydirigubbakcemile3

arkadaşımın başına gelmişti bu durum salak doktoru düşük yaparsın degerlerin çok düşük demişti satlarımız aynıydı ben 5 haftalıken onun ki daha 3 haftalık gibi görünüyodu neyseki gec döllenmeymiş hatta 1 hafta önce doğum yaptı onun oğlu benim oğlumu geçti :))

kızlar bu değerler kişiden kişiye göre değişiyor, geç döllenmede olabilir. Benim bebiş geç döllenmediği halde sürekli 10 gün geriden geliyor. Üstelik epeyde kilo aldım bebişim küçük olacak diye epey üzülüyorum ama doktorum bunun genetik olduğunu bebişimin sağlıklı ama minyon yapıda olduğunu söyledi. Hatta iri bebek olmadığı için normal doğumun daha kolay olacağını ve zayıf bebeklerin doğumdan sonra çok hızlı büyüdüklerini söyledi. Ben de şimdilik böyle teselli buluyorum.

ya kizlar bu sat ne gecen annemde sordu bana sat ne görünüyo diye???tekrar sormadimda sat ne diye...benim hesaplamamda doktora ikinci kez gittigimde 10+2 olmaliydi doktor 10+1 dedi bumu sat??bisiy anlamiyorum ben

sat; son adet tarihidir, sat kısaltılmış şekli. Doktorlar doğum tarihini bile buna bakarak tahmin ediyorlar.
Son adet tarihine göre bebeğin belli bir boyda ve kiloda olması gerekiyor. Buna bakarak bebeğin gelişiminin normal olup olmadığı bakılıyor.

normal cnm nette gebelik sitelerinde 21 haftaya baktığında zaten o kadar olması gerekiyor sadece bizim bebelerimiz azcık geç döllenmişler.. çok şükür benimde detaylıda iyi çıktı ya olsun napalım. sen kaç kilo aldın cnm?

benim doğum sata göre 31 aralıktı bu son gittiğimde 07 ocak çıktı ondan önce ikilide 03 ocaktı değişiyor devamlı kaydirigubbakcemile3

Canım benimde satta 1 ocak doktora göre ilk 3 ocak dedi dünde hesaplamalar bakarak 11 ocak dedi yani değişti ama ben 10 ocak istiyorum eşimde 10 ocak doğumlu inşallah ikiside aynı olur sağlıklı olsunda tek isteğim bu .ben 3 kilo aldım canım ya dün doktor gayet normal böyle iyi gidiyorsun dedi baklaım diğer aylarda nasıl olcak nerdeyse doğumumuz aynı günlerde olcak yazışalım sürekli arkadaşım kaydirigubbakcemile5

sat; son adet tarihidir, sat kısaltılmış şekli. Doktorlar doğum tarihini bile buna bakarak tahmin ediyorlar.
Son adet tarihine göre bebeğin belli bir boyda ve kiloda olması gerekiyor. Buna bakarak bebeğin gelişiminin normal olup olmadığı bakılıyor.

tesekkür ederim aydinlattin beni

ya kizlar bu sat ne gecen annemde sordu bana sat ne görünüyo diye???tekrar sormadimda sat ne diye...benim hesaplamamda doktora ikinci kez gittigimde 10+2 olmaliydi doktor 10+1 dedi bumu sat??bisiy anlamiyorum ben

Canım sat dedğimiz son adet tarihi sat kısaltması .usg dedğimizde ultrasonda doktorun verdği hafta ve gün canım

arkadaşlar benımde sat ile usg arasında bir hafta farklılık var.. ılk aylarımda 9 gündü farklılık ılerleyen zamanda 7 güne düşmüş. aynen dr.umuz geç döllenme dıye acıkladı benım pimpirikliğimden sırf bun ögrenmek ıcın bır baska dr.a da gıttık aynı seyı söyledı. normal bır durummuş esasen. rahatladımmı kısmen.. bu fark azaldıgı gıbı ya artarsa dıye korkuyorum.. insan bebeği için endıselenıyor... onu kaybetmekten korkuyor.Allahım tüm hamılelere yardım etsin, rahmetını esırgemesın yarabbım . amin..

kızlar bebiş büyüdükçe özellikle bebişin haftası da oynuyor... 1-2 hafta ileride ya da geride olması önemli değilmiş... önemli olan doktorunuzun bebişinizin sağlıklı olduğunu söylemesi a.s

merhaba arkadaşlar bende inş eylülde doğum yapıcam bebek hareketlerinde azalma olduğu için ayrıntılı nultrasona girdim 10 gün geri dedi çok moralim bozuldu.

benim prensesim de satıma göre 5 gün geriden geliyor. doktorum normal geç yumurtladığın için geç döllendi dedi benim ki de şuan usg ye göre 23+4 kilosuda 625 gr.olmuş. son adetime göre 24+2 olması gerekiyordu.

X