üst kat komşu bizi delirtmeye yemin etmiş olmalı

yesilimtrak

prensip olarak insan sevmiyorum
Pro Üye
Anneler Kulübü
18 Haziran 2015
3.338
34.616
bununla ilgili sayısız başlık açılıp sayısız öneride bulunuldu biliyorum.
fakat oynatmaya öyle az kaldı ki ben yine de konu açmak istedim.
şuan oturduğum evde 4 yılı bitirmek üzereyim ve kiracıyım. üst katın çocukları geldiğimde küçüktü koşup duruyorlardı bir kaç kez tatlı dille uyardım tamam dedi iki gün sonra yine aynı. yukarıda sürekli birileri konuyor bu durum geçtiğimiz dört yılda bir gram azalmadı. aksine çocuklar büyüdü şuan biri altı yaş civarında diğeri de ilkokula gidiyor. saat 11 12 lere kadar sürekli koşuyor zıplıyor yerlere bir şeyler düşürüyorlar, sürekli olarak bir gürültü var çocukların koşması zıplaması kesiliyor sabaha kadar evin içinde patır kütür yürüyen birileri var. asla sessizlik yok.
son olarak yakın zamanda iyi niyetle çıktığım kapıdan kavgayla zor döndüm. çocuk bunlar napayım diyor. en ufak bit utanması sıkılması yok. bir kez alttan yukarıya vurmuştuk, neymiş efendim çocukları korkuyor, psikolojisi bozuluyormuş. benim çocuğum bunu sürekli yaşıyor. koşmasınlar sürekli koşuyorlar diyorum, napayım allah vergisi madem öyle polis gönder diyor. sürekli misafir sürekli gürültü delireceğim. birde üzerine eşim bu konuda hassas sürekli evde diken üstünde sürekli gergin. gündüzleri evde, sırf gürültü için kendini sokağa atıyor. ne yapacağımı şaşırdım..

şuan oturduğum evde 4 yılı bitirmek üzereyim ve kiracıyım. üst katın çocukları geldiğimde küçüktü koşup duruyorlardı bir kaç kez tatlı dille uyardım tamam dedi iki gün sonra yine aynı. yukarıda sürekli birileri konuyor bu durum geçtiğimiz dört yılda bir gram azalmadı. aksine çocuklar büyüdü şuan biri altı yaş civarında diğeri de ilkokula gidiyor. saat 11 12 lere kadar sürekli koşuyor zıplıyor yerlere bir şeyler düşürüyorlar, sürekli olarak bir gürültü var çocukların koşması zıplaması kesiliyor sabaha kadar evin içinde patır kütür yürüyen birileri var. asla sessizlik yok.
son olarak yakın zamanda iyi niyetle çıktığım kapıdan kavgayla zor döndüm. çocuk bunlar napayım diyor. en ufak bit utanması sıkılması yok. bir kez alttan yukarıya vurmuştuk, neymiş efendim çocukları korkuyor, psikolojisi bozuluyormuş. benim çocuğum bunu sürekli yaşıyor. koşmasınlar sürekli koşuyorlar diyorum, napayım allah vergisi madem öyle polis gönder diyor. sürekli misafir sürekli gürültü delireceğim. birde üzerine eşim bu konuda hassas sürekli evde diken üstünde sürekli gergin. gündüzleri evde, sırf gürültü için kendini sokağa atıyor. ne yapacağımı şaşırdım..
Sizin cocuk kac yaşında

Sanki bizim üst komşuyu anlatmışsınız..her gün istisnasız gece 1'e kadar cocukların patpat koşturması, babalarının hooooopbalaaaa diye avaz avaz bağırması ve sürekli yerlere bişeyler düşmesi...cocuk napalım diyorlar...babam erken uyutun 1 e kadar durmasınlar dedi yok fayda yok...gece 1 de taktak sesleriyle uyanıyorsunız, gürültüler 2 ye dopru kesilince bu sefer de ritmik bir ses başlıyor beşik midir nedir cok ritmik ama...makine gibi ritmik...yok yani ne desek zerre fayda etmedi

Ya yemin ederim böyle konu açacaktım ve o kadar çok açılan konu gördüm ki. Derdinizin aynısı benim tepemde var, ben artık çoluk çocuk sesini geçtim mobilya gıcırtısından oturamıyoruz evde ya öyle bir gıcırdatma sürekli bir şeyleri tak tuk vurma derken sıyıracağım artık.
Hayır çocuklar zaten sabahın körü uyanıyor ve top gibi bir şeyle yere vuruyorlar onun sesine uyanıyoruz zaten bir de o yetmiyor gaj guj seslerden bıktım ya. Evdekilere söylüyorum gelin uyaralım ya da ben uyarayım diye ama annem zaten duyarlı olsalar bunca ses çıkarmazlar diyor ki hafta sonu matkap sesine hiç girmiyorum sabahın sekizinde.
Of ben de içimi döktüm umarım en azından sizin sorununuzun çözümü olur 🙄

Malesef bazıinsanlar arsız oluyor. Zannedersin ki bir tek çocuk onlar da var. Üst komşularınız ev sahibi mi ? Kiracıysa ev sahibi uyarıda bulunsun.

Üst komşun değilim ama o gibi yazmak istiyorum.

Benim komşularla sıkıntım yok benim alt komşu da çocuklu olduğundan aman benimkiler de aynı diyor gülüşüyoruz.
Ben derim hep ya kusura bakma benimkiler seni rahatsiz ediyor mu diyorum 🤣

Benim de 2 çocuk var birisi 3 birisi 4 yaşında.
Bu korana yüzünden evden de çıkamaz oldular .
Evde hapis gibi.

En çok oynadığımız oyunlar
Evde kağıt şekil yapmaca oyun hamuru sulu boyama falan sırf çok ses yapmasınlar diye.

Ama benim de günlük ev işlerim oluyor ya da başka türlü ihtiyaçlarım o zaman kuduruyorlar bir o yana zıplama bir oyuncak atmaca takla atmalar falan. Gün içinde kac kere uyarıp minik cezalar veriyorum inanın sayısını bilmiyorum.
Artik büyük olan bana bu aralar şunu söylemeye başladı

"Anne biz çocuğuz azıcık yaramazlık yapabiliriz.
Ama sen bize bu kadar sinirli bakınca biz senden korkuyoruz bize lütfen kızma bağırma bizim başka annemiz yok ki "

Evet daha 4 yaşındaki çocuk bana bunları söylüyor.

Bilmiyorum belki sizin komşunuz da uyarıyordur.
İnsan evinde neler yaşıyor bunu kimse bilemez.

Apartmanların en büyük sıkıntısı yalıtım sorunu.
Benim de tüm komşuların sesi benim evimin içinde. Yan komşum gece kuşu mübarek gündüz ses çıkmaz gece de devamlı uyanıklar her cümle odamızda 🤣
Bazen onları duymamak için oda değiştiriyorum bazen özel konular konuşuluyor 🙈

Pandemi sürecinde misafir yasak. Polise haber verin kendide söylemiş zaten nasıl oluyormuş kinayeli konuşmak görsün. Misafirler gelince arayın polisi güzel bir ceza yesin belki aklı başına gelir..
eğer yılbaşında da aynı gürültü ve kalabalık olursa yapacağım çünkü çekemem üç gün hem onların gürültüsünü hem eşimin stresini

Bende de aynı dert var bu kadar olur. Bizim de sorun koşma. Sürekli koşuyorlar maraton hazırlığı sanki. Mesaj attım 1 yıldır birşey demedim en son dedim tatlı dille en azından kosmasinlar. Cocuk onlar anlıyorum dedim sizde eminim dikkat ediyorsunuz dedim. Sonuç tavırlı bir mesaj geldi. Dikkat ediyoruz zaten diye 🙄 gece saat 1 de bile koşuyorlar pat pat sesi tüm odalara yayılıyor. Pandemi var da Allah'tan misafir kesildi biraz yoksa misafir olunca Allah'ım delirmeye ramak kalıyordu. Bizde herkes ev sahibi.
İnsanlar maalesef bencil ve empati yeteneğinden yoksun çocuk olabilirler ama karşına alıp kızım oğlum evde koştuğunuz zaman çıkan ses komşulara rahatsızlık verebilir bizim üzerimizde koşulsa güzel olur mu diye çocuklar ile konuşulmalı çocuk onlar diye birşey yok bence. Allah hepimize sabır versin.

Sanki bizim üst komşuyu anlatmışsınız..her gün istisnasız gece 1'e kadar cocukların patpat koşturması, babalarının hooooopbalaaaa diye avaz avaz bağırması ve sürekli yerlere bişeyler düşmesi...cocuk napalım diyorlar...babam erken uyutun 1 e kadar durmasınlar dedi yok fayda yok...gece 1 de taktak sesleriyle uyanıyorsunız, gürültüler 2 ye dopru kesilince bu sefer de ritmik bir ses başlıyor beşik midir nedir cok ritmik ama...makine gibi ritmik...yok yani ne desek zerre fayda etmedi
bizimkisi istediği zaman anında susturuyor bütün gürültü bıçak gibi kesiliyor

Ya yemin ederim böyle konu açacaktım ve o kadar çok açılan konu gördüm ki. Derdinizin aynısı benim tepemde var, ben artık çoluk çocuk sesini geçtim mobilya gıcırtısından oturamıyoruz evde ya öyle bir gıcırdatma sürekli bir şeyleri tak tuk vurma derken sıyıracağım artık.
Hayır çocuklar zaten sabahın körü uyanıyor ve top gibi bir şeyle yere vuruyorlar onun sesine uyanıyoruz zaten bir de o yetmiyor gaj guj seslerden bıktım ya. Evdekilere söylüyorum gelin uyaralım ya da ben uyarayım diye ama annem zaten duyarlı olsalar bunca ses çıkarmazlar diyor ki hafta sonu matkap sesine hiç girmiyorum sabahın sekizinde.
Of ben de içimi döktüm umarım en azından sizin sorununuzun çözümü olur 🙄

ben tartışmaya dönüşen çıktığımda gayet nazik bir şekilde çocuklar devam etsin sen gel ben kahve yapayım sana ikram edeyim kendin gör dedim ama öyle laçka bir cevap verdiki bana tepemin tası attı iş tartışmaya döndü

Çocuk söz konusu olunca ayrıca pandemiyi de eklersek, enerji atamıyorlar.
Normal olarak uyku saatleri de aksıyor, evde eti cangaya dönüşüyorlar.
Ne yapsın insanlar, çözüm önerisi duyayım?
Hep şikayet de çözüme odaklı hiçbir şey yok.
Çözüm varsa bende istiyorum 🤭

Uyarıyorum yerde oyun oynatırım sessiz oyunlar.
Is yaparken tv açıyorum en sevdiği çizgi film hic bakmıyorlar. Annemiz odadan çıkmışken hoppala diye havada ucmaca oynuyorlar.

İnanın bazen uyarmaktan konuşmaktan bazen istemeden de olsa sesimi yukseltmekten bademciklerim balon gibi şişiyor ağrı yapıyor.

Benim kizim aksam 20.30 dedimi uyuyor. Sonra saat 1 e kadar surekli uyaniyor ust kat gurultusunden. Bikac defa uyardik olmadi. Polis cagirdik olmadi. Kavga ettik olmadi. Olmuyor yani.
benimkiside 21,30 da ama asla koşturmuyorum top oynatmıyorum müstakil değil ki burası yazık günah insanlara konuşup anlatıyorum. 3,5 yaşında anne koşmuyoruz insanlar rahatsız olur demeye başladı

Off Allah yardımcınız olsun, bende de aynı dert var. Geçen gün hatta apartmanda büyük kavga çıktı kadının biri benim lanet üst komşumun çocuklarına küfür etmiş olay koptu baya. Küfür etmesi çok çirkin tabi ama insanı canından bezdirir bu gürültüyü kendine hak gören ebeveyn çocukları. Yani esas sıkıntı çocuklarda değil ebeveynlerde.

Ayrıca çocuklarımız sadece bize sevimli yabancı insanlar onları sevimli bulmuyor gürültü yaptıkça sinir oluyorlar ve haklılar bana göre.

X