Üst komşudan çekiyoruz:(

melinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2011
1.932
796
Başka bir şehirden geldik bir sitede oturuyorum 7 ay oldu taşınalı. Bundan 2 buçuk ay önce üst katımıza birileri taşındı. Eşyaları taşıdılar kapıdan kamyon gitti evde kıyamet koptu adam karısını öyle dövdü ki elinden alamadılar ne hakaretler ne laflar... neyse ertesi gün uyuyordum sabah bir bağırtı koptu kadın imdat imdat diye bağırarak koşuyor kapıya fırladım üst katlardan birileri indi sanırım adamla kadını ayırdılar o sırada çocuğu ağlıyor anne anne diye ben de evde ağlıyorum offf o gün elim kolum kalkmadı yerinden bir yandan da sınava hazırlanıyorum neyse adam mütemadiyen şöyle; bağırarak konuşuyor ama afedersiniz hönkürüyor sanki konuşmak deil bu neyse devamlı kadına hakaretler ama bazen de gülüyorlar anlamadım bir türlü... Biz eşimle gece yarısı bile fısıltıyla konuşuruz evde bizden başka biri olmadığı halde...

Birgün yatak odamı havalandırıyorum yukardan halı sirkeliyor kadın tepem attı site kuralları var yasak çamaşır asmak bile yasak neyse çıktım camdan kibar bir şekilde lütfen sirkelemeyin dedim kadın ya kusura bakma güzelim dedi (güzelim lafından nefret ederim) bütün toz evde kalıyor boğuluyoruz da dedi. Ama yasak dedim ben de sirkelemiyorum dedim tamam daha yapmam dedi. 1 hafta sonra kapı çaldı size çok mahcup oldum yarın oturmam var sizi de beklerim mutlaka gelin dedi e hadi gideyim dedim neyse gittim güzeldi eve döndüm önyargılarımı yitirdim. Bir akşam eşimle sinema keyfi yapacağız misafirleri geldi sanırım gece 2 ye kadar öyle gürültü yaptılar ki ayda yılda bir olur hadi çocuktur ses yapar da büyüklere ne oluyor acaba film izleyemedik motive olup neyse uyuyalım dedik misafir gitti adam başladı şarkı söylemeye gece de öyle geçti mi... ev de öyle ses geçiriyor ki adam banyoda genzini temizliyor onu bile duyuyoruz.

Bir gün de kapıyı çaldı kadın canım halıyı sirkelemicem ama sericem yanlış anlama dedi neyse peki dedim. Fıtık oluyorum bir yandan da kadına üzülüyorum o adamdan kurtulsun diye dua ediyoruz eşimle bir ara sigara külü atıyordu yukardan balkona çiçeklerim var olmasa da atma yani yönetime mail attık o kesildi kadını halı için uyardım geçen sabah pat pat sirkeliyor yine öbür camdan bu sefer.

Balkonu ne zaman yıkasam bir tomar saç topluyorum o kadının biliyorum çünkü kızıllar midem bulanıyor eşime çok söylemiyorum o bu konularda sinirleniyor şimdi çıkar uyarıyim der adam kavgacı biri geçen kavga ediyordu karısyla kadın sus ses gidiyor dedi benim kimse umrumda deil dedi adam da... yönetime bildiricez adam beni şikayet ettiniz diye kapıya bile dayanabilir bizim burda pek kimsemiz de yok eşimin başı derde girer diye korkuyorum.

Bir yandan kadına kızıyorum çünkü çok düşüncesiz senin pisliğini ben temizlemek zorunda degilim yapamıyorsan sitede oturma!

Demin alışverişten dönüyordum pişmiş pişmiş nasılsın diye konuşuyor pek yüz vermedim o da anladı galiba.
Şimdi de zaten kocadan çekiyor keşke böyle yapmasaydım diye pişmanlık yaşıyorum ama daha dün saçını topladım balkondan ne yapacağımı bilemiyorum...

balkon yıkamaktan helak oluyorum valla bıktım artık 10 kere söyledim laf insana sölenir ama anlamıyor kadın neyapayım.bizimkide site ama gelde anlat site olmak çözüm değil içinde oturan düşüncesiz olduktan sonra

bence kendin nede eşin muhatap olmasın zaten çok doğru yapmışsın bence direk tekrar yönetime söyleyin. madem kurallar var herkes o kurallara uymak zorunda kimsede kusura bakmasın.

sorma anlayışsız komsu çok zormuş hayır taşınsam evimi seviyorum alıştım zaten zor bulduk gönlümüze göre nerden geldiler bizi buldular

ben yöneticiyim de ne oluyor,işe gittiğimi biliyor hanımefendi silkeliyor.evde olduğumda tık yok.

bence kendin nede eşin muhatap olmasın zaten çok doğru yapmışsın bence direk tekrar yönetime söyleyin. madem kurallar var herkes o kurallara uymak zorunda kimsede kusura bakmasın.

kadına yasak diyorum biliyorum da diyor şaka gibi biri bir de diyor ki bir gün belirleyelim halı sirkeleme günü olsun istemem yani eskiden kalmış onlar süpür gitsin zor mu

canım ses için zabıtaya şikayette bulunabilirsiniz ama o halı çırpmak konusu ne yazık ki herkesin başında galiba
nefret ediyorum camı bir açıyorum dediğin gibi hep saç dolu
biz halı çırpmıyoruz acaba biz çok mu pisiz diye düşünüyorum bazen :44: süpürme süpürme gel çırp tüm pislik alta
ohh ne ala:KK47:

Annemin üst katındaki sarışında kuş tüyü olduğunu iddia etmişti , bir tomar saçın.
60 yaşında kadının balkonunun içine etti.
Sofra örtüsünü içindeki pis peçetelerle , yenmiş yağlı biber artıklarıyla silkiliyordu gerizekalı.
Hergün balkon ciflermiş anacım.
Gece topuklu terlikle at gibi geziyormuş evde.
Defolup gittilerde kurtulduk çok şükür.
Uğraşmak çok zor çok.

Son düzenleme:
ıkılem yasıyorsunuz haklı olarak bır yandan kadının yasadıklarına uzuluyorsunuz dıger yandan sıze yaasattıkları arasında kalıyoruz haklısınız
bend eyenı ytasındım 3 ay olacka kendı evımız ust katta akrabam oturuyor bır gun anıden mutfak balkonumdan camasırlıga gıdıyordum camlarımda acıktı balkonda yukarıdakı sofra bezını sılkeledı cekırdekler balkonuma dustu oyle sınırım bozuldukı ve bır anda sofra bezı sallanınca ben korktum bı cıglık attım
sonrasında benım gorusum su ; sen kendı pıslıgını kendın temızle yahu ben senın kını temızlıceksem kendı balkonuna sılkeleyıver
sacı caman atacagına banyo copune atsın sofra bezı artık kullanmıyoruz bız ama kucuk cocugum var ona acıyoırum bazen onuda tezgahıma sılkelıyorum cok ayıp asagıdıkıne zarar vermek
bız sıtede degılız camasır asmakta halı sılkemelekte yasak degıl bende cuma aksamları balkona degıl cam kısma gelecek sekılde sılkelıyorum mutfak halımı klozet paspasımı
artık kadını uyarın bence bır daha sız cagırın fılan utanırda yapmaz ama sılkemeledende temızlık olmuyor nasıl yasak nasıl yapılıyor bılemedım

Annemin üst katındaki sarışında kuş tüyü olduğunu iddia etmişti , bir tomar saçın.
Sofra örtüsünü içindeki pis peçetelerle , yenmiş yağlı biber artıklarıyla silkiliyordu gerizekalı.
Uğraşmak çok zor çok.

kesınlıkle artık evlerın bır cogu lamınat altı sert terlık gıymeyı asla tercıh etmıyorum
altı yumos olanlar var o terlık mevzusu cok sıkıcı

buarada ben o anda akrabam olan bayana hıcb ısey demedım
ama bır dahada yapmadı yapıyorsa bıle camlarım kapalı oluyor kafam rahat en azından

Uğraşmak çok zor çok.

Ayıp ya insanı bide aptal yerine koyuyorlar ben utanırım yani şikayet etmeye bile çıkmaya çekiniyorum o bunları yapmaya çekinmiyor. Keşke taşınsa gitse dicem yok biz gideriz onlar kalır 2 ay için de tüm apartmanla kanki oldular şaşırıyorum yani...

ıkılem yasıyorsunuz haklı olarak bır yandan kadının yasadıklarına uzuluyorsunuz dıger yandan sıze yaasattıkları arasında kalıyoruz haklısınız
bend eyenı ytasındım 3 ay olacka kendı evımız ust katta akrabam oturuyor bır gun anıden mutfak balkonumdan camasırlıga gıdıyordum camlarımda acıktı balkonda yukarıdakı sofra bezını sılkeledı cekırdekler balkonuma dustu oyle sınırım bozuldukı ve bır anda sofra bezı sallanınca ben korktum bı cıglık attım
sonrasında benım gorusum su ; sen kendı pıslıgını kendın temızle yahu ben senın kını temızlıceksem kendı balkonuna sılkeleyıver
sacı caman atacagına banyo copune atsın sofra bezı artık kullanmıyoruz bız ama kucuk cocugum var ona acıyoırum bazen onuda tezgahıma sılkelıyorum cok ayıp asagıdıkıne zarar vermek
bız sıtede degılız camasır asmakta halı sılkemelekte yasak degıl bende cuma aksamları balkona degıl cam kısma gelecek sekılde sılkelıyorum mutfak halımı klozet paspasımı
artık kadını uyarın bence bır daha sız cagırın fılan utanırda yapmaz ama sılkemeledende temızlık olmuyor nasıl yasak nasıl yapılıyor bılemedım

Aynen ben de mesela bir masa çrtüm var tozlanıyor onu pappaslarımı banyoya sirkeleyip güzelce banyoyu yıkıyorum sonrasında sofra bezinde bişey yapsam hamur vs onu da mutfak lavabosuna sirkeliyorum sonra yere sıçrarsa süpürüyorum hiç istemem kapıma şikayetle gelinsin. İnanın bazen sesli gülüyorum eşim sus diyor biz bu kadar düşünüyoruz of ne bileyim işte dediğiniz gibi ikilemdeyim de bir taraftan.

Benim alt katimda bir ev yok fakat, minik bir halim var.
Icimden herzaman balkondan silkelemek geliyor.
Bir gece, cekinerek silkelemek sorunda kaldim, gece olmazsina rahmen cok utandım.
Kendi kendime, Türk olduğumuzu nasilda beli ediyorum dedim, kandami var ne dedim:KK9:

Bir dahada asla yapmadim. Gecede olsa, aşagida bir evde olmazsa cekiniyorum.

Komşun anlaşılan umursamiyor.
Eyer benim komşum olmuş olsa, cokdan kapılarına polis gelmişti.

Seni cok iyi anliyorum,
Benimde 10 sene önce bu çiftlere benzer bir komşum vardi.
Adamin vurduğu her hareketi hisederdik.
Normal degildi, artik dursun diye duvara korka korka vururdum,
Adam ordan bana bağırır ve hakaret ederdi. Üstüne birde kapıya gelip babama şikayet ederdi maniak.

Yemin ederim deprem oluyor sanirdiniz, eşyaları fırlatırdi,
Kadini ordan buraya atardi, zavallı kadin!

Bir çocukları vardi, nasil ağlardi!
Şimdi davranış bozukluğu yüzünden, özel okula alinmiş ( özel derken, lüks bir okulu kast etmiyorum.)

Aha aynı bizim eski komşu. Bizim kadında çok şiddet görüyordu. Bir gece kadını dayaktan öldürecek sanıp polis çağırmıştık hayvan herif namahrem diye kadını polise göstermemişti.
Aynı şekilde bu kadında kendini temizliğe adamıştı. Her gün evdeki tüm eşyalar balkondan silkelenir, tırnak kesilir atılır, saç taranır atılır, halılar yıkanır sulu sulu asılır. Sigara içilir söndürülmeden atılır.Kadın işi ilerletip balkonda koltuk bile yıkamaya başlamıştı. Biz de dayak yiyor şiddet görüyor hastalık gibi temizlik yapıyor diyorduk. Sonra bir gün annemin canına tak etti balkonda kadının silkelediği tüm pislikleri topladı, kadının kapısını çaldı. Kadın kapıyı açar açmaz eline tutuşturmuş sizin evden düştü bunlar diye. Kadın da refleks olsa gerek bir "ıyyyk" demiş. Annem sen kendi pisliğinden böyle tiksiniyorsun biz ne yapalım diye kızdı kadına. O günden sonra biraz kesildi. Ama halıları da asmaya devam etti. Bizde o halıları astığı bir gün tuttuk aşağıdan çektik bütün halılar aşağı uçtu. Tabi bunların hiçbiri kadını tamamen durduramadı ama azıcıkta olsa etkili oldu. :KK70:

Bu tipler ne güzellikle ricadan ne kavgadan ne yönetimden velhasılı kelam
Hiçbirşeyden anlamazlar arkadaşım
Onlar kiracı, annemler ev sahibi.
Biz kendi evimizden soğuduk yani.
Baş edemiyorsun. Tamam kavga edersin ama sana söylediğine bir yere kadar cevap verebiliyorsun aynı jargonu kullanamıyorsun bir kere.
Mahalle ağzıyla kavga edemeyiz ki biz.

Aynı şey teyzemin başında yıllardır var.
Kadın mecburiyetten balkonu pimapenle kapattı.
Rica , minnet, kavga sökmedi kadına
Komşu hakkı denen şey ölmüş gitmiş.
Kadın hala silkeliyor , inadına yapıyor.
Yeni yıkanmış çamaşırın üstüne yolluk silkelenir mi ya.
Kavga çıktı sonunda kadın bide teyzeme ne desin:
Hanım hanım apartmanda yaşamayı beceremiyorsan git müstakil evde yaşa
Ölür müsün, öldürürmüsün.
Teyzemde indiğin dağa git asıl sen demiş.
Sonuç : hala silkeliyor:KK37:

bende daha güzeli var..
senin bu dediklerinin aynısını yapan üst kat komşum ..kendisi yönetici olur..gerisini sen düşün:KK14:

İkiniz de muhattap olmayın bence direkt site yönetimine şikayet edin.Laftan anlasalar şimdiye çoktan düzelmişlerdi.

Bizim üst komşularımız da çok gürültücüler.Aslında yaşlı karı-koca ama her gün misafirleri var torunları çocukları geliyor ve çok yüksek sesle konuşuyorlar.Gece 2 lere kadar ses kesilmiyor.Olan küçük kızımın uykusuna oluyor.Kaç kere konuştum haklısınız mahcubuz falan diyorlar ama aynen devam.Kadın sabah 7 de tangur tungur ev süpürüyor.Mesela onlara gelenler de hep bizim zile basarlar.Açmıyorum artık bir de çemkiriyorlar edepsizler.Yani insan merdivenden neden at gibi çıkar nefret ediyorum böyle insanlardan.

Aha aynı bizim eski komşu. Bizim kadında çok şiddet görüyordu. Bir gece kadını dayaktan öldürecek sanıp polis çağırmıştık hayvan herif namahrem diye kadını polise göstermemişti.
Aynı şekilde bu kadında kendini temizliğe adamıştı. Her gün evdeki tüm eşyalar balkondan silkelenir, tırnak kesilir atılır, saç taranır atılır, halılar yıkanır sulu sulu asılır. Sigara içilir söndürülmeden atılır.Kadın işi ilerletip balkonda koltuk bile yıkamaya başlamıştı. Biz de dayak yiyor şiddet görüyor hastalık gibi temizlik yapıyor diyorduk. Sonra bir gün annemin canına tak etti balkonda kadının silkelediği tüm pislikleri topladı, kadının kapısını çaldı. Kadın kapıyı açar açmaz eline tutuşturmuş sizin evden düştü bunlar diye. Kadın da refleks olsa gerek bir "ıyyyk" demiş. Annem sen kendi pisliğinden böyle tiksiniyorsun biz ne yapalım diye kızdı kadına. O günden sonra biraz kesildi. Ama halıları da asmaya devam etti. Bizde o halıları astığı bir gün tuttuk aşağıdan çektik bütün halılar aşağı uçtu. Tabi bunların hiçbiri kadını tamamen durduramadı ama azıcıkta olsa etkili oldu. :KK70:

Sanırım kendilerini temizliğe vurup rahatlıyorlar olabilir de temizlik yapmak stres attırıyor:)
Saçları toplayıp kapısına gidip annenizin yaptığını yapmak isterdim tabii anlayacağını sanmıyorum evde ailemle yaşıyor olsam yapardım işte eşimle birbirimize emanetiz gurbette ne yapayım yönetime şikayet edeceğiz olmadı içip de kapımıza dayanmaz umarım.

İkiniz de muhattap olmayın bence direkt site yönetimine şikayet edin.Laftan anlasalar şimdiye çoktan düzelmişlerdi.

Bizim üst komşularımız da çok gürültücüler.Aslında yaşlı karı-koca ama her gün misafirleri var torunları çocukları geliyor ve çok yüksek sesle konuşuyorlar.Gece 2 lere kadar ses kesilmiyor.Olan küçük kızımın uykusuna oluyor.Kaç kere konuştum haklısınız mahcubuz falan diyorlar ama aynen devam.Kadın sabah 7 de tangur tungur ev süpürüyor.Mesela onlara gelenler de hep bizim zile basarlar.Açmıyorum artık bir de çemkiriyorlar edepsizler.Yani insan merdivenden neden at gibi çıkar nefret ediyorum böyle insanlardan.

Muhattap olmayı bende istemiyorum kavga eder sinirlerim bozulur. Herkesin başında var bu sıkıntı demek ki. Allah size de sabır versin. Merdiven olayını hiç söylemiyorum bile bu apartmanı anlamadım zaten hep beraber kapıya çıkıp bağıra çağıra muhabbet ediyorlar, akrabalar oturuyor ust katlarda birbirlerine sesleniyorlar apartmanda hadi o beni ilgilendirmez de üstteki ile işim iş

X