üst komsuyla sonunda polislik olacağız sanırım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yesilsevenbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
2.042
1.075
31
Merhaba arkadaslar. Sonunda üst komsuyla kavga ettik. Çaprazda oturuyorlar. Gürültüleri eksik olmuyordu. Sadece bir kez yöneticye söyledim daha da konusmamıstık. Her gün ses kaydı alıyordum belki inanmazlar diye. Kötü niyetten de değildi.Gittim lütfen biraz Daha dikkatli olur musunuz diye. Kadın siz alt kattaki öğretmensiniz değil mi dedi. Benim üç oğlum var pandemiden dolayı Dısarı cıkamıyorlar ne yapayim dedi. Tabi bunu nasıl söylüyor size anlatamam. Eve girin bir dedi. Odaları gösterdi burası böyle burada oğum ders calısıyor burda kpss calısan biri var vs. Dedim kosturma sesi var ben 9da ayaktayım. Diyor bizim üst komsu da top oynuyor. Dedim git sen de uyar ne yapayım. İstersenz ses kaydını dinleteyim size dedim. Diyor bizden geldiği ne malum. Üst komsu da biz yatak odasını kullanmoruz demisti. Diyor baana oğlum iki yasında ben ona kosma diyemem. Düsünsenize. Kosturuyor cocuk kosma diyemezmis. LAftan anlaamaz diyor. Ben ne yapayım o zmaan dedim. Polisle mi geleyim kapınıza. Dİyor ben polisi cağırdım :KK70: Allahtan ses kayıtları var. Yani ben nefret ettim bu insanlardan. Dedim bari kusura bakmayın daha dikkat ederiz diyin. Ben kosma diyemem nedir yani ? Ben süpürge bile calıstırmıyorum size ne oluyorrrrr

Düzenleme :
Bu düzenlemeyi yapma gereği duydum. Konu sebebiyle beni cocuk düsmanı ilan edenler olmus. Hatta sese kulak kabartıyormusum :) Konuya biraz daha acıklık getireyim. Cünkü diğer yorumları okumadan elestirmek adına yorum yapanlar var.Annem daha önce o evde 2 cocuk yasıyor demisti. Şöyle ki ben cıkıp ses çok geliyor biraz daha dikkatli olur muusnuz dedim. Bunu söyleyip inecektim. 2 yıldır bu apartmandayım. Gürültü hep oldu.Yukardakiler de o zmanalar bebekti. Gürültü olmaması imkansız :) Ama bu kadar olmadığı icinn bir kez sikayet etmeye gitmedim. O zamanlar ben bebek sesi bile duymuyordum. Yalıtım kötü falan da demeyin. Yan komsudan bile bir kez ses duymadım ben. Onların da kücük cocukları var. Yalıtımla ilgili olsa onların da sesi gelirdi elbet bana. Yine kosma sesi vardı evet ama bu derece değildi. Bu sene insanı uykudan uyandıracak seviyede ses var. Ve de ben korkarak uyanıyorum uykudan. Bir kac kez deprem olduğu icin kalkıp hemen ısığa bakıyorum. Yine öyle sanıyorum cünkü. Yok kız cocuktur yok erkek cocuktur yapar diyenler de umarım bu duruma düsmezler ki yorum yapmak kolay geliyor bazısına :) Tekrar söyliyim o gürültü kücük bebeğin cıkardığı ses değil. Büyük sesler geliyor cünkü. Muhtemelen diğer cocuklar oyun oynuyor sabah ve aksam uyuyana kdar. Sürekli bir ses olmasa sorun edecek bir insan değilim. Çünkü gecen sene de vardı. Üst komsum bisiklet bindiriyordu kızına halısız zeminde. Bu pandemide 3 kadın bir de 3 cocuk aynı evde halısız zeminde bulunuyorlardı. Biri bisiklet sürüyor diğerleri arkadan kosuyor. böyle gürültülere maruz kaldım. Bunları hos mu görmelyim. Üst kattaki komsu da direk 2 yasında bu oğlum dedi. Ben de konuyu öyle actım. 3 oğlu var. Biri 8-10 yas arası belki daha büyükk. Diğeri nasıl bilmiyorum. Görmedim. Kadın kücük cocuğum ses yapamaz dedi. Diğerleri ya ? diyemedim cünkü direk savunmaya gecti :) Ayrıca üst komsumuz da top oynuyor biz bir sey demiyoruz diye de ekliyor. Pandemi ve cocuklar oyun oynarsa durun diyemem dedi :) Böyle zihniyette insanlarsanız size diyecek bir seyim yok tabiki..Bebebk olan oynar kosar. Onun ses yaptığına inanmıyorum zaten. Gelen sesler büyük insanın sesi ki 8-10 yasındaki cocuk da kilolu bir cocuk. O da mı durdan anlamaz yani?Bu tartısma gectikten sonra aramızda cocuklar seslerini kestiler.Demek ki durdan anlıyorlar. Ben gece 12ye kadar kimsenin sesini duymak zorunda değilim. Apartmanda oturmanın da bir adabı vardır. Ben nasıl dikkat ediyorsam diğerleri de öyle dikkat etmeli. Benim de haklarım var. Bu hak benim gürültü yapabileceğim anlamına da gelmiyor. Aynı sekilde baskasının da..Ayrıca sunu ekliyim. Su ana kadar bebek ağlama sesi duymadım hic. Kulağımı duvara dayasam belki insan sesi gelir o derece yani. Yalıtımla ilgilş bi durum değil. Üstümde bebekler vardı. Hic mi ağlamadılar yani. Umarım anlatabilmisimdir. Konu 2 yasındaki beebek değil. Kadının tavrıydı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayı anlayamadım. Sesler saat kaçta geliyor? Sabah 9da ses gelmesi çok normal. Herkesin hayat telaşesi var saat 10a kadar yatma lüksüne sahip değil ki çoğu insan. Çocuğun o saatte ayakta olması normal yani. Gece 2-3te sesler devam ediyorsa haklısınız ama o sesler de kavga gürültü sesi değilse polis bir şey yapamaz.

Olayı anlayamadım. Sesler saat kaçta geliyor? Sabah 9da ses gelmesi çok normal. Herkesin hayat telaşesi var saat 10a kadar yatma lüksüne sahip değil ki çoğu insan. Çocuğun o saatte ayakta olması normal yani. Gece 2-3te sesler devam ediyorsa haklısınız ama o sesler de kavga gürültü sesi değilse polis bir şey yapamaz.
Saat 9da baslayıp 12ye kadar arada kesilen bir kosma sesi var sürekli. Bunu dile getirdim. Hanımefendi bir sey yapamam dedi. Arada kesilse vallahi bir sey demem. Ama güm güm sesi resmen. Gittim uyardım simdi kesildi biraz

Saat 9da baslayıp 12ye kadar arada kesilen bir kosma sesi var sürekli. Bunu dile getirdim. Hanımefendi bir sey yapamam dedi. Arada kesilse vallahi bir sey demem. Ama güm güm sesi resmen. Gittim uyardım simdi kesildi biraz
Ben de ne güzel yeni komşum ses çıkarmıyor diyordum eve babası mı geldi yoksa erkek arkadaşı mı hiç bilmiyorum 2-3 gündür 12.30dan sonra bağıra çağıra konuşan erkek sesi geliyor. Dün gece 2de tıraş oldu. Jileti tak tak her lavaboya vurduğunda sanki benim başıma vuruyor gibi acı çektim 😂 Keşke herkes azıcık medeni olsa ama maalesef olmuyor

Ben de ne güzel yeni komşum ses çıkarmıyor diyordum eve babası mı geldi yoksa erkek arkadaşı mı hiç bilmiyorum 2-3 gündür 12.30dan sonra bağıra çağıra konuşan erkek sesi geliyor. Dün gece 2de tıraş oldu. Jileti tak tak her lavaboya vurduğunda sanki benim başıma vuruyor gibi acı çektim 😂 Keşke herkes azıcık medeni olsa ama maalesef olmuyor
Bunun her gün olduğunu düsünün bir de. Basıma ağrılar giriyor artık

Merhaba arkadaslar. Sonunda üst komsuyla kavga ettik. Çaprazda oturuyorlar. Gürültüleri eksik olmuyordu. Sadece bir kez yöneticye söyledim daha da konusmamıstık. Her gün ses kaydı alıyordum belki inanmazlar diye. Kötü niyetten de değildi.Gittim lütfen biraz Daha dikkatli olur musunuz diye. Kadın siz alt kattaki öğretmensiniz değil mi dedi. Benim üç oğlum var pandemiden dolayı Dısarı cıkamıyorlar ne yapayim dedi. Tabi bunu nasıl söylüyor size anlatamam. Eve girin bir dedi. Odaları gösterdi burası böyle burada oğum ders calısıyor burda kpss calısan biri var vs. Dedim kosturma sesi var ben 9da ayaktayım. Diyor bizim üst komsu da top oynuyor. Dedim git sen de uyar ne yapayım. İstersenz ses kaydını dinleteyim size dedim. Diyor bizden geldiği ne malum. Üst komsu da biz yatak odasını kullanmoruz demisti. Diyor baana oğlum iki yasında ben ona kosma diyemem. Düsünsenize. Kosturuyor cocuk kosma diyemezmis. LAftan anlaamaz diyor. Ben ne yapayım o zmaan dedim. Polisle mi geleyim kapınıza. Dİyor ben polisi cağırdım :KK70: Allahtan ses kayıtları var. Yani ben nefret ettim bu insanlardan. Dedim bari kusura bakmayın daha dikkat ederiz diyin. Ben kosma diyemem nedir yani ? Ben süpürge bile calıstırmıyorum size ne oluyorrrrr
Burda komşu meselenize asla çözüm bulamazsınız hele de gürültü kaynağı çocuksa mümkün değil. Birazdan çocuklu analar gelip seni bombardımana tutacak hazır ol 🤭

Burda komşu meselenize asla çözüm bulamazsınız hele de gürültü kaynağı çocuksa mümkün değil. Birazdan çocuklu analar gelip seni bombardımana tutacak hazır ol 🤭
Valla kimse cocuğum kosturur ben bir sey yapamam demesin. Sürekli kosturan cocuk olurmu. Hiic mii ilgilenmiyorlar. Bak uyardım sesi kesildi. Demek ki oluyor

Üç tane küçük oğlan çocuğuyla sessiz olmasını mı bekliyorsunuz :) gece yapılan gürültü yoksa gündüz çocukların oyununa karisamazsiniz. Hep aynı konular açılıyor sürekli. sese bu kadar hassas olan neden apartmanda yaşar anlamıyorum. Zaten binalar kağıt gibi. Napsinlar otursunmu çocuklar put gibi iki yaşında hemde. Üst komşuyu polise verene kadar evleri kağıt gibi yapan mutahitlere dava açın.

Daha önce tasindigim bir evde ki ev çok eskiydi ama nasıl yapmışlarsa o kadar çocuklu olan bir apartmanda hiç ses duymuyordum. Esimede demiştim hatta burada kimse yaşamıyor mu bizden başka diye çıt sesi duymuyordum. Sonra yeni bir binaya geçtik kendi apartmanimi geçtim bitişik binanın tüm wc sesleri dahil hepsi benim evdeydi. Alt komşu üst komşu tüm özel hayata hakimdim. Onlarda bizim tabi. Sorun çocuklardan çok evlerde kısaca.

Binalardaki ses yalıtımı da kötü sanirim. Yoksa üst caprazdaki dairede yasayan iki yaşındaki bir çocuğun koşarken çıkardığı gürültünün sizi rahatsız edebilmesi için ancak özellikle kulak kabartmak gerekir diye düşünüyorum. Caprazinizdaki daireye ait gürültü kaydı almanız da pek mümkün görünmüyor.

Altı kalınca yumuşak panduflardan alın, hem çocuğa hediye olur hem de koşsa da çok ses gitmez size.

Çocuk İki yaşındaymış sizce koşma dese anlayacak yaşta mi bir sakin olun bu gibi durumlari kavga gürültü ile cozeni gormedim ama daha da şiddetlenebilr ve pandemiden dolayı evde kalma süresi artınca komşuda ki gürültüler herkese bir fazla geliyor.Tabi ki kadının nasıl konuştuğunu bilemem ama 2 yaşındaki çocuk bu tabi ki koşacak ne yapsın yani koltuğa mi bağlasın ama anne çözüm olarak ara ara cocukla etkinlikler yapıp belki az da olsa hava aldırmaya çıkarsa çocuklarda biraz daha enerjilerini atabilirler ve evde söylediğiniz gibi gün boyu kosmazlar.

Neredeyse her gün bu tarz konular açılıyor. Evlerin yalıtımı berbat bi de evlere tıkıldık kaldık. Çözümü yok iki taraf da anlayışlı olmak zorunda. Evet 2 yaşındaki çocuk laftan dur koşma demekten ne kadar anlayabilir ki.. Benim çocuğum yok sitedeki tek çocuksuz ev bizim. Altım üstüm yanım karşım en az 5 çocuklu ailelerden oluşuyor. Yandan bebek ağlaması eksik olmuyor. üstten zıplama. alt kattan ses gelmiyor pek. Üst komşum da sağ olsun sanırım ceviz badem falan kırıyor sanırım arada. Saatlerce süren bir tak tak tak sesi. Tahammül sınırımı sonuna kadar açtım. Duyarsızlaştım bi de. Takarsam sinirden kendimi yerim. Evi başıma yıksalar gene yorganı kafama çeker uyurum.

Yine dua edin cocuk gurultusune raziyim bendeki uslu akilli cocugun ruh hastasi annesi sorun.konu bile actim bu la alakali. Uyuyan cocugu severken kaldiriyo tum site uyaniyoruz. Bak az once cocugun hic sesi gelmiyo bagira bagira 4 aylik bebege kutu kutu pense diyor sabahta andimizi okuyodu inanki cocuga ama nasil bagirmak bildigin gibi degil lohusa kadin laf etmiyim diyorum ama manyak nefret ediyorum ya

Üç tane küçük oğlan çocuğuyla sessiz olmasını mı bekliyorsunuz :) gece yapılan gürültü yoksa gündüz çocukların oyununa karisamazsiniz. Hep aynı konular açılıyor sürekli. sese bu kadar hassas olan neden apartmanda yaşar anlamıyorum. Zaten binalar kağıt gibi. Napsinlar otursunmu çocuklar put gibi iki yaşında hemde. Üst komşuyu polise verene kadar evleri kağıt gibi yapan mutahitlere dava açın.

Daha önce tasindigim bir evde ki ev çok eskiydi ama nasıl yapmışlarsa o kadar çocuklu olan bir apartmanda hiç ses duymuyordum. Esimede demiştim hatta burada kimse yaşamıyor mu bizden başka diye çıt sesi duymuyordum. Sonra yeni bir binaya geçtik kendi apartmanimi geçtim bitişik binanın tüm wc sesleri dahil hepsi benim evdeydi. Alt komşu üst komşu tüm özel hayata hakimdim. Onlarda bizim tabi. Sorun çocuklardan çok evlerde kısaca.
3 çocuklu diye ben mi sesi es geçecem ? kadın içerde kitap okuyorym diyor. Oğlu da kosturuyor. Bu mu adap ? İyi valla güm güm binayı yıksınlar ben de cocuktur deyip susayım. Bİr iki saat kesilse yine razıyım. Gündüz 7 24 saat ses mi olur. Bekliyorum ki kesilsin yok. Ayrıca bina da eski. Demek ki binadan değil

Neredeyse her gün bu tarz konular açılıyor. Evlerin yalıtımı berbat bi de evlere tıkıldık kaldık. Çözümü yok iki taraf da anlayışlı olmak zorunda. Evet 2 yaşındaki çocuk laftan dur koşma demekten ne kadar anlayabilir ki.. Benim çocuğum yok sitedeki tek çocuksuz ev bizim. Altım üstüm yanım karşım en az 5 çocuklu ailelerden oluşuyor. Yandan bebek ağlaması eksik olmuyor. üstten zıplama. alt kattan ses gelmiyor pek. Üst komşum da sağ olsun sanırım ceviz badem falan kırıyor sanırım arada. Saatlerce süren bir tak tak tak sesi. Tahammül sınırımı sonuna kadar açtım. Duyarsızlaştım bi de. Takarsam sinirden kendimi yerim. Evi başıma yıksalar gene yorganı kafama çeker uyurum.
Keske uyuyabilsem. Resmen hastalanacağım. İrkiliyorum resmen. İki yasındaki cocuğun cıkardığı ses değil ama eminim. Büyük 8 9 yasında bir cocuk var o ses yapıyor.

Hissediyorum, geliyorlar.. Linç is coming..

Ben böyle düşünmüyorum. Evet belli bi yaşa kadar olan çocuğu susturmak zordur, bazen çocuklar sebepsiz ortalığı yıkabiliyorlar.
Ama 4 5 yaşındaki çocuğu oyunla aktiviteyle gayet oyalayabilirsin. Bu bir bahane değil yani.

Hissediyorum, geliyorlar.. Linç is coming..

Ben böyle düşünmüyorum. Evet belli bi yaşa kadar olan çocuğu susturmak zordur, bazen çocuklar sebepsiz ortalığı yıkabiliyorlar.
Ama 4 5 yaşındaki çocuğu oyunla aktiviteyle gayet oyalayabilirsin. Bu bir bahane değil yani.
Aynen öyle. Kadın içerde kitap okuyorum diyor:) ayrıca ses de kesildi. İsteyince oluyor

Benim oğlum 2 yaşında değil biz gayet çocuğa ev adabını öğrettik.
Saat 22:00 den sonra asla çocuk sesi olmaz uyutuyoruz.. Babası bu konu da çok hassas.
Gündüz oynar, gece ses yapacak oyuncakları kaldırıyoruz.

Nasıl dur diyemiyorlar ben gayet güzel dur diyebiliyorum.

Birde şu ses şikayeti için komşu yerine müteahhit i dava etmek gerek.
Resmen kağıttan evler yaptılar.
Aslında emsal niteliğinde dava açılacak bak gör ondan sonra neler oluyor.

Sesler gece olsa haklısınız ama gündüz olan çocuk sesine bakın çocuk sesine karışamazsınız. Kimse size bu evleri zorla tutmuyor hergün konu açılıyor içerik aynı çocuktan rahatsız olma. E arkadaşım ev tutarken veya alırken neden sormuyorsunuz? Sağımda solumda üstümde kimler oturuyor diye? İyi yine 2 yaşında bebe 9 da kalkıyorsa maşallah güzel uyuyor demekki. Sabah ezanında dikilen çocuğunuz olsa anlar şükrederdiniz 😃😃

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X