üstteki dişimden kurtulmak istiyorum

ilitya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2009
38
1
Arkdaşlar bu siteyi çok seviyorum ve paylaşılan bilgilerden çok yararlandım.Cildimlelgili bradan okuduklarımdan çok faydalandım.

Uzun zamandır maddi manevi sorunlardan diş sağlığımla ilgilenemedim.Şimdi tdaviye başlamak istiyorum ama bana bu dişlerin hepsinin çekilmesi gerektiğini söylediler.Üstte çıkan dişim ve dişeti kanamaları ve çekilmesi dışında çarpıklığını sorun etmiyorum.olabilecek her soruna zaten.Ama söylendiği gibi bu dişlerin tedavi imkanı yok mu?Doktor çok önemli ve benKocaeli'nde diş doktoru olarak kime güveneceğimi bilmiyorum.Düşünceleriniz benim için çok önemli teşekkür ediyorum

Imageshack - dsc02937k

Size hangi dişlerinizin çekilmesi gerektiğini söylediler??
Yaşınız kaç?
Ortodontik tedavi süresince eğer yapılan ölçüm ve planlamada yer darlığı sorunu çıkarsa ve çene genişletmesi ile gerekli yer elde edilmeyecekse o zaman üstte ilk küçük azı dişler çekilir ,sizdeki gibi arkın dışında sürmüş köpek dişi değil.
Sakın o dişinizi çektirmeyin.
Ağız hijyeni iyi görünmüyor,fırçalamanızı daha özenli ve süresini uzatarak yapın.
ıyi bir ortodontiste muayene olun.Gerekli bilgileri verecektir.
Şunu da unutmadan belirteyim burdan tek bir fotoğrafla teşhis ve tedaviplanlaması yapmak mümkün değildir,en iyisini sizi muayene eden doktor bilir.
Geçmiş olsun...

X