Çocuk Hastalıkları Uyku bozukluğu (başlığı nereye açacagimi bilemedim)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

esemre

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2013
486
226
32
Merhaba sevgili anneler.
5 bucuk aylik kizim var. Inanin konuyu nereye açacağımı bilemedim. Hangi kategori uygunsa oraya taşınsın.

Sorum şu, bebegimi hergun günlük belli bir rutinde uyutuyorum . Uyku eğitimini tamamladik sallamadan memeye bağımlı olmadan kendiliginden uyuyor. Saat 9 da yatağa koyuyorum. En fazla 5-10 dk sonra uyuyor. 30 veya 40 dakika geçmiyor ki veeyykk diye bir aglama sesi. Geliyorum pış pış yapiyorum dalar gibi oluyor ama bu sever kivranmaya basliyor. Saga sola ceviriyorum karnina masaj yapıyorum acaba ağrıyor mu diye. Cok nadir de olsa uyaniyor ve uyutmam saat 3 ü buluyor. En az 1 bucuk, 2 saat böyle ugrasiyorum derin uykuya dalana kadar 2-3 dakikada bir kivraniyor. Bazen aglar gibi yapiyor. Gün içinde uyanikken herhangi bir sorunu yok. Karni agrisa gunduz de aglar rahatsız olur ama sadece uykuya dalana kadar 1 bucuk 2 saat böyle ugrasiyorum. Ayagini sicak tutuyorum. Sırtını yanlarini sicak tutuyorum.
Başka ne yapabilirim önerisi olan var mi ?

Okuduğum için yazmadan edemedim. Acaba gazi vs sancısı mı oluyor ya da birşey den mi korkuyor. Ama bir yandan da gündüzleri de olurdu söylemiş olduğun gibi . Sen yine de dualar ile yanında kal özellikle nas felak oku bakalım ne olacak. Eğer kronikleşmişse yine de çocuk doktoruna göstermekte yarar var

Okuduğum için yazmadan edemedim. Acaba gazi vs sancısı mı oluyor ya da birşey den mi korkuyor. Ama bir yandan da gündüzleri de olurdu söylemiş olduğun gibi . Sen yine de dualar ile yanında kal özellikle nas felak oku bakalım ne olacak. Eğer kronikleşmişse yine de çocuk doktoruna göstermekte yarar var

Okuyorum sürekli . Gecenlerde babam okumuştu cok guzel uyumuştu aslında nazardan mi oluyor diye aklima düşürdünüz şimdi :KK64:anne babanin nazari cok değermiş. Acaba aliskanlik mi oldu diyorum . 3 aylikken başladı bu durum. En olmadi doktora gorunmekte fayda var

Okuyorum sürekli . Gecenlerde babam okumuştu cok guzel uyumuştu aslında nazardan mi oluyor diye aklima düşürdünüz şimdi :KK64:anne babanin nazari cok değermiş. Acaba aliskanlik mi oldu diyorum . 3 aylikken başladı bu durum. En olmadi doktora gorunmekte fayda var

Anne baba nazari elalem nazari. Nazar bakış sonuçta,siz yine de üzülmeyin. Fotoğraf paylaşıyorsanız da fazla paylaşmayın paylaştırmayın. Geçmiş olsun demiyorum geçecektir diye umuyorum. Minnağa da sevgiler :21:

Müdahale etmediğinizde uyanıyor mu peki? Uyku geçişlerinde bebekler ağlar çünkü. Ama sizinki desteksiz uyumayı başardığı için müdahale etmeden de kendş kendine geri uyuyabilir. Ben sallayarak uyutuyorum benimki de uyku aralarında ağlıyor ama bazen ben yanına gidene kadar uykuya geri dönmüş oluyor.

Müdahale etmediğinizde uyanıyor mu peki? Uyku geçişlerinde bebekler ağlar çünkü. Ama sizinki desteksiz uyumayı başardığı için müdahale etmeden de kendş kendine geri uyuyabilir. Ben sallayarak uyutuyorum benimki de uyku aralarında ağlıyor ama bazen ben yanına gidene kadar uykuya geri dönmüş oluyor.
Uzun sure mudahale etmezsem uyaniyor. kıvrılıp duruyor gözü kapali. Hiç dokunmadan uykuya geçsin istiyorum ama olmuyor maalesef. Pış pış yapiyorum elimle göğsüne. Sanirsam bizim hala gaz sıkıntısı devam ediyor. Çünkü ben hic duymuyorum uykuda gaz çıkardığını. Birikince uyaniyor muhtemelen. Omzuma alip gazini çıkarttığım cok oluyor karnına basarak cikiyor ancak..

Anne baba nazari elalem nazari. Nazar bakış sonuçta,siz yine de üzülmeyin. Fotoğraf paylaşıyorsanız da fazla paylaşmayın paylaştırmayın. Geçmiş olsun demiyorum geçecektir diye umuyorum. Minnağa da sevgiler :21:
Yok paylaşmiyoruz biz . Ama anneannesi paylasiyor bazen . Kimse yokki hep akraba tanidik diyor ben kizincada. :kızgın:

Yok paylaşmiyoruz biz . Ama anneannesi paylasiyor bazen . Kimse yokki hep akraba tanidik diyor ben kizincada. :kızgın:

tanıdık gözü farklı olmuyor malesef. dediğim gibi nazar bakış sonuçta zatengençlerden ziyade sosyalmedya yı üst yaş gruplarımız kullanır oldu :KK70:

X