Uyku düzeni olmayan çocuk

Fato1994

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2022
180
-33
29
Kızlar benim 20 aylık erkek bir yeğenim var.. çocuk Sabaha kadar ağlıyor misal 12 de uyudumu Sabaha kadar en az 7 8 kez bas bas bağıra bağıra ağlıyor. Ablamın psikolojisi bozuldu. Bunun dışında sürekli bize vuruyor ben hamileyim geçen gittim karnıma vurdu kafası ile feleğim şaştı. Birde anne kavramı pek yok çocukta.. kimin elinde telefon görse saldırıp almak istiyor.ablam rehberin deki herkesi sildi çünkü herkesi arıyor.. bunların dışında hala ek gıdaya geçemedi yani bence bir tuhaflık var ama tecrübeli annelerden yorum bekliyorum

Kızlar benim 20 aylık erkek bir yeğenim var.. çocuk Sabaha kadar ağlıyor misal 12 de uyudumu Sabaha kadar en az 7 8 kez bas bas bağıra bağıra ağlıyor. Ablamın psikolojisi bozuldu. Bunun dışında sürekli bize vuruyor ben hamileyim geçen gittim karnıma vurdu kafası ile feleğim şaştı. Birde anne kavramı pek yok çocukta.. kimin elinde telefon görse saldırıp almak istiyor.ablam rehberin deki herkesi sildi çünkü herkesi arıyor.. bunların dışında hala ek gıdaya geçemedi yani bence bir tuhaflık var ama tecrübeli annelerden yorum bekliyorum

Söylediğiniz her şey sorun da olabilir, ablanızın tavrı ile de alakalı olabilir.
Çocuklar düzen ve rutin sever. Eğer her akşam aynı saatte aynı rutin ile yatırıp ağlasa bile hala karanlık ve uyuması gereken odada kalırsa bu bir rutin oluşturur. Aman çocuk uyandı uyumuyor diye onla konuşursanız, başka odaya taşırsanız vs gece gündüz kavramını bozarsınız. Gündüz uyku sayısı ne bilmiyorum ama belki gündüz fazla uyuyor olabilir gece uykusu olmuyordur. Bunun dışında bebekler bizim gibi değil. Uyusun diye eğer uyku saati çok geçerse bu sefer hiç uyuyamıyorlar yani yorgunluk (saati geçmiş uyku) = uykusuzluktur.
Telefon, tablet ve televizyon çocuklarda maalesef davranış bozukluğuna sebep oluyor. Maruz kaldıkları o ekran ışıkları bile hırçınlığa sebep oluyor.
Ek gıda konusunda blw denenebilir. Zorlamak çözüm değil. Ancak her bebek yemek yemeği sevmez maalesef yemiyorsa ne yaparsanız yapın yine de yemeyen çocuklar var.
Aile içinde bir düzensizlik, huzursuzluk varsa çocuğu etkiliyor da olabilir.
Hepsi tek seferde çözmez ancak tek tek denenmesine rağmen sonuç alınamıyorsa uzman fikrine başvurmakta fayda var.

X