uzaktan eğitim sıkıntısı

ceycey0406

heyyooooooooo
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
37.686
94.019
Selam arkadaşlar .Uzaktan eğitime mecbur kaldık pandemi dolayısıyla .Kızım 4. sınıf bu sene.Çok akıllı kolay anlayan bir çocuk ama konsantre olamıyor ev ortamında .devlet okulu öğrencisi şuan.eba tv yi takip ediyor tabletten ebaya girip konu dinliyor alıştırma çözüyor bazen de netten 4. sınıf konuları dinliyor.ben de destek vermeye çalışıyorum ama yeterli gelmiyor gibi sanki .Eve morpa campus ve okulistik alsam mı acaba .henüz öğretmeni olmadığından okulun açıldığına adapte olamadı sanırım.bu yılın boşa geçmesini asla istemiyorum yüksek hedeflerimiz olduğu için.Siz neler yapıyorsunuz? Ne tür zorluklar yaşıyorsunuz?nNe yapabiliriz başarının düşmemesi için hadi paylaşalım bilgilerimizi çocuklarımız için :KK9:

Niran Nevra

Vuslata aşık gönül susmaya da razı....
Pro Üye
29 Mart 2015
20.176
101.405
Okul ders programı gibi ders ve teneffüslerden oluşan program hazırladım.

Hangi saatte hangi dersin videosunu izleyeceğini ve testini çözeceğini belirledim.

Kızınız yazdıklarını yapıyorsa bence gayet güzel..

Birde Eba 'nın sınavlar bölümündeki alıştırmalar ve tarama testlerini yaptırın...

Eba 'daki dersleri izleyip testleri çözdükce eba puanı artıyor, aldığı puanan göre sınıf ve okulda derece yapıyor ve rozetler kazanıyor, bu da motive edici oluyor

Lolapink

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2017
1.459
3.173
Siz ne is yapiyorsunuz? Bence kiziniza neden boyle oldugunu ve bu sistemin okuldan farksiz oldugunu siniftaymis gibi ders dinlemesi gerektigi anlatirsaniz daha rahat atlatirsiniz. Merak etmeyin kiziniz bir sey kacirmaz.

ceycey0406

heyyooooooooo
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
37.686
94.019
Okul ders programı gibi program yaptım, ders ve teneffüslerden oluşan, hangi saatte hangi dersin videosunu izleyeceğini ve testini çözeceğini belirledim.
Kızınız yazdıklarını yapıyorsa bence gayet güzel..
Birde Ebannin sınavlar bölümdeki alıştırmalar ve tarama testlerini yaptırın
evde okul gibi 40 dakika ders 20 dakika teneffüs gibi yapayım yanii iyi fikir uygulayacağım

-Olivia-

_Olivia_
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
4.879
28.127
Fiziki olarak okul açılmadığından dolayı öğrenciler uzaktan eğitime adapte olmakta zorlanıyorlar. Çünkü hayatlarında hiç uzaktan eğitim görmedikleri için ciddiye almamaları normal. Benim kardeşimde ilk birkaç gün öyleydi, baktık böyle olmuyor, güzel bir çizelge ve program yapıp üstüne daha fazla düşmeye başladık, hafiften bir düzelme var. Bol bol ciddiye alması gerektiği hakkında konuşmalar yapın, uzaktan eğitiminde fiziki eğitim kadar önemli olduğunu vurgulayın. Durumun ciddiyetini kavrarsa adapte olması daha kolay olur.

ceycey0406

heyyooooooooo
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
37.686
94.019
Siz ne is yapiyorsunuz? Bence kiziniza neden boyle oldugunu ve bu sistemin okuldan farksiz oldugunu siniftaymis gibi ders dinlemesi gerektigi anlatirsaniz daha rahat atlatirsiniz. Merak etmeyin kiziniz bir sey kacirmaz.
şu an çalışmıyorum ama eskiden ingilizce öğretmenliği yapmıştım.Ama üzülüyorum boşa geçiyor zaman gibi hissediyorum .geçen yıl okulda olduğunda sadece evde destek veriyordum ama şimdi tüm yük velilerin sırtında maalesef.yetememekten korkuyorum

Fistiklicikileta

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2012
1.933
2.842
Merhaba benim kizimda suan 4.sinif ve devlet okuluna gidiyor.
Suan baslangic konuları baktigim kadariyla kolay . İleride elbet zorlaşacaktır.
Biz daha once morpakampus kullandik ama gereksiz geldi bana acikcasi youtube varken . Suan co sanal sinif uygulamasi indirdik , ona bakiyoruz. Yotube bazende . Kitaptan test cozuyor kızım. Bende elimden geldiğince destek oluyorum .

ceycey0406

heyyooooooooo
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
37.686
94.019
Merhaba benim kizimda suan 4.sinif ve devlet okuluna gidiyor.
Suan baslangic konuları baktigim kadariyla kolay . İleride elbet zorlaşacaktır.
Biz daha once morpakampus kullandik ama gereksiz geldi bana acikcasi youtube varken . Suan co sanal sinif uygulamasi indirdik , ona bakiyoruz. Yotube bazende . Kitaptan test cozuyor kızım. Bende elimden geldiğince destek oluyorum .
okulda morpa ve okulistik kullanıyorlarmış acaba eve de alsam faydası olur muki diye fikir almak istedim öğretmenlerden.nette artık herşey var haklısınız

Lolapink

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2017
1.459
3.173
şu an çalışmıyorum ama eskiden ingilizce öğretmenliği yapmıştım.Ama üzülüyorum boşa geçiyor zaman gibi hissediyorum .geçen yıl okulda olduğunda sadece evde destek veriyordum ama şimdi tüm yük velilerin sırtında maalesef.yetememekten korkuyorum
Eger ogretmenseniz siz orta yolu bulursunuz korkmayin. Bosa gecmez merak etmeyin herkes boyle sadece sizin kiziniz degil bir de boyle dusunun.

Fistiklicikileta

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2012
1.933
2.842
Co sanal sinif uygulamasina bir bakin derim . Orada ders videolari ve testleri var . Ve ucretsiz. Soylede yapabilirsiniz. Youtube konu tekrari ve test kitabindan test.
Ebadan video izliyormus zaten ,ebada testler var.
Sikinti yapmayin 4. Sinif yine de cok zor degil gibi. En azindan destek olabilecegimiz bir sene bence. Ortaokul yada lise olsa daha fena :)

AriaBlue

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
1.889
7.530
30
Şey de önemli : Bulunduğu odada ondan başkası olmasın.Dikkatini dağıtacak şeyler olmasın vs. Masasına her gün sınıfa sırasına gider gibi otursun.

Annem de öğretmen ve ders anlatırken sürekli arkadan anneleri karışıyor, çocuğun yerine cevap veriyor falan :KK48:

ince bilek

💔
Pro Üye
16 Temmuz 2010
19.724
55.635
Kızım 1.sınıfa başladı bu yıl. Sanırım her yaş grubu kendince sorun yaşayacak uzaktan eğitimde. 1 haftası okulda 2 haftası evde olmak üzere 3 haftadır ders görüyor. Bütün hevesi kırıldı evladımın okulla ilgili.
Allahım şu illeti biran önce alsın başımızdan inşallah.