Uzaktan eğitimi Dert ediyorum

Sema222

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2020
69
156
27
Uzaktan eğitimi Dert ediyorum sıkıntı ediyorum öğretmen soru soruyor derse katılmıyorum utanıyorum telefondan giriyorum arada katılıyorum cevap veriyorum derse ne olacak böyle ? Uzaktan eğitime nasıl alışırım ?

Yani hiç gitmemişsiniz üniye normal diyeceğim. Aslında normal değil ama lise ruhundan çıkamamışsınız demek ki.
Ünide hocalarımızın bize ilk ay söylediği şey "Burası lise değil, artık o tavrı bi kenara bırakın. Burada siz didinmeden hiçbir şeyin fazlasını alamazsınız. Utanıp çekilip sıkılarak bu okulu bitirirseniz de artık kişiliğiniz için çok geç olacak ve hayatınız boyunca bu çekingenlikle yaşayacaksınız. Burası kendinizi her açıdan geliştirmeniz gereken yer"

Doğru çünkü 24 yaşından sonra bizi kimse daha girişken yapamaz. Derse katılmak için derse ilgili olmak lazım. Yeterince hazırlanırsanız ve dikkatli dinlerseniz çekineceğiniz hiçbir şey yok. Sorularınızı sorar ve yanıtları verebilirsiniz.Sessizce okuyup gitmekse amacınız yanlış bence.
Ama hiç gitmediğiniz için şimdilik normal diyorum. Yine de bir şeyler yapınn uzaktan utanan derslikte ne yapar bilemiyorum.

Yani hiç gitmemişsiniz üniye normal diyeceğim. Aslında normal değil ama lise ruhundan çıkamamışsınız demek ki.
Ünide hocalarımızın bize ilk ay söylediği şey "Burası lise değil, artık o tavrı bi kenara bırakın. Burada siz didinmeden hiçbir şeyin fazlasını alamazsınız. Utanıp çekilip sıkılarak bu okulu bitirirseniz de artık kişiliğiniz için çok geç olacak ve hayatınız boyunca bu çekingenlikle yaşayacaksınız. Burası kendinizi her açıdan geliştirmeniz gereken yer"

Doğru çünkü 24 yaşından sonra bizi kimse daha girişken yapamaz. Derse katılmak için derse ilgili olmak lazım. Yeterince hazırlanırsanız ve dikkatli dinlerseniz çekineceğiniz hiçbir şey yok. Sorularınızı sorar ve yanıtları verebilirsiniz.Sessizce okuyup gitmekse amacınız yanlış bence.
Ama hiç gitmediğiniz için şimdilik normal diyorum. Yine de bir şeyler yapınn uzaktan utanan derslikte ne yapar bilemiyorum.
Önceki konularınıza baktım da bu mesajı geri alıyorum. Sandım ki okumaya hevesli ama ne yapacağını bilemeyen 18 yaşında birisiniz. Ama öyle değilmiş. Okuduğunuz bölümden memnun değil ve bırakmak istiyormuşsunuz sebepse canınızın tatlı olmasıymış. Yaşınız da o kadar küçük değil.
Benim mesajım idealist ve üniversiteyi kendini geliştirmek için araç gören birine yazılmıştı 😑
Zaten 2 yıllık bölümün 1 yılını utanıyorum diye geçirince geriye bir şey kalmıyor maalesef. Her şey gönlünüzce olur umarım bence seveceğiniz bir bölüme girin tekrar geç değil

Uzaktan eğitimi Dert ediyorum sıkıntı ediyorum öğretmen soru soruyor derse katılmıyorum utanıyorum telefondan giriyorum arada katılıyorum cevap veriyorum derse ne olacak böyle ? Uzaktan eğitime nasıl alışırım ?
Aylardır uzaktan eğitim veren bir öğretmen olarak yazıyorum size. Ders sırasında inanın öğrencinin kimliği, adı, tipi hiç umurumuzda değil. Zaten ders 30 "dk. Tek derdimiz o dersi en anlaşılır şekilde 30" dk ya sığdırmak. Ayrıca bizim için yeter ki öğrenci cevap versin, varsın yanlış olsun. Öğrencilerin katılımı olmadan, kendi kendime konuşuyorum gibi oluyor. Öğrenci cvp verince, yanlış bile olsa daha motive oluyorum. Yüzyüze eğitimde öğrencinin gözünden anlıyorsunyz dinliyor mu dinlemiyor mu ama uzaktan eğitimde öyle değil.

Aylardır uzaktan eğitim veren bir öğretmen olarak yazıyorum size. Ders sırasında inanın öğrencinin kimliği, adı, tipi hiç umurumuzda değil. Zaten ders 30 "dk. Tek derdimiz o dersi en anlaşılır şekilde 30" dk ya sığdırmak. Ayrıca bizim için yeter ki öğrenci cevap versin, varsın yanlış olsun. Öğrencilerin katılımı olmadan, kendi kendime konuşuyorum gibi oluyor. Öğrenci cvp verince, yanlış bile olsa daha motive oluyorum. Yüzyüze eğitimde öğrencinin gözünden anlıyorsunyz dinliyor mu dinlemiyor mu ama uzaktan eğitimde öyle değil.
İçimden geçenleri yazmışsınız. Adını söyleyip mikrofonu çalıştığı halde ölü taklidi yapanlar var ya mesela... Siz anladınız beni. Kolaylıklar diliyorum hepimize.

1-2 kere katılsan bence alışırsın.İlla sen katılmak zorunda değilsin hoca sana sorarsa da olur.Bilemesen de bir şey demez,üni hocaları lise hocaları gibi değil niye bilemedin demez kimse.Yetişkin insansın,öğrenciler de gülmez.Onlar da yetişkin.
Bunu dışarıda bir yerde söylesem dayak yerim ama uygulaması olmayan bir bölümde okuyorsan ve teknik imkanlar yeterliyse uzaktan eğitim müthiş bir şey.
Karda kışta okula gitme derdi yok,sınıf gürültüsü çekmek yok,kalabalık yok,regl olduğunda karnında sıcak su torbası ayağında kalın çorap altında pijaman üstünde battaniyen dersini dinleyebiliyorsun.Elin karnında acı çektiğini belli etmemeye çalışarak soğuk terler dökerek oturmuyorsun taş gibi sıralarda.Elinde çayınla yanında atıştırmalığınla notunu tutuyorsun.
Bayıldım ben bu uzaktan eğitime,100 yıl sürse 100 yıl da böyle giderim 😂😂 Sadece okul ortamından sosyallikten kopmamak için hibrit olsa,canımız isteyince okulda o dersi yüz yüze alsak daha iyi olurdu.Ama nerdeee

X