Uzaktan iliski icin ablalar tavsiye istiyorum.

Biz eşimle ilk sevgililik döneminde 3 yıl beraber yaşadıktan sonra, 3 buçuk yıl uzak mesafe ilişkisi yaşadık.
Bizim güven, tanıma anlamında problemimiz yoktu çünkü ilişkiye beraber aynı yerde başlamıştık. Buna rağmen yürütmesi zordu. En basitinden işden çıkınca bakıyorsun hava çok güzel, herkes sevgilisiyle buluşup bi yerlere gidiyor, yemek yiyor falan sen bunları yapamıyorsun çok koyuyordu.
Ya da ihtiyacın oluyor en yakının o ama onu değil başka arkadaşlarını aramak zorunda kalıyorsun vs. özlemekten bahsetmiyorum bile.
Siz bir de bunlara tanıma çabası ekleyeceksiniz, zor bence imkansız değil ama zor.

Canım ben bizzat uzaktan ilişki yaşadım.
Sevgili olduğumuzda 7 ay sonra yurtdışına gidecekti ve 6 ay orada yaşayacaktı. Ben senin buraya yazdığın tüm soruları kafamda döndürüp durdum başlarken ama hiçbir zaman ilişkimin tam ortasına yerleştirmedim bu kaygıları.
Sevgilim 7 ay sonra yurtdışına gitti gezdi eğlendi dolaştı ama hiçbir zaman da beni ihmal etmedi soru işareti oluşturabilecek tek bir davranışta bulunmadı ben de ufak tefek şeyleri hiç sorun etmedim.
Hergün konuştuk, görüştük tek bir sorun bile yaşamadık ama benim sayemde değil, onun sayesinde de değil. İkimizin sayesinde.
Yurtdışından geldi 3 ayı o kendi memleketinde ben kendi memleketimde geçirdik. Ayda 1 anca görüştük yine sorun yaşamadık.
3 ay sonra askere gitti. 6 ay da öyle ayrı kaldık. Yine hergün konuştuk beraber güldük ağladık. 6 ay boyunca sadece 1 defa görüştük. Yine bir kere bile kavga etmedik ve yine ikimizin sayesinde.
Böyle böyle 2 yılı doldurduk.
2. yılda Nişanlandık.
1 yıl boyunca da nişanlı olarak o kendi memleketinde ben kendi memleketimde ayrı yaşadık. Olaya ailelerin dahil olmasıyla bile 1 yıl boyunca ufak tefek şeyler dışında hiç ama hiç tartışmadık.
Yani 3 yıl boyunca sadece 8 ay falan sürekli görüştük.
3. yılın sonunda Evlendik.
1 yıldır evliyiz sanki hiç ayrı zaman geçirmemişiz yaşıyoruz ve yine eklemem gerekirse 1 yıldır dipdibeyiz ama ufak tefek sorunlar dışında hiç tartışmamız olmadı gül gibi geçinip gidiyoruz.
Bardağın dolu tarafı da var boş tarafı da.
Bunu doldurmak tamamen İKİNİZİN elinde.
İlişkinin en başında en güzel duygularını bu tür sorularla heba etme derim ben. Akışına bırak sev çok sev, ilişki karşılıklı emek ve sabır istiyor. Güzel şeyler de hop diye kucağa düşmüyor. bir süre denemelisiniz olup olmayacağı zaten kısa zamanda belli olur.

Ne tavsiye edersiniz ?

Gorusmemenizi ya da aileler aracılığı ile ciddiyete donmenizi...
Ve bu ilişkiyi helale çevirmenizi...

Ha ..uzak ..olmuyorsa. ki mantıksız olur yani aileniz de tanımıyor sonuçta.sizde tam tanımıyorsunuz.
...
Ben fikrimi söyledim ve gerçeği söyledim. Gerisini siz bilirsiniz...

Ha ..uzak ..olmuyorsa. ki mantıksız olur yani aileniz de tanımıyor sonuçta.sizde tam tanımıyorsunuz.
...
Kimse tanımadan görüşmeden evlensin yani hemen.
Riskli değil mi?

...
Ben konu sahibi degilim :deli:

Tanımadıgı biriyle hemen nasıl ciddiye dönebilir insan ?

Biz eşimle ilk sevgililik döneminde 3 yıl beraber yaşadıktan sonra, 3 buçuk yıl uzak mesafe ilişkisi yaşadık.
Bizim güven, tanıma anlamında problemimiz yoktu çünkü ilişkiye beraber aynı yerde başlamıştık. Buna rağmen yürütmesi zordu. En basitinden işden çıkınca bakıyorsun hava çok güzel, herkes sevgilisiyle buluşup bi yerlere gidiyor, yemek yiyor falan sen bunları yapamıyorsun çok koyuyordu.
Ya da ihtiyacın oluyor en yakının o ama onu değil başka arkadaşlarını aramak zorunda kalıyorsun vs. özlemekten bahsetmiyorum bile.
Siz bir de bunlara tanıma çabası ekleyeceksiniz, zor bence imkansız değil ama zor.
ne guzelki esin olmus..iki tarafinda istemesi gerekiyor ayni sekilde..genelde zayif halka olan cekip gidiyor tatlim

Canm ben esimde 8.5 yil sevgiliydim bunun 5.5 yili uzak sehirlerde yaşadık. Hicbir problem yasamadik gece gündüz telefonlasiyorduk. Eger sevginizden eminseniz hicbirsey engel degildir diye dusunuyorum. Hatta şimdi konusuyoruzda o gunlerinde cok farkli tadi varmış cok ozlem duyuyorduk ama sonucumuz guzel oldu diyoruz. Birde ayda bir cok az degil bence. Biz 3 ayda bir filan gorusuyorduk

Ne kadar süre uzak olucak mesela?
Mesela okulu bitince mi senin yaşadığın şehre geri dönecek?
Eğer öyleyse şans vermelisin bence.

Uzak mesafe ilişkisi olur, neden olmasın? İki taraflı sadakat varsa, hergün aramak, sormak, konuşmak, mesajlaşmak oluyorsa, en ufak bir fırsat çıkınca hemen binip gelebiliyorsa, iki üç gün bile kalabiliyorsa, dolu dolu zaman geçiriliyorsa neden olmasın? Bal gibi olur. Aynı şehrin içinde 15 günde bir görüşebiliyordu bazı arkadaşlarım. Önyargılı olmayın. Yalnız güven ve sadakat her zamankinden daha fazla önem teşkil eder, bunu unutmayın. Benim merak ettiğim ikiniz de daha sevgili olurken niye gidip ailelerinize söylüyorsunuz? İki ay sonra ayrılsanız ne olacak?

Neden kendi kendini yiyorsun. O diyormuş ya hayal kurma önümüze bakalım diye. Bu cümleye takıldım. O senin kadar kaptırmamış ve sorun etmemiş.Bence biraz onun duygularından emin ol.Eğer güçlü bir bağ olursa inan herşey güzel olur

Milletin burnunun dibindeki kocaları aldatıyor hala uzaktan ilişki olmaz mantığı hakim.

Uzaktan ilişki olur, ama sevgi, saygı varsa. Aldatmaya takmışlar ama aldatmanın uzağı yakını asla ve asla olmaz. İçinde olana şartları kolaylaştırır sadece. İnsanları eşleri aldatıyor. Burada ne konular var eşimin sahte hesabını yakaladım bilmem ne diye. Beklentiye girmeden yaşayın. Olursa güzel olur, olmazsa kısmet.

Gayette olabilir, biz eşimle 1,5 sene uzaktan ilişki yaşadık, sonra evlendik. Ayda 1, bazen ayda 2 defa görüşüyorduk, bazen o ay hiç görüşemiyorduk, tamamen uyumla alakalı devam etmesini isterseniz eder. Herşey ikinizin elinde.
Biz de iki farklı ildeyiz 3-4 ayda bir görüşüyoruz ama bazen bazı şeyler kafama takıldığı halde susuyorum. Alttan alıyorum. büyük sebepler değil ufak şeyler. Her an aramıyor diye kızıyorum. Yanlış mı yapıyorm

9 yıllık ilişkinin 5 senesini farklı şehirlerde geçirdik.

En büyük artık birbirimizi tanıyorduk öyle sanal bir ilişki değildi.

O zamanlar akıllı telefon yoktu mms ile fotoğraf video gönderirdik son kontörümüze kadar birbirimize harcadık. Öyle çok mesajla değil ama sesinizi duymak için çok çabalardık.

Elbette zor zahmetli dönemi çok olur ama sabır sevgi saygı sadakat çözer herşeyi..

Karşılıklı sabır, anlayış, özveri, empati. Gerçekten çok zor. Çok da özlüyorum. Sonra nasıl desem süreç biraz yavaş ilerliyor aynı sehirde olunan iliskiye göre. Az buluşuyorsun. Buluştuğunda da zaten çok az gorusuyorsun sık sıkta bulusamiyorsun diye ciddi konular konuşmak istemiyorsun. Ne biliyim zor ya

X