Uzaktan iliski icin ablalar tavsiye istiyorum.

dilarasym

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2017
75
9
46
selam, ben yeniyim forumda önceden zıyaretci olarak takip ediyordum. Sizden öneri almak istiyorum.

Dışarıdan üniversiteyi okuyorum ve aynı zamanda bir özel iş yerinde asistan olarak çalışıyorum. Çalıştığım yerin işlerin yapan dışardan destek aldığı bir firma var ve o firmadan çalışan üniversite son sınıf 4. sınıf bir çalışanları var. Ablalarım çocuk iş yerimize geldiğinde kafası bilgisayarda öyle bir çalışıyordu ki o kadar iş yerimizde kız var kafasını kaldırıp bakmadı. Bir kaç konuda yardım etmem gerekiyordu ve çok efendi ve nazik bir çocuktu. Daha önceden işle ilgili patronların ona whatsapdan bir şeyler atmamı istemişti ve numarası bende vardı. Konuşmaya başladık ve gerçekten bençok etkilendim çok efendi.

Yaklaşık 4 haftadır konuşuyoruz ve yeni görüşme kararı aldık sevgililik anlamında. Çok uzakda ama ayda bir istanbula gelebiliyor iş için iş yerimize yada şehrime. O da ciddi bir ilişki istiyor anlıyabiliyorum ve onu her dakika düşünüyorum. Daha önce hiç böyle olmamıştım. Gelecek buluşacaz haftaya. O da ilk başta mesafeyi sorun yaptı ama ben toparladım düşünceleri değişti. Sanırım güvenemedi bana..

Aileme anlattım. İyicene tanıman lazım güvenmen lazım dediler. O da ailesine danışmış. Arkadaşca önce tanıyın demiş bir birinizi. Uzun zaman var önünüde öncelik eğitim hayatınız demiş teyzesi ve annesi.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ablalarım ? En başından uzaktan başlamak ve önümüzde evliliğe rahat 2.5 yıl var. Mesleği elinde gibi öğrenciyken bile çalışıyor akıllı yani. Tek korkum ayda bir görüşmemiz bizi çok etkiler mi sürekli mesajdan konuşmak onu da sıkar mı ?
Birde hem kameradan da görüşüyoruz sürekli whatsap videolu konuşmadan. Görüyorum sonuçta..

Üniversitede son sınıf o da bitiyor okulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz olmaz. Bak ben sevgilimle aynı şehirdeydim bir haftalık buraya bır saatlık uzaklıktakı şehre gitti ve naptı bılıyor musun benı aldattı, hiç başlama bile bence

Daha ilk bulusma bile olmamis once bulusun gorusun okul bitince evlilik olur zaten 2 3 senedede kimse yipranmaz ama ayda bir gorusmeylede adam taninmaz.

Hiç beraber zaman geçirmemişsiniz. Bu sorun. Bi süre yan yana olup sonra ayrı düşmüş olsanız tamam da, böyle başından beri uzaktan yürütülen ilişkilerde kavuşunca hayalkırıklığı çok oluyor.
Önemli bir nokta da bir araya gelebilecek misiniz? Ortak bir şehirde düzen kurabilecek misiniz? Benim şu anki derdim bu olduğu için direkt aklıma bu geldi.

kişiye göre değişir. benim önceliğim dokunmaktı. sesini duymak yetmiyordu. yetmedi de zaten günde 5 saat görüşüyorduk akşam da iki saat telefonda konuşuyorduk falan. 10 yıldır beraberiz de adam bıktı benden 1 haftadır aramıyor beni. bilemiyorum hiç anlamamışımdır uzaktan ilişki yürütenleri nasıl dayanıyorsunuz

Görüşmeye devam edebilirsin.beklentiyi yüksek tutma ki üzülmeyesin.
Bellide olmuyor bu işler.
Önceliğin her zaman okulun ve işin olsun.
Gerisi zamanla olacak şeyler.

selam, ben yeniyim forumda önceden zıyaretci olarak takip ediyordum. Sizden öneri almak istiyorum.

Dışarıdan üniversiteyi okuyorum ve aynı zamanda bir özel iş yerinde asistan olarak çalışıyorum. Çalıştığım yerin işlerin yapan dışardan destek aldığı bir firma var ve o firmadan çalışan üniversite son sınıf 4. sınıf bir çalışanları var. Ablalarım çocuk iş yerimize geldiğinde kafası bilgisayarda öyle bir çalışıyordu ki o kadar iş yerimizde kız var kafasını kaldırıp bakmadı. Bir kaç konuda yardım etmem gerekiyordu ve çok efendi ve nazik bir çocuktu. Daha önceden işle ilgili patronların ona whatsapdan bir şeyler atmamı istemişti ve numarası bende vardı. Konuşmaya başladık ve gerçekten bençok etkilendim çok efendi.

Yaklaşık 4 haftadır konuşuyoruz ve yeni görüşme kararı aldık sevgililik anlamında. Çok uzakda ama ayda bir istanbula gelebiliyor iş için iş yerimize yada şehrime. O da ciddi bir ilişki istiyor anlıyabiliyorum ve onu her dakika düşünüyorum. Daha önce hiç böyle olmamıştım. Gelecek buluşacaz haftaya. O da ilk başta mesafeyi sorun yaptı ama ben toparladım düşünceleri değişti. Sanırım güvenemedi bana..

Aileme anlattım. İyicene tanıman lazım güvenmen lazım dediler. O da ailesine danışmış. Arkadaşca önce tanıyın demiş bir birinizi. Uzun zaman var önünüde öncelik eğitim hayatınız demiş teyzesi ve annesi.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ablalarım ? En başından uzaktan başlamak ve önümüzde evliliğe rahat 2.5 yıl var. Mesleği elinde gibi öğrenciyken bile çalışıyor akıllı yani. Tek korkum ayda bir görüşmemiz bizi çok etkiler mi sürekli mesajdan konuşmak onu da sıkar mı ? Üniversitede son sınıf o da bitiyor okulu.

Canim uzaktan tanıman cok zor. Lise sonda bir iliskim başlamıştı ayni dershanedeydik ilk sevgilimdi. Dersler cok ağırdı birbirimize vakit ayiramiyorduk zaten çocuktukta :) sonra ikimizde farklı üniversitelerin mühendislik Fakültesini kazandik. Şehirlerde farklıydı. 4 sene de öyle sevgili olduk oldu mu sana 5 sene. Uni bitti geldik memlekete inan hic tanimamisim onu. Aklimdaki tanidigimi dusundugum insan o degilmis. 5 bucuk sene geçirdim ve taniyamamisim saka gibi :) neden mi?cünkü farkli sehirlerdeydik. Yanyana ayni memlekette 6 ay vakit geciremedik. Ve ben 5 bucuk sene sonunda ondan ayrildim. Olan senelerime oldu. Uzaktan iliski olmaz. Kesinlikle taniyamazsin. Son karar tabiki senin belkide ben aci tecrubemden böyle düşünüyorum. Cok şükür 3 sene sonra simdiki nisanlimla tanıştım.2. Sevgilimdi ❤ ayni sehirdeydik 6 ayda evlilik karari aldık. Inan o 5 bucuk senemden daha dolu dolu geçti :) uzaktan iliskiye karsiyim son karar senin.

kişiye göre değişir. benim önceliğim dokunmaktı. sesini duymak yetmiyordu. yetmedi de zaten günde 5 saat görüşüyorduk akşam da iki saat telefonda konuşuyorduk falan. 10 yıldır beraberiz de adam bıktı benden 1 haftadır aramıyor beni. bilemiyorum hiç anlamamışımdır uzaktan ilişki yürütenleri nasıl dayanıyorsunuz

Sevgilin miydi canim?

Ben iki yıl yürüttüm.Sonra bu uzaklık soğutmaya bunaltmaya başladı beni.Başka sebeplerde vardı gerçi.Yurtta iki oda arkadaşımda böyle uzak ilişki yaşıyorlardı onlarda yürütemedi uçümüzde birbirimize yakin zamanlarda bitirdik ilişkileri denk geldi:)Ama tabi bilemeyiz belki sen yürüteceksin bunun kararını biz vermeyiz.Uzak mesafe olunca sorun sadece az görüşmek olmuyor.Aynı şehirde de çok sık görüşülmeyebilir.Ama onunla ayni şehirde yaşamanın farklı bir hissi oluyor sanki.Araya mesafe girince o rahatlik yakınlık olmuyor.Nasıl anlatayım bilemedim

Hiç beraber zaman geçirmemişsiniz. Bu sorun. Bi süre yan yana olup sonra ayrı düşmüş olsanız tamam da, böyle başından beri uzaktan yürütülen ilişkilerde kavuşunca hayalkırıklığı çok oluyor.
Önemli bir nokta da bir araya gelebilecek misiniz? Ortak bir şehirde düzen kurabilecek misiniz? Benim şu anki derdim bu olduğu için direkt aklıma bu geldi.

Düşünüyorum olabilir abla. Sonuçta herkes gelin olup bir yerlere gidiyor.. Ona güveniyorum farklı bir güven var bende ona karşı. Allah var ilgisie çok iyi hiç üzmedi en azından konuştuğumuz günden beri

Hiç mi oluru yok sizce ? Yani kameradan da konuşuyoruz görüntülü..

7 aydir icinde bulundugum durum ve yanima gelmesine hala 5 ay var
buna "olur" ya da "olmaz" diye cevap verilmez canim.
iliskiler farkli farklidir, insanlar farkli farklidir.

ciftin karakterine, olgunluguna bagli, birbirlerini gercekten sevip sevmediklerine de bagli
peygamber sabri ve celik gibi sinir isteyen bir durum bu.
birlikte gezemiyorsun, dolasamiyorsun, birlikte yiyip icemiyorsun, biseyler paylasamiyorsun.
mesela günes acinca el ele tutusup güzel havanin keyfini cikaramiyorsun
en "basiti" ellerini tutup sarilamiyorsun...

cok zor bi durum. eger iliski belli bi süredir devam etmiyorsa, uzakliga dayanmasi zor.
cok sabir ve emek isteyen bisey...

X