üzerimize almak için

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

derdiyedertli

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
4
-70
26
Selamun aleyküm bayanlar. Formu uzun süredir takib ediyorum üye olmak bu güne kısmetmiş. Hemen konuya geçiyorum soruma hızlı cevap bulabilirim inşaallah hukuki bilgiye ihtiyacım var. Kayınpederimin ilk eşinden olma üç çocuğu var eşim kayınpederimin ikinci eşinden tek erkek çocuk birde kız kardeşi var. İlk eşinden boşandıktan sonra kayınpederimin edindiği mallarda eşimin payı buyuk.Çalışma hayatı boyunca babasına destek olmuş bir ev yaptırmış ve babasının üzerine. Şimdi sorum şuki kayınpederimin eski eşinden olma çocukları yeni edinilen mallarda babaları üzerinden hakk taleb edebilirmi? henüz avukatla görüşmeden buradan sormak istedim.

Kayınpederimin şuan üzerinde dört arsa ve iki ev var, biz bunları satış göstererek babamın üzerine geçirmeyi planlıyoruz. Daha sonra görümcemin hakkını veririz duruma göre, zaten bayan olduğu için çok ihtiyacı olmayacak, bekar şuan evleneceği kocası yapsın malını. Eşimin erkek çocuk olarak ve çalıştığı için hakkı daha fazla zaten. İlk eşten çocukların bir şey almasınıda istemiyorum açıkçası bu konuyu kayımpederim ve babam konuşarak çozer. Kayınvaldem sessiz bir kadındır, oda en çok sizin hakkınız diyor zaten ilk eşten çocukların sonradan kazanılan mallarda hakkı olduğunu düşünmüyor. Biz satışı babam üzerinden göstersek nasıl olur sonradan elimizden alırlarmı.Saglam bir yol önerin lütfen hukukçu arkadaşlar cvp bekliyorum. Tşk.

Daha sonra görümcemin hakkını veririz duruma göre, zaten bayan olduğu için çok ihtiyacı olmayacak, bekar şuan evleneceği kocası yapsın malını.

Siz kimsiniz hanimefendi, size mi kaldi kimin kac para alacagina karar vermek? Kanun onunde kiz erkek evlat esittir. Diger kadinlari asagilayan mide bulandirici bir kadinsiniz. Siz ustunde hakkiniz olmayan koca parasi, KV parasi ustunde hesaplar yaparken iyi, o kiza kendi babasinin parasi mi haram?

Mubarek Ramazanda kul hakkina nasil gecerim derdindesiniz??

Esiniz salak galiba, kendi parasini kendi ustunde tutsaymis. Oraya buraya dagit sonra nasil toplarim derdine dusmus.

KVye de yaziklar olsun siz haramilerle bir olmus kendi kizinin hakkina gecmek derdinde. KV de, KP de, kocaniz da, siz diskapnin mandali olarak da haramilik ve rezillik dizboyu

Kazen Kazen cidden bu konu ihbar niteliginde umarim gorumce bu tiplere mal kacirma davasi acar burayi da ispat gosterir!!

Ne güzel kafalar var rabbim diyorum. Kadının ihtiyacı olmaz, ilk eşinden olanların hakkı yok...siz de medeni kanundan doğan haklarınızdan feragat edin o zaman. Başka kafalar yaşıyorsunuz çünkü. Gasp malının ne demek olduğunu, nasıl bir vebal olduğunu bilmiyor olamazsınız.iki günlük dünya için ne diyim. Bu arada satış gösteremezsiniz, bunun hileli işlemi var, muvazaası var var da var yani. O işlemler karşı taraf akıllıysa ki inş öyledir geçerli olmaz yani.

Selamun aleyküm bayanlar. Formu uzun süredir takib ediyorum üye olmak bu güne kısmetmiş. Hemen konuya geçiyorum soruma hızlı cevap bulabilirim inşaallah hukuki bilgiye ihtiyacım var. Kayınpederimin ilk eşinden olma üç çocuğu var eşim kayınpederimin ikinci eşinden tek erkek çocuk birde kız kardeşi var. İlk eşinden boşandıktan sonra kayınpederimin edindiği mallarda eşimin payı buyuk.Çalışma hayatı boyunca babasına destek olmuş bir ev yaptırmış ve babasının üzerine. Şimdi sorum şuki kayınpederimin eski eşinden olma çocukları yeni edinilen mallarda babaları üzerinden hakk taleb edebilirmi? henüz avukatla görüşmeden buradan sormak istedim.

Kayınpederimin şuan üzerinde dört arsa ve iki ev var, biz bunları satış göstererek babamın üzerine geçirmeyi planlıyoruz. Daha sonra görümcemin hakkını veririz duruma göre, zaten bayan olduğu için çok ihtiyacı olmayacak, bekar şuan evleneceği kocası yapsın malını. Eşimin erkek çocuk olarak ve çalıştığı için hakkı daha fazla zaten. İlk eşten çocukların bir şey almasınıda istemiyorum açıkçası bu konuyu kayımpederim ve babam konuşarak çozer. Kayınvaldem sessiz bir kadındır, oda en çok sizin hakkınız diyor zaten ilk eşten çocukların sonradan kazanılan mallarda hakkı olduğunu düşünmüyor. Biz satışı babam üzerinden göstersek nasıl olur sonradan elimizden alırlarmı.Saglam bir yol önerin lütfen hukukçu arkadaşlar cvp bekliyorum. Tşk.
İnşallah o üç çocuk ve görümceniz malınıza konar. Çok zihniyetsizce konuşmuşsunuz ne demek görümcenize gerek yok malını kocası yapar? Hangi devirde yaşıyoruz. Hak yiyerek içiniz rahat mı edicek?

Görümceye koca mal yapıyorsa, kocan da çalışıp sana yapsın madem. Babasının malından sanane. Çalışıp kocası yardım etmişmiş. Yıllarca baba bakıp büyütmedi sanki. Senin baban önce ölürse mallar kime kalacak. Annene kardeşlerine. Oh ne ala. Babanda çalışıp yapsaydı annene derler adama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X