Uzm. Dr. Songül Özer Enfeksiyon

knickerbockerbande

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2013
1.738
2.655
Merhaba, Songül hanim kadin dogum uzmani degil ama burada özellikle önermek istedim. Ben 17+1 günlük hamileyim ve 3 defadir tekrar eden bir idrar yollari enfeksiyonum oldu. Bugüne kadar gittigim hastanelerde idrar kültürüme bakilarak hangi bakterinin sebeb oldugu bulunamadi ben de kafalarina göre antibiyotik kullanmalarini istemedigimden 4 aydir neredese her hafta idrar kulturu ve idrar testi yaptirdim diyebilirim. Bazen enfeksiyon cok geriledi, bazen düsük degerlerle tekrar etti, bazen de artarak tekrar etti. Acil bir akinti sebebi ile en yakin hastaneye gittim ve doktor idrar kültürü istedi. Sonuc olarak 2 farkli özel ve bir devlet hastanesinde belirlenemeyen bakteri burada tesadüfen gittigim hastanede tesbit edildi. Songül hanim bu konuda beni uzunca bilgilendirdi ve suan tedavisine basladim, 1 ay boyunca kendisinin kontrolünde enfeksiyon tedavisi olacagim . Özellikle gebelik döneminde bagisikliligim düsecegi icin cok tehlikeli olabilecek, tedavisi özel bir ilacla saglanan (sadece enfeksiyon uzmanlarinin receteye yazabilecegi) bir bakteri oldugunu ögrendim. Ayni zamanda cok direncli oldugu icin dahiliye ya da kadin dogum uzmanlarinin alaninda da degil. Idrar yollarinda enfeksiyon cikan bayanlar sakin doktorlarin idrar kultürünüze bakmadan antibiyotik vermesine izin vermeyin. Cünkü ben eger doktorlara uysaydim aylardir bu bakteriyi hic öldürmeyecek ama bebegime zarari olabilecek birsürü antibiyotigi bosu bosuna kullanacaktim.
Kesinlikle antibiyotik kullanmadan hangi bakterinin enfeksiyona sebeb oldugunu ögrenin ve ona karsi antibiyotik kullanin. Tabii imkaniniz varsa Songül hanima mutlaka tedavi olmanizi öneriyorum, kendisi cok ilgili ve kesinlikle sorunu gözden kacirmayan bir doktor. Iyi ki kendisine denk geldim ve kötü birseye yol acmadan durumum farkedildi.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :87.25 Kg. Şimdiki Kilom :80.2 Kg.