Uzun bir aradan sonra,garip bir hikayeyle döndü Jasse

jasse

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2014
3.630
5.576
Uzun bir aradan sonra herkese merhaba...
Üç dört gündür kımıl kımıl dolaşıyorum, birilerine anlatmam lazım.Konu açıp açmamakta da kararsız kaldım ama burası dışında anlatıp fikir sorabileceğim objektif birileri yok açıkçası.Konu biraz uzun olabilir arkadaşlar, şimdiden hakkınızı helal edin.Tek bir ricam var herkesten, yanlış anlayıp kırıcı olmamak adına lütfen dikkatli okumanızı rica ediyorum.Konu biraz hassas benim için.Özellikle İtalya'da yaşayan arkadaşların yorumlarını merak etmekteyim.İyice anlaşılması adına detaylı yazacağım.Okuyan okumayan herkese şimdiden teşekkür ederim.
Beni bilen bilir ama çok kısa özet geçmek gerekirse; 1 yıl kadar önce hatta 1 yıldan biraz daha uzun süre önce nişan attım benim için çok zor ve çok çok acılı bir süreçti.1 yıldır içime kapandım, hayatıma hiç kimseyi almadım.kendimi bulmaya çalışıyorum.Şükür artık yavaş yavaş da başarıyorum da sanki..Ama kalbim yok gibi bir şey artık.
7 ay kadar önce bir firmada işe başlamıştım.2 hafta kadar çalıştım sonrasında çeşitli sebeplerle memnun olmadıgım için işten ayrıldım.O dönemde firmanın yurtdışından satın aldığı makinanın kurulumunu yapan iki tane İtalyan mühendis de oradaydı.Pek bi sıcakkanlı ve sempatikler, herkesle konuşuyorlar falan.Bir tanesi evli alyansı var, ötekisi evli mi bekar mı belirsiz.Bu bekarın adı Artur olsun.
Gel zaman git zaman belli bir seviyede arkadaşça muhabbetimiz oldu. Türkiyeye ilk kez gelmişler, kafalarındaki imajımız biraz kötü. herşeyi çok merak ediyorlar falan..Aslında bu italyan mühendisler şirketteki diğer mühendislerle daha yakındılar.Benim opera vb. konulardaki bilgim Arturun ilgisini çekince biz de belli bir seviyede muhabbet edip arkadaş olmuştuk.Şirketten ayrılacağım gün bunu onlara söyleyip vedalaştığımda Artur bir yere ismimi ve soyismimi yazmamı istemişti.Ben de yazıp vermiştim.İnanın bunu yaparken hiçbir kötü niyet düşünmedim ne onda ne kendimde.Dediğim gibi ben bekar sanıyodum bu hiç konuşulmamıştı.Üstüne o dönem kendi derdimdeydim daha çok. Herneyse akşamına beni facebooktan ekledi.Arkadaşlarına baktım bizim şirketten 2 kişi daha vardı listesinde.Sonra profiline bakınca 1 sene öncesine ait düğün fotoğraflarını görmüştüm,eşinin adı da vardı.İşte o an biraz utanmıştım, oha bu evli miymiş nasıl yani,acaba eşi yanlış anlar mı vs. Ama beni ekleyen oydu nihayetinde.O ekledikten sonra bile hiçbir şekilde konuşmadık,iletişim kurmadık.
25 gün önce..
Bir akşam facebookuma mesaj düştü,bi baktım Artur. Çok şaşırdım,tamamen aklımdan çıkmış adam.Bana << 2 hafta sonra istanbula iş için geleceğini,beni tekrar görmek istediğini bundan çok mutlu olacağını falan yazmış.Kızlar konuşma ingilizcem süper değil.Ben ilk etapta şakaya vurdum,benim ingilizcem nedeniyle sıkıntı yaşayacağımızdan bahsederek savsaklamaya çalıştım.Fakat bayağı ısrarcı oldu görüşme mevzusunda.Sen benim İstanbuldaki tek arkadaşımsın, ben bir şehre geri dönünce arkadaşlarımı görmeyi severim falan yazmış.Öyle bir stalklamış ki profilimi, bana fotolarımı tek tek atıp şurası neresi burası neresi ,buraya bayıldım bizi götürür müsün falan deyip bir yandan da yer hakkında bilgi istemeler falan..Ayasofyayı görmek hayali falan adamın. Uzatmayayım çok ısrarcı olması karşısında yine kötü niyetli düşünmeden peki dedim.İstanbula gelirler, şunları bi Sultanahmet, bi Ayasofya ordan Yıldız Parkına sallar sonrasında otellerine paslarım ne olacak diye düşündüm.
1 hafta sonra İstanbula geldiler.Artur hergün faceten bişeyler yazmaya başladı.Türkiye muhabbeti, siyaset,din sürekli soru yağmuruna tutuluyorum.Bu arada bana sürekli "sister" demeye başladı.Bana sen benim kızkardeşimsin ben de senin abinim muhabbeti yaptı ara ara.Aramızda 4 yaş var.Sanırım onu yanlış anlamamam için bir tür önlem aldı kendince.Böyle olunca biraz rahatladım ben de.En son bana merak edip Kuranı incelediğini söyledi.Ne düşünüyosun peki diye sorunca da bu konuyu bir bardak çay ve tatlı eşliğinde bir yerlerde konuşabileceğimizi hem de görüşmüş olacagımızı söyledi.Ben bi bahane buldum.Ertesi günlerde de bunu sürekli tekrarlayıp sürekli meşgulsün diye trip atmaya başlayınca,en sonunda buluşup görüştüm.Gayet sıcak karşıladı beni, sanki kırk yıllık arkadaşmışız gibi beni görünce direk sarıldı.Bilmiyorum onlarda böyle herhalde dedim üzerinde durmadım.Orada sordum, aylar önce beni eklemiştin hiç yazmadın,şaşırdım şimdi beni arayıp görüşmek istemene dedim açıkça.O da bana 7 aydır ülke ülke gezdiğini, yoğunluktan kafasının meşguliyetinden hiçbir şeye zamanı olmadıgını çok karmaşık ve zor bir işi ve hayatı oldugundan bahsetti.yazmaya vakit bulamadıgı için özür diledi falan.
Bundan sonra her sabah bana günaydın diye türkçe mesaj atmalar, gün içinde sık sık yazmalar.Kızlar burayı özet geçiyorum merak eden olursa detay veririm.O günden sonra her vakti oldugunda benimle görüşmek istedi kimi zaman yemek yedik kimi zaman çay içip sohbet ettik abi kardeş gibi.yanımızda çoğunlukla meslektaşlarından hep bir 3.kişi oldu bu arada.O ara merak edip facebook profiline girdim kendisinin.Düğün fotoğraflarının hepsini silmiş,hiç bir şey yok.Eşinin profiline girdim, daha önce baktıgımda Artur ortak arkadaşımız görünüyordu.Şimdi baktıgımda yoktu yani birbirlerini silmişler sanırım.Ne zaman olmuş bu hiçbir fikrim yok dediğim gibi hiç bakmamıştım bi daha.Neyse dedim geçtim.
Sevimli bir şekilde italyan ingilizcesi konuşuyor.Dediklerinin yarısını anlıyorum yarısını tekrar ettiriyorum.Bu arada İstanbulda parası çalındı kimse ilgilenmedi.Ben akşamın bir vakti kolundan tutup karakola götürüp ifade vermesine yardımcı oldum.O günden sonra bana sen özel bir kızsın, seni hiç unutmayacağım falan demeye başladı.Bu arada görüştükçe o kadar sevdim ki onu.Yani bir abiyi sever gibi.Hep bi abim olsun istemiştim belkide abi yerine koydum onu bilmiyorum.O kadar tatlı,nazik,sevimli,samimi bir insan.Apayrı dünyaların insanlarıyız ama benim ona nasıl kanım ısındı anlatamam.O da aynı şekilde olsa gerek ki, bana <<seninle aramızda wifi bağlantısı gibi birşey var resmen, sadece ortak dil ingilizce konuşuyoruz ama ben senin konuşmadıklarını bile anlıyorum sen de benimkileri.ilk kez böyle birşey oluyor bana.çok mutluyum>> dedi.Bu arada her görüşmemizde bana biraz daha samimi ve yakın davranıyor.Konuşmalarda birşey yok gayet abi kardeş tarzında.sister (kız kardeş) deyip duruyor bana ailemi adetlerimizi falan soruyor.ailemi merak ediyor falan.Fakat yürürken koluma girmeler, karşıdan karşıya geçerken elimi falan tutmalar.diğer ülkelerde başına gelen komik şeyleri anlatıyor bir karısı varsa ve duyarsa kıskanacagı şeyler.sanki bekarmış gibi bahsediyor kendinden gülüyoruz beraber.neyse onlarda normal herhalde deyip geçiyorum bir yandan da bu artık evli değil mi sorusu kafamı kurcalıyor.yani geçen yıl mesafeliydi ve evliydi.hep böyle olsa geçen yılda böyle davranırdı diyorum.acaba boşanmış mıdır herşey gitmiş çünkü sosyal medyasından.soramıyorum da, çünkü özel hayatıyla ilgili hiç soru sormadım o haddi bulmadım kendimde.konusu da açılmadı hep beni, bizi soruyor bizi inceliyor.
Gidecekleri son hafta cumartesi bana bir süprizi oldugunu söyleyip ,tüm günü benimle geçirmek istediğini söyledi.o gün beni eataly e götürdü.sonrasında taksime geçtik.yedik içtik eğlendik.sadece ikimizdik.gittiğimiz mekana gayet resmi bir giriş yaptık.bir baktım ilerleyen saatlerde bayağı dans ediyoruz eğleniyoruz beraber.birazcık fazla yakınlaştığımızı farkedince ben kendimi geri çektim hep.mekan çok kalabalıktı dışarı çıkarken elimi tuttu.sonrasında metrobüste uykun geldiyse uyuyabilirsin deyip başımı kendi göğsüne dayadı.çenesini de kafama koydu.Ertesi gün yine beni yemeğe davet etti.Bayağı kankası gibi arayıp planlar yapıyor benimle.<zırt pırt iş yemeği oluyor ama seni mutlaka görmek istiyorum> falan diyor sürekli.Görüşmediğimiz zaman facebooktan yardırıyor sisterlı muhabbetler sonra bana iltifatlar.En son ben vedalaşırken hep elimi uzatıp teşekkür ediyordum.Bana elini uzatma, yanağıma bir öpücük kondur kalpten gelerek diye yazmış.İşte o anlarda kafam karışmaya başlıyor.Seni seviyorum kızkardeşim, seni özledim kardeşim yazıyor sürekli.Bu samimiyet garip gelse de hoşuma da gidiyor bir yandan
Çok uzattım farkındayım.Ama anlaşılması açısından özet bile geçtim denebilir.Gitmeden önceki son gece bir cafede saatlerce oturup konuştuk herşeyden.. Bana sorduğu sorulardan bazıları;
-türkiyede biz seninle sevgili olsak ve ben seni dudağından öpsem müslüman halkın tepkisi ne olur?
-sen sevgilinin evinde yaşamana ailen nasıl bir tepki verir?türkiyede kızlar bunu yapabiliyor mu?
-türklerin yabancılara bakış açısı özellikle sevgililiğe
-türkiyedeki kadın erkek ilişkileri.... daha neler neler..
Yaydığı enerjiden ne kadar etkilendiğimi farkettim.Kendimi yokluyorum, hayır o sadece benim arkadaşım diyorum.Kalbim buzlu hala benim,kimseye güvenmiyorum. Kimseden duygusal bir şeyler beklemiyorum istemiyorum ama bu insanı düşününce kalbim bir ısınıyor.Cuma günü italyaya döndü.O günden beri resmen elimde olmadan bir beklenti içerisindeyim.Bana birşeyler yazsın, konuşalım sohbet edelim istiyorum..Bu arada gitmeden önce benden ev adresimi istedi,benim için bir hediyesi oldugunu bunu araştırdıgını ve bulunca göndereceğini söyledi.Tek bir sartla kabul ederim sen de adres vereceksin dedim.Önce tamam dedi.Ertesi gün ben sana hediyeni yolladıgım zaman adresimi görürsün lütfen şimdi isteme dedi.
Bu konuyu buraya açma konusunda tereddüt yaşadım,bana göre çok önemli bir mesele de değil aslında.Ama yanlış mı yapıyorum?Bana vücut diliyle samimi olan ayrılırken sarılan,elini belime dolayıp öyle yürüyen kendisi.Bunlar bizim kültürümüzde sevgililik müessesesinde olan şeyler acaba onlarda normal beni sadece kardeşi olarak mı görüyor?Ben mi abartıyorum..Değerli fikirleriniz benim için önemli.Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Edit: Onyüzbinmilyon defa açıklama yapmaktansa bir kere editleyeyim dedim.Arkadaşlar ben "ama Artur'a evli misin diye soramam ki ay çok korkarım ben" falan demiyorum.Sadece hem burada hem de konudaki çeşitli mesajlarımda açıkladığım gibi sorma haddini o an kendimde bulmadım.Ona ilgi duyduğumu düşünür, belki yanlış anlar vs. vs. çekindim açıkçası.Ayrıca konumda sorulan sorularıma yanıt verilmesini rica ediyorum Teşekkür ederim.

GÜNCEL EDİT:Bazı gelişmeler var onları aktarmak istedim. Arkadaşlar, Artur eşinden BOŞANMIŞ. Yaklaşık 5 ay kadar önce.
Biraz geriye alayım; Arturla pek fazla konuşmadık bu ara. Arada bana çeşitli emojiler atıp hal hatır soran mesajları dışında pek konuşmamıştık. 1 haftadır arkadaşımın düğünü sebebiyle şehirdışındaydım.Facebook'a birkaç fotoğraf atmıştım, aynı gece geceyarısı bana mesaj atınca bir sohbet başlattım.bir şekilde konuyu aile hayatına, italyadaki yaşamına getirip,direk evli olup olmadıgını sordum laf arasında.
Yaklaşık 5 ay olmuş eşinden boşanalı.Eşi Almanmış. Çok fazla detaya girmedi ama aldatılma sebebiyle evliliğini hemen bitirdiğini, bunun çok gurur kırıcı oldugunu falan söyledi.Şu anda bekar bir şekilde hayatına mutlu olmaya çalışarak devam ediyormuş.
O gece 4 e kadar falan konuştuk. Ertesi gün kendisine düğünle ilgili tecrübelerimi, o şehirde yaşadıklarımı anlatmamı isteyip bir kaç da fotoğraf göndermemi istedi.
Yaşadığım şehre döndüğüm gün kendisine rehber misali uzun bir mesaj ve bir kaç da fotoğraf gönderdim.gönderdiklerim arasında o şehre özel bazı tatlı fotoğrafları vardı,<<bunları tatmalısın harikalar >> diyerek atmıştım.
o da bana <<bu yaz istanbul'a dönersem mutlaka >> dedi.
<<Fakat bu tatlılar X şehrinde>> diye cevap yolladığımda <<önemli değil oraya gideriz>> dedi.
Hemen ardından bana "istanbul'a dönersem seni yine arayıp görüşebilir miyim?" diye sordu.
Bilmiyorum, belki diyerek biraz yokuşa sürdüğümde bana triplenmeye başladı.
Konuşmanın sonuna doğru kendisinin bana yazdıkları şu şekilde; yanlış çevirme ya da anlama olmaması açısından direk ingilizce yazıyorum;

"I have traveled so many countries
I've known so many people
Boys and girls
But I believe that the friendship that I have established with you
Is particular
Is deep
And you've been to me like a true sister ... maybe that I've never had
With same "WiFi connection"
And for these reasons I think that you are not the first but the best.Remember my words
Maybe when You will sad. If you are happy I'm happy."

Burada yine kendisine bir kız kardeş gibi oldugumdan bahsediyor sanırım. Yine bir sister muhabbeti.Ardından karşılıklı iltifatlarla konuşmayı bitirdik.En son anneme selam falan söylediğini söyledi.
Ertesi gün whatsapp aramalarında gece 2 de beni aradığını gördüm.Sordugumda yanlışlıkla oldu falan dedi.Belki de öyledir.Uyumuşum ve ses kısıktı telefonun.
Bu gelişmeyi ilk sayfaya editliyorum arkadaşlar. Artur bekar, bu şekilde daha objektif yorumlar gelebilir sanırım artık.Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Son düzenleme:
Nedense okuduklarimdan adamın tam bir üçkağıtçı olduğunu anladım.
1)Sister mister ayağına el tutmalar, öpmeler, sarılmalar.
2)Evlilik fotoğraflarını kaldırmalar.
3)Eşini faceden silmeler.(Ben sildigine veya ayrıldıklarına inanmıyorum. Engellemiştir kadını.)
4)Sana adresini vermemeler sebebi hala evli olması.
5)Üzgünüm ama seninle sadece eğlenmek için takılmış diye düşünüyorum ben.
6)Evli olup olmadığından bile emin olmadığınız adamla nasıl bu kadar samimiyete girebildiniz onu da anlamış değilim.

Nedense okuduklarimdan adamın tam bir üçkağıtçı olduğunu anladım.
1)Sister mister ayağına el tutmalar, öpmeler, sarılmalar.
2)Evlilik fotoğraflarını kaldırmalar.
3)Eşini faceden silmeler.(Ben sildigine veya ayrıldıklarına inanmıyorum. Engellemiştir kadını.)
4)Sana adresini vermemeler sebebi hala evli olması.
5)Üzgünüm ama seninle sadece eğlenmek için takılmış diye düşünüyorum ben.
6)Evli olup olmadığından bile emin olmadığınız adamla nasıl bu kadar samimiyete girebildiniz onu da anlamış değilim.

Eğer evli olsaydı bu yıl, geçen yılda böyle davranması gerekmez miydi? geçen yıl gayet resmi idi. bu yıl boşanmış ve bu şekilde davranıyor olamaz mı? fikrinize saygı duyuyorum ama biraz fazla önyargılısınız bana karşı.

Adam evli mi evli
gerisi boş
bence doğru değil yaşanılan
ayrıca bu kardes numarasi sadece bizde olur sanıyordum demek Avrupalılarda da varmış

Kesin olarak evli diyebilir miyiz bilmiyorum.geçen yıl hiç böyle değildi biz geçen yıldan tanışıyoruz.lütfen daha dikkatli okuyun

Kesin olarak evli diyebilir miyiz bilmiyorum.geçen yıl hiç böyle değildi biz geçen yıldan tanışıyoruz.lütfen daha dikkatli okuyun

okudum
boşanmış gibi bir ifade yok yazıda
bekar gibi davranması resmi olarak evli olmadığını göstermez
siz bu forumda eski bir üyesiniz burada bu tarz bir sürü konu açıldı farkindaysaniz adamlar hep aynı tarz davranışlar sergiliyor

Bence ilk yapman gereken sey evli misin diye sormak bunun cevabını alın ona göre bi yol belirlersiniz.sizin anlattıgınıza bakılırsa italyan yada başka Bi ülkeden bile olsa seviyorsa böyle yapmaz direk sevdigini soylerdi hatta onların kulturunde direk söylenir ben öyle biliyorum.onlar bize göre daha rahat.bence size kardeş arkadaş gozuyle bakıyo sarılmalar falan kotu niyetle değildir sonuçta onlar bizim gibi degil daha rahat bu konularda

Eğer evli olsaydı bu yıl, geçen yılda böyle davranması gerekmez miydi? geçen yıl gayet resmi idi. bu yıl boşanmış ve bu şekilde davranıyor olamaz mı? fikrinize saygı duyuyorum ama biraz fazla önyargılısınız bana karşı.
Hayır önyargılı değilim, ben de saygı duyuyorum anlattiklariniza. Kardeşim deyip böyle davranan adamları az çok hepimiz biliriz. Ve çok fazla soru işareti var. Hepsi birleşince gizlenen şeyler oldugu çok açık. Üstelik kesin olarak boşandığını da bilmediğiniz adamla bu samimiyete girmeniz bence doğru değil.

Canım ben bir süre italya'da yaşadım. Çalıştığım şirketteki müşteri hesabım da italyan firması, hala gidip geliyorum, italyanlarla çalışıyorum. Sakın sakın sana açık ve net olmadığı sürece bir italyan erkeğine inanma. Acayip cilveli ve flörtözler. Kendileri ya da karşılarındaki insan evliymiş bekarmış hiç takmazlar. Mesafe isterlerse koyarlar, sen mesafe koyarsan saygı duyarlar. Ama sınırını belli etmezsen "ne var ya eğleniyoruz" modunda rahat takılırlar. Evli olduğu ortaya çıkınca da sormadın ki söyliyim derler. Hatta çocukları bile olabilir. İnan o kadar çok kalbi kırılan arkadaşım var ki anlatamam. Yaşlı-genç hepsi aynı. Seni ağzının laf yapması, kültürü, centilmenliği ve güzel giyimiyle tavlar. Sakın kapılma, onların taktiği bu. Hayat tarzı, karakteri bu. Çok iyi insanlar ama tehlikeliler. Tek yapman gereken açıkça evli olup olmadığını sormak. Çekinecek bir şey yok. Net olmasını iste.

Bence ilk yapman gereken sey evli misin diye sormak bunun cevabını alın ona göre bi yol belirlersiniz.sizin anlattıgınıza bakılırsa italyan yada başka Bi ülkeden bile olsa seviyorsa böyle yapmaz direk sevdigini soylerdi hatta onların kulturunde direk söylenir ben öyle biliyorum.onlar bize göre daha rahat.bence size kardeş arkadaş gozuyle bakıyo sarılmalar falan kotu niyetle değildir sonuçta onlar bizim gibi degil daha rahat bu konularda

haklısınız.ben de beni kardeşi gibi görüyor bunlar biraz da rahat insanlar ondan böyle davranıyor deyip hiç kötü düşünmedim. yani direk evli misin diye sorsam kendi kendime ortalıgı bulandırırmışım gibi hissediyorum hiç yoktan

Sende ona bro de...
sizin kültürünüzde olsam sennle aynı evde yaşamıydık de..
sizde bu sarılmalar sevgililik dışında da olur mu de...
de bakalım ne cevaplar alıcakların ama net emin olduğumu söyleyim bu adam eğlenmedik bi kız bakıyor kendine üstelik evli üstelik kardeş muhabbetiyle
Ahahaha apaçinin avrupalısıymış kendisi... ve bir de onca muhabbetin üstüne evli misin diyememek seninde onun üçkağıtlarına göz yumman demek oluyor..
dizi mi bu canım sor geç o kadar evli misin bu kadar :işsiz::işsiz::işsiz::işsiz:

Canım ben bir süre italya'da yaşadım. Çalıştığım şirketteki müşteri hesabım da italyan firması, hala gidip geliyorum, italyanlarla çalışıyorum. Sakın sakın sana açık ve net olmadığı sürece bir italyan erkeğine inanma. Acayip cilveli ve flörtözler. Kendileri ya da karşılarındaki insan evliymiş bekarmış hiç takmazlar. Mesafe isterlerse koyarlar, sen mesafe koyarsan saygı duyarlar. Ama sınırını belli etmezsen "ne var ya eğleniyoruz" modunda rahat takılırlar. Evli olduğu ortaya çıkınca da sormadın ki söyliyim derler. Hatta çocukları bile olabilir. İnan o kadar çok kalbi kırılan arkadaşım var ki anlatamam. Yaşlı-genç hepsi aynı. Seni ağzının laf yapması, kültürü, centilmenliği ve güzel giyimiyle tavlar. Sakın kapılma, onların taktiği bu. Hayat tarzı, karakteri bu. Çok iyi insanlar ama tehlikeliler. Tek yapman gereken açıkça evli olup olmadığını sormak. Çekinecek bir şey yok. Net olmasını iste.

Çok teşekkür ederim, süper açıklayıcı yazmışsınız.
şöyle bir güncelleme getireyim bu arada.kendisi italyaya döndüğünde konuştugumuzda ailesine benden bahsetmiş.babası aradaki kültür,yemek ve din farkından bahsetmiş. onlar da bir laf mı varmış ne karın ve evcil hayvanın kendinden olmalı tarzında bişeyler tam anlamadım çevirisini..annesi bir müslüman kızıyla arkadaş olmasından korktugunu söylemiş.ben de ne yani görüşmemizi istemiyorlar mı deyip gülünce, eğer bir gün seninle evlenmeye karar verirsek bu problem olur ama arkadaş olursak ailem için sorun yok tarzı bir şeyler yazmış.yani bu adam şimdi evliyse eğer, e bende buna flörtöz davranmadıgıma otomatikman ailesini böyle konuşturacak bir problem kalmıyor.niye bu şekilde konuştu anlamadım?

Konunun ortasında adamı abiniz gibi görüyordunuz sonunda aşka bağlandı bi şekilde :KK70:

Hepimiz kadınız gayet anlayabiliriz bi adamın bizi sister mı gördüğünü yada sister ayağı mı yaptığını.Nasıl bunca olaylar ilerken sormadınız evli mi değil mi diye.Laf arasında bile çaktırmadan öğrenirdiniz adam bekar olsa bile sizin o konu yokmuş gibi davranmanız hoş değil.

Ayrıca ıstanbul da bi süre yaşamış bi adamın türk kızlarının neyi yapıp neyi yapmadığını biliyor olması lazım hiç mi öpüşen çift görmemiş yani çok ilginç.Hani hikaye konyada gecse falan bi derece anlayacağım da.

Neyse bilginiz olsun diye diyorum adam hala evli muhtemelen.Sizde biliyorsunuz aslında bunu hala.Beni seviyor mu acaba diye düşünmekten evvel bu konuya yoğunlaşın derim ben.

Konunun ortasında adamı abiniz gibi görüyordunuz sonunda aşka bağlandı bi şekilde :KK70:

Hepimiz kadınız gayet anlayabiliriz bi adamın bizi sister mı gördüğünü yada sister ayağı mı yaptığını.Nasıl bunca olaylar ilerken sormadınız evli mi değil mi diye.Laf arasında bile çaktırmadan öğrenirdiniz adam bekar olsa bile sizin o konu yokmuş gibi davranmanız hoş değil.

Ayrıca ıstanbul da bi süre yaşamış bi adamın türk kızlarının neyi yapıp neyi yapmadığını biliyor olması lazım hiç mi öpüşen çift görmemiş yani çok ilginç.Hani hikaye konyada gecse falan bi derece anlayacağım da.

Neyse bilginiz olsun diye diyorum adam hala evli muhtemelen.Sizde biliyorsunuz aslında bunu hala.Beni seviyor mu acaba diye düşünmekten evvel bu konuya yoğunlaşın derim ben.

Aşka bağladığım falan yok.Kendimi bir tür beklenti içerisinde buluyorum sadece.Ben onu hala abi gibi hissediyorum.Direk hoşlanıyorum diyemem ama böyle bir samimiyet devam ederse sanki hoşlanacak gibi oluyorum bazen. Eğer evliyse direkt olarak mesafemi koyarım.çok korkarım böyle bir hakka girmekten çünkü.o yazmadıkça asla yazmıyorum.
İstanbulda bir süre yaşamış falan değil geçen yıl 1 ay kaldı türkiyede onda da bizim eski şirkettekilerleydiler devamlı.Bu yıl bana sarmış olmasına zaten anlam veremiyorum o ayrı.

Siz onun gözünde şu an saf birisiniz, ağzınızı arıyor. Ondan etkilendiğinizi fark etmiş, çok çakallar diyorum inanın bana. Türkle evlenen çok İtalyan erkeği var. Gayet biliyorlar her şeyi. Osmanlı'dan girer, İsviçre'de yaşayan gurbetçi Türklerden çıkar o kadar bilgililer diyorum. Avrupa insanı Türkler hakkında bilgilidir, Amerikalı cahil gibi değildirler. Garip sorulara prim vermeyin. Ya sizi kızdırmak için ya da ağzınızı aramak için sorulur genellikle. Biz onlara nasıl Hristiyan Türkler diyorsak onlar da bize Müslüman İtalyan diyor, açık göz olun adamların dilinde Türk gibi sigara içmek diye bir deyim var, tanımıyor olmaları mümkün değil. Saçmalamasın. Nereli peki güneyli mi kuzeyli mi?

Sende ona bro de...
sizin kültürünüzde olsam sennle aynı evde yaşamıydık de..
sizde bu sarılmalar sevgililik dışında da olur mu de...
de bakalım ne cevaplar alıcakların ama net emin olduğumu söyleyim bu adam eğlenmedik bi kız bakıyor kendine üstelik evli üstelik kardeş muhabbetiyle
Ahahaha apaçinin avrupalısıymış kendisi... ve bir de onca muhabbetin üstüne evli misin diyememek seninde onun üçkağıtlarına göz yumman demek oluyor..
dizi mi bu canım sor geç o kadar evli misin bu kadar :işsiz::işsiz::işsiz::işsiz:

bro? hahah bir kaç kez dedim aslında.
bakın çok ciddi söylüyorum düşündüğünüz tarzda bir insan kesinlikle değilim.Sadece bana durduk yere evli misin diye sormak ayıp geldi.Sanki alacağım cevaba göre ona yürüyecek ya da silecek aklı farklı bir noktada bir kadın gibi hissettirirdi sormuş olmak.Dediğim gibi abim gibi gördüğüm için bunu bozacak şeylerden kaçınmaya çalıştım hep.Anlatamıyorum kusura bakmayın ama ben biraz fazla ince fikirliyim bazı konularda

Siz onun gözünde şu an saf birisiniz, ağzınızı arıyor. Ondan etkilendiğinizi fark etmiş, çok çakallar diyorum inanın bana. Türkle evlenen çok İtalyan erkeği var. Gayet biliyorlar her şeyi. Osmanlı'dan girer, İsviçre'de yaşayan gurbetçi Türklerden çıkar o kadar bilgililer diyorum. Avrupa insanı Türkler hakkında bilgilidir, Amerikalı cahil gibi değildirler. Garip sorulara prim vermeyin. Ya sizi kızdırmak için ya da ağzınızı aramak için sorulur genellikle. Biz onlara nasıl Hristiyan Türkler diyorsak onlar da bize Müslüman İtalyan diyor, açık göz olun adamların dilinde Türk gibi sigara içmek diye bir deyim var, tanımıyor olmaları mümkün değil. Saçmalamasın. Nereli peki güneyli mi kuzeyli mi?

Arkadaşlarıyla birlikte kafalarındaki Türk imajını bana anlattıklarını anlatsam size koparsınız.Annesi her gün aradı, bomba falan patlamadı iyisin di mi diye sormak için. Bakın ordan nasıl görünüyor bilmiyorum, ama ben çok esaslı bir aşk acısının içerisinden çıkmış bir insanım.Kalbim buzlu.Etkilensem bile etkisi 3 gün sürer şu an o moddayım.Hele 7 ay önce ilk tanıştıgımızda hiç öyle bir sinyal de vermedim kendisine zaten o da mesafeliydi. Bu yıl gelmeden daha 2 hafta önce bana yazması ben geleceğim istanbulda mısın falan diye sormalar,eski şirkettekileri sallamamalar bunu anlamadım.
Fakat sizin anlattıklarınızı da dikkate alıyorum elbette. Kendisi Bolognalı, kuzey oluyor sanırım?
Hristiyan Türkler Müslüman İtalyan konusunu anlamadım?

bro? hahah bir kaç kez dedim aslında.
bakın çok ciddi söylüyorum düşündüğünüz tarzda bir insan kesinlikle değilim.Sadece bana durduk yere evli misin diye sormak ayıp geldi.Sanki alacağım cevaba göre ona yürüyecek ya da silecek aklı farklı bir noktada bir kadın gibi hissettirirdi sormuş olmak.Dediğim gibi abim gibi gördüğüm için bunu bozacak şeylerden kaçınmaya çalıştım hep.Anlatamıyorum kusura bakmayın ama ben biraz fazla ince fikirliyim bazı konularda

Anlıyorum sizi ama o sevgili olmayı teklif etse bugün ve evli olmasa sevgili olmayı denemez misiniz ?

Bu kadar muhabbetin gezmenin içinde bir tek evlilik, partner konularını mı esgeçtiniz? Herşeyi konuşmuşsunuz, faceden arkadaşsınız vs, bir konuşmadığınız o konu kalmış, sanki senin de hoşuna gitmiş, sen de bilerek bu konuyu açmamışsın gibi geldi bana. Kılıfını da o İtalyan onlar farklı ya da Artur flörtöz diye uydurmuşsun . Benim fikrim bu.

Türklerle İtalyanlar biraz benzer oldukları için böyle bir deyim olmuş ama kuzeylilerle değil güneylilerle yani Sicilyalılarla. Ben de Bologna'da yaşadım, Bologna'lılar evet kuzeyli, zengin ve aristokrat insanlardır. Avrupa kültürüne daha yakınlardır. Ama annesinin aramasından anlamış olmalısınız, aynı Türk erkeği gibi annecidirler. Bir an önce evli olup olmadığını sorun ve öğrenin. Bu adımı atmadığınız sürece onun gözünde onun medeni durumunu önemsemiyorsunuz ya da çok safsınız. Onlarda çekinmek ya da abi kardeş olmak gibi durumlar pek yok. Umarım bekardır da mutlu sonlu bir aşk hikayesi çıkar burdan :)

X