Uzun süre kullanılabilir bebek arabası önerileri

zeyno26341017

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
7
1
36
Merhaba, tahmini kasım ayında doğum yapacağım. Şu an bebek arabalarına bakmaya başladık. Açıkçası kafamız çok karıştı. Bebeğim kış aylarında doğacağı için pek dışarı çıkamayacağımızı düşünüyorum. Dışarı çıkarsak da genellikle arabamızla bir yerlere gidebiliriz. Bu sebeple pahalı, hantal ve kısa süre kullanacağımız bir bebek arabası almak istemiyorum. Okuduğum birçok forumda travel sistemden sonra baston tipi bebek arabası alındığını görüyorum. Sizce bebek arabasını hemen almak çok elzem mi benim durumumda? Bir ana kucağı ve sling/kanguru alsam yeterli olur mu? Yeterli olmadığını düşünüyorsanız; en uzun süre faydalanabileceğimiz bebek arabası için önerileriniz var mı?

Ben baston tipi kullaniyorum kendimi kinden memnun değilim sallanması süspansiyonu açısından ama baston olmasından aşırı memnunum. Bebeğim kış ayında doğdu biz de aylarca eve kapandik . O sebeple ilk 4. Ayda gezmeye başladık . Diğer aylarda pusetle goturuyorduk gittiğimiz yere işimi görüyordu. Bu Chicco lite wayden çok memnunlrdi yenidoğan özelliği de vardı tabi ne kadar konforludur yenidoğan için bilemem ama ben bebeğimin altına kalın pofuduk bir şey seriyordum. Benimkinde de tam yatan yenidoğan özelliği var o yüzden bebeğe rahat oluyor yine . Çok rahat ediyordu bebek arabasındayekn .

Merhaba, tahmini kasım ayında doğum yapacağım. Şu an bebek arabalarına bakmaya başladık. Açıkçası kafamız çok karıştı. Bebeğim kış aylarında doğacağı için pek dışarı çıkamayacağımızı düşünüyorum. Dışarı çıkarsak da genellikle arabamızla bir yerlere gidebiliriz. Bu sebeple pahalı, hantal ve kısa süre kullanacağımız bir bebek arabası almak istemiyorum. Okuduğum birçok forumda travel sistemden sonra baston tipi bebek arabası alındığını görüyorum. Sizce bebek arabasını hemen almak çok elzem mi benim durumumda? Bir ana kucağı ve sling/kanguru alsam yeterli olur mu? Yeterli olmadığını düşünüyorsanız; en uzun süre faydalanabileceğimiz bebek arabası için önerileriniz var mı?
Haziran da %20 zam gelecek arabalara diye okudum sanki e bebekte alacaksanız elinizi çabuk tutmalısınız 😬

Son düzenleme:
Bebeğim kısın doğdu. 4 aylıkken aldık. Zaten kısın çıkmayız dıye. Katlanabılır hafif bi araba aldık. Tam yatıs pozisyonuda var. Oturmayı ogrenene kadar yatısta kullandık. Simdi 1.5 yasında oturur sekılde kullanıyrm. Travel çk hantal ve asırı yer kaplıyor. İndir kaldır anne tek basına yapamaz. Tabı traveller bebek için çok konforludur ama kullanılacak gbı degıl bence. Bazen kızım kucagımda canta sırtımda elimde arabayla eve girip çıkıyorum travel olsa mümkün degıl.

Bebeğim kısın doğdu. 4 aylıkken aldık. Zaten kısın çıkmayız dıye. Katlanabılır hafif bi araba aldık. Tam yatıs pozisyonuda var. Oturmayı ogrenene kadar yatısta kullandık. Simdi 1.5 yasında oturur sekılde kullanıyrm. Travel çk hantal ve asırı yer kaplıyor. İndir kaldır anne tek basına yapamaz. Tabı traveller bebek için çok konforludur ama kullanılacak gbı degıl bence. Bazen kızım kucagımda canta sırtımda elimde arabayla eve girip çıkıyorum travel olsa mümkün degıl.
markası nedir ? memnun musunuz ? bizde 4 ayliyiz. zam gelecekmiş. bundan sonra kullanırım diye düşünüyorum bebek arabasını

markası nedir ? memnun musunuz ? bizde 4 ayliyiz. zam gelecekmiş. bundan sonra kullanırım diye düşünüyorum bebek arabasını
Kraft you aldım. Çevremdeki annelerde boyle pratık modeller aldılar. Memnunum simdilik. Çok konforlu degıl ama pratık. 800 liraya almıstm. Belkı 2. Çocuga yetısmez ama fiyatıda ona göre zaten

biz de zam gelmeden alalım diye biraz erken aldık. Umarım sağ salim doğarlar da kullanabiliriz ikizlerime. Tek tek aldık biz. Maclaren atom Travel aldık. Travel olunca yanında ana kucağı da oluyor onun dışında şuan piyasadaki en hafif araba olarak geçiyor. Bakabilirsin istersen. İki araba olmasına rağmen bagaja rahat sığar gibi görünüyorlar şimdilik. 25 kg ya kadar taşıma özelliği var.

Benimki baston ve travel.beraber.

Çok memnunum hem küçükken rahat kullandm hem arabada kullandık hem de simdi baston

Ust kısmını çıkardık baston olarak kullanıyoruz şu an

Ekim ayında doğan yiğenime Wellgro Q3 travel sistem bir bebek arabası almıştım aslında. Hem de baston olarak kullanılabiliyor. Gelinimiz onu istemişti. Ancak çok ağır ve asansörsüz apartmanlarında bir kez aşağı indirebildiler ve bir daha kullanamadılar. Şimdi baston tipi oldukça hafif ve güvenilir bir arabaya ihtiyacımız var. Bebeğimiz gelişimi maşallah çok iyi ve biraz tostos. Bu durumda taşıma kapasitesinin de fazla olması gerek. O kadar çok marka ve model var ki deneyimli annelerden acil tavsiye bekliyorum. Bana çift yönlü de olan bir araba tavsiye edebilir misiniz? Şimdiden teşekkürlerimle.

Arkadaşlar aldık bebek arabasını. Kraftın bir modeli, travel sistem. Geçen sene ürünü olduğundan stoklarda pek bulunamıyor, bu yüzden linkini veremiyorum. Ancak birkaç tavsiyem var. Mutlaka görerek alın ya da bir mağazada ürünü bulup deneyin. Travel sistem olmasına rağmen şasesini tek olarak ve koltuklu olarak kapalı haldeyken tek elle kaldırabildim. Bunun yanında ana kucağı yine arabadan tek elle alınabiliyor. Bu daha güvenli. Arabayı iki elle kapatabiliyorum. Hatta açması çok daha kolay. Ana kucağı biraz ağır ancak ağır olması bebeğin güvenliği için. Zaten hafif olanla ağır olanlar arasında 1-1.5 kilo fark var. Bebeğin güvenliği için buna katlanılabilir. Arabadan pişman olmamayı diliyorum. Travel sistemleri çok araştırdık, sorusunu olanları yanıtlayabilirim. Pierre Cardin, Kraft, Kanz gibi markaları detaylı inceledik.

X