Saç Uzatma Yöntemleri Uzun ve Bakımlı Saçlara Sahip Bayanların Sırları

cranial

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2013
5.949
4.882
Arkadaslar merhaba saçlarım omuzlarimin cok az altında yağlı ince telli ve malesef dökülüyor.

Şimdiye kadar saçlarım sırtıma kadar bile gelemedi. Döküldüğü için bir umut kestirdim hep dökülmesi belki durur diye.Bir de güzel uzamiyordu uzadikca uçları inceliyordu.

Artık ben de saçlarımı uzatmak istiyorum.Saglikla belime kadar gelsin istiyorum.

Sizden istediğim saclari uzun ve saglikli hanimlar, cok sevgili rapunzeller bu güzel saclarin sırrı nedir , bunu nasıl basariyorsunuz??Önerilerinize çoook ihtiyacım var.

Yapacaklarim:

1.Saclarimi birden cok fazla degil de her 2 3 ayda 1 uclarindan kestirecegim

2.Saclarimi ayin hareketlerine göre aslan ve koc burcu günlerinde kestirecegim bunu uygulayan var mi merak ettim?

3.her banyodan sonra başımı öne egerek masaj yapacagim kan dolaşımı hizlansin çabuk uzasın diye.

4.Haftada 1 saclarim temizken Çörekotu yagi sürmek istiyorum. Neden temizken derseniz çünkü saclarim zaten yağlı üstüne yagliyken yag sürüp ters etki yapmasını istemiyorum.

5.Kullandigim sampuan toni guy ince telli saçlar için olanı. Daha önce bitkisel sampuanlar denedim hiç memnun kalmadim.TOni guya devam edeceğim. Ancak içine bir şey katıp katmamamakta kararsizim.

Deneyimlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Ben de gelismeleri her an sizinle paylaşacağım.

Canım dokulmelere ve saç uzatmaya iyi geldi bana çam terebentin.
Sampuanima 3 tatlı kaşığı Çam terebentin 3 tatlı kaşığı Badem yağı surdum . uzaması hızlandı dökülmesi baya yavaşladı bende.
Sampuani bitmesine yakinken 1 tatlı kaşığı ondan 1 tatlı kaşığı ondan koy dene bakalim. Kişiden kişiye değişiyor cunku
neden kimse yazmiyo herkes mi kisa saçlı
; ((((

Saçlarım çok gür değil ama baya uzun belimi geçtiler.Elsevin dökülmeye karşı şampuanı ve kremi var duşta onları kullanıyorum duştan sonra gliss sıvı saç kremi en sonda argan yağı sürüyorum.Ayda bir kere zeytinyağı maskesi yaparım.Onun haricinde saçıma hiçbirşekilde maşa,fön yada düzleştirici yapmam,3 ayda bir saçlarımın ucundan aldırırım ama yinede dökülmüyor diyemem stres dönemlerinde özellikle çok dökülüyor.

Şampuanın içine çam terebentin yağı koymanı tavsiye ederim. Birde azcık badem yağı koyabilirsin.

Canım dokulmelere ve saç uzatmaya iyi geldi bana çam terebentin.
Sampuanima 3 tatlı kaşığı Çam terebentin 3 tatlı kaşığı Badem yağı surdum . uzaması hızlandı dökülmesi baya yavaşladı bende.
Sampuani bitmesine yakinken 1 tatlı kaşığı ondan 1 tatlı kaşığı ondan koy dene bakalim. Kişiden kişiye değişiyor cunku
canim hangi sampuani kullandin peki bir de camterebentin ve badem yagi hangi marka sende ise yaradiysa aynisini kullanmak isterim

Saçlarım çok gür değil ama baya uzun belimi geçtiler.Elsevin dökülmeye karşı şampuanı ve kremi var duşta onları kullanıyorum duştan sonra gliss sıvı saç kremi en sonda argan yağı sürüyorum.Ayda bir kere zeytinyağı maskesi yaparım.Onun haricinde saçıma hiçbirşekilde maşa,fön yada düzleştirici yapmam,3 ayda bir saçlarımın ucundan aldırırım ama yinede dökülmüyor diyemem stres dönemlerinde özellikle çok dökülüyor.
argan yağı olarak ne kullaniyorsunuz dogalini bulmak zor

Konum var canım.
Orada fotoğrafları var kullandıklarının. Hatta birazdan tüm saç kremlerini de çekip koyacağım
canim hangi sampuani kullandin peki bir de camterebentin ve badem yagi hangi marka sende ise yaradiysa aynisini kullanmak isterim

offf cok mutsuzumm kizlarr :KK43:((
2 parmak kes dedim kuaföre cok daha fazla kesti bi de uzatmak istiyodum offf yaa :KK43:(
neyse en azından tesellim aslan burcu gününde kesmiş olmam bu günlerde kesince sac gurlesiyormus hadi bakalim insallah

Ben sampuana ikisini birden kattim öyle kullandım hep canım.
İkisini karıştırıp ayriyeten kullanabilirsin tabii ama onu uğraştırıcı buldum ben biraz.
İkisini de kullanabilirsin sen ama sampuana kat mutlaka.
canim konunda önce sampuana katmissin terebenti sonra da badem yagiyla karistirarak kullanmissin hangisine devam ediyosun ben sampuanima mi katiyim

sampuanim bitti. ne alsam acaba sac dokulmesini onleyen bir sampuan almak istiyorum.
prozinc ve tresan isirga otlu arasinda kaldim.sizler ne dersiniz

Arkadaslar merhaba saçlarım omuzlarimin cok az altında yağlı ince telli ve malesef dökülüyor.

Şimdiye kadar saçlarım sırtıma kadar bile gelemedi. Döküldüğü için bir umut kestirdim hep dökülmesi belki durur diye.Bir de güzel uzamiyordu uzadikca uçları inceliyordu.

Artık ben de saçlarımı uzatmak istiyorum.Saglikla belime kadar gelsin istiyorum.

Sizden istediğim saclari uzun ve saglikli hanimlar, cok sevgili rapunzeller bu güzel saclarin sırrı nedir , bunu nasıl basariyorsunuz??Önerilerinize çoook ihtiyacım var.

Yapacaklarim:

1.Saclarimi birden cok fazla degil de her 2 3 ayda 1 uclarindan kestirecegim

2.Saclarimi ayin hareketlerine göre aslan ve koc burcu günlerinde kestirecegim bunu uygulayan var mi merak ettim?

3.her banyodan sonra başımı öne egerek masaj yapacagim kan dolaşımı hizlansin çabuk uzasın diye.

4.Haftada 1 saclarim temizken Çörekotu yagi sürmek istiyorum. Neden temizken derseniz çünkü saclarim zaten yağlı üstüne yagliyken yag sürüp ters etki yapmasını istemiyorum.

5.Kullandigim sampuan toni guy ince telli saçlar için olanı. Daha önce bitkisel sampuanlar denedim hiç memnun kalmadim.TOni guya devam edeceğim. Ancak içine bir şey katıp katmamamakta kararsizim.

Deneyimlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Ben de gelismeleri her an sizinle paylaşacağım.

Toni&Guy ürünleriyle yaklaşık aynı fiyatta bir şampuan var Organix biotin & collagen denemeni tavsiye ederim saç uzaması için ayrıca doğal bir çok formda okudum ama almaya vaktim olamadı...
Onun dışında saçlarını sev yani onlara mutluluğunu yansıt çok güzel olduklarını söyle ve yatmadan önce kesinlikle örrek yat gün içinde dışarı çıkmayacaksan hep ör..
Dökülmenin sağlık sebepleri varsa ortadan kaldırmalısın ( demir eksikliği, biotin eksikliği vb...)
Vee sinameki kürü sana sinameki kürünü şiddetle tavsiye ediyorum.. Bu zaman kadar düzenli kullanıp sonuç almayanı görmedim çevremde diyebilirim..
Gerçi ben cevap vermekte geç kalmışım ama yinede söyleyeyim dedim kolay gelsin çok :)

X