Vajinal mantarı olan bir insan neler yiyebilir???

ecenazx

Kün Fe Yekün 🕊
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
1.214
356
23
Baklagil ve sebze yemeği yiyebilir miyim bezelye mesela bugün yemekte bezelye var ama aklımda soru işareti var sizce ? Birde bezelye hariç neler yiyebilirim lütfen fikirlerinizi benimle paylaşımısiniz ?

Yiyecek olarak sorun yok.çikolata,tatlı,beyaz şekerli, paketli şekerli herşeyden uzak durun meyveyi bile abartmayın günde 1 tane bi meyveden karşılayın şeker ihtiyacınızı

Yiyecek olarak sorun yok.çikolata,tatlı,beyaz şekerli, paketli şekerli herşeyden uzak durun meyveyi bile abartmayın günde 1 tane bi meyveden karşılayın şeker ihtiyacınızı
Sebze yemeklerinde de şeker ve nişasta var ama

Glutensiz şeyler yenebilir mi peki makarna vs gibi ?
Glutensiz beslenmek genel olarak cok saglikli zaten, vucuda yuk olan basit karbonhidratlari kesip saglikli alternatiflerine yonelmek her anlamda vucudunuza fayda saglar. Ama instoleransiniz yoksa ve gluteni kesmek zor geliyorsa kendinize eziyet etmeden minimumda da tutsaniz da ok 👍 ama artik glutensiz super alternatifler var, zor olacagini sanmiyorum. Bu yumurta kalitenize de etki edip uzun vadede cok faydaniza olacak bir beslenme sekli olur.

Mantarin en sevdigi sey sekerdir bu arada, Allah korusun Candida mantari gibi bir bela var, sekerle beslenen. Basit sekeri de mumkumse kesmek, degilse minimumda tutmak cok iyi.

Tum bunlarin yaninda probiyotik her daim beslenmenizin icinde olsun, probiyotiklerin saglayacagi faydali bakteriler mantarla savasacak bir ordu yaratir size 🍓🍓🍓

Glutensiz beslenmek genel olarak cok saglikli zaten, vucuda yuk olan basit karbonhidratlari kesip saglikli alternatiflerine yonelmek her anlamda vucudunuza fayda saglar. Ama instoleransiniz yoksa ve gluteni kesmek zor geliyorsa kendinize eziyet etmeden minimumda da tutsaniz da ok 👍 ama artik glutensiz super alternatifler var, zor olacagini sanmiyorum. Bu yumurta kalitenize de etki edip uzun vadede cok faydaniza olacak bir beslenme sekli olur.

Mantarin en sevdigi sey sekerdir bu arada, Allah korusun Candida mantari gibi bir bela var, sekerle beslenen. Basit sekeri de mumkumse kesmek, degilse minimumda tutmak cok iyi.

Tum bunlarin yaninda probiyotik her daim beslenmenizin icinde olsun, probiyotiklerin saglayacagi faydali bakteriler mantarla savasacak bir ordu yaratir size 🍓🍓🍓
Neler yiyebilirim bana örnek olarak yazar mısınız :) glutensiz makarna olur mu peki bende şuan kandida var

Neler yiyebilirim bana örnek olarak yazar mısınız :) glutensiz makarna olur mu peki bende şuan kandida var
Gecmis olsun Candida beladir ama ozenli bir yasam tarziyla kurtulmak mumkun.
Glutensiz makarna yiyin ok 👍 Probiyotik yogurt, sirke ve gunde birkac dis sarimsak ezerek tuketin(iki disten fazlasi degil kesinlikle :) )

Gecmis olsun Candida beladir ama ozenli bir yasam tarziyla kurtulmak mumkun.
Glutensiz makarna yiyin ok 👍 Probiyotik yogurt, sirke ve gunde birkac dis sarimsak ezerek tuketin(iki disten fazlasi degil kesinlikle :) )
Geçer mi peki glutensiz makarna da şeker yok mu

Keşke herkes glutensiz beslenebilse. Mantar için etkilimidir bilmiyorum ama genel sağlıgınız için harika olur bence o kadar çok zararlarından bahsediliyo ki malesef her tarafımızı gluten sarmış durumda
Evet haklısın bugün glutensiz makarna denedim gayet güzel her seferinde glutensiz beslenmek maddi açıdan biraz zorlayabilir ama keşke evet dediğin gibi olsa herkes glutensiz beslenebilse sadece ekmeği çok kötü lastik yiyorsun sanki 🙄

Valla bende evde gluteni azaltıyım diyorum ama ne mümkün.Hem dediğiniz gibi gerçekten çok pahalı ürünleri hemde yerine koyabilecek çok fazla alternatif yok haa bide bunlara uymana destek olacak bir eş, çocuk, çevre...bahanesi çok anlıycanız🙈😂

X