Vajinal top kullananlar?

Namutenahii

"Direnenler yaşar"
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2016
3.030
5.152
Merhaba hanımlar :)
Sorum başlıktaki gibi, vajinal top kullanan var mı acaba aramızda?
Açıkcası ben almayı düşünüyorum ama plastik görünenler çok sağlıklı gelmedi, çünkü plastik ürünler içerisinde flalatlar veya pvc gibi endokrin bozucu malzemeler olabiliyormuş. Üreme sistemi hassastır malum.. olumsuz etkilenmek istemiyorum.
Metal olanları da kaplama mı acaba diye tedirgin oldum. Zamanla soyulma vs olabilir diye.
Bu konuda öneriler olur mu acaba ?
Bide kopmasından da korkarım açıkcası, şeklen güven veren bir yapıda olması lazım.
Ya da evde kendimiz yapabilir miyiz? 1 top 1 ip lazım sonuçta basit gibi de duruyor.

Bu arada kullanım amacımı merak eden olursa...
Vajinismusu yeni yendim. Pelvik kaslarımı kontrol etmeyi yeni öğrendim diyebilirim. Kaslarımı güçlendirmek istiyorum ve ayrıca cinsellik öncesi uyarıcı olduğu için beni hazırlaması için faydası olacağını düşünüyorum. Vajinismus geçmişi olan bazı kadınlar geç uyarılabiliyor. Ben de onlardanım sanırım. Önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Pelcik kaslarını bende geliştirmek istiyorumda bazı hareketler var galiba . Top fikri daha çok bi oyun gibi şurada durayımda yorumlara bakayım

Pelcik kaslarını bende geliştirmek istiyorumda bazı hareketler var galiba . Top fikri daha çok bi oyun gibi şurada durayımda yorumlara bakayım

Kegel egzersizleri yapabiliyoruz. Topa gerek kalmadan yani ama bu toplar sayesinda hem kegel egzersizi yapıp hem zevk alıyoruz aslında. Oyun gibi :) Topların farklı ağırlık ve boyutları var. Nasıl ki pilateste aşama aşama gidiliyorsa topların ağırlıkları da zamanla artırılıyormuş sanırım. Tabi olimpiyatlara katılmayacağım şahsen ama 😂😂 pelvik kasların güçlü olması partnerle beraberken orgazm olasılığını da artırıyormuş bu da dipnot olarak kalsın 🙊😊

Bu toplarıda bir filmde görmüş ozamandan berri merak etmişimdir . 😍çokta ilgimi çekmişti sen tekrar konuyu açarak aceba alsammıya neden oldun 😬 bakalım ne diycekler

Ozaman benim pelvikler güçlü 😬 zira her ilişkide bingooo 😊😊. Ay geçende bunu yazdım o akşam olamamıştım 🙄 dilimi ıssırayım . Ben arada aklıma geldikce idrar yap bırak yap bırak yapıyorum o çok faydalı diye okumuştum .

Maşallah diyelim 😊😊 evet kegel egzersizleri tam olarak da o yaptığın şey. İdrar demişken, bu kasların güçlü olması ileri yaşlarda idrar kaçırma gibi sorunların da önüne geçebiliyormuş. Her anlamda çok önemli aslında.

Bu aralar çok fazla önüme geyşa toplarının konusu çıkıyor hayırdır insAllah:KK48:

Gözünü karartip metal olanlardan alabilirsiniz belki kadınlarda en erotik bölge beyinmis bende katılıyorum buna kendimi tam anlamıyla alacağım hazza odakladigimda daha fazla ıslanıp daha fazla zevk alıyorum on sevişme de çok önemli tabi vajinismusu yenmişsnz bence artık birbirinizi daha çok keşfedersnz

Ozaman benim pelvikler güçlü 😬 zira her ilişkide bingooo 😊😊. Ay geçende bunu yazdım o akşam olamamıştım 🙄 dilimi ıssırayım . Ben arada aklıma geldikce idrar yap bırak yap bırak yapıyorum o çok faydalı diye okumuştum .
Bende de öyle oldu yaa :KK70: bende ısırayım o zmn:KK23:

O toplar çok denk geliyor ya sanırsam pelvik kasları geliştiriyor zevk veriyor mu bilmiyorum, bence de plastik alma hiç hijyen gelmiyor metal falan alırsın pas tutmayan kimyasal içermeyen , bide kulanabilecekmisin oda var 🤔🥰👍

Böyle toplar edineceksen gümüş olanını tercih etmelisin bakır da aynı mıdır bilemem ama içinde uzun zaman kalacak bir topun metal olması da alerji riskini arttırabilir. İnsan bedeniyle en uyumlu metal gümüş, spiralde bakır kullanılabildiğine göre o da sorun yaratmayabilir. Yalnız ben senin alacağın topun hangisi olduğunu anlayamadım kegel topu mu yoksa seks oyuncağı olan ikili top mu, ikili topu ben de çok metak ediyorum aslında bekar olsam alıp denerdim ama şunan yapamam 😅

Nasıl güçlendirebiliriz pelvik kaslarını
Kegel egzersizleri yapabiliyoruz. Topa gerek kalmadan yani ama bu toplar sayesinda hem kegel egzersizi yapıp hem zevk alıyoruz aslında. Oyun gibi :) Topların farklı ağırlık ve boyutları var. Nasıl ki pilateste aşama aşama gidiliyorsa topların ağırlıkları da zamanla artırılıyormuş sanırım. Tabi olimpiyatlara katılmayacağım şahsen ama 😂😂 pelvik kasların güçlü olması partnerle beraberken orgazm olasılığını da artırıyormuş bu da dipnot olarak kalsın 🙊😊

Taaa içe mi gircek :)
Uzun uzun orada mi duracak?
Oha düşünemiyorum..
İkili topsa içeride uzun kalıyor bildiğim kadarıyla,kegel topları ne kadar kalıyor onu bilmiyorum, ben topsuz yapıyorum egzersizi, top yerine eşimi kullandığım da oluyor arada 😅

Evet idararı tutarak 3 seferde yapmak aşk kaslarını güçlendiriyormuş ablam vajinismusu geçen yıl yendi ve gittiği doktor idrarını tutarak yapmasını soylemisti

X