VAJİNİSMUS İlletiyle Mücadele Edenler Okuyun !

Tebrik ederim sizi maşallah Allah kimseyi sinamasin 😔 ben de egzersizleri yapabiliyorum ama esli de olmuyor tavsiyeniz var mi bahsettiginiz dilator egzersizlerini ya da parmakla egzersiz yapabiliyorum eslide sıkıntı yasiyorum 😔
Amin. Başına gelmeyen anlayamaz gerçekten. Aynı ben de senin gibiyim parmak yapabiliyorum eşlide sıkıntı yaşıyorum. Güzel tavsiyeler aldıysan ya da yendiysen bu sorunu benimle de paylaşır mısın tecrübelerini canım

Amin. Başına gelmeyen anlayamaz gerçekten. Aynı ben de senin gibiyim parmak yapabiliyorum eşlide sıkıntı yaşıyorum. Güzel tavsiyeler aldıysan ya da yendiysen bu sorunu benimle de paylaşır mısın tecrübelerini canım
Merhabalar aparat seti var onun sayesinde yeneceğine inanıyorum. Nefes ve kegel egzersizleriyle desteklersen bu iş tamamdır.🤗

4 aparatta çok zorlanıyorum ama oluyor, ilişkiye yarıya kadar girebildik devamı gelmiyor napmam lazım?
size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım istersen duruma göre sen kullan

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Eşli denemede yarıya kadar girdi ama bir yanma hissettim ve kanamam falan olmadı aparatları koyarken bile olmadı, 4 aparatla eşli yapcagm aparat aynımı

Eşli denemede yarıya kadar girdi ama bir yanma hissettim ve kanamam falan olmadı aparatları koyarken bile olmadı, 4 aparatla eşli yapcagm aparat aynımı
Yanma sızı olması çok normal ordaki kaslarını yeni kullanıyorsun kanamada illa olacak diye bir durum yok kişiden kişiye değişir. En son dediğini anlamadım eşli denemeden önce aparatlara çalış en önemlisi 4.aparat onu kesinlikle içinde beklet 20 dk ve onu çıkarıp hemen eşli deneyin

Merhabalar herkese. konuyu baştan sona okudum, ben de bu hafta başlayacağım umarım. Daha önce eşimi itiyordum, hiç denemeden ama geçen kulak pamuğu denedim ve olduğunu görünce dilatör setini sipariş ettim. umarım ben de yenebilirim.

Merhabalar herkese. konuyu baştan sona okudum, ben de bu hafta başlayacağım umarım. Daha önce eşimi itiyordum, hiç denemeden ama geçen kulak pamuğu denedim ve olduğunu görünce dilatör setini sipariş ettim. umarım ben de yenebilirim.
En güzel adımı atmışın canım bende aynenn senin yaptığın gibi yapmıştım çok şükür geldii geçtiii burda aktif topik var oraya etiket yapayım ordan konuşalım ☘️

Kişilerin web sayfalarındaki bilgileri uygulayarak kendilerine tedavi uygulamaları veya hükümde bulunmaları asla önerilmez.

Tedavi yetki ve sorumluluğu da tamamıyla hekimlere aittir.

Herkesin zevk alarak yaptığı şeyden korkup kendinize ve eşinize hayatı geceleri zehir etmeyin❤
Öncelikle size kendi başarımı anlatacağım .
Ben bunu uzman yardımıyla yendim 2 sene oldu..
Bana Doktorum tedavi öncesinde %100 başarı oranımız var demişti..ve ben tabi ki tedirgindim aklımda hep aynı soru vardı ya yapamazsam ❔
Hergün okudum ben burada yazılanları..
Deniyor ama yapamıyordum günler geçti haftalar geçti aylar geçti ve ben buna yeter artık demeseydim geçmeyede devam edecekti çünkü bu hastalığın asıl adı ertelemeydi..😞😞 tedaviye başlamadan önce hep aklımda olan o soru 4 günün sonunda cevap buldu 🙏🏼
Evet ben de yenmiştim başarmıştım :KK73:
her yenen kadının kurduğu klişe ama bi o kadarda hafifletici olan o cümleyi kurdum aylardır korktuğum şey bumuymuş 🙄
Hepimizin bildiği gibi Cinsel ilişki yeme içme gibi zaruri bi ihtiyaç..Tabii çoğalabilmek için de öyle.. bu hastalıksa bize beynimizin oynadığı bir oyun.. :KK20:
Yeri gelmişken Hemen söyleyim (EGZERSİZ OLMAYAN BİR TEDAVİ ŞEKLİ YOK)
Egzersizdeki amaç ise kapalı sandığımız yere bişeylerin girdiğini/girebildiğini görmek...
beynimizi buna inandırmak vajinismusla mücadelede Zafer için atılan bir adım 💪🏼
İnanın bana fizyolojik bir probleminiz yoksa tek sorun korkuysa (psikolojikse)kendi tedavinizi kendiniz yapabilirsiniz 🌸🌸
bunun için ihtiyacınız olan şey biraz cesaret 4 boy aparat ve kayganlaştırıcı sonrası ise çorap söküğü gibi geliyor zaten 😉

Vajinismusun %100 Çözüme ulaşabileceği Tek Tedavi Şekli EGZERSİZDİR..

@ctncng_a YENDİ 🎈
@Boncuka101 YENDİ 🎈
@Zor vaka YENDİ 🎈
@Rubella86 Eşli deneme kısmında
@Haticecimmm Eşli deneme kısmında
@Naynayy YENDİ 🎈
@Asenaasena96 YENDi🎈
@sellio YENDİ 🎈
@Kaktushlldnz Eşli deneme kısmında
@Seyma8663 YENDİ 🎈
@Kenzi Mahfi YENDİ 🎈Veeee HAMİLE 🤰🏻
@Wolfhead YENDİ 🎈