Vajinismustan Kurtulanlar Kaç İlişki Sonrası Normale Döndünüz?

umutsuzvaka90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2021
31
16
35
Herkese merhaba arkadaşlar
Aylardır burdaki başlıkların tümünü okudum, zorlu geçen bir sürecin ardından burdaki insanların sayesinde tam ilişki yaşayabildim. Yalnız hala vajinismusu tam da atlatmış sayılmam. 3 kere tam ilişki oldu ama öncesinde hep aparatla çalıştım, bolca emla krem sürdüm ve eşimi çağırıp ön sevişme olmaksızın ilişkiye girebildim. Yalnız her defasında tuhaf bir his yaşadım, asla zevk değil daha çok ağrıya benzer bir baskı ve huzursuzluk. Sizler ne zaman normale dönebildiniz, ne zaman aparatsız ve normal bir ilişki yaşayabileceğim. Şu an 4. Denemeyi aparatsız ve uyuşturucu kremsiz yapmaya korkuyorum, ya olmazsa diye endişeliyim, ne zaman tam olarak atlatılır bu süreç 🙁

10.ilişkiden sonra normale döndük biz ayni sizin gibi yapıyordum 10 ilişki sonrası kontrole gittik doktorum aparata kreme gerek yok dedi hemen bıraktık temmuz 2019 da yendim ama hala daha kayganlaştırıcı olmadan ilişki denemedim dogumdan sonra kuruluk vs oldu derken bırakma fırsatım olmadı alışana kadar kayganlastırıcıya devam edin siz yine de

10 ilişkiden sonra normale döner canm. Bende atlattım aynı durumları. Ama jel suan arada da olsa kullanıyorm jeli kremi hemen kesme.

Herkese merhaba arkadaşlar
Aylardır burdaki başlıkların tümünü okudum, zorlu geçen bir sürecin ardından burdaki insanların sayesinde tam ilişki yaşayabildim. Yalnız hala vajinismusu tam da atlatmış sayılmam. 3 kere tam ilişki oldu ama öncesinde hep aparatla çalıştım, bolca emla krem sürdüm ve eşimi çağırıp ön sevişme olmaksızın ilişkiye girebildim. Yalnız her defasında tuhaf bir his yaşadım, asla zevk değil daha çok ağrıya benzer bir baskı ve huzursuzluk. Sizler ne zaman normale dönebildiniz, ne zaman aparatsız ve normal bir ilişki yaşayabileceğim. Şu an 4. Denemeyi aparatsız ve uyuşturucu kremsiz yapmaya korkuyorum, ya olmazsa diye endişeliyim, ne zaman tam olarak atlatılır bu süreç 🙁
Kusura bakmayin bilmedigimden soruyorum. On sevisme neden yasanmadi. Insan 20 yillik rahat sevisme tarihi olsa ön sevismesiz olayda kendini garip rahatsiz hisseder. Sadece islanmadan bahsetmiyorum duygulara aykiri sanki

Kusura bakmayin bilmedigimden soruyorum. On sevisme neden yasanmadi. Insan 20 yillik rahat sevisme tarihi olsa ön sevismesiz olayda kendini garip rahatsiz hisseder. Sadece islanmadan bahsetmiyorum duygulara aykiri sanki
Çünkü vajinismusu tam atlatmış değilim, ön sevişme esnasında istemsiz kasılıyorum acaba olacak mı olmayacak mı diye düşünmekten, o yüzden aparatla çalışıp eşimi çağırıyorum maalesef

10.ilişkiden sonra normale döndük biz ayni sizin gibi yapıyordum 10 ilişki sonrası kontrole gittik doktorum aparata kreme gerek yok dedi hemen bıraktık temmuz 2019 da yendim ama hala daha kayganlaştırıcı olmadan ilişki denemedim dogumdan sonra kuruluk vs oldu derken bırakma fırsatım olmadı alışana kadar kayganlastırıcıya devam edin siz yine de
Zeytinyağı kullanıyorum ben canım, kayganlaştırıcıdan daha etkili geldi bana, Allah inşallah bana da nasip eder bebek, yaşım geçiyor :KK43:

10 ilişkiden sonra normale döner canm. Bende atlattım aynı durumları. Ama jel suan arada da olsa kullanıyorm jeli kremi hemen kesme.
Sizler bana güç veriyorsunuz inanın, burayı okumasam atlatamazdım ben bunu, hepinizden Allah razı olsun, umarım çabucak normale döner şu an işkence gibi çünkü

Ben bi türlü ağrisiz bir ilişki yaşayamadiğim için doktora gittim ve ameliyat oldum. Buraya aynı dertten muzdarip kişiler için yaziyorum. Mutlaka bir doktora görünmek gerek benimki kronikleşmişti artik mecburen giriş kısmına müdahale edildi.. Doktora gitmesem bende sorun var neden olmuyo diye diye senelerim giderdi sanirim.

Şu an çok çok rahatım çok şükür. Yaşayan bilir Allah yardimciniz olsun.

Kızlar 2 aylık evliyim kendime hiç yaklaştıramıyprdum ve öğrendimki vajınusmusum hemen 3 haftalık evliyken senem yıldız aile danışmanına başvurdum ve 10 seanstayım Yarı yarıya başardım seanslarım bitince bu sorun ortadan kalkacagına eminim inşallah vajınusmus evde tek halledilebilicek bı sorun değil uzman yardımı almak gerekir tamemen beyinsel bi rahatsızlık

Sizler bana güç veriyorsunuz inanın, burayı okumasam atlatamazdım ben bunu, hepinizden Allah razı olsun, umarım çabucak normale döner şu an işkence gibi çünkü
Döner canını sıkma bende atlattım ben ilk zamanlar çiçek yağıyla yapabildim kendimi kastıgımdan ıslaklık filan da olmuyodu yağla yendim

Maalesef ki eşimle gün aşırı ilişkiye giremiyoruz, en son ilişkimizin üzerinden 9 gün geçti ve biz sadece bu ayda 3 kere deneme yapabildik. Aşırı derecede moralim bozuk, ona sinirlendiğim için aparatla da çalışmadım, bugün çalışayım dedim aşırı zorlandım. Biz yeni evliyiz, başka çiftler günde 2-3 kez bile ilişkiye giriyor, ama eşim sanırım benim bu vajinismus belam yüzünden ilişkiden soğudu, evliliğin ilk zamanları istekli iken şu an bi bahane bulup erteliyor sürekli, o istemiyosa ben niye çabalıyorum ki deyip ben de vazgeçiyorum aparatla çalışmaktan. Bıktım kızlar gerçekten

Maalesef ki eşimle gün aşırı ilişkiye giremiyoruz, en son ilişkimizin üzerinden 9 gün geçti ve biz sadece bu ayda 3 kere deneme yapabildik. Aşırı derecede moralim bozuk, ona sinirlendiğim için aparatla da çalışmadım, bugün çalışayım dedim aşırı zorlandım. Biz yeni evliyiz, başka çiftler günde 2-3 kez bile ilişkiye giriyor, ama eşim sanırım benim bu vajinismus belam yüzünden ilişkiden soğudu, evliliğin ilk zamanları istekli iken şu an bi bahane bulup erteliyor sürekli, o istemiyosa ben niye çabalıyorum ki deyip ben de vazgeçiyorum aparatla çalışmaktan. Bıktım kızlar gerçekten
Canını sıkma canım o soğuduysa sen onu kendine yaklaştır ilişkiye girmeyi dene ve bırakma araya zaman girince daha zor oluyo ben de yeni yendim ama araya zaman sokmamaya çalışıyorum gün aşırı denemelisin

Canını sıkma canım o soğuduysa sen onu kendine yaklaştır ilişkiye girmeyi dene ve bırakma araya zaman girince daha zor oluyo ben de yeni yendim ama araya zaman sokmamaya çalışıyorum gün aşırı denemelisin
Olmuyor canım, her gün bir bahaneyle erteliyor, artık bizim için bir görev şeklini aldığı için sanırım o da bıktı, ben de bıktım ne yalan söyleyim, ön sevişme yok bişey yok, 3 aydır vajinismusu yenmek için aparat çalışıp duruyorum, oldu mu olacak mı stresi bir yandan, eşimle sarılıp uyuyoruz ev arkadaşı gibi

Olmuyor canım, her gün bir bahaneyle erteliyor, artık bizim için bir görev şeklini aldığı için sanırım o da bıktı, ben de bıktım ne yalan söyleyim, ön sevişme yok bişey yok, 3 aydır vajinismusu yenmek için aparat çalışıp duruyorum, oldu mu olacak mı stresi bir yandan, eşimle sarılıp uyuyoruz ev arkadaşı gibi
Anladım canım ama bu böyle gitmez harekete geçmeniz lazım 😕

Bizde öyleydık ama tamamen aşınca evlılıgım değişti hayatım degstı. Onun ıcınde zor. Senn ıcın cok daha zor. Anlayablıyorm bu hastalgı yasayan herkes bı tip seyler yasamstr mutlaka. Ben 1.5 yıl o sekılde yaşadım..
Vemcaine sprey al kendıne canm birde sextva sprey. Once Vemcaine sık 3 kez dayanabilirsen 2 kez içeri sık. Sonra sextva spreyi sık içeri ve vajina girişine. Ultrason jeli de olur sextva bulamazsan. Birde oyle dene mutlaka daha rahat olur.

Bizde öyleydık ama tamamen aşınca evlılıgım değişti hayatım degstı. Onun ıcınde zor. Senn ıcın cok daha zor. Anlayablıyorm bu hastalgı yasayan herkes bı tip seyler yasamstr mutlaka. Ben 1.5 yıl o sekılde yaşadım..
Vemcaine sprey al kendıne canm birde sextva sprey. Once Vemcaine sık 3 kez dayanabilirsen 2 kez içeri sık. Sonra sextva spreyi sık içeri ve vajina girişine. Ultrason jeli de olur sextva bulamazsan. Birde oyle dene mutlaka daha
İnşallah öyle olur canım, o kadar mutsuzum ki, en ufak bir şeye sinirlenir oldum, umarım daha kötü şeyler olmadan aşarım bu durumu :KK43: vemcaine çok acıttı canım yapamadım, emla kremle deniyorum, tabi 10 gün oldu bişey yapmadık hala, adet günüm yaklaşıyor

İnşallah öyle olur canım, o kadar mutsuzum ki, en ufak bir şeye sinirlenir oldum, umarım daha kötü şeyler olmadan aşarım bu durumu :KK43: vemcaine çok acıttı canım yapamadım, emla kremle deniyorum, tabi 10 gün oldu bişey yapmadık hala, adet günüm yaklaşıyor
Profesyonel bir destek aldınız mı canm.

Ben 10 ay önce yendim, daha doğrusu normal olarak tam ilişki 10 ay önce yaşandı. Ama şuan biraz hazır hissetmiyim, kafam dolu olsun, ilişkiye tam anlamı ile kafamı veremezsem, girişte hemen acıyor. Vajinismusun etkilerinden mi yoksa her kadın tam anlamı ile hazır olmadığı zaman ağrır mı bilemiyorum. Ama ağrı olsa bile max 10 saniye sürüyor.

Merhaba herkese. Cok uzgunum yardim istiyorum:/ Ben yaklasik 2 ay once evlendim. Esimin de ilk iliskisi olacakti benim de. Ilk uc gun vucutlarimizi tanimak birden olaya girmemek adina yavaa davrandik. Sadece on sevismeler yaptik. Sonra ilk denememizde penis arkaya dogru kaydi ve bosalma oldu. Ikincisinde de ayni sekilde. Ilk ikide ben hic korkmamistim kasilmamistim. Ama ucuncude bacaklarim titremeye basladi. Esimin penisi vajimama degdigi anda midem bulandi. Olmadi. Daha sonraki denemelerimizde de hep yerini yanlis biliyoruz endisesiyle esim cok ilerlemedi. Bu arada ben artik gerilmeye korkmaya basladim. Su anda durumum su sekilde: Penis vajinaya degdiginde mide bulantisi oluyor. Ama korkma itme yok. Size sunlari danismak istedim 1-penis vajinaya degince midesi bulanan var miydi aranizda 2-ben korku hissetmiyorum ama bi keresinde biraz aci hissedip sescikarmistim. Esim de aciyacak diye korkup itmeyi birakti. Acaba bu yanlis mi? Yani itmesi mi gerekir acisa da? Esim acisiz olmaai gerektigini dusunuyor ve aciyimca itmiyor. 3-ankarada bu is icin psikolog oneriniz var mi? Cevaplarsaniz cok sevinirim

X