Vajinismus hastasını boşamak...

Bence de öyle durumlarda ya aldatma vardır ya da erkeğin de bir problemi vardır, işine geliyordur eşinin bu durumu.
Yoksa insan çatlar 7 senede. Kimsenin böyle bir sabrı olduğunu sanmıyorum.
ben kendım esıme 1. ayımızda ıstıyorsan benden ayrılabılırsın demıstım
bunu vajınısmusu nasıl yendım topıgınde yazmıstım vajınısmus oykumıu bırcok konuda yazdım
1. ayımızın bıle fazla oldugunu ben kendım dusundum ,bakın ve ben teklıf ettım esıme yasayan bırı olarak fazla oldugunu dusundugum ıcın

esımde sacmalama dedı benımde tek yumurtalıgım var belkı cocuk sıkıntısı yasayabılırız belkı baska turlu seyler bu kadar kolay olmamalı hıc mı cabalamayalım dedı
eger anlayıslı bır esım olmasaydı ben mumkun degıl asamazdım
bu tedavı bos , duzelmeyecegını bılıyorum dıyen bır ınsanla kesınlıkle evlı kalmazdım.

yanı beklıyor madem adam gıbı beklesın, bekleyebılecekse beklesın
beklemıyorsa efendıce gıtsın

cok fazla uzun surmesı bana da normal gelmıyor esler artık kendı aralarında neyı nasıl karsılıyorlar ne yapıyorlar bılmıyorum dedıgınız gıbı ya adamda da sorun var ya kadının kabul ettıgı baska seyler vardır

ınsanlar kanser tedavısı goruyor... ne bıleyım kaza sebebıyle agır hastalıklar yasanıyor amelıyatlar yasanıyor belkı aylar belkı sene suruyor... evlendıkten 1 gun sonrada olabılır bu 40 yıl sonra da

tutup da ona evlılık vefanın sınandıgı yer degıl esın sana uzun sure hosgoru gostermek zorunda degıl ayrıl esın senden kurtulsun mu dıyeceksınız

ne acayıp sey evlılık ne o zaman ? pardon ?
faturaları bolusme yerımı ? tabıkı karsılıklı vefa ve sabır gosterılecek bır omur gecıreceksınız bırbırınızın belkı totonuzu sılmenız gerekecek agzınızda dıs kalmayacak bırlıkte omur dıyoruz saka gıbı yorumlar okuyorum
Evliliğin en önemli yapı taşlarından biri de seks yalnız. seks istemekle vefasızlık arasında nasıl bir bağ var? İnsanlar neden evlenir demişsiniz aynı evde kardeş kardeş oturmak için de değil herhalde. O zaman gider ev arkadaşı tutar daha masrafsız da olurdu.
Kocam hasta olsa kanser olsa senelerce bakarım başımın üstünde yeri var ama evlendiğimizi ilk senelerde senelerce iktidarsızlık yaşasa kusura bakmasın da çekmem. Yirmi sene evli kalırdın bazı hastalıktaklardan dolayı olmaz sorun olmaz ama yeni evlilikte sevişemiyorsam da bir süre sonra istemem. Bu da çok normaldir

Evliliğin en önemli yapı taşlarından biri de seks yalnız. seks istemekle vefasızlık arasında nasıl bir bağ var? İnsanlar neden evlenir demişsiniz aynı evde kardeş kardeş oturmak için de değil herhalde. O zaman gider ev arkadaşı tutar daha masrafsız da olurdu.
Kocam hasta olsa kanser olsa senelerce bakarım başımın üstünde yeri var ama evlendiğimizi ilk senelerde senelerce iktidarsızlık yaşasa kusura bakmasın da çekmem. Yirmi sene evli kalırdın bazı hastalıktaklardan dolayı olmaz sorun olmaz ama yeni evlilikte sevişemiyorsam da bir süre sonra istemem. Bu da çok normaldir
peki.

kendı bıldıgım ve tanık oldugum seye dayanarak yazıyorum

kısıye gore degısıyor bu surecler 7 senedır vajınısmus sorunu yasayan kısı 1 kere zar cıkartma amelıyatı olmus bır kere vajına genısletme ayrı ayrı olmus , uzun sure parmak egzersızı calısmıs
hatta o kadar emın olmus kı omrum boyle gececek dıye aşılama yaptırmak ıstemıs normal sekılde cocuk sahıbı olamayacagım dıye
doktoru sart kosmus sen ne zamankı bu meseleyı cozersın cocuk o zaman dıye sırf cocuk ıcın doktora o yuzden gelıyordu

yanı denemıs cok denemıs her yolu denemıs herkes kendı tecrubesını bıldıgını yazıyor tutupda 7 sene hıc tedavı olmadan evlılık yasamıs bırını bılıp 7 sene boyunca tedavı olan var demem o kadar saftirik oldugumu dusunmuyorum :KK70:
bazıları sorunun tam olarak neyden kaynaklandıgını bılınce dogru tedavıye daha erken denk gelınce cabuk sonuc elde edıyor
kımısıde sorunu bulana kadar her yolu denıyor
kadında vajınısmus var ama ılerı derece degıl adamda ereksıyon sorunu var mesela
kadının vajınısmusu ıcın tedavıye gıdıyorlar
e adamın ereksıyon sorunu cozulmeden nasıl sorun cozulsun en basta adamda sorununu cozmelı
ama ne kadın bılıyor tam olarak cınsellıgı ne adam adım atıyor

boyle seyler cok fazla var

Yazdığınız şekilde senelerce canla başla uğraşıp yenemeyen de vardır elbette ama 7 sene boyunca 1 defa bile doktora gitmeyenler de var. 7 sene her gün, her türlü yolu, her tedaviyi deneyip yenememek çok ekstrem bir durum. İnsan doğasına aykırı bir iş değil ki cinsellik çözümü 8-10 yıl sürsün.

Bahsettiğiniz kişi de fiziksel bir sıkıntı çekmiş ki 2 defa ameliyat olmuş. 2 ameliyatın psikolojik etkilerini atmak da kolay değildir.
Ama çatır çatır doğum yapıp "biz 9 senedir ikiliye giremedik, 2 çocuğumuz var. Evlilik sadece cinsellik değil. Ben de pek meraklısı değilim zaten, öyle yaşayıp gidiyoruz" ya da "5 senedir ilişkiye giremedik ama ben çocuk istiyorum, ne yapmam lazım" deyip tedavi bile denememiş bir dünya insan var şu forumda.

Konu sahibi böyle bir adamdan kurtulduğu için zaten şükretmeli, o ayrı konu ama normal şartlarda 1,5 sene sabretmek için uzun bir süre. Tedaviye yanaşmadığı 9 ay bütün kredi tükenir zaten.
Erkekler için de zor psikolojik olarak. Herkesin çatır çatır yaşadığı bir şeyi karının seninle yapamaması/yapmaması/yapmak için çabalamaması düşüncesi çok yıpratıcı.

Yazdığınız şekilde senelerce canla başla uğraşıp yenemeyen de vardır elbette ama 7 sene boyunca 1 defa bile doktora gitmeyenler de var. 7 sene her gün, her türlü yolu, her tedaviyi deneyip yenememek çok ekstrem bir durum. İnsan doğasına aykırı bir iş değil ki cinsellik çözümü 8-10 yıl sürsün.

Bahsettiğiniz kişi de fiziksel bir sıkıntı çekmiş ki 2 defa ameliyat olmuş. 2 ameliyatın psikolojik etkilerini atmak da kolay değildir.
Ama çatır çatır doğum yapıp "biz 9 senedir ikiliye giremedik, 2 çocuğumuz var. Evlilik sadece cinsellik değil. Ben de pek meraklısı değilim zaten, öyle yaşayıp gidiyoruz" ya da "5 senedir ilişkiye giremedik ama ben çocuk istiyorum, ne yapmam lazım" deyip tedavi bile denememiş bir dünya insan var şu forumda.

Konu sahibi böyle bir adamdan kurtulduğu için zaten şükretmeli, o ayrı konu ama normal şartlarda 1,5 sene sabretmek için uzun bir süre. Tedaviye yanaşmadığı 9 ay bütün kredi tükenir zaten.
Erkekler için de zor psikolojik olarak. Herkesin çatır çatır yaşadığı bir şeyi karının seninle yapamaması/yapmaması/yapmak için çabalamaması düşüncesi çok yıpratıcı.
ben hıc tedavı olmamıs bır ınsana anlayıs gosterılmelı demem zaten
ve evet oylelerıde var kımse onları beklemek zorunda da degıl oylelerınde var oldugunu bılıyorum bencıllık
hatta evlendıkten sonra cocuk ıstemıyorum dıyenler de var onlarda aynı kefede benım gozumde

ama bu konuda o yok kadın tedavı surecındeyken esı ayı oldugu ıcın pardon bu evlılık ne ıcın var dedım , yerı gelecek agzımızda dıs kalmayacak belkı esımız popomuzu sılecek turlu seyler yasanacak madem tedavı surecınde destek olmayacaksın efendı gıbı en bastan bıtırmelı o zaman dedım o yuzden dedım yanı . adam sankı sırf beklemıs olmak ıcın beklemıs gıbı bak bekledım sabrettım olmadı demek ıcın beklemıs. tam bırseyler olacakken kacan adam

benım soyledıgım evlılık yasantısı boyunca tedavı olursun- hastalanırsın- bırseyler olur ılıskı sekteye ugrayabılır o zamanlar onemlı
burada tedavıye gıderken zaten bosa gıdıyoruz duzelmeyeceksın dıyen bır koca ,kadına yaklasımı nasıldır kımbılır ... ayı işte . madem duzelmeyecegını bılıyorsun ayrıl dımı nıye psıkolojık baskı yapıyorsun neden annen kayınvalıdenı arayıp kızınızı duzelttırın falan dıyor... bunlara gerek yok demek ıstedıgım buydu benım

ben kendım esıme 1. ayımızda ıstıyorsan benden ayrılabılırsın demıstım
bunu vajınısmusu nasıl yendım topıgınde yazmıstım vajınısmus oykumıu bırcok konuda yazdım
1. ayımızın bıle fazla oldugunu ben kendım dusundum ,bakın ve ben teklıf ettım esıme yasayan bırı olarak fazla oldugunu dusundugum ıcın

esımde sacmalama dedı benımde tek yumurtalıgım var belkı cocuk sıkıntısı yasayabılırız belkı baska turlu seyler bu kadar kolay olmamalı hıc mı cabalamayalım dedı
eger anlayıslı bır esım olmasaydı ben mumkun degıl asamazdım
bu tedavı bos , duzelmeyecegını bılıyorum dıyen bır ınsanla kesınlıkle evlı kalmazdım.

yanı beklıyor madem adam gıbı beklesın, bekleyebılecekse beklesın
beklemıyorsa efendıce gıtsın

cok fazla uzun surmesı bana da normal gelmıyor esler artık kendı aralarında neyı nasıl karsılıyorlar ne yapıyorlar bılmıyorum dedıgınız gıbı ya adamda da sorun var ya kadının kabul ettıgı baska seyler vardır

İşte siz ikiniz de bilinçli insanlarmışsınız. "Bir sorun var, çözmemiz lazım" diye düşünüp yapılması gerekeni yapmışsınız.

Burada bir üye vardı mesela, kadın kendi kendine çabalıyor, doktora gitmesine eşi izin vermemiş. Buradan okumuş dilatör almak istemiş, eşi ona da izin vermemiş.
Kadın evde deodorant, parfüm şişesi vs ne bulursa onunla denemeye çalışıyordu.
Şimdi bu adamla sevişse ne olur sevişmese ne olur? Bununla boşansa başkasıyla çok rahat ilişkiye girecek belki.

Konu sahibinin eşi de bu bahsettiğim adamın laciverti işte. Annesine anlatması, kadına ayıplı mal muamelesi yapmaları kabul edilir şey değil.
Ama deodorant şişesiyle bakışan kadının çabasını 9 ay göstermemiş konu sahibi.
Adam ne kadar çekilmez biri olsa da en anlayışlı insanın bile sabrı tükenir şu durumda.

kızımın kendısıyle ılıskıye gırmek ıstemeyen esı olursa o konuda ona yorum yapmam cunku o kendısının bılecegı ıs kızımın cınsel hayatı benı ılgılendırmez kendısının hayatı :)
ama ılla kı akıl vermemı ısterse tedavı oluyorsa ve sorunun cozulecegıne ınanıyorsan bekle ama ne kadar bekleyebılırsın bu senın bılecegın ıs derım ne dıyebılırım kı :KK70: oyle bır soru sordunuz kı :KK70: ne denebılır 1 gun bıle bekleyemeyen de olabılır 10 sene bekleyende olabılır tamamen bekleyenın bılecegı ıs
ama cocugum ayrılmak ıstese bu ısı cırkınlestırmesıne asla ızın vermem
tutupta zaten bosa tedavı oluyorsun duzelmeyeceksın dıye esıne psıkolojık sıddet uygulamasına ızın vermem en azından terbıyesız bır cocuk yetıstırmedıgımı dusunuyorum :)

sorunun cozuldugu an adamın bosanmak ıstemesı garıp degıl mı demıssınız tam ıste soyledıgım sey bu garıp buluyorum kocasıyla o yakınlıgı kuramamalarının sebebının kocasından kaynaklandıgını dusunuyorum bunu nerden dusunuyorum benım oramı buramı herkesle konusan bır adamla ben sevısmek ıstemem. sen zaten duzelmezsın hersey bos dıyen adama yaklasamam . hadı kendımı zooorrrladım 1 sene katlandım surece tam yakınlastım adam ben gıdıyorum derse bu ne perhız bu ne lahana tursusu sımdı derım

malum bır ayı ıle sevısmek zordur , bır rahatsızlık varsa daha da zordur, ayı ıcın 1 bucuk yıl surec verıp ayının ben gıdıyorum demesı daha daha zordur . konu sahıbı ıcın ayrılıgın ıyı olacagını dusunuyorum cok emınım yenıden evlendıgınde bu sorunu yasamayacagına
Şu cirkinlesmek konusunda müvekkillerimden gördüklerimi aktarayım size , ve.benim müvekkillerim kadındı , cinsel ilişkiye girmeyen erkeklerle evliydiler. Nasıl desem o reddediliş ve seni cinsel yönden reddeden kişiyle aynı evde yaşamak o kadar kötü bişey ki. Bir muvekkilim kadın şunu demişti bana , kocam benimle sevişmek istemiyor, tedavi oluyor sözde ama isteksiz isteksiz. Ben daha fazla evli kalmak istemiyorum demişti , benimle sevişmeyen adam , yarın ölsem mirasçım olacak bunu kesinlikle istemiyorum demişti. Hani bunu erkek dese demedigimizi bırakmayız. Bir müvekkil , kocasına sen erkeğim diye etrafta gezme , anan erkek doğurmamış , kız doğurmuş demişti , hem de tanıkların önünde , ben bu tanık ifadesini duyunca duruşmadan sonra neden öyle dedin diye sormuştum, bana " sürekli yaklaşmaya çalışıyorum , onu sevişmeye ikna etmeye çalıştım , ısrarcı oldum 2 yıl boyunca ,bana sen sapik misin neden sürekli üzerime geliyorsun demişti, sevişmeye çalışıp , eşinin sana arkanı dönmesi korkunç bişey , onun bı de ben evliyim , düzgünüm ,hiç bir şey yokmuş gibi ailesini yemeğe çağırmasına, mutlu mesut takılmasına dayanamadım " diye söyledi. Başka bir dosyada kadın , kocasının babasına söylemişti , oğlunuz benimle ilişkiye girmiyor diye, onunda açıklaması belki babasından korkar da yapar diye demişti ( aslında ne kadar saçma bir düşünce, adamin babasından korkup cinsel ilişkiye gireceğini düşünmek ). O da 2 yıl boyunca kocasını bak bu işi cozmezsen bosanirim yeter artık diye tehdit etti. Sanırım burda ciddiye alinmamak , yaşadığın hüsran ve hayal kırıklığının anlaşılmaması , hiç bir şey yokmuş gibi devam etme çabası insanı çok yoruyor. Konu sahibi 9 ay beklemiş tedaviye başlamak için , bu bence çok ama çok uzun bir süre. Belki konu sahibinin sevişme isteği yoktu , sevişmek sonuçta ters takla atmak , amuda kalkabilmek gibi basarilabilcek bir şey değil . Demekki içinden gelmedi o adamla sevişmek , boşanmak en hayırlısı olmuş .

Biraz yorum okudum. Herkesler kanserden, sakatliktan ve baska felakatlerden bahsetmiş. 😁

Eger vajinada fiziksel olarak girişi engelleyen elle tutulur bir şey yoksa orasi 4-5 kiloluk bir bebegin bile gecebilecegi esneklikte bir yer. Bu kadar esnek bir yapı içinde "aciyor aciyor" diye tutturmak herkesin empati yapabilecegi bir durum degil, biyerde insan çileden cikabilir ben bile kadin olarak empati kurmakta biraz zorlaniyorum bu konuyu dusunurken. 🙄

Her şey olmasi gerektigi gibiyken doğru durust cinsel ilişkiye girememek kanserle ayni şey degil bence.

3 ay olur 5 olur ama yillarca da empati kuramayabilir insan.

Örnek verilen 7 sene boyunca cinsel ilişkinin olmadigi bir evliligin hiç cizik almadan yuruyup, sadakatsizlik olmadan devam ettigine inanmasi da güç geliyor.

Biraz yorum okudum. Herkesler kanserden, sakatliktan ve baska felakatlerden bahsetmiş. 😁

Eger vajinada fiziksel olarak girişi engelleyen elle tutulur bir şey yoksa orasi 4-5 kiloluk bir bebegin bile gecebilecegi esneklikte bir yer. Bu kadar esnek bir yapı içinde "aciyor aciyor" diye tutturmak herkesin empati yapabilecegi bir durum degil, biyerde insan çileden cikabilir ben bile kadin olarak empati kurmakta biraz zorlaniyorum bu konuyu dusunurken. 🙄

Her şey olmasi gerektigi gibiyken doğru durust cinsel ilişkiye girememek kanserle ayni şey degil bence.

3 ay olur 5 olur ama yillarca da empati kuramayabilir insan.

Örnek verilen 7 sene boyunca cinsel ilişkinin olmadigi bir evliligin hiç cizik almadan yuruyup, sadakatsizlik olmadan devam ettigine inanmasi da güç geliyor.
gercekten yorumları okudugunuza emın mısınız :) ısrarla kanserle vajınısmusu karsılastırdıgımı soyluyorsunuz ya karsılastırmak kıyaslamak nedır ya bılmıyorsunuz ya da bu konuya yazmak ıstıyorum ama canım boyle yazmak ıstıyor dıyerek evrıltıyorsunuz sanırım :)

tane tane herkesın dogru anlayacagını yazdıgım ıcın emınım nasıl benım yazdıgım boyle yorumlanabılır dıye

evlılıkte cesıtlı hastalıklar turlu turlu seyler belkı senelerce ılıskıye gıremeyecegı durumlar yasanabılır -yasanabılıyor dedım buna ornek olarak su tıp hastalıklar dedım hastalıklara ornekler verdım konu sahıbı de hastalık yasıyor dedım bu da bır surec sabredebılır dedım.

bu vajınısmusla kanserı kıyaslamak karsılastırmak degıldır bu yazdıgımdan bu anlam cıkmaz

sonra dedım kı tedavı surecındeyken eş baltalıyorsa sabırsızlık vefasızlık yapıyordur.
bu yazdıgım eger destek olacaksan hastalıkta saglıkta adam gıbı ol demektır
evlendık dıye sınırsız ve sonsuz beklentıye gırılmesı gerek demek degıldır dedıgımden bu anlam cıkmaz

7 senelık ılıskıde sadakat ıle ılgılı tek bırsey soylemedım benı ılgılendırmez 7 senelık ılıskıde eslerın neyı nasıl yaptıgı boyle suren (resmıyetde suren) evlılıkler var uzun surmesı bana da saglıklı gelmıyor ama var dedım

bu sefer dogru anlatabıldım mı ?

bazen canınız ısteyınce cok guzel anlıyorsunuz bazen de alıp bır ucundan bambaska noktaya sunduruppp sundurupp esnetıp koparana kadar ıskence edıyorsunuz cumlelere arkadaslar :)

Şu cirkinlesmek konusunda müvekkillerimden gördüklerimi aktarayım size , ve.benim müvekkillerim kadındı , cinsel ilişkiye girmeyen erkeklerle evliydiler. Nasıl desem o reddediliş ve seni cinsel yönden reddeden kişiyle aynı evde yaşamak o kadar kötü bişey ki. Bir muvekkilim kadın şunu demişti bana , kocam benimle sevişmek istemiyor, tedavi oluyor sözde ama isteksiz isteksiz. Ben daha fazla evli kalmak istemiyorum demişti , benimle sevişmeyen adam , yarın ölsem mirasçım olacak bunu kesinlikle istemiyorum demişti. Hani bunu erkek dese demedigimizi bırakmayız. Bir müvekkil , kocasına sen erkeğim diye etrafta gezme , anan erkek doğurmamış , kız doğurmuş demişti , hem de tanıkların önünde , ben bu tanık ifadesini duyunca duruşmadan sonra neden öyle dedin diye sormuştum, bana " sürekli yaklaşmaya çalışıyorum , onu sevişmeye ikna etmeye çalıştım , ısrarcı oldum 2 yıl boyunca ,bana sen sapik misin neden sürekli üzerime geliyorsun demişti, sevişmeye çalışıp , eşinin sana arkanı dönmesi korkunç bişey , onun bı de ben evliyim , düzgünüm ,hiç bir şey yokmuş gibi ailesini yemeğe çağırmasına, mutlu mesut takılmasına dayanamadım " diye söyledi. Başka bir dosyada kadın , kocasının babasına söylemişti , oğlunuz benimle ilişkiye girmiyor diye, onunda açıklaması belki babasından korkar da yapar diye demişti ( aslında ne kadar saçma bir düşünce, adamin babasından korkup cinsel ilişkiye gireceğini düşünmek ). O da 2 yıl boyunca kocasını bak bu işi cozmezsen bosanirim yeter artık diye tehdit etti. Sanırım burda ciddiye alinmamak , yaşadığın hüsran ve hayal kırıklığının anlaşılmaması , hiç bir şey yokmuş gibi devam etme çabası insanı çok yoruyor. Konu sahibi 9 ay beklemiş tedaviye başlamak için , bu bence çok ama çok uzun bir süre. Belki konu sahibinin sevişme isteği yoktu , sevişmek sonuçta ters takla atmak , amuda kalkabilmek gibi basarilabilcek bir şey değil . Demekki içinden gelmedi o adamla sevişmek , boşanmak en hayırlısı olmuş .
dogrudur belkıde dedıgınız gıbı konu sahıbı hıc ıstememıstır acılan konuya gore ve kısının yazdıklarına gore yorum yaptıgımız ıcın konuyu baz alıyoruz tabı
yoksa dedıgınız gıbı yasanan seyler var tabııkı cok acı ve ınsanlıgın cırkın yuzu maalesef :KK43:

erkekde yapsa kadın da yanlıs yanlıstır bana gore yanlısın cınsıyetı yok tabı sız avukat oldugunuz ıcın sızın bu tarz seylerı duymanız gormenız cok normal mesela benım onume boyle seyler gelmıyor burada okudugumuz acılan konuların yuzde 70 erkeklerın kaprısı ,es aılesının yasattıgı sorunlar , cınsel yonden sorunlar, esın aldatması ...
bazen kadınlar da yazıyor...esımı aldatıyorum veya cok ısteksızım... onlara da aynı seyı yazıyorum dedıgım gıbı bence bu ıslerın cınsıyetı yok dogru bır tanedır yanlıs da herkese gore yanlıstır

herkesın evlılıkten beklentısı bakıs acısıda farklıdır sıze burada bırcok yorum gosterebılırım cınsellıge pek duskun degılım esımde pek duskun degıl yuvarlanıp gıdıyoruz dıyen
ya da 1 hafta bıle bekleyemem benım ıcın en onemlı seydır dıyen

bu konuda esle ortusebılmek onemlı bu yuzdende evlenmeden herseyı konusmak sart evet bazı seyler evlenıp evın ıcıne gecınce daha net anlasılıyor ama bazı seylerde apacık ortada oluyor

ben herhangı bır nedenden o an ılıskı ıstemedıgım ıcın bana surat asan veya boyle es ıstemem dıyen bırıyle yapamam mesela
ben esıme yaklastıgımda bugun ıstemıyorum dıyebılır ... sonucta ınsanız robot degılız
sorunları cozmek ıstedıgımde kacan bırıyle de yapamam mesela. cozmek ısterım . ama kımısı de goz ardı eder ustune gıtmez sessız kalır ... herkes kendı gorusunu bıldıgını yazıyor bırbırımızı okuyarak goruslerımızı gelıstırıyoruz belkı...

bana gore konuda ıkı tarafta hatalı ama en cok es hatalı bu benım ıcın yeterlıdır o yuzden bu konuda adama cok yuklendım
9 ay tedavıyı red etmıs ya evet o yanlıs keske adam o zaman ayrılsaymıs sonucta net ve keskın bır tavırla red edıs varsa bunu bende kabul etmem
ama tedavı surecıne gırınce de sabır gosterılmesı taraftarıyım. tedavı surecındeyken doktora bırlıkte gıder gozlemler bakalım oyalıyor mu benı gercekten tedavıyı ıstıyor mu dıye

ıste adamda var bır sıkıntı
ya herseyı gectım aylarca beklemıs aylarca bak akıl var mantık var
aylarca beklemıs 1 sene beklemıs
tam sorun cozulmus gıdıyor :) neden
kesınlıkle sorun asıl adamda ve kendınce kendını ıspatlamak ıcın karımda sorun var dıye anlattı herkese buyuk ıhtımal
konu sahıbı bırkac seansta sorunu cozduk dıyor
kocasıyla yapamıyor ama
Ahahah kaçsın bakalım nereye kadar. Anası hemen evlendirmeye kalkmayacak mı, malum torun lazım? Ötmeyen kuştan kaçabilir ama saklanamaz.😁

Ahahah kaçsın bakalım nereye kadar. Anası hemen evlendirmeye kalkmayacak mı, malum torun lazım? Ötmeyen kuştan kaçabilir ama saklanamaz.😁
ınsallah kımsenın bası yanmaz :KK43: adamın o sozlerı o tavırları ayı ayı konusması
taa buradan benım sinirime dokundu

Konuyla tam alakalı olmayan birşey sormak istiyorum buradaki kadınlara kafamı netleştirmek için. Ben mesela ilk ilişkimde çok zorlandım istekli ve kararlı olmama + ön sevişmeyi çok uzun tutmamıza rağmen. Ki cinsel tabuları olmadığını düşünen, kendi bedeninden zevk almayı bilen bir insandım, kadınlara, kız çocuklarına çok değer verilen bir ailede büyüdüm. İlk gece beklentim de olsa olsa çarşafta iki üç damla pembemsi akıntı görmek ve aşırı zevk almaktı. Hatta ünlü bir jinekologun aslında kızlık zarı diye birşey yok, iki tarafta yeterince hazırsa kanama olmaz zaten teorisini oldukça mantıklı buluyordum.

Sonuç olarak burada kendi ilk ilişkimi detayları ile anlatsam insanları korkutuyorsunuz sonra bunları duyup duyup vajinusmus oluyor kadınlar dersiniz. Ancak sonrasında çevremde kime sorsam aynı şekilde ilk birleşmede zorlandıklarını kolay ve keyifli olmadığını anlattılar.

Burada biz bizeyken ve herkes anonimken merak ettiğim konu şu. Gerçekten ilk tam birleşmesinde zevk alabilen, ilk ilişkide ve sonrasında hiç ağrı hissetmeyen, max. Birkaç damla kan ile ilk ilişkiyi tamamlayanlarınız var mıydı? Yoksa ilk birleşme doğası gereği zaten biraz zorlayıcı birşey mi?
Eğer korkularınız yoksa, acıyacak düşüncesi kafada yer etmemişse, kendinizi kadınsı ve çekici hissediyor ve birlikteliği istiyorsanız gerçekten acı falan duymayabiliyorsunuz.Benim için ilk ilişki zorlayıcı ve acı verici değildi açıkçası.

Bir şey sorucam. Ben de eski bir vajinismusluyum. Evliliğimin ilk 2 ayı ilişkiye giremedik. Ancak tedaviye başlayınca 1 haftada yendim. Nitekim klinikler en ağır vakayı bile iki haftada yenme garantisi veriyorlar. 2 haftada Aparatlarla yenemeyenlere artık en son çare hipnoz yöntemi uyguluyorlar. 4 yıl nasıl yenemediniz? Yanlış anlamayın yadırgamıyorum. Gerçekten anlamadığımdan soruyorum. Yaşamayan bilmez deniliyor ya hani ben de yaşadım ama hala anlamıyorum yıllarca yenemedik diyenler nasıl bir tedavi uyguluyorlar. Benim için bu bir bilinmeyen hala. Aydınlatırsanız çok sevinicem 🙏🏻
İnsancıl davranışta bulunarak sorduğunuz icin cevaplıyorum ben ikinci aydan itibaren belki 10 doktora gittim ilk psikoloğa gittim konuştu faydası yok sonra psikiyatri gittim sakinleştirici ilaç verdi kayganlaştırıcı verdi fayda yok sonra kadın doğuma gittim kadın doğum bana madem yapamıyorsun neden evlendin dedi ben hayatımın şokunu yaşadım ve kendime 3-5 ay gelemedim daha sonraki süreçlerde yaşadığım ilde bir vajinusmus tedavisi yapan bir doktor tavsiye edildi gittim çocukluğuna falan iniyo yine olmadı başka gittim ve o kadar para verdim ki bu son gittiğime . Bir hafta boyunca her gidişim dünya para bana uzun bir aparat verdi bir tane Kocaman boğumlu boğumlu her gün bi boğum diye . Asla olmadı .. zaten çok çok yoğun çalışan biriyim belki evde oturan biri olsam daha kısa sürerdi fakat iş de araya girdiğinde ve tedavi de iyi gelmediğinde 4 sene doluyor işte. En sonunda burda grubu gördüm dilatör seti varmış ben onu görünce sipariş verdim grup da çok destek oldu yaklaşık 2 ayda yendim çok şükür .. herkes için hayırlısı olsun kimin ne yaşadığını kimse bilemez kimse kimseyi kınamamalı hayat kısa ..

erkek milleti işte tek dertleri o... kendilerinin öyle bir sorunu olduğu zaman kadınlar terk etmeye kalksa demedikleri laf kalmaz.. üzülmeye değecek bir karakter değil , sevilmeye layık bir karakter değil! NET
hatta bir tık üstüne çıkarıyorum koşulsuz sevgi bilmeyen tanımayan her insan sevgiye layık değil NET.

hatta bir tık üstüne çıkarıyorum koşulsuz sevgi bilmeyen tanımayan her insan sevgiye layık değil NET.
Kimse kimseyi koşulsuz şartsız sevemez. Bence seviyorsa orada bir saplantı sağlıksız bir koşul vardır. Beni koşulsuz şartsız seven insanın yanında durmazdım.
Birini koşulsuz şartsız sevmek kendini sevmemektir değer vermemektir.

Bu konuya içten çok üzüldüm çünkü gerçekten sadece yaşayan anlıyor. Bende bir yılı geçti bu sıkıntı ile uğraşıyorum. Öncelikle her vajinusmus aynı aşamada olmuyor. Bu hastalığın seviyeleri vardır kimi hic bacak açamazken kimi daha iyi durumdadır o yuzden herkesin aynı zamanda yenememesi normal. Psikolojik bir tarafı var bu hastalığın. Ben öncelikle ilk olmadığı zamanlar çok yakınım dediğim biriyle paylaşmıştım. O da bana vaji değilsin sen ya canin tatli dediği için , ben bu duyguyu alip icleslestirdim. Kendimi bencil kötü biri olarak gördüm ve doktora gitmedim. Zorlayarak olur sandım. Ve O süreçte mide rahatsızlığım ayyuka çıktı 36 kiloya düştüğüm için ne libodosu adım atacak halim yoktu. Istegim de sıfırlandı. Ben uzunca süre ihmal ettim elbette kabul ediyorum bu sorumsuzlugumu ama kolay değildi aşmak benim icin.
Midem daha iyi olduğunda doktora gittim ve hymende acik olmasi gereken yerde kapalılık olduğunu bu yüzden canımın çok acidigini hatta vajinusmus olma sebebimin de bu olabileceğini soyledi. Asilamayacak bisey degil diyerek bazi egzersizlerle denememi ancak olmazsa operasyon ile o kapalılığı acabileceğini soyledi. Ben mutlulukla çıktım tabiki doktordan artik çözüm olacağını düşündüm ama egzersizlerde yine ilerleyemedigim için utanıp aynı doktora gitmek istemedim.
Denemeler devam ediyor elbette konu sahibi de hic denemediğini söylemedi ki. Su an baska bi doktordan daha gorus alip bi fizyoterapistinden seans almayi düşünüyorum. Hiç olmuyorsa operasyon olacağım demem o ki herkesin kabul süresi aynı işlemez.
Konu sahibi seninle çok empati kurdum aynı zorluklarla mücadele veren biriyim çok üzgünüm sımsıkı sarılabilmek isterdim sana. Esin asla uzun yolculuğa cikabilecegin o yoldaşın olacak kisi değilmiş. Üzme kendini daha fazla. Umarim su anki gözyaşlarına çok güzel kahkahalar ekleyerek devam edebilirsin hayatına.

Bu konuya içten çok üzüldüm çünkü gerçekten sadece yaşayan anlıyor. Bende bir yılı geçti bu sıkıntı ile uğraşıyorum. Öncelikle her vajinusmus aynı aşamada olmuyor. Bu hastalığın seviyeleri vardır kimi hic bacak açamazken kimi daha iyi durumdadır o yuzden herkesin aynı zamanda yenememesi normal. Psikolojik bir tarafı var bu hastalığın. Ben öncelikle ilk olmadığı zamanlar çok yakınım dediğim biriyle paylaşmıştım. O da bana vaji değilsin sen ya canin tatli dediği için , ben bu duyguyu alip icleslestirdim. Kendimi bencil kötü biri olarak gördüm ve doktora gitmedim. Zorlayarak olur sandım. Ve O süreçte mide rahatsızlığım ayyuka çıktı 36 kiloya düştüğüm için ne libodosu adım atacak halim yoktu. Istegim de sıfırlandı. Ben uzunca süre ihmal ettim elbette kabul ediyorum bu sorumsuzlugumu ama kolay değildi aşmak benim icin.
Midem daha iyi olduğunda doktora gittim ve hymende acik olmasi gereken yerde kapalılık olduğunu bu yüzden canımın çok acidigini hatta vajinusmus olma sebebimin de bu olabileceğini soyledi. Asilamayacak bisey degil diyerek bazi egzersizlerle denememi ancak olmazsa operasyon ile o kapalılığı acabileceğini soyledi. Ben mutlulukla çıktım tabiki doktordan artik çözüm olacağını düşündüm ama egzersizlerde yine ilerleyemedigim için utanıp aynı doktora gitmek istemedim.
Denemeler devam ediyor elbette konu sahibi de hic denemediğini söylemedi ki. Su an baska bi doktordan daha gorus alip bi fizyoterapistinden seans almayi düşünüyorum. Hiç olmuyorsa operasyon olacağım demem o ki herkesin kabul süresi aynı işlemez.
Konu sahibi seninle çok empati kurdum aynı zorluklarla mücadele veren biriyim çok üzgünüm sımsıkı sarılabilmek isterdim sana. Esin asla uzun yolculuğa cikabilecegin o yoldaşın olacak kisi değilmiş. Üzme kendini daha fazla. Umarim su anki gözyaşlarına çok güzel kahkahalar ekleyerek devam edebilirsin hayatına.
Bence baska bir doktora daha muayene olmanız daha iyi olur fizyoterapistten once. (Ki neden fizyoterapist onu da anlayamadım) O kapalılık ne derece bı kapalılık acaba. Septalı oluyor mesela dırek mudahale gerekiyor. Eger oyle degılse 'bı dene de olmazsa mudahale ederız' demesı sacma geldı bana, septalı beklenecek bısey degil cunku . Eger bı sıkıntı yoksa aparat onerırım sıze, yardımcı da oluruz. Gecmıs olsun

X