Vazgeçmelimiyim yoksa beklemelimiyim... Lütfen yardım edin...

Canım sevgilinin huyu nasıl sana davranısları nasıl ve neden bitirdiğını soyledı mı ?

Canım ilk başta " ben senin için ölürüm , sensiz yaşayamam " gibi laflara inanma :KK20::KK20:
Bu erkek milletini anlamıyorum seviyorum derler sonra da bırakıp giderler ..

Bizi bu kadar kendilerine bağlayıp sonra da bırakıp gitmek delikanlılığa sığar mı ? :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

Yani sana diyeceğim şu ki canım sevseydi asla bırakmazdı buna inan.. :KK19:
Ne yapmalıyım demişsin..
Yapacağın tek bişey var UNUTMAK..
Zor olsa da unutacaksın..
Sana değer vermeyene sende değer vermeyeceksin..
Bu aralık kendini başka işlere ver ..
Yalnız kalmamaya çalış. Slow şarkılar dinleme
Arkadaşlarınla çık gez dolaş ..

Rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın bizi ( AMİN) :nazar::nazar:

bana davranışları mı? :) 1.5 yıl boyunca gözünden sakındı bakmaya kıyamazdı desem ne derdiniz... Bilmiyorum ne yapmalıyım, unuturum güçlüyüm biliyorum tek korkum ben bu kararı verdikten sonra o geri dönerse ben tekrar başlatamam. Bu yüzden beklemelimiyim bilmiyorum çünkü çok sevildiğimi ve sevdiğimi hissetmiştim...

Neden bitirdiğine gelince susup bilmiyorum dedi:) çıldıracaktım o an ama sustum ve cevap veremedim. Be adam madem bilmiyorsun derdin ne amacın ne bilmediğin bi sebep ayrılığa değermi diyemedim...

Son düzenleme:
bana davranışları mı? :) 1.5 yıl boyunca gözünden sakındı bakmaya kıyamazdı desem ne derdiniz... Bilmiyorum ne yapmalıyım, unuturum güçlüyüm biliyorum tek korkum ben bu kararı verdikten sonra o geri dönerse ben tekrar başlatamam. Bu yüzden beklemelimiyim bilmiyorum çünkü çok sevildiğimi ve sevdiğimi hissetmiştim...

Neden bitirdiğine gelince susup bilmiyorum dedi:) çıldıracaktım o an ama sustum ve cevap veremedim. Be adam madem bilmiyorsun derdin ne amacın ne bilmediğin bi sebep ayrılığa değermi diyemedim...

tabi karar senin ama ben bekle derim aldatmadıgına eminsen bence bunalımdadır . Sana cok ıyiken askerdyken degısmıs. Sen arama ona biraz zaman ver

severken beklemek çok zor ve sonu ne olur bilmiyorum korkuyorum ya ben beklemeyi seçersem ve dönmezse diye offfffff offfffffffff. bi yanım koy zarfın içine yüzüğü postala diyo bi yanım bekle çok çaresizim...

kaç yıldır birliktesiniz?

bir buçuk yıldır beraberiz, askedeyken başladı sorun demiştim ama acemi birliğinde bi sorun yoktu hatta daha çok bağlandı diyodum taaaaki kıbrıs yolu gözükene kadar o memlekete ayak bastığı an değişti bambaşka biri oldu aklımda birsürü neden var aslında buna sebep olduğunu düşündüğüm ama bilmiyorumki gerçek nedenini... birincisi orası zaten kıbrıs ve bizimki askere değil tatile gitti. paralı tatil hemde, orda onu çok pohpohluyorlardı zaten bi havalar falan komutan oldum ben diye... Ama normaldir diye ses etmedim çıkarsın tadını dedim oda bunalıma girdi ayrılmadan önce son konuşmamızda iyice mala bağladım burda kafayı yemek üzereyim demişti. İNSANA RAHAT BU KADAR MI BATAR...

altında yatan mutlaka bi sebep vardır durduk yere terk etmez sanırım..çok var mı bitmesine askerliğin

yeni üye olduğum için özel msj gönderemiyorum.. Girnede asteğmenlik yapıyor ve haziranda bitecek.. Sizinkide girnede mi ve rütbelimi?

evet girnede asteğmen..aynı sebep aynı ayrılık aynı acı..neyse canım ben bahsetmiyim yeni yeni unutuyorum..seni çoook iyi anlıyorum.umarım düzelir..sıkma canını hepsi aynı gerçekten

bence bekle canım insan psikolojisi cok bunalmış olblır biraz zamana bırak hemen kestirip atma.zaten hemen ne karar alırsan al unutamıycaksın.onun için hiç bişe yapma bekle derim ben.çünkü insan herzaman böyle çok sevemiyo :KK43:

Şaka gibi yaa ne bu böyle çok üzüldüm gerçekten benimde umudum yok geri döneceğine ama bi anda da unutulmuyorki işte... ve daha 6 gün oldu terk edeli. bazen canım yandığında keşke çok ağır şartlar altında yapsaydıda askerliğini olmasaydı böyle diyorum ama saçma işte olacak olan her türlü olurdu... Anlattığı kadarıyla orası öyle bi yermişki oooo hayat onlara güzel yani düşünüyorumda askerlik bittiğinde yine sıradan bi insan olduğunda iş bulma derdine düştüğünde de yine bu havası olacakmı.. olmayacak pişman olacak affet diyecek askerlik işte diyecek... ve seven kız affedip unutacak yaşadığı acıları içim almıyo bu senaryoyu o yüzden bi karar vermem gerekiyor ya şimdi beklemeye karar vermeliyim yada tamamen silmeliyim onu.. :KK43:

bence bekle canım insan psikolojisi cok bunalmış olblır biraz zamana bırak hemen kestirip atma.zaten hemen ne karar alırsan al unutamıycaksın.onun için hiç bişe yapma bekle derim ben.çünkü insan herzaman böyle çok sevemiyo :KK43:

evet sevemez biliyorum ve o benim ilk aşkım bende onun... Ama bana bunca acıyı sebepsiz yere çektirdikten sonra onu beklemekte hata değilmi. Umarım bu günler çabuk geçer... bitirmem gereken bir okul var ve onun yüzünden okulu uzatmak istemiyorum. oysa ben onun için 1 yıl erken bitiriyodum okulumu:KK43:

Şaka gibi yaa ne bu böyle çok üzüldüm gerçekten benimde umudum yok geri döneceğine ama bi anda da unutulmuyorki işte... ve daha 6 gün oldu terk edeli. bazen canım yandığında keşke çok ağır şartlar altında yapsaydıda askerliğini olmasaydı böyle diyorum ama saçma işte olacak olan her türlü olurdu... Anlattığı kadarıyla orası öyle bi yermişki oooo hayat onlara güzel yani düşünüyorumda askerlik bittiğinde yine sıradan bi insan olduğunda iş bulma derdine düştüğünde de yine bu havası olacakmı.. olmayacak pişman olacak affet diyecek askerlik işte diyecek... ve seven kız affedip unutacak yaşadığı acıları içim almıyo bu senaryoyu o yüzden bi karar vermem gerekiyor ya şimdi beklemeye karar vermeliyim yada tamamen silmeliyim onu.. :KK43:

oranın nasıl bi yer olduğunu az çok biliyorum..belkide biz onlar için ayaklarına bağ oluyorduk..yapmak istediklerini yapamıyorlardı..bilemiyorum..bende doğuda yapsaydı keşke dediğim çok oldu.

evet sevemez biliyorum ve o benim ilk aşkım bende onun... Ama bana bunca acıyı sebepsiz yere çektirdikten sonra onu beklemekte hata değilmi. Umarım bu günler çabuk geçer... bitirmem gereken bir okul var ve onun yüzünden okulu uzatmak istemiyorum. oysa ben onun için 1 yıl erken bitiriyodum okulumu:KK43:
canım benim seni çok iyi anlıyorum.bende normalde duygudan cok mantıgımla hareket eden bir insanm ama konu aşk sevgi olunca tersim dönüo döndü bende cok acılar cektim cok sevdım suan gelse hayır diycek gücüm yok bu duygu öyle birseyki o ne yaparsa yapsın ne kadar üzerse üzsün yine o olsun istısoun:KK43: eğer dersenki bana sebepsz anlamsz acılar yaşatmaya hakkı yoktu ve geri geldiğinde dönüşü olmaz diyeblr misin bilmiorum
mantığın hayır diycek kalbin ona gidcek.onunda cok sevdıgını söylüosun suan üzülüosun biliorum ama ilerde onunla mutlu olablıcegını düşünüosun sence bir şans vermye değmez mi :KK43:

oranın nasıl bi yer olduğunu az çok biliyorum..belkide biz onlar için ayaklarına bağ oluyorduk..yapmak istediklerini yapamıyorlardı..bilemiyorum..bende doğuda yapsaydı keşke dediğim çok oldu.

Biliyorumki eğer böyle bi sebepten dolayı beni terkettiyse geri döndüğünde bana bunu anlatır ve beni kendi gibi büyük bir dertten kurtarmış olur öyle değilse zaten anlamaya çalışırım ama erkek erkektir neden aldatmasınki off:KK43:

önceleri hep askerliğini yapmamış biriyle işim olmaz derdim korktuğum başıma geldi askere gitmemiş birini sevdim ve hemen kavuşalım engeller kalksın diye o hemen askerliği yapmak istedi dayanırım nasılsa dedim bu geldi başıma sabır ver Rabbim şu erkeklerede akıl ver.. :KK43:

oraya gidipte yapmayana helal olsun derim ben..anlattığına göre insanı yoldan çıkarabilcek bi yer..canım üzülme o askerlik bitecek ve ne kaybettiğini görecek..ben artık düşünmüyorum dönmeyi...oraya gidince öyle değiştiki tanıyamadım..şımardı desem yeridir..

Öncelikle merhaba, 22 yaşında üniversite öğrencisiyim ve bu sene mezun oluyorum 5 gün öncesine kadar
okul bittiğinde evlilik planları yapıyordum ama olmadı terkedildim... Aileler tanışmıştı yani ciddi bir ilişkiydi.
Şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum evet seviyorum ama artık yoruldum çünkü o kadar uğraştımki bu ilişki için fiziki olarak ondan çok daha üstünüm ama hiç umursamadım çok aşırı derecede zor bir insan deli gibi kıskanırdı beni ve ben hep anlayışla karşılardım bu tavrını... ne olduysa askere gittikten sonra oldu şu an hala asker kıbrısta asteğmen. Askerlik psikolojisi asla değil çünkü o kadar rahatki bununla alakası olamaz. Aldattı mı sanmam ama olabilir elbette. Beni tanıyan herkes ayrılığımızı duyduğunda seviniyor kimse ama kimse beni ona yakıştırmıyor ama umrumda değildi Kısacası hiç bir sorunumuz yoktu 10 gün önce bana senin için ölürüm demişti ve gerçekten biliyorum seviyordu ve ne olduysa 5 gün sonra bitti. Kıbrısa gittikten sonra çooooooooooooook ama çooook değişti. Ne yapmalıyım bunalımdamıdır sizce yoksa bu defteri kapamalımıyım?

Ben de benzeri birşey yaşadım.Üniversite bittiginde evlilik planları yapıyorduk.Sonra iyi bir işe girdi.Çok para kazanmaya basladı ve kıçı kalktı, önce aldattı.dayanamadım affettim, ama hiç unutamadım.E tabi güvensizlik olunca tartışmalar beraberinde geldi.Derken bitti bi şekilde.Bittikten sadece 10-15 gün sonra nisanlandıgını duydum.Yani ben de çok mücadele ettim, çok üzüldüm.İnan şimdi çok kızıyorum kendime.Ne kadar salakmışım.Kendimi bu kadar aşagılatmamalıydım.Evet sevince insan saglıklı düşünemiyor ki ilk zamanlar "Allahım hayırsızsa bile hayırlı eyle" diye piskopatca dua ettiğimi hatırlıyorum.Ama senden tek ricam sakın ama sakın grurundan ödün verme.eger ondan hiçbir mücadele görmüyorsan sen de savaşma.İnan degmiyor kendini yıprattığına..

Herkes 'ilk' olmak ister,
İlk aşk,
İlk öpücük..
Oysa ilk geçicidir.
Sahip olduğunuz ...hangi ilk hala sizin (?)
Ama kimsenin istemediği 'son' farklıdır.
Çünkü ondan ötesi yoktur.

"Heyecandan avuçlarınızın terleyerek tuttuğu 'İlk' elle değil,
Güvenerek sımsıkı tuttuğunuz 'Son' elle girersiniz mezara."

X